Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Najveće selo u Srbiji
  • Motocikl: imao madison, tražim 400-500-600ccm

Nije meni bitna brzina, ja volim da krstarim ali volim i da imam snage u rezervi.

 

Skuter je odoban, ima zaštitu od vetra, to je nesto sto mi motor ne može priuštiti.

 

Voznja je drugačija, voleo bih da imam para i da auto bude automatik, totalno drugi osećaj.

 

Vanja, hvala na ponudi, ali pokušaću ja da stignem ovih dana da pogledam taj sqter, a ako ne stignem možeš i ti... Jedino ako nisi RS-ov rodjeni brat :D

 

Pogledaću sutra ovaj na Bežaniji pa ako postoji mogućnost ja bih ga probao i onda znam, ako mi u vožnji odgovara, onda sam resio problem oko tipa, ostaje samo traženje primerka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Da li si razmišljao i o Kymco Xciting 500 ? ... Jedino ako ne želiš Koreanca !

 

KYMCO = Kwang Yang Motor COmpany = Made in Tajvan... :takoje:

 

:BJBHvala::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

...jesi li ti razmisljao o motoru nekom ,malo ozbiljnijem? ...a ipak vozis pravi motor...

 

Ti malo izazivaš sreću ovde, a? Šalim se, naravno... :lol:

 

Ali ovo je primer stava sa predrasudom (iako si maxi skuterista), zato što su se prednosti koje "pravi" motor ima pred skuterom istopile poslednjih deset godina. Izuzev ako kolega forumaš hoće da vozi moto-trke ili kros-trke, može da nađe odgovarajući maxi-skuter koji bi bio podjednako: izdržljiv, udoban, robustan ili atraktivan kao neki "ozbiljan" motor. Uz sve to, može da ima i više prljtažnog prostora, manju potrošnju, bolju zaštitu od vetra i vode, jednostavnije komande (bez menjača)...

 

Takođe, bez nipodaštavanja! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Vanja, hvala na ponudi, ali pokušaću ja da stignem ovih dana da pogledam taj sqter, a ako ne stignem možeš i ti... Jedino ako nisi RS-ov rodjeni brat :D

 

:D Nije, nije Druze. Samo dobra volja. ;) Javi ako ne budes mogao, skocicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Druze moj,a jesi li ti razmisljao o motoru nekom ,malo ozbiljnijem?Ja prvi volim skutere,i vozim jedan,naravno,ali kupovati skuter koji ima 400 ili 500 ccm,a ne razmisljati o motorima je malo neobicno...Da kupis neki motor od 500 ccm,tipa GS 500,ER 5,CB 500 itd dobio bi dosta toga,registracija bi ti ostala ista,cak i potrosnja slicna,a ipak vozis pravi motor.Jos jednom ponavljam,i sam vozim skuter i nemam nameru da nipodastavam vozace skutera,ali mislim da me razumete?:aha:

 

Ne, ne razumemo te uopšte a imamo i dobre adute za nerazumevanje. :aha:

 

Da ne offujemo čoveku temu ako hoćeš otvoriću posebnu za sučeljavanje stavova pa ćeš videti da nije sve crno i belo. Ima gomile sive između... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ja sam bideo RS-ovu apriliju...vrh! odlicno ocuvan skuter...ali dok ga sam ne pogledas i provozas i NE ZALJUBIS na prvi pogled nista nisi uradio...

polako ne zuri..

srecno sa kupovinom...i vozamo se kad otopli!0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Najveće selo u Srbiji
  • Motocikl: imao madison, tražim 400-500-600ccm

Išao da vidim ovaj sqter iz oglasa.

Lik je iz Zemun polja, sqt je na Bežaniji.

 

Skuter je u mnogoooo boljem stanju nego onaj u Dobanovcima.

 

Lepo se vozi, nisam puštao korman, nisam išao brzo jer je guma bukvalno plastična. Odgovara mi položaj, mislim da je to to.

 

E sada, skuter nije kao na oglasu. Jedna strana je farbana i ove niklovane lajsne su ofarbane u mat sivu boju. To mi se nikako ne sviđa, mada može to da se odradi karbon folijama, video sam u temi Operacija Atlantic kako je to alexanto uradio.

 

Nije ni onaj vizir koji je na slici nego je vraćen fabrički po njegovim rečima.

 

E sada, pitao sam ga što je stavio stare slike našta sam dobio odgovor da nema novije i da su one stare godinu dana. Pitao sam da li uz sqt daje i vizir koji je na slici on mi je rekao da ga je prodao.

 

E sad, ja mislim da je on pao sa sqtera i da mu je pukao taj vizir zajedno sa bočnom stranom sqtera, Realno nema ni veze, samo što me laže.

 

Zadnja guma za menjanje, potrošena po sredini sa strane ima mesa.

 

Registrovan do 3.marta i to je to.

 

Sve u svemu, reg 14.000 servis 2500 dinara, zadnja guma 6.000 dinara. ulaganje 220 eur i na njegovih 2700 jer ispod ne daje to je 2900 eur. Uklapam se ja u moju fin. konstrukciju ali ne znam koliko je oštećena ta plastika na sqteru.

 

Prodavac mi priča da dosta ljudi dolazi zove, ja iskreno to i ne verujem, savetovao me ( kao drugara ) da ostavim kaparu da ne ode.

 

Pogledaću od RS a Atlantica jer je dosta jeftiniji, a ako je slično stanje, onda je to to.

 

Samo da se ode do Ceraka. Ubija me posao sledeće nedelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

posavetuj ti njega ko "drugara" da para vrti gde burgija nece.....i neka ga proda slobodno ako ima nekog ko oce da da....da je toliko ljudi gledalo, a nikoga nije kupio znaci 3 stvari...ili da su ga provalili da laze za pad, ili da je precenjen...ili ..najrealnije da doticni laze za toliko posetilaca....1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

hhhahahahaha... Savetuje kao drugara... hahah... trgovci! To je neka prevara cim on u sadasnje vreme kada skoro svaki tel. ima kameru, nema slike skutera kojeg prodaje. CCc.... kakva fantomska prica. Ma ne bi mu uzeo iz principa pa da mi ga daje i dzaBa! Savetujem te ja kao drugara da budes strpljiv i da tri puta meris i jednom seces. Sta ti treba da se zatrcis pa da se posle nerviras?! Strpljen, spasen! Taku kazu! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

hhhahahahaha... Savetuje kao drugara... hahah... trgovci! To je neka prevara cim on u sadasnje vreme kada skoro svaki tel. ima kameru, nema slike skutera kojeg prodaje. CCc.... kakva fantomska prica. Ma ne bi mu uzeo iz principa pa da mi ga daje i dzaBa! Savetujem te ja kao drugara da budes strpljiv i da tri puta meris i jednom seces. Sta ti treba da se zatrcis pa da se posle nerviras?! Strpljen, spasen! Taku kazu! ;)

smanji dozivljaj i ne lupetaj!! nego otvori datu stranicu pa se javi,pa se onda javi sa savetima!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Najveće selo u Srbiji
  • Motocikl: imao madison, tražim 400-500-600ccm

Drugari nemojte se nervirati i svađati, ja mislim da je svetac mislio da se Vanja njemu obraća a siguran sam da je to bio komentar na moje objašnjenje od danas.

 

Batalite svađu, koja korist od toga?

 

Svetac

Mlađi skuter bih uzimao iskreno, ne igra mi Bugrman to godište, a ubeđen sam da bih morao da pravim nešto na ulasku u dvorište da ne kači. Hvala ti u svakom slučaju.

 

VanjaBGD

Ja ću iskoristiti tvoju ponudu, pa ako u narednih par dana ne uspem da pogledam RS-ov Atlantic da ti skočiš i baciš oko, ali samo kada si u prolazu.

RS mi je rekao da za sve što nije kako je on rekao spušta cenu.

Poslao mi je danas sliku sata i kormana i sve je odlično, mada sam i na ovom od danas video da se to ne briše.

 

Još jednom hvala na pomoći i nemojte se sukobljavati bezrazložno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

hhhahahahaha... Savetuje kao drugara... hahah... trgovci! To je neka prevara cim on u sadasnje vreme kada skoro svaki tel. ima kameru, nema slike skutera kojeg prodaje. CCc.... kakva fantomska prica. Ma ne bi mu uzeo iz principa pa da mi ga daje i dzaBa! Savetujem te ja kao drugara da budes strpljiv i da tri puta meris i jednom seces. Sta ti treba da se zatrcis pa da se posle nerviras?! Strpljen, spasen! Taku kazu! ;)

smanji dozivljaj i ne lupetaj!! nego otvori datu stranicu pa se javi,pa se onda javi sa savetima!!

 

Svetac, izvini druze! Nismo se razumeli. Moja greska. Odgovor je bio upucen na komentar Squterboy-a. Daleko od toga da sam tako komentarisao tvoj skuter. Tvoje predstavljanje skutera je za svaku pohvalu. Nista ne krijes.;) Samo opusteno!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari nemojte se nervirati i svađati, ja mislim da je svetac mislio da se Vanja njemu obraća a siguran sam da je to bio komentar na moje objašnjenje od danas.

 

Batalite svađu, koja korist od toga?

 

Svetac

Mlađi skuter bih uzimao iskreno, ne igra mi Bugrman to godište, a ubeđen sam da bih morao da pravim nešto na ulasku u dvorište da ne kači. Hvala ti u svakom slučaju.

 

VanjaBGD

Ja ću iskoristiti tvoju ponudu, pa ako u narednih par dana ne uspem da pogledam RS-ov Atlantic da ti skočiš i baciš oko, ali samo kada si u prolazu.

RS mi je rekao da za sve što nije kako je on rekao spušta cenu.

Poslao mi je danas sliku sata i kormana i sve je odlično, mada sam i na ovom od danas video da se to ne briše.

 

Još jednom hvala na pomoći i nemojte se sukobljavati bezrazložno.

 

Sve je mali nesporazum i sve ce biti ok.

 

Nema frke druze, stojim ti na raspolaganju. Mozemo i zajedno da odemo. Nije problem. Pisem ti na pp moj broj pa da se cujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

jbg,sorry! ispalo je bez veze,post za postom! :zdravo:

kao da je macena kletva na taj moj burgman,pa sam osetljiv na njega! :neznam:

nove gume,ide kao vetar,e sad malo stariji ali sa leovinceom grmi kao KTM!! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Cudi me da ti niko nije predlozio Yamahu T max?

Ja sam imao Burgmana i Majestyja, ali su neuporedivi sa T maxom!

Ovo ti kazem iz licnog iskustva, dva cilindra, blizu 50 konja, 15 inca tockovi, ram kao na motocilklu

(obaranje u krivinama) udobnost... Sve! Najbolji skuter ikad, jedino sto za 3000 mozes da kupis ja mislim

najvise 2004 god. Nisu nista losiji samo sto imaju tockove od 14 inca i jedan kocioni disk napred u odnosu

na mladje koji imaju petnaestice i dupli disk na prednjem kao i u vecini slucajeva ABS.

Puno srece u kupovini!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

jbg,sorry! ispalo je bez veze,post za postom! :zdravo:

kao da je macena kletva na taj moj burgman,pa sam osetljiv na njega! :neznam:

nove gume,ide kao vetar,e sad malo stariji ali sa leovinceom grmi kao KTM!! :moto3:

 

Nema frke Druze. Usvaja se izvinjenje. :takoje: Moja greska...

Svaka roba ima svog kupca, naletece neko. Samo opusteno.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

i meni je t max babaroga ali cene su bruka,kad sam gledao za sebe smrzao sam se od cena doduše ja sam hteo novu ili do godinu,dve dana star primerak,koliko se sećam nova je bila 7-8K eura.E jedino ne znam kakva je sa cenama po pitanju održavanja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

za novije neznam tacno al modeli sa karburatorom srcu dosta cak i do 10l al da ide ubija 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Sto se cene servisa tice, ja sam moj kupio polovan sa 16000 km, vozio ga godinu dana

i apsolutno nista osim redovnog servisa, zamena ulja i filtera, nisam radio tako da ne znam.

Nista se nije kvarilo za blizu 5000 km koliko sam presao s njim. Sto se potrosnje tice,

moj prosek je bio 5l, tu famoznu cifru od 10l nisam uspeo da dostignem nikada kako

god ga vozio! Dzaba je svo ovo pisanije, treba sesti, probati i onda je sve jasno. Ja nisam

ni znao da postoji tako nesto sve dok nisam video kod jednog druga na moru u Baru,

probao i ostao bez teksta a inace sam planirao da kupim Nexus 500, posle T maxa je sve smesno!

Doduse nisam vozio Gileru GP 800, koja ima puno vise i konja i kubika ali ne znam koji je filing?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja