Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ne znam gde su hladnjaci kod FJR-a, ali kad krene da bije vrelina što pod dupetom, što po nogama, to stvarno ne bih poželeo bilo kome. Meni je "peak"-ovao na 112'C pri penjanju iz jednu planinu. Mislio sam da će sve dlake na nogama da mi spali kroz (lanene) pantalone :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 24 minuta, Forsberg je napisao:

Ne znam gde su hladnjaci kod FJR-a... 

Jedan ogroman hladnjak sa prednje strane... Ugreje ceo rezervoar, ram...ma sve živo bude vrelo kao furuna... Osmudio sam sve dlake na nogama kada sam jednom seo u trofrtaljkama da se provozam...:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
On 8/12/2020 at 3:19 PM, drmilan_ said:
2d5786404ac7-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda VFR 750, 1991. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 57500 km, Bajša. Cena 1.250 € - Motori -...


zna li ko sta o ovom veferu? Mozda @Biker-Boy

 

Drugaru zapao za oko, blizu je da u steku ima

toliko para koliko trazi za njega pa vec gledamo sta bi mogao, btw, prvi mu je motor. Jedan sto ceo zivot vozi vfr iz komsiluka kaze da je skup za odrzavanje, iskreno mislim da su svi priblizni sto se tice odrzavanja, a i motor je luksuz svakako, tako da na to ne treb obracati paznju, sto ni ne radi.

Lepo si to napisao derane,jedan komsija sto vozi vfr citav zivot....Nije lepo to.A sto se tice odrzavanja,nemojmo da neko koje vozio sezonu ili dve vfr i onda ide prica o odrzavanju...Prvo i prvo,pitanje sta si kupio.Vfr je zilava masina,al postoje momci koji znaju i to unistit.A ako hoces redovno da odrzavas masinu i ostale delove,ne kineskim i mala privreda delovima,nego originalnim,onda to kosta debelo.Svi znamo da dok nije izasao vfr 800,svi modeli 750 imaju boljku frajlaufa,i jos par stvari.Taj deo original nije jeftin,i moze da kosta skoro pola cene motora.Znaci ne menjat samo rolnice i opruge,jer uglavnom na 99 posto slucaja pukne kuciste sto nosi rolnice.Polovne delove je veoma tesko naci,jer tesko da neko prodaje dobro.

E sad malo o motorcicu sa  oglasa.Ja sam ga video uzivo,nije los.Kao drugo 90-91 godiste ima dupli far,a ne simpli ko ovaj na slici.Znaci bice da je 92-93 godiste,ili far menjam,sto je vrlo lako moguce,posto i bura je farbana,stim da fali deo plastike na desnom klinu dole....Prednje fuzastere je neko busio,nije mi jasno zasto,i sta je hteo da dobije sa tim.Veliki pozdrav drmilan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
35 minutes ago, wiking said:

Lepo si to napisao derane,jedan komsija sto vozi vfr citav zivot....Nije lepo to.A sto se tice odrzavanja,nemojmo da neko koje vozio sezonu ili dve vfr i onda ide prica o odrzavanju...Prvo i prvo,pitanje sta si kupio.Vfr je zilava masina,al postoje momci koji znaju i to unistit.A ako hoces redovno da odrzavas masinu i ostale delove,ne kineskim i mala privreda delovima,nego originalnim,onda to kosta debelo.Svi znamo da dok nije izasao vfr 800,svi modeli 750 imaju boljku frajlaufa,i jos par stvari.Taj deo original nije jeftin,i moze da kosta skoro pola cene motora.Znaci ne menjat samo rolnice i opruge,jer uglavnom na 99 posto slucaja pukne kuciste sto nosi rolnice.Polovne delove je veoma tesko naci,jer tesko da neko prodaje dobro.

E sad malo o motorcicu sa  oglasa.Ja sam ga video uzivo,nije los.Kao drugo 90-91 godiste ima dupli far,a ne simpli ko ovaj na slici.Znaci bice da je 92-93 godiste,ili far menjam,sto je vrlo lako moguce,posto i bura je farbana,stim da fali deo plastike na desnom klinu dole....Prednje fuzastere je neko busio,nije mi jasno zasto,i sta je hteo da dobije sa tim.Veliki pozdrav drmilan...

E vako se opisuje, preneo mi je samo "rekao je da je skup i da ne valja", ovo je druga prica. Ne zna ni on sta hoce

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Jedno pitanje za vas drugari,a pogotovo za vlasnike rc36.Na staroj rc24 sam imao poziciju za parking svetlo kad zakljucavas volan.Na rc36 isto tako okrenem kljuc,ali nemam parking svetlo?Dali mozda rc36 nema tu opciju kao rc24?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 8/14/2020 at 9:31 PM, markovisacki said:

Da li neko mozda ima na prodaju prednju vilu od VFR750 RC36 1992,3,4...?

Deki moto, Kanjiža 063 636 156.

 

IMG_20200815_221330_510.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Momci, imam problem sa distanerom za centralni štender - ili je otpao ili se nešto drugo desilo, pa mi se sad štender sa jedne strane naslanja na auspuh, a druge strane ga kači lanac (vrlo malo ali svejedno ne valja). Jel imao neko ovakav problem? Video sam na drugom VFR-u da je kod njega distancer montiran (zavaren ili šta li) za sam auspuh, ali kod mene tako nečega nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36/2

Pozdrav braco svima, ja sam zaljubljen u VFR 750 moj je 95g. Kupio sam ga u ne bas sjajnom stanju bio je lupan i sklapan od vise primeraka. Ja sam mu sredio nove opruge, semeringe, posudu za vodu, nov sat sa cajgerima, nove rukohvate i tegice nove rucke, komplet set kvacila i gornji i donji, nove diskove, nove plocice, nov lanac i lancanike, nov set kvacila, lamele, opruge, dihtung, novi filteri ulja, vazduha benzina, nove lezajeve i napred u tocku i nazad u glavcini, koplet plastike sredio i ofarbao profi u u komori kao i felne koje sam peskario pre farbanja, nov izduv...da me pitate koliko para sam za to dao ne znam, nikad nisam racunao jer je to ljubav, a otislo je jako puno jer su sve delovi bili ili Japan ili Engleska, ma lutka je bio i prosle nedelje je slupam...dusa me boli...lezim u bolnici i o njemu razmisljam kad izadjem da ga sredjujem. Motor je jako zahvala ko ga je jednom imao zna o cemu pricam...E sad sve ovo ispisah jer mi treba pomoc oko pronalazenja rezervoara, instrument sata plastika nigde ih nema ili saveta ako moze da se stave plastike od nekog drugog motora i od kojeg. Hvala Vam svima unapred, i cisti putevi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36/2

Nije mi prvi pad i da sam jedva ustajao iz lz kreveta samo da vidim motor na sta lici...ali po meni to je razlika izmedju pravih bajkera i sminkera koji posle i manjeg pada odustanu od motora...Malo izlomljen, vise izgruvan i sav u modricama, imao krvarenje u glavi, ali je sva sreca stalo pa nisam operisan i potres mozga...ali samo o njemu razmisljam i jedva cekam da opet sednem na njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
18 hours ago, Lesa Blesa said:

E sad sve ovo ispisah jer mi treba pomoc oko pronalazenja rezervoara, instrument sata plastika nigde ih nema ili saveta ako moze da se stave plastike od nekog drugog motora i od kojeg. Hvala Vam svima unapred, i cisti putevi.

Prvo želim ti brz oporavak, a što se tiče delova jesi video kod naših većih prodavaca polovnih delova. Recimo

 

 

Mislim da on nabavlja delove u Mađarskoj. 

Za plastike pitaj Brku (Var Plast Mladenovac), možda on nešto ima. https://www.facebook.com/pages/category/Motorcycle-Dealership/Var-Plast-Mladenovac-Moto-Centar-523161674516537/

 

Nove plastike imaš ovde 

 

https://www.ebay.ie/itm/HONDA-VFR-750-F-1994-1997-FRONT-FAIRING-COWL-NOSE-NEW-NEW/181700409072?hash=item2a4e3036f0:g:oj4AAOSw34FVE0YC

 

https://www.ebay.ie/itm/HONDA-VFR-750-F-1994-1997-LEFT-SIDE-FULL-FAIRING-PANEL-NEW-NEW/181700410351?hash=item2a4e303bef:g:lCYAAOSwUuFWyfvk

 

https://www.ebay.ie/itm/HONDA-VFR-750-F-1994-1997-RIGHT-SIDE-FULL-FAIRING-PANEL-NEW-NEW/181700409902?hash=item2a4e303a2e:g:XYgAAOSwKtVWyfuo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36/2

Hvala Motom, jesam trazio sam po oglasima, ali bez uspeha jer ima tri vrste oklopa za taj model...hvala na pomoci sve cu pregledati sto si poslao...razmisljam se drug mi dao ideju da li moze oklop od CBR 600 da se namontira posto njih ima ako na kraju ne uspem naci za VFRa? Jel zna neko nesto o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 17 minuta, Lesa Blesa je napisao:

...razmisljam se drug mi dao ideju da li moze oklop od CBR 600 da se namontira posto njih ima ako na kraju ne uspem naci za VFRa? Jel zna neko nesto o tome?

Batali to, posle neces moci da registrujes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
18 minutes ago, Lesa Blesa said:

razmisljam se drug mi dao ideju da li moze oklop od CBR 600 da se namontira posto njih ima ako na kraju ne uspem naci za VFRa? Jel zna neko nesto o tome?

Može ali ima jako puno posla, jer nema šanse da ih direktno namontiraš. Gledaj CBR600RR 2003-04.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36/2
On 8/18/2020 at 8:58 PM, Biker-Boy said:

Batali to, posle neces moci da registrujes

Ma ako je do toga oni nemaju pojma koji je oklop od kog motora to sam siguran...njima sad najbitniji lonac...ni broj ih ne zanima...meni samo trazili da stavim na tehnickom orginal auspuh i proverili kocnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja