Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova

Pozdrav dragi forumasi. Posle krace odiseje prelomio sam i kupio juce Aprilia Scarabeo 500ie gt. 2003. Hvala svima na pomoci 1zdravo.gif

 

Ima sta da se menja, Satelis je dobio porukicu sa upitom za servise. E sad ovako posle voznje od 50km sve je ok osim sledecih stvari,

1 rucica integralnog kocenja je mekana na prvi stisak na drugi ok

2 prednja guma za zamenu, bajata 2006. zadnja 2012 ali potrosena vise na sredini kao da nije skretao nigde 1staa.gif

 

3 danas sam video masnu fleku svezu tamo gde iz prenosa izlazi osovina zadnjeg tocka to mi se nije dopalo.

 

4 diskovi prednji kad sam uzeo subler ispostavilo se da su na minimumu $$$

 

5 akumulator sam punio 16h i napunio se do 12v onda 2 puta u mestu upalio motor i pao napon na 11v krselaba $$$

 

6 u gradu se motor ugreje do debele crte na meracu koja je predpostavljam debela zato sto je reper za radnu temp. ima izvedeno dugme za paljenje ventilatora za koje prvi vlasnik kog sam srecom iskopao preko prijatelja iz mup-a kaze da je uradio kad mu se pregrejao posle menjanja antifriza i tada je odradjena komplet glava i sve sto je trebalo.

 

Kaze covek da ce mi dati i knjizice i rezervni i kod kljuc koje je pre nekoliko meseci pronasao cisteci garazu. Odusevio sam se. Kaze da je sa njim prosao pola evrope i osim tog peha sa menjanjem antifriza nije imao vanrednih poseta servisu. Zakazao sam i neko druzenje sa njim da mi isprica sve o motoru.

 

Malo me brine ovo curenje ulja na zadnjem tocku ali sta da radim nije moglo da se vidi posle kratke test voznje.

Motor je Ogroman udoban i lepo se vozi, nije nesto startan ali 120 ide bez problema. E sad mene nervira ovaj otvoren auspuh jer prdi kad usporava malo hoce i da pukne pa bi voleo da to mogu da sredim a da ne menjam originalni auspuh. E da ukras na kraju lonca je bio crn kao da je farban, ali sam sinoc uspeo da skinem prljavstinu sa smirglom 1500 i 2000 i farecla pasta, sad se sija kao da je nov 1aha.gif

 

Eto pun sam utisaka podeljenih jer treba jos para da se da na sredjivanje ali sam srecan

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Kod zadnjeg tocka ti je verovatno samo otisao semering, to je 40 min posla, kada nabavis odgovarajuci semering, moras skinuti kvacilo i osovinu :) To je jedno 200 dinara popravka ako sam radis :) Mozes i kod nekog majstora, ali onda ne ocekuj ispod 30 evra :P:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Kod zadnjeg tocka ti je verovatno samo otisao semering, to je 40 min posla, kada nabavis odgovarajuci semering, moras skinuti kvacilo i osovinu :) To je jedno 200 dinara popravka ako sam radis :) Mozes i kod nekog majstora, ali onda ne ocekuj ispod 30 evra :P:D

 

Ili Semering ili je možda stavljeno previše ulja u pogon. Svakako, to nije neki veliki problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Vladujko, čestitam na kupovini.

Eh to što si napisao nije nešto strašno, U prednjoj kočnici ili sistemu verovatno ima vazduha, pa se jednostavno odzrači a možda bi bilo dobro , da sad pred početak nove sezone lepo menjaš kočiono ulje i napred a i pozadi. Diskovi su kod skutera tvorničko tanji nego kod cestovnih motora. Isto je kod mog malagutija ja isto mislio,da su za promjenu ali kad vidim, da su novi debeline 3,7 mm, ja odustao i menjao samo pločice kod 30 hiljada km. Menjao sam i prve pa onda sledeči dan i zadnje tako da sam miran što se toga tiče. Akomulator a i gume te pločice - sve to je potrošni material i to češ imati vremena da mjenjaš celo ovu doba do sledeče sezone. Samo polako češ sve to srediti i posle uživati za sve pare. Dobar je to stroj, vozio sam se sa njim, zato i znam. Ide on preko 120 , ide po satu preko 160, toliko sam ja lično vozio onda sam pustio gas. možda bi sad kad ga malko poservisiraš pogledao i rolnice i kaiš i po potrebi menjao . Bit če onda definitivno to što mora da bude. Skuter dosta dobro vuče, udoban je zbog velikih točkova a i koči suvereno i dosta jako. Kao što sam rekao. Meni jako uvjerliv skuter i ako bi negde naletio na dobar primerak, uzeo bi ga unatoč svemu što neki kažu , da je ružan. ali je opet toliko jedinstven, da nema konkurencije. Sve najbolje :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Čestitke na kupovini, Vladujko

 

Zima je pred nama i samo polako rešavaš jednu pojednu stavku i na proleće svi drumovi su naši.

 

 

 

p.s očekujem fotke u scarabeo temi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Sad sam malo proučio postavljanje slika pa se uskoro vidimo u scarabeo temi :-)

Malo sam cackao oko motora oprao i obrisao onako brzinski bez detaljisanja. Boga mi fino su je izvajali, sto je vise zagledam sve mi se vise svidja. Velika zamerka : nema prekidač za kratko svetlo. Cim se da kontakt radi kratko, al aj sad oprosticu joj ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: xciting 250

da se prijavim da ne mislite da sam zabusavao ovih dana.. obisao sam par skutera i na kraju je pao xciting 250, pre svega jer je sa poznatom istorijom i po preporuci. najvise me je brinulo dal da jurim 400- 500 ili 200-250. prvo sam probao par x8 200 i oni su ok ubrzavali ali nisu me bas osvojili u voznji. tad sam vec video da ce 250 ispunjavati moje potrebe, otiso probao xciting i to je bilo to :) od ulaganja me cekaju gume i akumulator al to je i tako potrosni materijal, jedino sto nigde nema par diablo scooter ili dunlop scootsmart pa cu morati da cekam prolece jer ne bih da uzmimam city grip. toliko za sad od mene, hvala svima na savetima :zdravo:

 

krmko.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

У здравље да га возиш!!! Пробај у мотоленду или у НС Маркос да видуш за гуме,Данлоп имају сигурно!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Postovani forumasi,

 

totalni sam pocetnik u svakom pogledu ali bih rado postao vlasnik i korisnik nekog maxi skutera 200-250 ccm ali ISKLJUCIVO sa 16" tockovima. Koji modeli su u oticaju ?... ne bezim ni od kineza ...ako su u dobrom stanju....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

U ponudi imas gomilu skutera, za pocetak nam reci koliko si novca spreman da izdvojis za motor... Moj favorit u toj kategoriji skutera je Beverly 250 cruiser!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kinezi maxiji od 250 ccm su sa 13" točkovima (ranger 250) od 16" imaš Beverly, Scarabeo, Geopolis. Sa 15" ima Sportcity. Da li te zanima gradski ili GT skuter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

U ponudi imas gomilu skutera, za pocetak nam reci koliko si novca spreman da izdvojis za motor... Moj favorit u toj kategoriji skutera je Beverly 250 cruiser!

 

... iskreno ...sve preko 1000 € bi bilo opterećujuće za moj budžet . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Pa samo Beverly, Scarabeo i Malaguti Password ima sa tolikim točkovima..nije baš neki izbor.

 

..to sam i pretpostavljao . . mada mi Malaguti Password i Sprint Explorer deluju identično ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Kinezi maxiji od 250 ccm su sa 13" točkovima (ranger 250) od 16" imaš Beverly, Scarabeo, Geopolis. Sa 15" ima Sportcity. Da li te zanima gradski ili GT skuter?

 

. . pa kada bi mi objasnili kakva je razlika.... možda bih i odgovorio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Za kilu evara od brendiranih, eventualno Bev 200

 

Password i Exprorer samo liče na prvi pogled i to im je jedino zajedničko :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Gradski skuteri: Bev, Password, Geopolis, Sportcity, Scarabeo... Položaj sedenja kao na stolici nemogućnost pružanja nogu, veći točkovi - manji prostor pod sedištem :neznam:

 

GT skuteri: X9, Burgman, Nexus, Atlantic, Satelis... Primereniji za dalje ture (nije da ne može ni sa gradskim...) Manji točkovi za inč - dva, više prostora pod sedištem, bolja zaštita od vetra...

 

To je ukratko :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Gradski skuteri: Bev, Password, Geopolis, Sportcity, Scarabeo... Položaj sedenja kao na stolici nemogućnost pružanja nogu, veći točkovi - manji prostor pod sedištem :neznam:

 

GT skuteri: X9, Burgman, Nexus, Atlantic, Satelis... Primereniji za dalje ture (nije da ne može ni sa gradskim...) Manji točkovi za inč - dva, više prostora pod sedištem, bolja zaštita od vetra...

 

To je ukratko :takoje:

 

Hvala Alexa.... I ovo ukratko je meni dovoljno :)

 

Znači ... svi GT skuteri imaju manje točkove. Da li je veličina točkova baš tolika prednost? . . .I treba li insistirati na njoj pri kupovini skutera?

 

Ovako ispada da mi se samo Bev 200 uklapa želje I finansije.

 

Šta misliš o ovome? http://www.polovniautomobili.com/oglas5020609/piaggio_beverly_200/

 

ili o ponudi jednog forumaša u mom predstavljanju :

 

" A ZA MOTOR EVO PREDLAZEM TI OVAJ MAJESTY

GARANTUJEM DA JE NAJBOLJI U SRBIJI 2004 GODINA 250CCM3

 

I DA ZNASH DA DECHKO PRODAJE MOTOR ZATO SHTO MU JE NAJBOLJI DRUG POGINUO S MOTOROM I IZ POSHTOVANJA PRODAJE

A TO JE INACHE NAJBOLJI MAJESTY I SRBIJI 24 KONJA NA DINO TEST MERILI

 

I DA ZNASH DA CE GA DATI I ZA 1000!!!"

 

http://www.polovniau...yamaha_majesty/

 

Pozzz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Majesty može da ima 24 konja samo ako je neka ljuta budžotina a takvog ne želiš, veruj mi :jok:

 

Niko ti preko linka sa oglasa ne može dati stanje motora. To mora uživo da se dobro pregleda i isproba :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Majesty može da ima 24 konja samo ako je neka ljuta budžotina a takvog ne želiš, veruj mi :jok:

 

Niko ti preko linka sa oglasa ne može dati stanje motora. To mora uživo da se dobro pregleda i isproba :neznam:

 

Onda mi samo preostaje da nadjem nekog forumasa dobre volje koji se razume dobro u skutere.... ili zna da mi preporuci nekoga ko zna ... da ga "zloupotrebim" za procenu uzivo skutera....:-D

 

Skuter koji mi se svidja je onaj Bev 200 i on je u Kragujevcu. Znate li nekoga tamo ko bi imao dobru volju da ucini jedno dobro delo :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja