Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Kao sto je kolega gore reko. Za taj novac ima silverwing-a koji je extra, vozio sam taj skuter a pre toga x9 500, razlika je mozda samo do 100 cc ali bogami kad das gas razlika je nebo i zemlja, da gledas rang do 500cc onda bi isto za taj novac naso nexusa, x9 500, AA 500, Cak i burgmana i majesty 400. Ali bi ti ja preporucio ili sw-a ili burgmana 650 sa tim motorima ima da predjes srbiju i van je uzdus i popreko bez problema. ( samo uzmi u obzir da popravke nedajboze na burgmanu su papreno skupe tipa kais 550e + zeznut menjac mnogo...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

Hvala ljudi ja planiram da menjam motor uskoro tako da me svaka informacija zanima,mnogo negativnih stvari sam cuo o pomenutim motorima kao i naravno isto toliko i dobrih i izgleda da ce u celoj ovoj prici odluciti stanje motora u momentu kupovine................. :takoje:

 

Jos jednom hvala svima :takoje::takoje::takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Vidim komsija..a i vidim GSXF u medjuvremenu,kad otopli ako budes hteo krug Burgmanom nije problem,ako ti nesto znaci..bravo za clana Paun koji se isto tako ponudio,to je pravi bajker a ne manekeni koji ne dopustaju ni da im pogledas motor :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

..a i vidim GSXF u medjuvremenu,

ovo je prelazno resenje sto da gledam druge dok se voze a razne krseve da kupujem necu :takoje:

 

kada se bude pojavio skuter po mom ukusu veruj mi da ce zavrsiti u mojoj garazi :takoje:

 

 

pozzz svim kolegama i jos jednom hvala na odgovorima

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Dakle ovo mi je neka trilema. Razmisljao sam i o nekom Burgmanu 400 K8. Iskreno, najveca mi je dilema oko toga koja je rezlika u putu izmedju ovih 400-ki i 500-ki. Vozao sam sve po malo ali nedovoljno da bi doneo neki sud. Uglavnom meni motor treba za malo duze krstarenje a voznja po gradu manje vise. Mali je grad u kom zivim, ja sam u centru, radim u centru i sve mi je na 10-ak min peske tako da motor i ne vozim po gradu. Tako da mi je Gilera VXR 200 koju trenutno vozim ispade najlošija odluka...ako gledamo moje potrebe. Gde je ona car medju skuterima ja je ne koristim.

Od klasicnih motora sam odustao tj. polako odustajem jer mi jednostavno vise lezi skuter.

 

Dakle ima li iko neki komentar na ovakav izbor? Mozda neka dopuna? Ne bih 650 ccm jer nemam toliko para za novije godiste ( SW i Bugi). Budzet...oko 4 somića. Mislim da su mi se neke kockice poslagale. Neki ce da me se odreknu...neki ce da pomognu...neki prete izbacivanjem iz zajednickog kreveta a neki planiramo kupovinu i voznju. Jos da udomimo Be-em-vejca i sve je tu.

 

Mozda cak i neki T Max ali bih za njega morao i dušu da založim za neko novije godiste...jedino nesto starije.

 

Jbmliga sad... :gaa:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

za 4k evrica imas da nadjes solidnog silverwinga 600 , inace ako gledas novija godista burgman 400 je najudobniji, nexus najj R-ovski polozaj sedenja i dobro povlaci, a tmax, ubrzava slicno kao sw ali je preskup i za noviji model bi morao mnogo da iskesiras minimum jos 2 somica vise, a ovi stariji su ruzni mnogo.... E sad imas excitinga valjda za oko 4500 novog pa vidi sta ti se vise isplati :) Inace ubrzanja sto se tice, vozio sam ranije oko godinu dana x9 500 i skoro burgmana 400 na probi nekoj, od burgmana je x9250 startniji ... ,a 500cc da ne pricam. tako gledaj sta ti se vise svidja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Vise me interesuje neka stalna brzina. Tu koja je razlika. Kazem, probao sam polozaje sedenja skoro svih skutera koje sam nabrojao ali nije poenta u tome...svaki mi je super. Bitno da se vozi :moto3:

Dakle auto-put...

 

 

I jos nesto. Ne mogu mnogo da cekam i vrebam. SW su uglavnom iz uvoza i te varijante mi bas nisu ostale u dobrom secanju. Mnogo ulaganja da bi na kraju prodao za dz. Sada ako zavrsim posao, zavrsio sam. Mora brzo da se dela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

A npr Silwer wing 400? Mislim da za taj novac ces moci da biras sta god pozelis.. Ali da se razumemo.. T-Max je br 1..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Toni ako oS da se vozis ki gospodin coek ondak pazari Yamahicu.... da sam u tvojoj kozi izmedju ova tri ponudjena modela kupio bi Majesty-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Moji utisci su sledeći Burgman vs žabari vs kymco

 

Burgman - lep, udoban, izrađen od naj kvalitetnijih materijala, mala potrošnja, pouzdan do besvesti i do besvesti skupi potrošni delovi

Žabari - jedini plus imaju za performanse agragata, veća max brzina na manjim obrtajima, o pouzdanosti sklopova i elektrike su napisani tomovi tako da nećemo trošiti slova bezveze u principu zabava je zagarantovana

Kymco - simpatičan, lično zameram kvalitetu plastike i završnoj obradi, navodno 500 troše kao ruske samohodke, ali poznajem par ljudi koji su preeeešli ohohooo km na njemu

 

Lično

da ovog momenta imam 4 soma ja bi za 3 kupio SW 600, za soma ga pozlatio i vozio sledećih 25 godina dok mu točkovi ne otpadnu jer 2 cilindra su keva

 

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

E ovako ja vozim Excitinga ali moj glas u ovom slucaju ide za Bugija i to iz vise razloga! ovo sto kaze kolega Pop za potrosnju je tacno ali za ove starije modele ka sto je moj sa carbom bogami ume da dogura i do sedam litara 1hmm.gif novi modeli ne verujem da prelaze 4, 5- 5 na 100km... Po meni Ri izgleda odlicno ali posto i sam razmisljam o zameni motora glas ide za Bugija! Znma da nema veze sa ovim sto si ti napisao da gledas ali npr ne znam koliko ti je zanimljiv Spider Max 500 po meni odlican scoot a za taj novac mozes da biras kakav hoces... U svakom slucaju srecno1zdravo.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5670 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Moj glas bi išao za Majesty 400 ili Burgman 400 - K6, K7, K8 ako ima za te pare... Ako si "gadljiv" na uvoz, mislim da ćeš najpre kod nas naći neki od pomenutih modela a da su novije godište i uklapaju se u cenu. Silvera nema, to što ima je sve 10+ godina staro, Burger 650 takođe. T-Maxa kupi 8-9 godina starog i sa pređenih "22 K" pa ćeš videti šta je sreća i rados'...

 

Osvrnuo bih se na par teza iznesenih u prethodnim postovima: Razlike u 400 i 500 ccm u normalnoj vožnji nema. Navozaćeš se i nauživati i sa 400 i sa 500. Ako ćeš svako malo da se sa nekim trkaš i dokazuješ, to je druga stvar ali tek za nijansu... Dva cilindra imaju nekih prednosti ali pravo da ti kažem i sa jednim cilindrom se ljudi voze mnogo km pa i sa mnogo manjim kubikažama od 400 i 500 (nntom i sasha). Fama zvana Žabarima uvek nešto fali a japanci su nepoderivi je ono što sam ti i napisao - FAMA. Kupi dobar primerak motora, uradi na njemu ono što treba da se uradi, redovno ga održavaj i služiće te onako kako si zamislio. Sve što čovek napravi se i kvari - nema veze gde je pravljeno.

 

U vožnji na otvorenom putu, vozićeš 400-tku bez problema 120 a možeš poteći i do 150. Trošiće ti 4 do 4,5 lit a tu si negde i sa 500 - nešto čorbe više. Xciting sa EFI-jem ne prelazi 5,5 litara a u normalnoj vožnji eto te na 5.

 

Na kraju okreni - obrni moj glas ide za Majesty 400 ili Burgman 400. Ako si 190+ pre Bugi nego Yamaha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa drugari prvo, hvala na interesovanju.

Moja razmisljanja se najvise podudaraju sa Alexantovim i Satelisovim. Cini mi se da ce "velicanstvena" doci u garazu. Doduse, NEXUS mi se mozda na oko najvise svidja ali kada sam seo na Yamahu...nekako mi je potamneo NEXUSOV sportski sarm na koji sam pao. Burgman mi nikako nije dolazio u obzir dok se nisam provozao njime. Osecaj je fantastican. Zaista je odradjen vrhunski svaki detalj.

Silkan je odlican na papiru ali deluje mi dzombasto i naduveno...previse za moj prefinjen ukus...umetnicka dusa :Bandolero: . Isto mislim i o SPIDERMAXU. Nisam ga video uzivo ali zaista deluje kao tvrdjava. Medjutim, MAXI koji nedozvoljava komfor ispruzenih nogu...preskacemo. Pogotovo sto je i to jedan od razloga sto se vracam na skuter sa motora. Elem, imadoh povrede kolena koje i dan danas ištu ispravljanje noge s vremena na vreme jer boli kao sam djavo. Nikako ne mogu da drzim savijenu nogu u kolenu duze vreme.

XCITING RI...ubacio sam ga jer sam mogao da nadjem skoro nov za ispod 4.000. Nisam posebno impresioniran ali daleko da sam gadljiv na njega.

E sad, definitivno favorit, T MAX. Probah prokletinju...hebo me dan kada to uradih. Iako je bio krs zivi malo je falilo da svesno napravim glupost...ali ostah srca kamenoga i rekoh "NE"!

 

Jos jedna stvar naginje ka NEXUSU. Burazer je navalio NEXUS pa NEXUS. Hteo bih i njega da ispostujem jer mu ostavljam sqt u amanet. Meni je ovo mozda i poslednja sezona(eventualno pocetak sledece) tako da ce on nastaviti gde ja stadoh a njemu je NEXUS najbolje prevozno sredstvo koje je ljudski mozak mogao da smisli.

 

Uglavnom, to je to...ukratko...ili nasiroko... Obavesticu ako se u statusu poseda nesto promeni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Trenutno ne mogu da iskesiram nista. Imam BMW-a i Gileru VXR 200 i nekih 1600-2000 kesha. Gore nabrojani motori mi se nude u zamenu za jedan od mojih plus doplata. Malo je natezanje oko doplate trenutno ali se nazire kraj teskim i mukotrpnim pregovorima.

Naravno da bih najvise voleo da se proda BMW ili Gilera pa da imam odmah kesh ali situacija je krajnje zahebata po pitanju prodaje. Ali verujem da cu prodati u dogledno vreme jedan od ta dva...mozda i oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

I ja sam u slicnoj dilemi,posto planiram posle svadbe da se pocastim jednim maksijem..Izbor mi se svodi na Burgman 400,Xcitinga 250/500,Atlantic 500,Piaggio x9 250/500 mozda ako se nadje i povoljan Spidermax.Cifru je malo manja nego tvoja,ali me brine najvise polozaj nogu na skuteru,posto sam visok 195cm.Ubrzanje i max brzine me i ne interesuju toliko,koliko pouzdanost,potrosni delovi,posto planiram vikend voznje i na posao za NS svakodnevno..

Burgman mi je tu nekako najbolji,ali sam cuo dosta o skupim delovima,mada mi drug koji vozi 400ccm iz 1999te kaze da su cene smesne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Pa, Bigijev drugar Bojan prodaje Nexus 500..:)

 

Да,реко да предложим ал реко да се не намећем...и то би га дао повољно постоји чак и варијанта да те сачека за ресто кеша да му даш одмах 2000 и остало кад продаш неки од мотора!!! Биће у суботу на отварању па се договорите!!!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ipak bi nesto novije. Najvise zbog dalje prodaje. Kilometraza je velika realno i da ja dodam jos desetak...kome to da prodam posle? Ja ili burazer. Svi mi znamo kako ljudi reaguju kada cuju da je motor presao vise od 20.000(a tek skuter). Cak i kad zna da je vracana kilometraza, opet ima neki psihicki mir kada na cajgeru nema vise od 30.000.

Do sada nikada nisam gledao u cajger i zato me posle kod prodaje izmasiraju kao lebac beli. Ovoga puta kupujem nesto najstarije 2008. sa max makar laznih 20.000 :) koji je kupljen kod nas i da ima servisnu istoriju. Ukoloko se ne uklopim sa cenom, necu ni da kupujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2034 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па ти људи мисле да скутери прелазе 2000-3000 км год.То ти је мотор из увоза 2008 год прешао 12000км као0stabre.gif.Ко још верује у те приче.Онда је најбоље тражити примерак који је купљен код нас и има потпуну сервис истирију.

Ја сам прошле године до пеха прешао 5000км од априла до августа,не знам шта људи очекују 1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ma ljudima je bitno sta pise a ne sta se stvarno desavalo sa nekim motorom...i to je cinjenica. Ne znam...valjda su svi u fazonu "mora da je bas mene ukenjlalo da mi uleti extra sqt sa malo km i sa neverovatno niskom cenom". Opet ponavljam, to nisam do sad gledao ali posto ljudi kada te pozovu prvo pitaju "koliko je presao" postalo mi je jasno koliko ima sati. Ja da vracam kilometrazu ne pada mi na pamet...lakse je da kupim sa vracanom :D

Nego, sada cu definitivno ganjati nesto kupljeno kod nas i sa servisnom istorijom. Da probam jednom i ja tako :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

 

Burgman mi je tu nekako najbolji,ali sam cuo dosta o skupim delovima,mada mi drug koji vozi 400ccm iz 1999te kaze da su cene smesne..

 

A da...te price oko Burgmana su mi zaista...pa recimo interesantne. Iz krajnosti u krajnost. Cudo jedno. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja