Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobro, nisam razmisljao o tim dimenzijama. Meni masta proradi samo kad razmisljam sta bih mogao da pazarim i da promenim moped :D

 

Jel ima neko stitnik lanca, da ne kazem lancobran za rc24, razmisljam da napravim, pa cisto da vidim kako izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

@Wiking, ne vidim nitne na auspuhu, kako ga raspakovati bez seckanja?  :ups:  

Ma samo kad je friski Joskin regler preziveo sudar  :takoje:  :)

 

Pa morao sam zadnji kraj da razbusim,ustvari onu malu cev sto prigusuje zvuk.Posle je sisao kraj auspuha,pa sam navalio flexom.Sad ce biti protocan Laser  :) .Posle cu ga samo zanitovat od gore i dole.Razmisljam da i nalepnicu Laser zanitujem.ipak je ovaj auspuh stojao puno godina.Verovatno se lepak osusio vec.Jedva sam skinuo selotejp sa topa,morao sam benzinom prati.Mozda je ovaj laser cekao mene 25 godina  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Dobro, nisam razmisljao o tim dimenzijama. Meni masta proradi samo kad razmisljam sta bih mogao da pazarim i da promenim moped :D

 

Jel ima neko stitnik lanca, da ne kazem lancobran za rc24, razmisljam da napravim, pa cisto da vidim kako izgleda.

post-27589-0-26588600-1459028329.jpg

post-27589-0-48699100-1459028338.jpg

post-27589-0-58422600-1459028364.jpg

post-27589-0-47932300-1459028374.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Zahvaljujem na brzom odgovoru. I jos jedno pitanje, da li je neko koristio "boju" u spreju koja se pretvara u nesto elasticno kao npr da je nesto plastificirano?

 

Kako sam objasnio ni meni nije jasno, uglavnom, razmisljam da tako ofarbam felne posto se ove zlatne ne slazu sa belim motorom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Plasti-dip?

 

Гледао и читао о томе, размишљам да урадим фелне на ауту али никако да купим и пробам.

 

Занимљиво ки је што и ако ти се не своди, једноставно "огулиш" то боју :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Skoro da zaboravih.Bura odneta na popravku,plus posle farbanje.Ovaj put ce beo biti motor.Nekako volim bele motore a i rc24 mi je u beloj boji.E sad jes da nije Remus,ali lepo je legao i ovaj Laser  :jee1: Zvuk....Opet imam fabricki motor :stabre: ....Moracu ga malo doraditi  ;)

 

 

Rekao sam ti za zvuk, konkretno taj lonac jako ugusi zvuk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

drugari,ortak se zagrejao za jedan vfr 800,1998 god,svajcarac presao oko 80 000km,ali dobro izgleda po njegovim recima,samo se cuje neko cangrljanje,prodavac mu je rekao da je jedina mana da se cuje neki lanac pomalo(al nista to ne smeta po njegovim recima)e sad ortak zaboravio koji lanac je u pitanju,mada se decko i ne razume,pa mozgamo sta bi to moglo da lupka,ima li ko kakvu ideju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

znam,zato i razmisljamo sta bi moglo da bude,ortak spominje razvodni al cini mi se da ga nema-sve su zupcanici,jos mene zaduzio ko strucnjaka a ja jedino ulje znam da zamenim i to kad vidim na youtube-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Videcu ovih dana bi trbalo da idemo da vidimo,ako se prodavac ne predomisli kao meni juce dvojica,odustali specijalci od prodaje a ja dogovorio cenu,poneo pare,prvo me ispali jedan,reko aj nije mi sudjeno pogledah drugi motor,bez mnigo cenkanja se dogovorismo,kad lik poce da se izvinjava kao sad ga zvao komsija hoce da kupi motor,pa kako komsiju da zajebe,odlepio sam kakvih debila ima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

E sad, ako mi neko odgovori na pitanje zasto mi heblovi zatresu pri brzini od oko 90km, u momentu kad pocnem da otpustam gas (usporavam), castim ga picem po izboru? :)

 

 

 

Jel imaš kofer ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Ako nekog interesuje imam intetesntan nosac volana i volan (produzene sajle gasa) za vfr rc36 kao i vizir za castomizaciju. Bata kupio vfr od nekog dekice koji ga vozi vec 10 godina kao copera. Pa ga sad vracamo u normalu. Ako nekog intetesuje evo broja 0642104143

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Potencijalno je udarac u rupu troziono pomerio štapove u trouglovima.... been there than that- (za one sa slabijim znanjem engelskog bio probao) lek popusti trouglove pa namesti štapove pa ponovo zategni.

 

Isti problem je bio na jednom VFR-u 800 pa samo menjali gume, gledali ležajeve, skidali i stavljali kofere i ništa, čak probali da "upustimo" vile dublje kroz trouglove, na kraju na pravdi boga zamenili zadnji amortizer.

 

Na kraju oterali kod Saleta u MCM čovek otpustio namestio i stegao i trešenje nestalo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Znao sam da je neka potencijalna zavrzlama.... Kofer nemam, a da sam ga koknuo na par rupa jesam.... sad cekam da promenim gume pa cu videti da li ce nestati to drmanje, pomolicu se par puta :)... Mozda bi bilo pametno da promenim usput i lezajeve... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

E sad, ako mi neko odgovori na pitanje zasto mi heblovi zatresu pri brzini od oko 90km, u momentu kad pocnem da otpustam gas (usporavam), castim ga picem po izboru? :)

Ako ti je guma stara ili istrosena od kocenja,hoce da trese volan.Meni trese na 90 kad pustim volan,ali guma prednja je gotova.Trebas videti drugu gumu,i pogledati da felna nije udarena.Ako trese levo desno,onda je guma.Ako ti skace prednjica,onda ti je verovatno i felna ostecena.Treba videti na balans masini.Ali sumljam na felnu,jer rc24 ima bas jake felne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

 

E sad, ako mi neko odgovori na pitanje zasto mi heblovi zatresu pri brzini od oko 90km, u momentu kad pocnem da otpustam gas (usporavam), castim ga picem po izboru? :)

Ako ti je guma stara ili istrosena od kocenja,hoce da trese volan.Meni trese na 90 kad pustim volan,ali guma prednja je gotova.Trebas videti drugu gumu,i pogledati da felna nije udarena.Ako trese levo desno,onda je guma.Ako ti skace prednjica,onda ti je verovatno i felna ostecena.Treba videti na balans masini.Ali sumljam na felnu,jer rc24 ima bas jake felne.

 

E pa upravo mi se to i dogadja... bas tako, trese levo desno, samo mi nije jasno kako samo pri toj brzini, ali to je vec verovatno neka visa matematika :). Uzeo sam prosle nedelje Metzeler M5 pa cu videti... inace sadasnje su em sarene,prednja pireli zadnja bridgestone, em presle kolko oces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

 

 

E sad, ako mi neko odgovori na pitanje zasto mi heblovi zatresu pri brzini od oko 90km, u momentu kad pocnem da otpustam gas (usporavam), castim ga picem po izboru? :)

Ako ti je guma stara ili istrosena od kocenja,hoce da trese volan.Meni trese na 90 kad pustim volan,ali guma prednja je gotova.Trebas videti drugu gumu,i pogledati da felna nije udarena.Ako trese levo desno,onda je guma.Ako ti skace prednjica,onda ti je verovatno i felna ostecena.Treba videti na balans masini.Ali sumljam na felnu,jer rc24 ima bas jake felne.

 

E pa upravo mi se to i dogadja... bas tako, trese levo desno, samo mi nije jasno kako samo pri toj brzini, ali to je vec verovatno neka visa matematika :). Uzeo sam prosle nedelje Metzeler M5 pa cu videti... inace sadasnje su em sarene,prednja pireli zadnja bridgestone, em presle kolko oces

 

 

Moja rc24 isto trese na 90,guma nije potrosena,ali ima te neravnine od kocenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja