Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

 

 

 

Po meni mozes sipati i jedno i drugo. Ja bi pitao bivseg vlasnika koji castrol je sipao pa bi samo nastavio. Power 1 je koliko znam full sinteticko i nece skoditi isto kao sto nece skoditi ni ovo drugo polusinteticko, osim ako iz motora ne izvlacis maximum i deres ga po stazi.

Ovo je opet moje mišljene ali sacekaj da jos neko napise koju pametnu.

 

 

Za VFRa je potrebno API SG ili bolje ulje 10W40 ali mogu i druge gradacije zavisi od temperaturnih uslova gde ćeš ga upotrebljavati.

 

Grand Prih je bolje od SG a Power 1 je bolje od SJ. Prema tome i jedno i drugo je dobro i ne možeš da pogrešiš. Ako voliš da držiž motor često blizu crvenog polja moooožda je bolje da uzmeš Power one, ali moguće je i da lupam. Ako voziš tamo gde je toplo i temperatura je često preko 30 stepeni možeš i 15W50 da sipaš.

 

U svakom slučaju nećeš pogrešiti. Ako ti je interval zamene duži, opet možda je bolje da sipaš Power one.

 

Pozdrav.

Evo cuo se sa vlasnikom rekao mi je da mu u servisu  sipali castrol 10w40 power 1 racing ulje full sintetika.. ni jedno od ova dva ..sta mislite da nastavim samo.? Valjda  sadrzi te standarde koji trebaju ovom motoru :stabre:

 

Ako nije trosio tog ulja,nastavi da sipas isto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

E baš se načitah, hvala vam.  :takoje:

Pratim...  :kafa:

 

Da li neko zna, kako da se ukloni blokada sa motora iz Švice, radi se o rc36 iz 1994g. u papirima piše 47kw ? Koliko bi to koštalo i da li je komplikovano prepraviti ?

Koliko vrijedi takav motor u fabričkom stanju sa 60000 km i servisnom knjigom ?

 

Nije ovaj ali je potpuno isti.

oUe8vEY.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Vjerovatno je restrikcija negdje na usisu a vjerovatno bi trebalo pogledati i dizne u karburatorima. Star je to motor da bi blokada bila negdje na struji. Nisam ni znao da ih ima sa blokadom.

 

Mislim i da znam na koju tacno mislis. Inace na slikama je ko bomba. Ako nesto treba jos tu sam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Vjerovatno je restrikcija negdje na usisu a vjerovatno bi trebalo pogledati i dizne u karburatorima. Star je to motor da bi blokada bila negdje na struji. Nisam ni znao da ih ima sa blokadom.

 

Mislim i da znam na koju tacno mislis. Inace na slikama je ko bomba. Ako nesto treba jos tu sam

Hahaha, taj je i meni se strašno sviđa, malo se dopisujem sa jaranom, ako je istina što piše, motor je bomba. Da, iz Švice su sa 47KW, e sad, kako mu skinuti to, vjerovatno može, ali kako? Kao što kažeš, ne bi trebalo biti na struji, inače bi možda bilo skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Bravo, baš si se potrudio, čitaaaam...  :na_glavi:

 

Au, meni se čini da se pored dizna razlikuje i ECU, glava i bregasta, sve u svemu, cirkus.  :besan:

Pa zašto to rade ljudi moji, kakva je to pamet i zašto su proizvođači na taj cirkus pristali ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

imao sam to spašeno dako da mi nije bilo tesko pronaci. Nisam znao to za glavu i bregaste i ako je to onda se ne isplati ta zajebancija. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

imao sam to spašeno dako da mi nije bilo tesko pronaci. Nisam znao to za glavu i bregaste i ako je to onda se ne isplati ta zajebancija. :jok:

Meni se čini da se i oni razlikuju. Pošto ti znaš kako ide normalan VFR, jedini bi ti bio relevantan da vidiš razliku...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

svicarci valjda imaju ''viska dijelova'' nesto oko smanjenja emisije gasova ili ti neka eko norma. Ti dijelovi su uglavnom neki vakumi koliko sam skontao oko glava ili cega vec ne. Vidio sam to i par puta uzivo ali nije me nesto interesovalo. Vjerovatno je to i razlika u glavama mada mislim da to nebi trebalo da utice na snagu, odnosno to bi se dalo poskidati i zatvoritu u slucaju da se odluci skidati blokade.
 

Mogu otici da pogledam motor a ako se vlasnik slozi i da ga probam. Volio bi da je uhvatiti neki lijep dan pa da mu kao garanciju ostavim svoj motor, jer ipak bi ovaj trebalo izvesti na autoput koji srecom nije daleko od mjesta ovog prodavca

post-14678-0-55889000-1457548265.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Blokade je uvek lako pronaci. Nalaze se na karburatorima ili airboxu. Kad se sve poskida mora se videti, naravno mislim na onoga ko se razume u materiju. Glava, bregasta, ventili, sve je to standardno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

svicarci valjda imaju ''viska dijelova'' nesto oko smanjenja emisije gasova ili ti neka eko norma. Ti dijelovi su uglavnom neki vakumi koliko sam skontao oko glava ili cega vec ne. Vidio sam to i par puta uzivo ali nije me nesto interesovalo. Vjerovatno je to i razlika u glavama mada mislim da to nebi trebalo da utice na snagu, odnosno to bi se dalo poskidati i zatvoritu u slucaju da se odluci skidati blokade.

 

Mogu otici da pogledam motor a ako se vlasnik slozi i da ga probam. Volio bi da je uhvatiti neki lijep dan pa da mu kao garanciju ostavim svoj motor, jer ipak bi ovaj trebalo izvesti na autoput koji srecom nije daleko od mjesta ovog prodavca

Ima razlika milion, ali kako pišeš, ne bi to sve trebalo uticati na snagu, nego više na ekologiju. Radi mene ne moraš još probati motor. Neka još malo.  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

 

svicarci valjda imaju ''viska dijelova'' nesto oko smanjenja emisije gasova ili ti neka eko norma. Ti dijelovi su uglavnom neki vakumi koliko sam skontao oko glava ili cega vec ne. Vidio sam to i par puta uzivo ali nije me nesto interesovalo. Vjerovatno je to i razlika u glavama mada mislim da to nebi trebalo da utice na snagu, odnosno to bi se dalo poskidati i zatvoritu u slucaju da se odluci skidati blokade.

 

Mogu otici da pogledam motor a ako se vlasnik slozi i da ga probam. Volio bi da je uhvatiti neki lijep dan pa da mu kao garanciju ostavim svoj motor, jer ipak bi ovaj trebalo izvesti na autoput koji srecom nije daleko od mjesta ovog prodavca

Ima razlika milion, ali kako pišeš, ne bi to sve trebalo uticati na snagu, nego više na ekologiju. Radi mene ne moraš još probati motor. Neka još malo.  :)

 

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

E baš se načitah, hvala vam.  :takoje:

Pratim...  :kafa:

 

Da li neko zna, kako da se ukloni blokada sa motora iz Švice, radi se o rc36 iz 1994g. u papirima piše 47kw ? Koliko bi to koštalo i da li je komplikovano prepraviti ?

Koliko vrijedi takav motor u fabričkom stanju sa 60000 km i servisnom knjigom ?

 

Nije ovaj ali je potpuno isti.

oUe8vEY.jpg

 

Kad sam ja pre 2  godine postavio isto pitanje,dobio sam isto ovakve odgovore  :zvizduk: Shvatam da drugi zele da pomognu,ali bolje ne govoriti nesto u cemu nisu sigurni,jer samo zbunjujete coveka.Blokada na svajcarcima je na CDI-u.Nikakve blokade nema na izduvima,usisima,bregastim osovinama i ITD.Ono sto ima cevi  ispod izduvnih grana,to gura po malim pritiskom cist vazduh u izduvne cevi,da cisti izduvne gasove.Takvi su propisi u svajcarskoj,i to nesmeta motoru,niti ga koci.Evo slika tih cevcica.Ako zelis da skines blokadu,nazalost moraces menjati CDI,sto nije jeftino.

Ali dosada svaki svajcarac koji je uvezen u Srbiju(neznam kako je kod vas,ali verovatno isto),vec ima zamenjen CDI.To ces najlakse proveriti tako:Motor ima prvo crveno polje na 8500 obrtaja,a drugo 12000.Uzmes lepo motor,i poteras ga preko 8500 obrtaja.Ako pocne da puca i neide dalje,onda je blokiran.Ako vuce ravno do 12000,onda je vec otvoren.Varijanta od 47 kilovata neide vise od 210km,dok otvorena varijanta ide 240km po satu.Nadam se da vec imas srece,pa je CDI vec promenjen  :lol2: Ako ti jos nesto treba,slobodno pitaj.Evo jedna slicica mog svajcarca :)

Inace ovaj motor na slici sto si stavio,je pravljen od 90-93 god.94 ima drugaciju ramu i oklope.

post-27589-0-20534000-1457558404.jpg

post-27589-0-63282200-1457558579.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

E baš ti hvala. Ja mislim da nije samo ograničenje u max brzini, nego cijelim rasponom, trebao bi da dosta slabije ide kroz cijele obrtaje. Prodavac kaže da je 94, ali sam i ja utvrdio što ti pišeš, da je ovaj 93, ali to nije toliko bitno. Motor je kao nov, prešao je 62000, a do 60000 ima sve servise u servisnoj, još kaže da je uloženo preko 3000 franaka za taj period. Cijena je 1600e, ja mislim da je to povoljno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Mostarac, da ti kažem kako ljudi ovdje to gledaju.

Ja sam prije neki dan gledao Fazera S2 i priča mi čovjek da je 2011 a ja vidim da je stariji... 

Ubjeđujemo se mi i na kraju je ispalo relevantno to da je motor prvi put registrovan tek 2011. (motor je proizvoden 2007)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Čisto da znate, na usisnoj grani se nalazi restrikcija u vidu gumene ili plastične čaure koja opasno suzi usis pa nemože da razvija snagu.

Postoji još jedan vid restrikcije a to su poluge od čvrstog lima i one služe kao graničnik za hod polutke sajle gasa.

I jedna i druga restrikcija ima homologaciju i zavedena je u saobraćajnu ( švajcarsku , naši NE poznaju te akrobacije ) , ali ako pokušate da registrujete na sniženu snagu - neće vam poći za rukom , naša administracija nema takve podatke o tim vozilima i automatski se podaci neslažu što uzrokuje nemogućnost regisracije kao takvog nego isključivo na snagu sa kojom je izašao sa fabričke trake.

 

Ono što ohrabruje je da se te restrikcije jednako lako skidaju, ako vas interesuje odakle mi sve ovo - uvezao sam švajcarca uštrojenog u nadi da ću uspeti da ga kao takvog registrujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Grnca, oces da kazes da ne mozes registrovati RC36 sa 47kw?

 

 

Tako je, nas zakon ne poznaje strojenje snage i kao takav se VISE NEMOZE registrovati.

Ranije je moglo do dolaska COC papira, sad sve ide po fabrickom katalogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Normalno je da ima i na smieši restrikciju, jer CDI kontroliše samo varnicu.

Hahaha, ma mi smo svakako posebni i naopaki, pa ljudi moji, zašto mi uvijek moramo kontra ? Čitav svijet se dogovori, a mi se ne možemo usaglasiti, pa šta rade ti moljci po kancelarijama, kako ih nije sramota da narod trpi, da smo uvijek mimo svijeta ?!

Do duše, ne znam da li je tako kod nas u BIH ? Ovaj motor je već bio registrovan u BIH.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Pa sad mi nije jasno kako sam ja uspeo registrovati moj VFR koji ima 47kw. Cak moja 2 drugara imaju RC46 sa isto 47kw i sve je uredno registrovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pa sad mi nije jasno kako sam ja uspeo registrovati moj VFR koji ima 47kw. Cak moja 2 drugara imaju RC46 sa isto 47kw i sve je uredno registrovano.

 

 

KAD ??? To je najvece pitanje.  Ja sam pre godinu dana kupio VFR-a iz svajcarske i nije bilo sanse da ga registrujem na snagu koja je pisala u njegovoj saobracajnoj, COC mi je izdat na pravu (fabricku) snagu uz napomenu da u svajcarskoj saobracajnoj stoji drugacije te se ne podudara sa kataloskim vrednostima.

 

Drugar je letos isto uvezao CBR1000F koji je bio ustrojen pa otvoren ( sve zabelezeno u nemackoj saobracajnoj) i NIKAKO nije uspeo da registruje, vec sam i zaboravio oko cega su pravili problem.

 

 

Nebitno, cak i da uspes da ga registrujes na manju snagu , to uopste nece uticati na cenu registracije NI DINAR , jedino sto ce taj motor moci registrovati i voziti mladji vozac koji jos nema punu A kategoriju.

 

 

Otvaraj taj motor i VATRA BREEE  !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja