Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ja sam se zaljubio u ovaj motor, i vec prosao pola evrope sa njim prosle godine.

 

Iskreno da me neko pita, evo izaberi neki drugi motor,nov..jedino i pada na pamet novi zzr1400 ali nije ni priblizno lijep i kvalitetan kao Honda.

 

Svaka preporuka ko zeli kupiti isti, doduse od 2012/2013 popravili su apu ubrizgavanja i ubacili T/C

 

I ja isto :)

Imao sam 2010 godiste i kako sam ga prodao tako sam razmisljao da li da pazarim zzr1400 ali realno nekako mi je VFR-ka za nijansu bolja i eto odlucih se opet i pazario 2012 godiste :)

post-10046-0-09411500-1456389559.jpg

post-10046-0-58098400-1456389559.jpg

post-10046-0-78069300-1456389559.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ja sam na prethodnom radio gelirana sedista jer su mi ova fabricka malo tvrda.
Na ovom novijem modelu su bolja za nijansu ali za neke vece kilometraze morace da ide opet na prepravku. Odem kod Bobana opet da mi odradi gelove i nemam brige :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Predpostavio da treba malo dorade..ajde jos samo ovo mada nije za ovu temu ali kad si ih pomenuo kako se ta gelska sedista ponasaju na velikim temperaturama u vrelim letnjim danima? Da li posle duze voznje sediste zadrzava isti oblik ili menjaju i kako se ponasaju bas na samom suncu. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ja sam recimo sa tim geliranim sedistima presao nekih 15000-20000km i mogu ti reci da nisu izgubila oblik.

Ni temperatura ih nije izdeformisala. Generalno sam zadovoljan odnosom ulozeno/dobijeno tako da cu opet otici kod njega da mi uradi izmenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Meni lično je ovaj motor beskrajno lijep... posebno kada neko stavi neki normalan auspuh a skine onu tepsiju koja dolazi sa njim...

Prije koji dan na sajmu sam sjedio na njemu... nekako se sve bojim da bi mi za touring bio malo neudoban... visok sam 183cm i težak 85kg ali mi se sve nekako čini da imam pre-napadački položaj i da bi mi se ruke puno umarale...
Ne znam, nagađam...

Može li neko da podjeli iskustva sa voznji po 300-400+ km 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ja sam visok 185 i 85kg i meni je ovaj motor idealan :)

Ako ti je polozaj previse spusten, mozes da dokupis LSL korman koji te bukvalno ispravlja po 90 stepeni. To sam na prethodnom motoru imao.

Sa ovim originalnim heblovima isto moze da se vozi dugo nije sad nesto toliko neudobno. Ja sam presao 1800km za dva dana i skroz mi je ok bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Drugari imam par pitanja vezano za vfr-a 750 rc 36 92 god. Ima nekih naznaka da postanem vlasnik jednog takvog ali do sada nisam imao priliku da vozim ovaj model.

Citao sam ovde da motor ima problem sa vesanjem, da je dosta mekan. Ja bih ga pretezno vozio na otvorenom putu sa saputnicom i naravno 3 kofera, ja 100kg+ona 60kg i stvari. 

Kakve su kocnice na motoru i nasta treba obratiti paznju kod tog motora prilikom kupovine. Ima li nekih decijih boljki, ili neki veci nedostatak. Koliko vam se krece potrosnja na ovom motoru sa ovim optercenjem i brzinom 120-140km/h. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Po mojem iskustvu, problem sa vesanjem je vezan za zadnji amortizer, cak i na najvisem podesavanju malo hoce da zakaci kad je neravan asfalt, ali to samo kad je na njemu dvoje + solidan prtljag, prednja viljuska je ok, cak i malo tvrdja za moj ukus.
Kocnice na VFR-u su sasvim ok, na visini zadatka.
Po meni, najveci nedostatak je sto nenormalno greje sediste, i u letnjim mesecima na duzim voznjama meni je to prilicno smetalo, mada ima kome ne smeta toliko, jer to automatski znaci da je voznja po hladnijem vremenu izuzetno prijatna.
Boljka mu je klasicna Hondina, los fabricki regler, ali on je verovatno vec menjan, tako da mozda i ne budes imao frke s tim.
Meni je potrosnja sa umerenom voznjom 80-120kmh bila oko 6-6,5 litara 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Konacno stigao , da posoli i zacini ionako lep zvuk V4 agregata

post-20170-0-23530900-1456671852.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Okacicu jos fotografija, stigla mi i nova neka elektronika pa mi je motor trenutno u zatvorenoj prostoriji "na aparatima'' , uzeo sam u Louisu CTEK-ov punjac i stvarno je na visini zadatka. Hteo sam i onaj Saito da uzmem ali je presudio brend, dimenzije i estetika uredjaja, stvarno je kompaktan uredjaj, kao nekadasnji Ericsson mobilni

post-20170-0-29760600-1456696735.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Imam video ali je sniman u zatvorenom prostoru i preterano klipuje zvuk, kad isteram prvom prilikom, da danas nije duvao vetar tako jako , ladno bi isao da se vozam.

Ravnica sta ces, kad duva - razvaljuje , kad deremo gume - opet Vojvodjanska sara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Gledao sam jedan vfr koji sam hteo da kupim,pa mi nije jasno da li je normalno da je na ramu ispred broja oznaka rc36 a na agregatu rc24?Pri tom je agregat sive boje,ne crne...ili je tu doslo do nekog prepakivanja ili je neka muljaza... :/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

ako se ne varam, na mojoj bivsoj 24ki, agregat je bio potpuno crn, za razliku od rc36ice....

mislim da je tu malo zalutala ta plocica... pogledaj isto tako sa koje strane je cantra za vodu. 24 ima na levoj, a na 36 je na desnoj, mislim...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Gledao sam jedan vfr koji sam hteo da kupim,pa mi nije jasno da li je normalno da je na ramu ispred broja oznaka rc36 a na agregatu rc24?Pri tom je agregat sive boje,ne crne...ili je tu doslo do nekog prepakivanja ili je neka muljaza... :/

Svaki agregat na rc36 je sive boje,to jest:cilindri su sive,a dekne su crne boje,Na rc36 pre broje sasije i motora pocinje oznaka rc-36,a na rc24 je naravno oznaka rc24.Garant je prepakovan,ali treba proveriti brojeve motora.Verovatno su prefarbali u sivo,ili skinuli farbu da lici na rc36.Imas li mozda neku sliku od motora?Sad barem znamo da agregat od rc24,stima na ramu od rc36 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

To je uvedeno i u saobracajnu (da je ram rc 36 a agregat rc24 iako su mu cilindri sivi,dekle crne),ali sam batalio tu kupovinu posto ne bih da se zezam oko razmisljanja o tome..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zasto bi bila muljaza, covek je ubacio drugi agregat u ram, i lepo sa sve papirologijom od rama i agregata otiso na tehnicki, overili, registrovali , i sve po zakonu, pa ljudi u autima stalno vade agregate i stavljaju druge i nikom nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Drugari,

 

evo da se i ja pohvalim novim izduvom. Promenjena je pozicija topa, novi top i nova grana do topa. Sada mono viljuška dolazi do potpunog izražaja. Operaciju uspešno izveo Ištvan (Dragon iza Ade). Uz top sam dobio i jedan db killer koji kad se montira motor se čuje skoro kao fabrički. Zvuk... šta da vam kažem. To se mora čuti. Strava.

 

post-15533-0-18998500-1457078447.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Super izgleda! Bravo!  :takoje:

 

Nego, možeš li mi poslati Ištvanov broj na pp? Treba da promenim položaj topova na VTR-u jer mi cevke smetaju na stazi... Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

 

Sale, nisam upustio gornji trougao, tačno je na fabričkoj poziciji. Kao što Iske kaže, može to da se uradi i dobio bi se bolji ulazak u krivinu, ali moj motor se i ovako super ponaša, nisam imao potrebu da to menjam.

 

Koliko mi se cini, sajle od gasa si provukao ispod rezervoara, pre glave upravljaca. Da li si jos nesto morao da menjas na samoj instalaciji oko upravljaca?

 

 

Nisam video tvoje pitanje ranije. Nisam ništa menjao, IgorXT je uspeo da provuče kočiono crevo, sajle za gas i ostale kablove tako da ništa nije trebalo da se menja. Sajla za sauh je bila malo problematična, ali rešio je i to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Hvala. Poslao sam ti broj na pp. Ima on i svoju web stranicu sa slikama svojih radova, kontakt...

 

Ja bih pomerio fuzastere na mom motoru. Previše su niski za stazu, ali znam da je to poprilično komplikovano, a i vfr ipak nije super sport motor. U tom slučaju ne bi bio toliko udoban za touring vožnju. Tako da ne diram ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

 

 

Po meni mozes sipati i jedno i drugo. Ja bi pitao bivseg vlasnika koji castrol je sipao pa bi samo nastavio. Power 1 je koliko znam full sinteticko i nece skoditi isto kao sto nece skoditi ni ovo drugo polusinteticko, osim ako iz motora ne izvlacis maximum i deres ga po stazi.

Ovo je opet moje mišljene ali sacekaj da jos neko napise koju pametnu.

 

 

Za VFRa je potrebno API SG ili bolje ulje 10W40 ali mogu i druge gradacije zavisi od temperaturnih uslova gde ćeš ga upotrebljavati.

 

Grand Prih je bolje od SG a Power 1 je bolje od SJ. Prema tome i jedno i drugo je dobro i ne možeš da pogrešiš. Ako voliš da držiž motor često blizu crvenog polja moooožda je bolje da uzmeš Power one, ali moguće je i da lupam. Ako voziš tamo gde je toplo i temperatura je često preko 30 stepeni možeš i 15W50 da sipaš.

 

U svakom slučaju nećeš pogrešiti. Ako ti je interval zamene duži, opet možda je bolje da sipaš Power one.

 

Pozdrav.

Evo cuo se sa vlasnikom rekao mi je da mu u servisu  sipali castrol 10w40 power 1 racing ulje full sintetika.. ni jedno od ova dva ..sta mislite da nastavim samo.? Valjda  sadrzi te standarde koji trebaju ovom motoru :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja