Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5713 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Taj Kymco sa 4road odžakom i JCostom nije Inection tj EFI model nego karb. Modeli sa EFI imaju retrovizore na kormanu a "karburatorci" imaju te "uši" retrovizore :takoje:

 

Jedino ako nije neki "mutant" jer vidim da ima napred bele zmigavce. To što mu je donja plastika crna je takođe odlika EFI modela tj iR modela... Treba dobro pogledati :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

 

Vujke1

 

I meni je to sve sumnjivo tako da sam ga izbacio iz razmatranja,ovaj drugi takodje,vlasnika sam video da ga vozi pre 20-ak dana zapazio sam da nema te usi kako kaze Alexanto vec klasicne retrovizore,al 2006 godiste,cak sam se malo raspitivao kod nekih bajkera i rekose mi da on sam odrzava motore i da je skuter u ekstra stanju ali da znajuci ga vrlo je verovatno da je nelegalan,nego kolika je potrosnja sa karbom-naravno lepo nastelovanim,ako nije neka razlika da uzmem stariji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Batali karb - ne žuri u tom smeru :jok:

 

I to sto kazes,bolje da se strpim i skupim jos malo love nego za mesec,dva da stavljam motor u oglase,nego reko da te pitam posto vidim da se razumes u skutere ako mi iskrsne nesto u Novom Sadu ili okolini dal bi mogao da podjes samnom naravno dogovorili bi se kad ti odgovara a kako vi ovde kazete ni pragnje ne bi izostalo,ja imam dobrog majstora ali problem je sto on nema slobodnog vremena pa sam ogranicio potragu na 50,60km od mene

Hvala svima na savetima,mozda sam dosadan al sta cu kad sam duduk za ove stvari0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

To što nema uši isto ne mora ništa da znači. Treba da se pogleda na plastikama da li ima mesta za retrovizore jer ih je moguće izmestiti na korman. To se radi iz raznih razloga(praktičnih ili zbog padova).

A što se godišta tih starijih tiče, čak su i uvoznici muljali sa godištima(podmladjivali su ih).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Evo kako raspoznati da li je XC500 karb ili i, 500i ima oznaku/nalepnicu "EURO 3" napred, ovi sa karbom su EURO 2 ali nemaju nikakvu nalepnicu, takodje kod 500i sa strane oznaka je 500i.

 

500i je bio samo sa retrovizorima na kormanu. Prvo se pojavio "obican" 500i koji osim oznaka izgleda potpuno isto kao karb (sa retrovizorima na kormanu) tek posle se pojavio R, svi R su i.

 

Sto se tice potrosnje na XC 500 karb. verziji kao visegodisnji vlasnik mereno na oko 10000 km pre nego sto sam prestao da merim potrosnja po gradu se krece oko 5,5l sasvim normalne voznje znaci ni penzija ali ni divljanje, na otvorenom sa dvoje pri brzinama 100-120 4,5-5l.

 

Karburator i nema sta da se steluje vec ventili u intervalima po servisnoj knjizi. Na karbu jedino ume da ode membrana a kao simptom se javlja gubitak snage, gusenje i manja krajnja brzina. Zbog zamene membrane su ispod sedista ostavljena mala vratanca na kojima pise "carb maint" ako podignete sediste i otvorite ta vratanca i ugledate karburator taj XC je dakle karb. moze i na ovaj nacin :)

 

Pozdrav svima i ziveli...

post-9235-0-69643000-1405371250_thumb.jpg

post-9235-0-04079300-1405371264_thumb.jpg

post-9235-0-05156100-1405371276_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Hvala na detaljnom objasnjenju,prvi koji mi je zapao za oko je imao tu nalepnicu 500i i obicne retrovizire i vlasnik je tvrdio da je ubrizgavanje,odustao sam zbog godista 2006,pomislio sam da je neka zajebancija sa papirima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5713 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo ovako drugari... Spojio sam 26 tema o kojekakvim dilemama vezanim za kupovinu polovnih maxiskutera :staa: u ovu sada jedinstvenu temu i sve ostale teme (koje se periodično otvaraju na svakih par dana) biće slepljene sa ovom temom u kojoj imamo sada opširno štivo i mnogo prenetog iskustva o raznim maxijima.

 

Tema će biti zalepljena u opštem topic-u Maxi podforuma :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

pozdrav svima 1zdravo.gif

do skoro sam vozio princa 125 i prodao sam ga uglavnom zbog manjka snage, 11 konja sa njegovih 180kg i mojih 100+ ne ide nikako 1zvizduk.gif

elem, odlucio sam se za kupovinu nekog skuta , a zbog mojih gabarita (193cm, vec navedenih 100+kg) je odluka pala na neki od maxija

jedini problem je budzet, oko 1000E.. znam da nije mnogo i da cu traziti skut koji je star 10 god, pa i vise...

takodje zbog budzeta sam se odlucio za kubikazu do 250ccm, sto kazu bice zdravlja pa ce biti i nesto jace ;)

 

e sad moja pitanja:

-koji je po vama skut najbolje uzeti, pod tim podrazumevano cene odrzavanja, nabavka delova, eventualni kvarovi (ne toliko eventualni koliko neminovni na tom godistu), potrosnja itd.

gledao sam po oglasima, nalazio sam x9 180-250, majesty 250 (ali oko '99 god), burgman 150-250, honda foresight 250, atlantic 200

-koja kilometraza bi bila prihvatljiva za njih? sigurno su kvalitetne masine tako da cenim da 30 000+ ne bi trebalo da bude problem?

-ima li nesto na sta bi posebno trebalo obratiti paznju ili standardne stvari?

i jos jedna stvar, kakva su vasa misljenja o gileri 200 vxr? znam da nije maxi skuter ali mi se iz nekog razloga jako svideo...

 

zaboravio sam da kazem, skuter cu voziti pretezno u gradu, sa povremenim turama oko100km u jednom pravcu...

 

znam da sam ispisao dosta toga, ali sta cu, bolje da vas malo udavim nego da sam kupujem gluposti 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

За твоје габарите препоручујем минимум 250 куба.

Ђилеру вози Tony Clifton и њега је најбоље да питаш, али то није за твоју висину....

 

Моје мишљење :

Мажести 250, или Х9 250.

 

Х9 су возили DaliborBP и Carlito и не сећам се да су имали неких проблема.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Kao sto je Laki rekao mislim da ne bih trebao da ides ispod 250... Ja sam imao x9 250 evo model, 2005 godiste. Po meni sasvim korektan motor, veliki prtljazni prostor i dosta dobra zastita od vetra. Lako upravljiv ( Zabalj i dalje ostaje u secanju i to sto nisam pobedio na poligonu), potrosnja sasvim korektan 3.2 -3.5. Normalne voznje, mada ja sam voleo da ga zavrce do celih 135 koliko je bord pokazivao max speed. Kolega sa foruma Burdjan (a moj brat) isao je sad za grcku sa apriliom scarabeo 250 i po njegovom misljenju nista jace i ne treba. Registracija nije skupa, servis - odrzavanje isto tako. Delova ima za x9 , PGS Novi Sad ili moto bike NS. Kod kupovine, sta znam... kao i uvek.. sedi polako provozaj, gledaj dal trese kvacilo, gledaj dal vuce u stranu korman ... Proveri dal ulje ne pisa, pogledaj debljinu diskova,one ce ti reci koliko je presao... U principu, svi na oglasu su presli 20 do 25 hiljada, sto je logicno gledano nemoguce... motor 15 godine, nek je 2000 po sezoni to je opet 30 000! :) Uglavnom,ne zaleci se ... strpljen spasen!!! Srecno sa kupovinom pa javi sta si pazario i da se prikljucis MAXI porodici! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

hvala na brzim odgovorima.

za x9 sam cuo da je jako dobar motor, a znam sta je piaggio posto sam imao free 4-5 godina, sluzio me je savrseno

mozete li da mi objasnite cemu sluzi bord na x9, jel od krucijalne vaznosti za rad motora ili samo pokazuje kilometrazu, upozorava za zamenu ulja itd? pitam zato sto sam nasao jedan solidan kojem ne radi bord. naravno bih zamenio to posle nekog vremena kad skupim jos para posto cu sad istrositi dosta za kupovinu motora, prenos, servis itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Ако се добро сећам многима није радио тај борд на корману. Чак има негде овде и тема (мислим да је Nole Zmaj) или неки колега са сличним надимком писао о заштити те табле. Влага је главни проблем!

Решава се код електричара не купује се нова тј друга.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 300i

Kao neko ko je bio u zadnjih nekoliko nedelja u fazi kupovine maxi skutera (jer je stari Rotax odapeo) mogu da kazem da kupovati skuter u Srbiji = pakao .

Slatke muke su bile mozda prve nedelje kada se lomis izmedju modela koji ti leze ali verujte da jako brzo shvatate da je djavo odneo salu i da se upustate u nemogucu misiju. Koliko sam polovnih skutera pogledao , koliko goriva potrosio , koliko se lazi naslusao i shvatio da vecina ljudi moze da te gleda u oci i da laze a da ne trepne.

Mogu reci da cak kupovina i novog skutera moze biti problematicna jer ljudi koji ih prodaju neznaju osnovne stvari a slobodno mogu reci i da se bave mutnim radnjama ali sta je tu je, verovatno populacija ovog foruma vec sve ovo zna ali eto da se javim i ja. Tako da posle nekoliko nedelja "patnje" postadoh vlasnik novog Grand Dinka 300i

Sta reci iz pakla predjoh u raj ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Mt800Explore

Da li ima koga iz nisa da mi pomogne oko kupovine skutera? U pitanju je spidermax 500. Nalazi se u naselju pantelej. Da li je neko proveravao taj skut.? Ima ga u polovnim automobilima. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Што се тиче спајдермакса уопштено,могу да ти кажем следеће,носи пијађов мастер агрегат од 39 кс,који се веома добро показао,врло је рентабилан и економичан а лепо се вози и веома је агилан,сам мотор има алуминијумски рам и дупле троуглове на предњој виљушци,као мотор,велики точкови су му такође предност,такође пртљажни простор. по мени једина му је мана мало места за ноге и мало ружљикава инструмент табла!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Spidermax. Ili Kymca 2010+. Igranka sa Kymcomovim karbovima zna da bude vrlo zanimljiva.

Opet, to je moje misljenje i kada bi imao tu dilemu, odlucio bih se za Spidermaxa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja