Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hhhmmmm nesto mi tu smrducka...... u oglasu pise "Aprilia je u ekstra stanju, ja sam prvi vlasnik u Srbiji....." iz te recenice, zakljucio sam da je ON prvi i jedini vlasnik motora tj da je kupljen kod nas.

Ali sad vidim da nije, kupio ga je od decka koji se bavi uvozim-trgovinom sto znaci da nije ta predjena km 100% 1hmm.gif

 

Druga stvar koja mi nije bas jasna, prva cena 1.750e pa ulozeno oko 200e za popravku pa ga na kraju daje za 1.450e.....gde je tu racunica 0stabre.gif jedino ako ga nije platio 1.250e pa ulozio 200e da bi bio na 0 nakon prodaje 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Ako je u SU kupljen od uvoznika, to su Gavro, ili Milion Motors. Ja sam svojevremeno kupio od Gavre X9 sa "20.000 km" :lol: i prodao ga ubrzo.

Mislim da svi koji dolaze iz Italije, nisu ispod 50.000 km. Ali treba proveriti, ima izuzetaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Hhhmmmm nesto mi tu smrducka...... u oglasu pise "Aprilia je u ekstra stanju, ja sam prvi vlasnik u Srbiji....." iz te recenice, zakljucio sam da je ON prvi i jedini vlasnik motora tj da je kupljen kod nas.

Ali sad vidim da nije, kupio ga je od decka koji se bavi uvozim-trgovinom sto znaci da nije ta predjena km 100% 1hmm.gif

 

Druga stvar koja mi nije bas jasna, prva cena 1.750e pa ulozeno oko 200e za popravku pa ga na kraju daje za 1.450e.....gde je tu racunica 0stabre.gif jedino ako ga nije platio 1.250e pa ulozio 200e da bi bio na 0 nakon prodaje 1neznam.gif

 

 

Za kilometražu sam 1.000.000 % siguran da niko ne može da zna kolika je. Nije realno očekivati da skuter, motocikl, auto, bilo šta, promeni više vlasnika (pogotovo u našim okolnostima) i to više vlasnika koji se bave trgovinom (prvi je otpad ili plac u Italiji a drugi u SU) a da se tu nešto ne petlja. To nema šanse. Prvo podižu kilometražu zbog carine/poreza a onda je spuštaju da bude primamljiviji krajnjem kupcu. Kad kupujemo moramo da otvorimo šestore oči i procenjivati da li agregat lepo radi i podjednako bitno je proceniti stanje sitnog porošnog materijala tipa ručice, sedište, nogostupi, da li su kamenčići ostavili traga po plastici, risevi na diskovima i itd. ima puno toga što otkriva....

Što se tiče cene....to nema nikakve veze.....ako si kupio stvar juče budi siguran da već sutra/prekosutra ne možeš prodati za isto....jbg, u vrlo nesrećna vremena živimo i ne zaboravite da dva točka nisu svima najvažnija stvar na svetu. Ima ljudi kad im zafali keša, motor bude prvi koji ''leti'' iz kuće jer i ovako možda žena, deca, roditelji psuju jer pare idu za ''glupost''.

Dakle, dečko koji ga prodaje može da priča o skuteru samo o periodu od kad je kod njega i iz sopstvenog iskustva što ako je pošten i iskren može biti sasvim dovoljno. Naglasak na pošten i iskren!!!!

Stekao sam utisak da prodavac ima kintu...reče mi da ima kuću u Budvi i da je tamo bio skuterom na letovanju i verujem da je to tako. Kada sam ga video na granici nije imao ni top cases niti bilo kakav prtljag- bukvalno ništa. Polazim od sebe, ja da tako putujem morao bi da imam neograničeno poverenje u svog dvotočkaša i pozamašan konto na tekućem računu.

P.S. trudim se da budem od koristi pa zato napišem koju reč više :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Slazem se sa techom 100% - polovno vozilo je uvek lutrija i rizik je uvek prisutan... Sa druge strane, ne moze se ocekivati da desetak godina star motor nema nedostataka kojih, mozda, cak ni iskren i posten prodavac nije svestan. Zato je i cena za takvo vozilo srazmerno niza u odnosu na novo, jer izrazava i rizik buducih troskova za popravku ili zamenu delova. Bitno je sto bolje proceniti i ne preplatiti polovnjak. Meni je isto indikativno da lik vozi skuter do CG i nazad sam (ako sam dobro razumeo), sto govori o poverenju u motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

a,ustvari,je mozda bio samo zeljan avanture,itd.,itd polovno vozilo je lutrija!-veoma bitna cinjenica.samo ti vadis novce iz dzepa i placas svoj izbor i samo ti ces uzivati ili ispastati zbog svog izbora.i ja sam kupio od uvoznika iz subotice,uradio servis,vozio,i onda je ispalio svecicu,pa smo nosili glavu na obradu,i za sada,se vozim.jbg,ja ti zelim da uzivas u svom izboru,koji god to skuter bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pozdav jos jednom za sve kolege na forumu.

 

Evo doslo je konacno vreme da i ja sebe obradujem jednim dvotockasem, a gde bih mogao dobiti strucniju pomoc nego ovde od vas.

 

Pa mi je potrebna pomoc i bilo kakva informacija o sledecem Maxi Scooteru

http://www.polovniau...nizeno_sa_1750/

 

Hvala unapred.

 

 

Kad je već reč o AA 500, imaš jedan primerak na prodaju, ovde, na forumu u odeljku prodajem.

Link: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/106486-aprillia-atlantic-500/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Nadam se da nisam pogrešio temu, ukoliko jesam, izvinjavam se unapred!

 

 

Potrebna mi je pomoć, ako možete da me posavetujete i uputite na osobe koje rade kupovinu po narudžbini i uvoz motora iz Italije a da su proverene, odnosno da su vama ili nekome koga poznajete završile posao!? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Kranj

Da se i ja obratim na vas (pošto u SLO ne dobivam odgovor)... :kafa:

U planu imam veću promenu u životnom stilu. Pošto mi ranije zbog kakotavih situacija nije bilo "dozvoljeno" vozit nešto na dva kotača, eto, odlučio u srednjim godinama ostvariti san. Kako vreme brzo prolazi, deca odrastla, a meni i ženi ostala dva auta. I odlučio da jednog prodam i za nas dvoje nabavim jedan maxi. Po gledanju i čitanju foruma, izdvojio sledeče:

1. Suzuki Burgman 400

2. Yamaha Majesty 400

3. Honda SW 400

E sad, koji od ove trojke je najbolji za vožnju u dvoje, i to za putovanja (znači i prtljag)? Postoju mogučnost, da se poboljša amortizacija, da se poveča nosivost? Da li su svi sa ubrizgavanjem goriva ili je koji sa karburatorima?

Pozdrav, Matej

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Поздрав Матеј, мој глас одмах иде за Хонду Силвер Винг 400...пре свега зато што је Хонда,а затим због два цилиндра,а посебно јер је најачи по коњским снагама од сва три која си издвојио... 400 кубика и 40 коњских снага. Наравно да Сузуки и Јамаха такође пружају доста и добро су се показала оба модела,али са два цилиндра и тих неколико коња више ћеш се далеко лепше возити на Силверу. Сви модели које си навео су са директним убризгавањем и то ти топло препоручујем. Ето толико од мене, Велики поздрав.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Kranj

Поздрав Матеј, мој глас одмах иде за Хонду Силвер Винг 400...пре свега зато што је Хонда,а затим због два цилиндра,а посебно јер је најачи по коњским снагама од сва три која си издвојио... 400 кубика и 40 коњских снага. Наравно да Сузуки и Јамаха такође пружају доста и добро су се показала оба модела,али са два цилиндра и тих неколико коња више ћеш се далеко лепше возити на Силверу. Сви модели које си навео су са директним убризгавањем и то ти топло препоручујем. Ето толико од мене, Велики поздрав.

Zahvaljujem. Iako teško čitam čirilicu :D

Sad tražim, koji ima največu udaljenost od plastike do tla, tu mislim, da je Burgman najbolji. Dobra je stvar, kako imam dosta vremena za izbor, jer treba još ispit uraditi... :dil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sva tri primerka su dobra, pouzdana, moze se i te kako putovati sa njima, za koji god se odlucis znaj da nece spogresiti, bitno je da nadjes primerak u sto boljem stanju ( odrzavanje ) i za kraj.....prednost bi dao Hondi SW400.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Biću pristrasan, kao vlasnik Bugija, iako sam malo prešao od kad sam ga uzeo.

Uz 2x21 lit. GIVI bisage, lepša mi polovina potrpala sve ženske potrepštine za nedelju dana, imalo je mesta za još koju.

Moj kofer je čini mi se 20-30 litara, tako da pretpostavljam da će uz neki od 47 lit.-52 lit. biti još mesta. 

Potrošnju nisam nikad tačno merio, ali bih odokativno rekao maks 4 lit.-4,5 lit. natovaren uz sapatnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Поздрав Матеј, мој глас одмах иде за Хонду Силвер Винг 400...пре свега зато што је Хонда,а затим због два цилиндра,а посебно јер је најачи по коњским снагама од сва три која си издвојио... 400 кубика и 40 коњских снага. Наравно да Сузуки и Јамаха такође пружају доста и добро су се показала оба модела,али са два цилиндра и тих неколико коња више ћеш се далеко лепше возити на Силверу. Сви модели које си навео су са директним убризгавањем и то ти топло препоручујем. Ето толико од мене, Велики поздрав.

 

A zašto ne T-max?

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Možda zato što nije naveden kao opcija izbora...  :hej:  (najskuplje održavanje, najmanje pogodan za putovanja, najskuplji u nabavci...)

 

Da se vratimo ponuđenim "kandidatima"... Ako si gabaritniji čovek, računaj da je Majesty "najtesniji" što se tiče komfora. Burgman je najkomforniji, silver tek nešto više mesta za vožača nudi od Majesty-ja. Nijedan od ponuđenih nije veliko odaljen od tla - svi su niski poprilično. Pošto tražiš EFI u pitanju su modeli od 2007 na ovamo. Moj skromni glas ide Bugiju: najatraktivnije izgleda, najudobniji, dupli disk napred, dobra servisna mreža i podrška nije pretežak (lakši od Silvera za 20-tak kg) i što je vrlo bitno - najlakše ga je prodati kad budeš hteo da kupiš Burgman 650 EXE k'o svaki pravi slovenački maxiskuteraš  :jee:  i onda više ne razmišljaš o drugom motoru za svoga veka...

 

Ipak najbitnije je da pre svega nađeš što bolji primerak i slatko ćeš se navozati sa bilo kojim od tri pomenuta modela  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Kranj

Hvala svima!

Ništa, trebaču da sednem na svakog od njih, pa da vidimo. Jesam malo gabaritniji, al ništa strašno :D malo premalen za svoju težinu... 105 / 183

Tek tolko da se vidi, šta se gleda:

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8962672&show=1

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9240131&show=1

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9441180&show=1 doduše ova je SW 600, ali koliko sam doznao do sada, redovno servisirano kod čoveka, koji je tata mata za skutere u SLO (naš Satelis)

 

Nije ni Burgman 650 za odbacit, ali da sam pošten, bojim se troškova, jer sa polovnim stvarima nemam neke sreće... ;)

A za druge modele (kao sport varianta)... Ne znam... Ako su dovoljno komforni, možda...

Nešto u tom smeru, a http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9122697&show=1 Mislim, da je malo preskupo, bar za prvi pokušaj...

 

LP, Matej

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Evo i mene u ovoj temi, imam što-šta da vas priupitam. :)

 

Zbog nastalih zdravstvenih problema (hemipareza) teško da ću ove sezone vozati Transalpa, pa razmatram mogućnost da premostim sezonu na nekom maxi scooteru. Skuter nikad nisam vozio, ali računam da će mi biti lakše na njemu jer nema menjač a i pretpostavljam da im je težište bitno niže nego kod Transalpa. Naravno sve će biti jasnije kad sednem na neki skuter i vidim da li ja to mogu da držim na nogama prilikom stajanja, ali to tek kad otopli pa uspem da nahvatam nekog skuteraša po gradu koji će mi dozvoliti da probam na njegovom skuteru :D . A do tad malo teoretisanja na forumu neće da škodi.

 

Skuter bi mi služio i za kretanje po gradu (motor sam ranije retko koristio za gradsku vožnju, ali sad mi je to neophodno), ali i za vikend ture od par stotina km, pa možda i za neko putovanjce ukoliko budem u prilici. Pretpostavljam da je 400-500ccm dobra kubikaža za tako nešto, mada ostavljam mogućnost i za neki recimo Xmax 250 ili nešto slično, ako je bitno bolji za gradsku vožnju.

 

A imam nedoumicu i u pogledu veličine točkova - zadnjih 5 godina vozim Transalpa sa 21" napred, pa ne bih voleo da se sad kotrljam na nekim točkićima. :D Nek bude 16" ili bar 15" ... Raspoloživi budžet bi bio oko 2500-3000€. Pa ako imate neke predloge, savete ili sugestije ... biće mi od pomoći, jer svet skutera je za mene prilična nepoznanica.

 

P.S. Zaboravih da dodam da se vozim sam, bez suvozača. Osim toga, možda je bitan i podatak o visini - 187cm. Ako sam zaboravio još nešto bitno što bi vam pomoglo da preporučite pravi skuter za mene, podsetite me.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ajd da dodam i jedno konkretno pitanje - šta mislite o Peugeot Geopolis 400. Taj mi se dopada vizuelno, jednom prilikom se jedan vozio sa nama i uverio sam se da ide sasvim dobro. A tom prilikom je vlasnik izjavio da bi ga možda prodao zbog prelaska na motor. Tad nisam bio zainteresovan pa nisam pitao za detalje, ali ako bi sad hteo da ga proda- bio bih vrlo zainteresovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako je motor kupljen u SRB.... mogu ti saznati ko je prvi vlasnik, da li je i kako odrzavan dok je bio u garanciji ( 2 godine ) tj sta je sve odradjeno na odredjenoj km.

 

Znam za dva Geo400, jedanje bordo dok je drugi crne boje.... oba imaju kofere

 

Master agregat Piaggio grupacije, pouzdan da ne kazem nepoderiv, prelazi xxx km, 16-ce napred kao i pozadi, dosta prostora ispod sedista, uticnica 12V u kaseti ispred nogu, retrovizori nisu bas pregledni, kraci vizir = manja zastira od vetra, "siromasna" inst. tabla, Nissin kocnice odradjuju odlicno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ako je motor kupljen u SRB.... mogu ti saznati ko je prvi vlasnik, da li je i kako odrzavan dok je bio u garanciji ( 2 godine ) tj sta je sve odradjeno na odredjenoj km.

 

 

 Za sada još ne znam ni da li će da ga prodaje, ali ako bude trebalo imaću to u vidu.  ;)

 

Mada mislim da neće trebati, u pitanju je ozbiljan čovek ovde iz KŠ, ne znam ga lično osim sa te jedne vožnje, ali imamo zajedničkih prijatelja. I mislim da je on i prvi vlasnik. Inače Geo je sivi.

 

A sviđa mi se i ovo što si napisao u donjem pasusu, pa ni ta slaba zaštita od vetra me ne plaši. Uostalom, ja sam jedan od retkih Transalpista koji nije menjao vizir na Transalpu,  kad mi bude smetao vetar na motoru - voziću auto :D. U svakom slučaju, hvala za info  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@mitri

ako mogu da pomognem, ima ovaj oglas koji brat bratu stoji već jedno dve godine na polovnimautomobilima... http://www.polovniautomobili.com/motori/3861121/peugeot-geopolis-400

Moje mišljenje po pitanju Geopolisa je sledeće: To je u suštini Francuski Beverly, MENI barem vizuelno MNOGO lepši od Beverlija i svakako mnogo ređi... Pričam ti ovo kao bivši vlasnik Beverlija 500 pa samim tim računaj isto za Geopolisa, za grad takav skuter nema alternativu zbog velikih točkova i toga što je veoma uzak... Tako da će za probijanje kroz gradsku gužvu biti milina! Jedina mana za grad - težina skutera...

Ali za te ture od par stotina kilometara mislim da se sa ovim tipom skutera definitivno nećeš usrećiti pogotovo sa tvojom visinom! Ja sam 191 i meni je na Bev-u bila agonije sve preko 50km u cugu... I ono što je uzak mu je definitivno prednost u gradu ali minus na otvorenom... takođe vizir igra veliku ulogu za te ture... I ispod sedišta u suštini nemaš mesta ni za šta više od sitnica, ako ti se posreći i imaš malu glavu onda možda uglaviš neku Jet kacigu al i to sumnjam, tako da je kofer neophodan u celoj priči.

Inače generalno od Pežoa su svi bežali ranije zbog održavanja, ali od kad nose Piaggio agregate druga je priča...

Moj glas definitivno ide Geopolisu, pogotovo zbog izgleda, ja nisam imao pare pa me muka naterala da kupim Beva, inače bi to sigurno bio Geo...

Možda da uzmeš i ovo u razmatranje jes da je manja kubikaža i manji točkovi ali ima dosta prednosti... i izgleda kao nov, barem na slikama: http://www.polovniautomobili.com/motori/5380982/peugeot-satelis-250-ie

 

Nadam se da sam pomogao, pozdrav! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Možda da uzmeš i ovo u razmatranje jes da je manja kubikaža i manji točkovi ali ima dosta prednosti... i izgleda kao nov, barem na slikama: http://www.polovniautomobili.com/motori/5380982/peugeot-satelis-250-ie

 

 

Taj Satelis sa oglasa je za izbegavanje, gledao ga je moj kolega koji se po malo i razume u dvotockase, nasao je dosta toga sto ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

 

 

Jedina mana za grad - težina skutera...

 

 

Ovaj deo me zanima, nikad nisam seo na neki skuter, pa ne znam kako se ta težina manifestuje. Da li se ta težina oseća u vožnji? Veči mi je problem ako se oseća prilikom manevrisanja u mestu, poput isparkiravanja u rikverc ili kad staneš na semaforu i slično.  Da li to znači da treba da gledam neki lakši skuter ili da uopšte ne razmišljam o normalnim skuterima, nego da se usredsredim na ovako nešto :

 

piaggiomp3400.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja