Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

odes u Raifeis..banku i uplatis na ime Pantic Aleksandra neko cetvorocifrenu svotu novca i on se pojavi niotkuda...........

salim se ,u petak se vracam u kg a u nedelju i ponedeljak slavim,tako da cu pokusati u subotu ili od utorka na dalje da odem i pogledam ga...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Treba mi veci skuter i gledao sam silverwing posto sam "honda fanboi" ali mi i burgman 650 izgleda ok. Polovni su u pitanju i cena je oko 3k za obe varijante. Imam moju kravicu za putovanja, a ovo mi treba za trcanje po gradu, do kaca i na pijacu. Ima nekih za i protiv ili neki drugi predlog ?

Nikad nisam vozio skuter i nemam pojma nista na tu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto ti za grad treba skuter, sto SW i Bugi 650 nisu nikako za tu varijantu, merkaj nesto od 250-300ie, to ti je za grad i vise nego dovoljno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Na burgmanu 650 sam sedeo i OK je velicina zato sam ga i naveo, a silverwing jer je honda. Nije mi problem ako je velik suter, to mi odgovara, jedino ne znam kakav je kvalitet i da li ti skuteri prezivljavaju grad (vodeno ili vazdusno hladjenje). Meni je i Varadero mali i zato trazim nesto gde necu zaglaviti kolena preko kormana. Da li ima nesto od 250-300ccm da su veliki skuteri ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Xciting 250 je prava mera za tebe, dovoljno veliki. :moto3: Za tovoje potrebe možda i najupotrebljiviji, mali potrošač, manevarbilan.

Ima ih dosta u ponudi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Xciting 250 je prava mera za tebe, dovoljno veliki. :moto3: Za tovoje potrebe možda i najupotrebljiviji, mali potrošač, manevarbilan.

Ima ih dosta u ponudi!

 

slazem se0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5701 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako si preko 190 na Xcitingu ćeš kačiti kolenima korman :neznam: Bugija 650 ne želiš da vozikaš po gradu, veruj mi :jok:

 

Na tvom mestu ja bih birao neki od "gradskih" skutera a ne GT skuter. Nešto tipa Aprilia Scarabeo 250/300 ili Yamaha Xcity 250/300. Na njih ćeš komotno da se smestiš. Veće kubikaža od te ti ne treba. Sa tim mo'š na more bez da se zamaraš previše a za po gradu i okolo su savršeni :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

odes u Raifeis..banku i uplatis na ime Pantic Aleksandra neko cetvorocifrenu svotu novca i on se pojavi niotkuda...........

salim se ,u petak se vracam u kg a u nedelju i ponedeljak slavim,tako da cu pokusati u subotu ili od utorka na dalje da odem i pogledam ga...

 

Panto, druze, spasitelju :-)

Bio bih ti veoma zahvalan kada bi mi pomogao u vezi tog skutera.... jos ako bi to bilo u subotu ... pa da ja u ponedeljak dodjem u KG po skuter ... i na slavu :-):-):-).

Link sa slikama i telefonom vlasnika sam poslao Alexantu 5-6 postova ranije , pre ovoga.

Dosao bih sa VW Caddy- jem putnickim kome bih predhodno izvadio desno i zadnje sediste.

.. mislis li da moze da stane ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Ako si preko 190 na Xcitingu ćeš kačiti kolenima korman :neznam: Bugija 650 ne želiš da vozikaš po gradu, veruj mi :jok:

 

Na tvom mestu ja bih birao neki od "gradskih" skutera a ne GT skuter. Nešto tipa Aprilia Scarabeo 250/300 ili Yamaha Xcity 250/300. Na njih ćeš komotno da se smestiš. Veće kubikaža od te ti ne treba. Sa tim mo'š na more bez da se zamaraš previše a za po gradu i okolo su savršeni :moto3:

 

Imam 200 i seo sam na neki beverli od drugara, mislim da je 250, i ocajan je polozaj sedenja za moje gabarite. Ti gradski skuteri me odbijaju zbog izgleda i polozaja sedenja. Taj xcity izgleda ok ali moram sesti na njega.

Zbog cega si otpisao burgman-a ili silverwing ? Da li samo zbog tezine ili gabarita ili je nesto drugo problematicno kao upravljanje ili potrosnja ?

Kakva je aprilija atlantic u ovoj kombinaciji ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5701 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sa 2 m visine, jedino na Burgera 650 i možeš da se smestiš k'o svet. Silvera zaboravi, mo'ž bit' Honda 100 puta :jok:

 

E sad zašto Burgman nije za švrćkanje po gradu:

 

Ima 270 kila žive vage, gume mu koštaju skoro 250 eura, u gradu će ti trošiti i više od Varadera, Servis mu nije ništa jeftiniji od Varadera, održavanje mu je ozbiljna stavka... Prosto, to nije maxiskuter za vozikanje po gradu nego GT turer za ozbiljne ture, koliko god ga zakleti ljubitelji motora sa brzinama nipodištavali jer je jelte - ipak samo skuter...

 

Opet, sa druge strane, onaj ko ima samo Burgman 650 ga naravno vozika i po mnogim većim gradovima od Novog Sada tako da :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Pozdrav drugari,

Da li znate nekog solidnog Beverly-a 250, a da je na prodaju?

I uopste, kakva su iskustva sa uvoznicima iz subotice, vidim da ima za 1200-1300 eura vise komada, a ne deluju lose...

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

@alexanto

 

Zato sam i naveo burgera jer stvarno je udoban motoric i lepo mogu da sedim. Tezina motora i potrosnja nisu presudni ali ako je jako skup za odrzavanje onda mi je bolje da te pare ulozim u moju kravu i da ne menjam.

 

@Djox88

 

Jel ti cimanjem da svratim do tebe da sednem na tvoj skuter ? Nesto sam nabasao po forumima da je taj burger 400 dosta jednostavniji i jeftiniji za odrzavanje, a da je sasvim dovoljan za ono sto meni treba. Jedino ne znam koji su gabariti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400 K4

@alexanto

 

Zato sam i naveo burgera jer stvarno je udoban motoric i lepo mogu da sedim. Tezina motora i potrosnja nisu presudni ali ako je jako skup za odrzavanje onda mi je bolje da te pare ulozim u moju kravu i da ne menjam.

 

@Djox88

 

Jel ti cimanjem da svratim do tebe da sednem na tvoj skuter ? Nesto sam nabasao po forumima da je taj burger 400 dosta jednostavniji i jeftiniji za odrzavanje, a da je sasvim dovoljan za ono sto meni treba. Jedino ne znam koji su gabariti.

 

 

 

prilicno je raskupusan trenutno , krenuo da namestam neke plastike i brbao oko elektronike, i uhvati me posao , pa nikako da uhvatim vremena da povezem to, cim ga sastavim javim ti , pa ako ne budes vec proverio negde mozes naici, nikakav problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Hteo bih da se zahvalim svim forumašima na dobronamernim savetima u vezi nabavke skutera, posebno Alexantu I mlađanom Pantiću_KG :zdravo:

 

Od danas menjam status "motor" : u fazi nabavke" ...... u "Piaggio Beverly 250" , 2005.:zvizduk:

 

Danas sam ga doterao...samo da stigne potvrdao homolgaciji pa da ga registrujem I provozam :moto3:

 

. . .tek ću sada da vas davim... "kako ovo ?"..."zašto ono ? "....ali sami ste krivi ...kad ste dobri ljudi :care:

 

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5701 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

E nek' si ga pazario :takoje: Sad ti je vreme da menjaš taj avatar. Poruka je ok ali umesto tog četvorotočkaša da metneš neki na dva točka (pa makar i Beverly :P )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250

Добродошао у клуб Беверлиста 0takoje.gif Имамо чак и своју тему, прелистај је, па да кренемо 1moto3.gif

Иначе, где си га пазарио, од неког дилера, или приватног лица?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

2mpiqki.jpg

 

Kupio sam ga od Gavre iz Subotice. Sve pohvale za njega . . . a I za motorče . . . stvarno je izuzetno očuvan . . . 2005 ,sa velikim orginalnim Piaggio vetrobranom, prešao 18.500 km . . . što je možda I diskutabilno ...ali s obzirom na očuvanost motora I nije nemoguće.

 

Negooo.. ne videh temu za beverliste ?.... gde da je potražim ?

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja