Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dragi drugari i poštovane kolege, ovo je tema koja će se baviti problematikom zvanom - Kupovina polovnog maxiskutera. U njoj iznosite svoja dvoumljenja, pitajte za iskustva drugih kolega i pomažite svojim iskustvom. Ova tema je neophodna jer se svako malo otvaraju nove slične teme a sadržaji su im često vrlo slični a ponekad su isti modeli maxija navedeni kao opcija kupovine.

 

Srećno u odabiru Vaših novih MAXI ljubimaca :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Najveće selo u Srbiji
  • Motocikl: imao madison, tražim 400-500-600ccm

Vozio sam Malaguti Madison S200, kupio ga iz uvoza.

To mi je bio prvi motor/skuter. Juče sam ga prodao komšiji koji zna kako sam ga mazio i pazio. Sqter je još kod mene u garaži, ali samo zato što čovek nema gde da ga drži pa je dogovor da do marta ostane.

 

Ja sam pare dobio pa počinjem da tražim.

 

Evo, sada sam počeo po malo i da putujem i vidim da mi tih 200ccm nije dovoljno, nije da jurcam, baš nisam takav, nego mi nedostaje snage u preticanju, a kada vozim 100km/h imam osećaj da će klip da mi se katapultira.

 

Vidim da se svašta vozi ali evo šta gledam po oglasima.

 

Inače raspolažem nekim budžetom do 3000 eur i nadam se da ću naći neki primerak koji zadovoljava kriterijume:

 

Beverly 500 ( ako mora )

 

Beverly je pravi pozerski squter i u nekim kombinacijama boja sedišta i samog sqtera je najbolja, ali položaj nogu je ograničen i to mi ne odgovara.

 

X9 500... jedina zamerka mu je malo zastareo izgled, nekako mi je "nizak", ali odličan sqter, vozio sam ga u više navrata jer ga jako dobar drugar ima, pa me samim tim i oduševio 500ccm jer ide kao nevreme.

 

Silver Wing 600

 

Dobar, ne znam kakav je za održavanje i ne znam koliko mu je registracija

 

Mayestic malo ružnjikav

 

Atlantic lepo izgleda, ovi niklovani momenti su odlični uz pravu boju skutera, ne znam kakav je za održavanje

 

Burgman 400 jer se za 650 nema para trenutno. Odličan sqt mnogo je i popularan, samo što za 3000eur ne mogu kupiti ono što mi treba, bar trenutno nema po oglasima.

 

E sad, meni treba pomoć oko odabira od samih korisnika ovih sqtera, iskustva i sl.

 

Kako su sa 1 cilindrom da li ima velikih vibracija, jer probao sam drugarov bmw koji na leru tako ljulja da me bio strah da se ne preturi.

 

Toliko od mene, evo listam oglase lagano, iako je sneg ali mislim da je pravo vreme za kupovinu, bar zbog cene ako ništa drugo

 

E da, to 10 godina starosti, sve preko toga ne bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Najveće selo u Srbiji
  • Motocikl: imao madison, tražim 400-500-600ccm

Jesam, ali to mi skupo iskreno, moram neki limit da napravim, nema 500 za te pare.

 

To mi je nekako "race" sqter, ko se ne razume od napred i pomislio bi da je R, možda malo preterujem.

 

Sigurno je dobar, ali to je preko mog budžeta, a ne bih uzimao 300 jer sam slično vozio i definitivno hoću da imam više snage u rezervi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Sto se tice vibracija jednocilindrasa sve zaviisi od skutera....meni burgman 400 osetis bas malo pri staru .....mislim da je piaggo tu malo mirniji....vozio sam od 180cc pa kazem mozda je zbog vecih cc ne znam.....za te pare imas bugmana 2005.....i mislim da su jeftiniji od 3000e....za 3600-4000e imas k7 po mom misljenju jedan o boljih maxi scootera.....od svih sto si naveo samo honda 600 ima dva cilindra.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

ja sam rešem da kupin nexus 300 ,mislim da ona ima dovoljno snage,vozio od drugara nexus 500 i ono nije zdravo kako ide.Ja sam se odlučio za nexusa jer mi se estetski najviše svideo a ide jako dobro tako da sam odustao od nexusa 500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Najveće selo u Srbiji
  • Motocikl: imao madison, tražim 400-500-600ccm

Ide i 300 nije da ne ide, ja sam recimo sa madisonom imao slučaj da sam prestizao kamion na otovrenom, išao sam negde oko 90km/h i već sam se pribižavao nepreglednoj krivini i kada sam pogledao u sat imao sam osećaj da mi vetar vraća kazaljku.

 

Definitivno je da sam ja loše procenio, ali nije zgoreg imati malo veću snagu, jednom zatreba ili ne zatreba, ali kad zatreba bolje da je tu.

 

Opet, to je moje viđenje, ne mora da znači da sam u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Najveće selo u Srbiji
  • Motocikl: imao madison, tražim 400-500-600ccm

http://www.polovniau...a_atlantic_500/

 

Ovo ću sutra da pogledam, odlična cena, samo sada kasno da zovem.

 

Ne može da se proba, ali idem da vidim kakav je.

 

Evo i ovo, sve u komšiluku. Jeidno što su slike winga stare koliko hoćeš, a ako nije na novim tablicama znači da je stajao preko godinu dana.

 

http://www.polovniau...da_silver_wing/

 

Šta mislite o ova 2 tipa sqtera!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

pozz sta god uzeo sa tvog spiska je provereno dobro 1moto3.gif samo da odaberes dobro ocuvan primerak srecno 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Lepo postavljena tema ali bi trebalo izbistriti par stvari u startu:

 

1. Da li želiš pretežno gradski ili GT (putni) maxi,

2. Koji su tvoji gabariti - visina pre svega,

3. Koliko okvirno prelaziš godišnje (mada ovo nije ni bitno toliko).

 

Evo malog osvrta na tvoju dilemu, po modelima:

 

1. Beverly 500 - Čist pozeraj za "kurobecanje" po gradu, nije putni maxi a za grad realno 500 ccm na skuteru je :stabre: . Ako imaš putnih ambicija - zaobiđi kulturno... :zvizduk:

 

2. X9 500 - Sušta suprotnost Bev 500: prava turing mašina, uboban, prostran, ekonomičan i mnogo tovarnog prostora (sa orig. koferom)

 

3. Silver Wing 600 - jednom rečju: krstarica :care: Ljuta mašina ali teško kvalitetan primerak za > 3000 eura

 

4. Majesty 400 (ne mayestic) - kvalitetan skuter, odlično ukomponovan, udoban, pravi turing.

 

5. Atlantic 500 ( :ljubav: ) Imaš varijantu Classic i Sprint. Classic: Grdosija, robustan, udoban, dobra zaštita od vetra, ekonomičan...Realno teško je naći kvalitetan primerak (brata Borišu je Bog pogledao) Sprint: Noviji model, osiromašen za bord kompjuter, drugi prednji disk, uštojen zbog Euro 3 normi za skoro 3 ks i po mnogima, mnogo slabije ciklistike nego classic model. Prednost: mlađi model, može se naći u vrlo dobrom stanju za tvoj budžet.

 

6. Burgman 400 - Može se naći pristojan primerak za tvoj budžet do 2005/2006. I sam si rekao - odličan i vrlo popularan model.

 

Osim ovih modela što si nabrojao, mislim da treba da razmisliš i o modelu Kymco Xciting 500, pogotovo što možeš naći model 500i vrlo atraktivnog godišta a skuter je opako dobar.

 

Troškovi održavanja: odabirom nekog žabara, koji nosi agregat Master 500, tek nešto veći nego na skuteru koji si vozio do sad. Servis je na 6000 km. 1,7 lit ulja, filter i svećica će te koštati do 4000 din. Rasprostranjenost delova je velika a agregat se ugrađuje u 17 vozila što u varijanti 400 što 500 ccm. Dupli diskovi napred, bord kompjuteri (osim AA 500 sprint), točkovi 15" napred i 14" pozadi su neke od prednosti žabara. Mane mogu biti elektronika ali ako nađeš kvalitetnu jedinku, sve to radi bez problema...

 

Kod japanske braće od 400 ccm imaš za broj manje točkove (14" + 13"), nema bord komp-a pa samim tim i manje brige oko struje. delovi su nešto teže dostupni i samim tim skuplji. Servis je tu negde...

 

Potrošnja i jednih i drugih je u granicama klase (između 4 i 5 litara) sa malim izletima "gore" i "dole". Japanci su nešto skuplji u nabavci ali slove za kvalitetnije sklopljene mašine. Daleko od toga da žabarima nešto fali...

 

Rezime je sledeći: budi strpljiv, spreman da pregledaš dosta motora, pitaj šta god te zanima - ovde ima ljudi koji mogu da pomognu iskustvom i savetom. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Oba modela na slikama izgledaju vrlo dobro. Milsim da ti je pametnije da gledaš nešto mlađe što ne znači da ova dva ne treba "proveriti" uživo. Silver ne mora da je stajao dugo, stare table su išle do nove godine. Možda mu je rega istekla u novembru, decembru. Tih 27000 na satu zaboravi ili barem utrostruči. :jok:

 

U vezi Atlantica: Šta znači "ne može da se proba"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ima i Scarabeo 500 GT, fabricki 3 kofera, 16' tockovi, nesto veca patosnica, za nesto manje para od konkurencije pre sve zbog retro izgleda koji nije omiljen na nasim prostorima. Ako ti se dopada tako nesto, mozes da razmotris.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Da li si razmišljao i o Kymco Xciting 500 ? Vidim a ti nije u u užem izboru, verovatno si ga nekim razlogom zaobišao!?

Za tvoj budžet koji si naveo, ovim bi dobio najmlađi maxi. Jedino ako ne želiš Koreanca !

 

Kažem ti iz ličnog iskustva, ja sam imao od 2006 Xciting 250, kupio ga novog, ali ga posle par sezona prodao, jer mi je bio malo preslab za duže relacije. Previše obrtaja mu je trebalo za normalnu krstareću brzinu (90 km-h).

 

Zatim sam prešao na Xciting 500, koji je potpuno drugačiji u vangradskoj vožnji. Dosta je teži od 250, malo je veća potrošnja, ali je zato za putovanja extra. Bolje leži, ima snage dovoljno da sa oko 5000 rpm je brzina 100 km/h.

 

Trenutno vozim Xciting 300 Ri, koji je opet nešto treće, brz, živahan, a potrošnja izuzetno mala. On je već dosta skup, i nema polovnih u ponudi, jer se pravi tek par godina.

 

Razmisli, ako te nešto još interesuje u vezi game Kymco Xciting maxi scootera, tu sam !!

 

:BJB-kymco:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Da li si razmišljao i o Kymco Xciting 500 ? ... Jedino ako ne želiš Koreanca !

 

KYMCO = Kwang Yang Motor COmpany = Made in Tajvan... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Najveće selo u Srbiji
  • Motocikl: imao madison, tražim 400-500-600ccm

Ne znam šta je GT sqt izuzev ako je Granturismo.

 

Skuter bih vozio uglavnom Van grada, po gradu se inače ne motam, jedino kada radim, a tada mi zbog alata treba auto, tako da bih sqt vozio noću ako je grad, kada krenem negde ili neke turice po Srbiji.

 

Iskreno, kad god odemo negde na odmor, Grčka Egipat mi obilazimo sve redom a naše i ne poznajemo dovljno.

 

Sad koliko će biti vremena ne znam.

 

Vezano za Atlantic koji sam gledao sad.

 

Stanje strašno, ako su ovakvi svi neću ih ni gledati više.

 

Gume nema, slip, kao za trke, ceo je mastan, tablica "tu je negde", oni natpisi kod migaca, svetla... Ne postoje, znači da je bio na suncu i to dugooo, ili im je to mana.

 

Auspuh je drugačiji jer se nije uklapao u liniju, a skuter sam po sebi ima niklovane momente, nije ceo farban , samo jedno krilo koliko sam ja video.

 

Nisam ga ni hteo paliti, toliko toga lošeg na njemu da mi se nikako nije dopao.

 

Ja hoću da uštedim kupovinom u ovom periodu, ali ne bih da kupujem lešinu.

 

E da, plastike ispod kormana... sive, kao da je kiselina po njima prosipana.

 

Skarabeo sam video u oglasima, ali meni je ta Aprilia najjružnija ( stvar ukusa ).

 

Mislim, ako je retro, nemoj onda pucati na njega kofere i sl. Neka bude retro kad si ga već kupio takvog grdnog.

 

Hondu nisam ni išao da vidim, nešto mi se ne da.

 

Iskreno, kada kupuješ neregistovan motor, auto velika je šansa da vlasnik nije imao novca da ga registruje pa da je takav zbog toga, možda zbog planiranja prodaje, ali ako nije imao para, onda ti dobijaš skuter koji nije održavan.

 

Ja inače imam 187cm, težak sam 95 kg

 

Pogledaću još neki Atlantic i Bugman, ali burgman ne ispod 2005 bar mislim da je to "noviji" model. Oni pre mi se ne dopadaju.

 

Mada sam mišljenja da se mora platiti mnogo više za dobar sqt, bar sudeći po onom što sam video jutros, ako ništa, seo sam na sqter polozaj odličan, plašio sam se jer mi je noviji atlantic mali, tačnije korman mi kači o koleno.

 

Kymco ne bih, lep je i ima ih, vidim da se voze, ali bih pre išao na Italijana iskreno, najviše zbog održavanja, zato i gledam ove Atlantic-e.

 

Zvao sam još jednog za atlantic, on mi je sledći po ceni :zvizduk::zvizduk::zvizduk:, ali ne može danas da mi pokaže sqter jer ide na neki dečiji rodjendan, jedino kasno popodne, a to meni ne odgovara.

 

Sqter izgleda na oko dobro, mada ni onaj nije izgledao grdan, jedino mi čudna potrošnja, a čovek mi laže da ako troši više vraća pare i daje 200 eur.

 

Evo linka sqtera

 

http://www.polovniau...tlantic_500_ie/

 

Kaže da je vlasnik preko 2 godine i da je ovo zimska cena.

 

Ako sutra nađem vremena eto me i to ću da pogledam, ako je slično stanje, onda verujem da je to pogrešan tip sqtera za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

taj atlantic sto si naveo u tvom postu je skuter naseg clana " RS". Veoma dobar motor.

kolega iznad ti je vec postavio link, al ajde i ja cu, pa pogledaj. :takoje:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76200-prodajem-maksi-skuter-aprilia-atlantic-500/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

To je Atlantic od koleZe RS-a. Provereno dobar primerak. Vredi pogledati! :takoje:

 

EDIT: U gužvi sam pa kucam postove "iz nastavaka". Kolega gore ti je već rekao... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Za te pare mozes poprilicno da biras od svega sto si naveo ja sam vozio jedan model, Suzuki burgman 400. 2005 godiste. moji utisci o tom modelu. veoma velik skuter, udoban, jako puno meta ispod sedista stanu dve full face i jos ponesto puno dodatnih pregrada, polozaj nogu odlican malo tromiji na pocetku posle ubrzava linearno do 120 ja sam ga vozio i do 140 ali mu najvise prija do 100 po mom misljenju. stabilan je i mozes ga voziti veoma sporo zastita od vetra je odlicna. Ali aj malo i ono sto mi se nije svidelo. Jako je nizak pa na primer kad prelazis lezeceg pandura sa dve osobe na njemu ako ne stanes skroz kacices ga sigurno jel mu je medjuosovinsko rastojanje veliko. Jako je velik pa nije bas idealan za grad i dosta je sirok pa ne mozes svuda da se provocus.U principu sve ostalo mi je ok. E sada pazi dobro ponovicu jos jednom dobro pazi koji kupujes, svi su oni lepo upakovani plastike na mestu oprani usminkani kada ga vidis mislis nov motor.Ja sam imao veoma lose iskustvo sa mojim pri kupovini gde mi se tip kunuo kako je odlican, naravno po njemu nisam mogao da vidim bilo kakvu manu dok ga nisam oterao kod majstora a on prepakovan uzas... no dobro to vec nije tema. Imas kod nas lepih primeraka tih modela i imas kolega forumasa koji se razumeju i mogu da ti preporuce koji da uzmes. Jos sam nesto zaboravio oni su dosta retki i za njih je sve jako skupo, a te plastike po meni ni na jednom nisu dovoljno cvrste i dovoljno da ti neka kopcica pukne vec nije uklopljen kako treba i pocinje da te nervira a to kod nas neces naci i debelo ce da te kosta. evo ti jedan lep primerak u novm sadu ostavicu ti link na PP posto ne znam jel ovde odozvoljeno. Ako te jos nesto interesuje u vezi tog modela slobodno pitaj.Srecno u potrazi i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari su već rekli sve što bih i ja, samo bi dodao da malo nepravedno izbacuješ Kymco iz izbora, po svemu što znam kvalitet im je na nivou drugih ozbiljnih proizvođača. Nedavno sam pričao o ovome sa majstorom Kostom dok mu je jedan Xciting 250cc bio na servisu, kaže da je ozbiljna dizajnirana mašina.

 

Srećno sa kupovinom! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moras da budes strpljiv, te da motris oglase, cak i vise od mesec dana. Nemoj da te zmija ujede da se ''pecas'' na prvo sto vidis.

Godiste ne bi trebalo da ti bude presudno, vidjao sam i par godina stare pokrsene masine, te sa druge strane i preko 10 godina stare u fantasticnom stanju.

 

Ja bih ti takodje savetovao da obratis paznju na Xcting 500. Meni se nikako nije svideo kvalitet plastika u odnosu na Piaggio grupaciju i japanski klan, ali dobra stvar je sto su uglavnom svi kupljeni novi u Srbiji pa je vrlo moguce da imaju servisne knjizice i poznatu istoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Najveće selo u Srbiji
  • Motocikl: imao madison, tražim 400-500-600ccm

Ne znam kako sam propustio link, jeste to je taj sqt, pa šta znam, ako je održavan onda ok, pogledaću ga već, malo mi je dalje jer je on na Ceraku a ja na Altini.

 

Sad sam ga zvao ponovo, duže smo pričali, ubio sam lika, sad znam mnogo više o skuteru, kad je šta menjano kako se ponaša i sl.

 

Jedini problem je što sada ne može da se proba, tačnije može da se upali ali ne može se isterati zbog snega koji se nalazi na ulici. Malo me mrzi da idem samo da ga vidim, ali trazio sam mu slike kormana, sata da vidim u kakvom je to stnaju jer je na onom bilo izbledelo katastrofa.

 

Čovek mi rekao da ima najavljenog samo jednog kada se otopi sneg, ali da ne postoji nikakav dogovor oko toga i da se sqt ne sklanja iz prodaje dok prvi ne kapariše ili isplati motor.

 

Takodje mi je rekao da on može odvesti sqt kod mog majstora ukoliko ja to želim, ali samo pošto se dogovorimo oko cene, pa kada majstor potvrdi da je ok, da završimo trgovinu.

 

Eto onda i to,

 

Ovaj je isto kod mene u kraju, tačnije na Bežaniji pa ću ih taman uporediti.

 

http://www.polovniau...rilia_atlantic/

 

Kako mi se čini atlantic daje isto kao i burgman, samo što je viši, a to meni i odgovara zbog "stepenika" na ulasku u dvorište.

 

Sve u svemu čini mi se da uz Vas pravim lakše korake. Hvala puno.

 

E sada. Što se tiče Xciting-a naplašili me dosta oko elektonije i da im strahovito pada cena.

 

Pogledaću i njih, samo iskreno ni na jednom nisam sedeo, a kamoli vozio ga pa ne mogu da kažem i ništa o njima, jako mi je bitno da se ja osećam udobno i prijatno na njemu.

 

Kolega cobe, postavio sam sebi limit, ne zbog novca kojim raspolažem već zbog činjenice da mi je auto u lošem stanju a on mi je baš potreban za posao, pa malo i na njega da se da neki dinar.

 

Vidim ja da je za wing-a potrebno više zato ih i ne gledam po oglasima više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Fazer,Transalp...

Druze moj,a jesi li ti razmisljao o motoru nekom ,malo ozbiljnijem?Ja prvi volim skutere,i vozim jedan,naravno,ali kupovati skuter koji ima 400 ili 500 ccm,a ne razmisljati o motorima je malo neobicno...Da kupis neki motor od 500 ccm,tipa GS 500,ER 5,CB 500 itd dobio bi dosta toga,registracija bi ti ostala ista,cak i potrosnja slicna,a ipak vozis pravi motor.Jos jednom ponavljam,i sam vozim skuter i nemam nameru da nipodastavam vozace skutera,ali mislim da me razumete?:aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam kako sam propustio link, jeste to je taj sqt, pa šta znam, ako je održavan onda ok, pogledaću ga već, malo mi je dalje jer je on na Ceraku a ja na Altini.

 

Sad sam ga zvao ponovo, duže smo pričali, ubio sam lika, sad znam mnogo više o skuteru, kad je šta menjano kako se ponaša i sl.

 

Jedini problem je što sada ne može da se proba, tačnije može da se upali ali ne može se isterati zbog snega koji se nalazi na ulici. Malo me mrzi da idem samo da ga vidim, ali trazio sam mu slike kormana, sata da vidim u kakvom je to stnaju jer je na onom bilo izbledelo katastrofa.

 

Čovek mi rekao da ima najavljenog samo jednog kada se otopi sneg, ali da ne postoji nikakav dogovor oko toga i da se sqt ne sklanja iz prodaje dok prvi ne kapariše ili isplati motor.

 

Takodje mi je rekao da on može odvesti sqt kod mog majstora ukoliko ja to želim, ali samo pošto se dogovorimo oko cene, pa kada majstor potvrdi da je ok, da završimo trgovinu.

 

Eto onda i to,

 

Ovaj je isto kod mene u kraju, tačnije na Bežaniji pa ću ih taman uporediti.

 

http://www.polovniau...rilia_atlantic/

 

Kako mi se čini atlantic daje isto kao i burgman, samo što je viši, a to meni i odgovara zbog "stepenika" na ulasku u dvorište.

 

Sve u svemu čini mi se da uz Vas pravim lakše korake. Hvala puno.

 

E sada. Što se tiče Xciting-a naplašili me dosta oko elektonije i da im strahovito pada cena.

 

Pogledaću i njih, samo iskreno ni na jednom nisam sedeo, a kamoli vozio ga pa ne mogu da kažem i ništa o njima, jako mi je bitno da se ja osećam udobno i prijatno na njemu.

 

Kolega cobe, postavio sam sebi limit, ne zbog novca kojim raspolažem već zbog činjenice da mi je auto u lošem stanju a on mi je baš potreban za posao, pa malo i na njega da se da neki dinar.

 

Vidim ja da je za wing-a potrebno više zato ih i ne gledam po oglasima više.

 

Ja sam na Ceraku. Ako hoces mogu otici da pogledam skuter pa da ti kazem moje misljenje? Nije mi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja