Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Au ponovo beverly 500 kletva. Pa taj model je na tako losem glasu da ne poveruje covek. Ajde iskreno jel ga provozao neko duze od 400-500 km u komadu pa da da neki komentar.

 

Gledam i na ergo-moto razlika u sedenju i polozaju nogu je 7%

 

Gledm na Bikez ocene sada tu su negde Atlntic 500 i Bev 500

 

Gledam slike (sediste polozaj sedenja jbg men se cini slicno - Atlantic nesto vodoravnije

 

Ne znam vise ni sta da gledam . Ja licno mislim da je ovde malo prisutan psiholoski efekat (Vodje) Alexanto vozi A-500 i sada ...

 

Ja nisam vozio ni jedan tako da su ovo moja lajicka zapazanja. A bas zbog toga jedva cekam da provozam pa da dodjem u Scooter Caffe i da pametujem i prozivam ili duboko da se izvinjavam 1neznam.gif

 

Da ne bude totalni off . Kolegu bih savetovao da ode da proba Bev-a (ako vec nije moz mu se svidi)

 

Sada ja mu dodjem ko advokat Bev 500 na ovom forumu (a nisam ga ni provozao hahaha) takav sam uvek u zastitu podcenjenih 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Au ponovo beverly 500 kletva. Pa taj model je na tako losem glasu da ne poveruje covek. Ajde iskreno jel ga provozao neko duze od 400-500 km u komadu pa da da neki komentar.

 

Gledam i na ergo-moto razlika u sedenju i polozaju nogu je 7%

 

Gledm na Bikez ocene sada tu su negde Atlntic 500 i Bev 500

 

Gledam slike (sediste polozaj sedenja jbg men se cini slicno - Atlantic nesto vodoravnije

 

Ne znam vise ni sta da gledam . Ja licno mislim da je ovde malo prisutan psiholoski efekat (Vodje) Alexanto vozi A-500 i sada ...

 

Ja nisam vozio ni jedan tako da su ovo moja lajicka zapazanja. A bas zbog toga jedva cekam da provozam pa da dodjem u Scooter Caffe i da pametujem i prozivam ili duboko da se izvinjavam 1neznam.gif

 

Da ne bude totalni off . Kolegu bih savetovao da ode da proba Bev-a (ako vec nije moz mu se svidi)

 

Sada ja mu dodjem ko advokat Bev 500 na ovom forumu (a nisam ga ni provozao hahaha) takav sam uvek u zastitu podcenjenih 0namigivanje.gif

 

 

Da se razumemo nemam nista protiv Vodje 1care.gif i verujem da je Atlantic 500 odlican sqter 1aha.gif

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja licno mislim da je ovde malo prisutan psiholoski efekat (Vodje) Alexanto vozi A-500 i sada ...

 

...eto ti sad: pa ja ti prvi nahvali Beverly-ja a ti sad po meni... :'( Pusti priče: nađeš po oglasima koji ti se svidi, odeš, probaš i imaš svoj sud. Sve ostalo je subjektivno - neko voli plavuše a neko crnke... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Sta cu moram na nekom da ispraznim frustracije hahahahah. Ma znam nego me ubi u pojam . Vidis da ubedjujem sebe a ne njega. Gledao sam i ja taj oglas deluje ok skroz . Pa da ja budem ona druga strana savesti kolegi.

 

Probaj bev probaj bev probaj bev (eto moj savet)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Opšti zaključak je da je jedan položaj sedenja bolji od drugoga, ali to ne mora da bude tačno za svakoga, i na kraju se uvek svede na "probaj i sam proceni" ;)

 

Uvek kada mogu, probam skutere/motocikle svojih drugara, makar dva kruga oko bloka, i to treba i ti da uradiš - probaj svaki zanimljiv model i stekni neki utisak. Ovo je, na kraju, jedini način da nađeš ono što ti odgovara :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da je sve stvar navike kod sedenja. Covek se navikne na sve, tako da to ne bi trebalo biti toliko presudno u odabiru skutera. :moto3: Druga stvar je ako neko bas voli neki odredjeni polozaj pa to trazi. Slazem se sa Noletom da treba probati, pa odluciti sta uzeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

dodji do banovog brda da vidis kakav se MAXI skuter prodajem, i zavrsi potragu... :zdravo:

 

Potvrđujem dobar savet ..... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

mislis 6 cveklica... :lol::lol::lol:

Pitanje za squterboy-a je sta i do kad misli da trazi, ja znam jos par skutera sto se prodaju pa ako treba neka pomoc samo vristi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja mu poslao poruku, jedan drug prodaje atlantic 500 on je nije procitao...izgleda slabo obilazi forum..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav drugari :moto3: ,

Hteo bih da uplovim u ove "maxi vode" pa mi je potrebna Vaša stručna i prijateljska pomoć. Ovako stoje stvari:

 

Od maxi skutera sam do sada probao samo par modela, i to su uglavnom bili skuteri poput Aprilie Leonardo/Piaggio Carnaby (čini mi se 125-150ccm). Veće maxi-je (GT) nisam vozio nikada. Skuter bih pretežno vozio po gradu sa povremenim izletima van grada (recimo 2-3 puta mesečno). Ne znam koliko su skuteri od 500ccm prihvatljivi za vožnju po gradu s obzirom na svoje gabarite (prave krstarice). S druge strane ne bih voleo da uzmem neki skuter sa kojim će mi putovanje van grada (od recimo 200km za 1 dan x 2 osobe) biti mučenje (zbog neudobnosti, zaštite od vetra, slabog agregata i sl.). Mada iskren da budem, već godinama maštam da odem do Crne Gore motorom (naravno sa saputnicom) :hej:

 

S obzirom da sam do sada vozio Yamahu Aerox, ono što mi je "zapalo" za oko je svakako Yamaha X-City/Xmax. S druge strane, već za par stotina evra više može da se uzme Majesty 400 koji je ipak ozbiljniji i veći skuter. Vidim u oglasima i lepo očuvane (skoro nove) primerke Malaguti Madison 3 (250ccm). Za početak bih verovatno trebao da prelomim da li ići na 250/500 ccm :neznam:

Iskreno, nemam predstavu u kom smeru da razmišljam, pa su mi potrebni Vaši saveti kako bih se što lakše opredelio za svoj prvi maxi s.

 

Naravno, u obzir dolaze isključivo polovnjaci, što bolje očuvani (novi motor bi bio prevelik luksuz trenutno), a cenovni limit bi bio do nekih 2800e. Ja sam relativno "kompaktan" :aha: i mislim da mi nijedan motor nije mali (177cm i oko 80ak kg).

 

Nadam se da ćete mi pomoći i unapred se zahvaljujem na svakom savetu i predlogu. (Ne znam da li je na forumu dozvoljeno postavljanje oglasa, ali bilo bi lepo da me uputite na neke, po Vama, dobre "kupovine" koje su trenutno aktuelne na ovim prostorima).

 

Pozdrav svima iz Novog Sada,

Vlada

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Piaggio

Moj savet Piaggio X9 500 Evolution... Odlicna zastita od vetra, oslanja se na 4 amortizera, veoma udoban, stabilan zbog niskog tezista, dovoljno mesta za prtljag... ODLICAN!

Sto se tice recenice: "Ne znam koliko su skuteri od 500ccm prihvatljivi za vožnju po gradu s obzirom na svoje gabarite (prave krstarice)." - kubikaza nema veze sa gabaritima. Piaggio X9 se pravi od 125,180,200,250 i 500 kubika i svi su istih gabarita (sem razlike u tezini koja je zanemarljiva), OGROMNI SU. Ja vozim X9 180ccm Amalfi.... Mogu da ti kazem da je skuter odlican... i za svaku preporuku!

Na primer, nesto ovako:

http://www.polovniautomobili.com/oglas2068260/piaggio_x9_evolution/

 

Mogu da preporucim i Suzuki Burgman 400!

 

E sad, ima jos proizvodjaca ali ih nisam vozio pa ne mogu da ti ih preporucim ali mogu da ih spomenem: Yamaha Majesty, Kymco Xciting, Piaggio Beverly, Suzuki Burgman 650...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa, Vespa, Vespa

po meni za novi sad ti je sasvim dovoljno nesto od 250 cc.

piaggio beverly npr.?!

potrosnja 3+ litre po gadu, max brzina 120+ km/h, lagan, dobro upravljiv.

mislim da varijante od 400 i 500 su previse sto zbog potrosnje, registracija, tako i nesto vece tezine, samim tim to ti je sve minus u gradu.

 

a definitivno ces znati sta ti lezi kada budes probao nesto od jacih skutera

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Da si se javio pre mesec dana ja sam imao motor koji bi bi savrseno odgovarao. Malaguti Madison 3 250ie. Zastita od vetra sa tvojom visinom bi bila odlicna, mali potrosac, jeftino odrzavanje, mala registracija. Ja sam sa njim prosle godine isao na more bez problema. Mislim da bi ti taj motor bio extra. Ili mozda Kymco Xciting 250 mislim da bi ti isto bio odlican izbor. 500ccm je mnogo veliki za gradske guzve ali zato na otvorenom putu je bas krstarica. Razmisli, kupi i upadaj u maxi druzinu.

 

1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma
  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

ih slatkih muka... :) ja sam bio na ovakvim mukama pred kraj prošle sezone...I identično kao i ti prvo sam se lomio da li 250cc ili 500cc...pa onda mislim uzeću 250cc dosta mi je tu po gradu, malo troši, jeftinije održavanje itd itd i onda kontam šta ću za putovanja tipa 200-300-500km-a bolje bi bilo 500cc....uuuhhhhh i onda prelomim reko 500cc ću sigurno, pa ne kupujem motor svaki dan da imam taj luksuz da se zeznem pa da kažem pih što nisam uzeo oma 500cc...

 

i tako na kraju i bi...pazario Apriliju Atlantic 500cc Sprint...i srećan kao malo dete.. :)

 

ako ćeš 250cc ipak onda za te pare imaš veliki izbor mladih grla, a ako ćeš 500cc ostaje x9, aprilia atlantic, gilera nexus, kymco exciting...sve su to dobri maxići!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Hvala svima na brzim odgovorima :takoje:

Kao što sam i mislio najveći je problem prelomiti 250/500 :)

Kontaktirao sam kolegu Alexa koji prodaje Beverly i to je svakako jedna od opcija. Pored toga, naišao sam i na ovog Madisona koji mi deluje zaista dobro na slikama

http://www.polovniautomobili.com/oglas2024564/malaguti_madison_3/#1

Ukoliko neko ima još saveta kako najlakše odabrati kategoriju neka slobodno napiše...otvoren sam za svaki predlog iz oglasa/berze.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja