Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Pozdrav VFR-asi, da li kod prebacivanja na turing korman se menjaju samo kociona creva (zbog duzine) ili mora i od kvacila i sajle gasa ?

U pitanju je VFR RC 36.

Ovako je izgledala turing oprema na mojoj rc-36.Za grad je idealno,ali za dalje ture(pri vecoj brzini)vetar dosta zamara vozaca.Kod mene su samo kociona creva zamenjena,gas sajla je provucena ispod rezervoara,a crevo kvacila ispod  gornjeg mosta.Ja licno nisam bio zadovoljan sa turing opremom,jer krivine hvatas kao sa enduro motorom.Ali opet ukusi su razliciti,pozdrav :)   

post-27589-0-56981100-1446381980.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

Drugari, da li je neko skorije menjao prednje diskove na RC36?

Gde kupiti, novo ili polovno i okvirna cena...

Hvala unapred  :care:

 

 

Ja sam pretprošle godine kupio sva tri diska na  http://www.aliexpress.com bilo negde oko 170 usd bez poštarine i odlično su se pokazali ja vozio jednu sezonu i prodao motor još uvek se vozi nisu se pokrivili niti bilo šta drugo s obzirom da su kineski.  http://www.aliexpress.com/item/Front-Rear-Brake-Disc-Rotor-For-Honda-VFR-750-F-750-88-89-CBR-1000-F/32294029786.html?spm=2114.031010208.3.98.6cChje&ws_ab_test=searchweb201556_1_79_78_77_82_80_62,searchweb201644_0,searchweb201560_4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Po meni mozes sipati i jedno i drugo. Ja bi pitao bivseg vlasnika koji castrol je sipao pa bi samo nastavio. Power 1 je koliko znam full sinteticko i nece skoditi isto kao sto nece skoditi ni ovo drugo polusinteticko, osim ako iz motora ne izvlacis maximum i deres ga po stazi.
Ovo je opet moje mišljene ali sacekaj da jos neko napise koju pametnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Za VFRa je potrebno API SG ili bolje ulje 10W40 ali mogu i druge gradacije zavisi od temperaturnih uslova gde ćeš ga upotrebljavati.

 

Grand Prih je bolje od SG a Power 1 je bolje od SJ. Prema tome i jedno i drugo je dobro i ne možeš da pogrešiš. Ako voliš da držiž motor često blizu crvenog polja moooožda je bolje da uzmeš Power one, ali moguće je i da lupam. Ako voziš tamo gde je toplo i temperatura je često preko 30 stepeni možeš i 15W50 da sipaš.

 

U svakom slučaju nećeš pogrešiti. Ako ti je interval zamene duži, opet možda je bolje da sipaš Power one.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Hvala na misljenju momci..mislim da cu pre grand prih nisam agresivan vozac motor vozim leti samo kad je toplo a i po tabeli stoji 10w40..Razmslicu jos malo ali hvala Vam na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

I tako, poceo ja da rasturam motor da mu uradim "lifetime" servis. Zamena ulja u stapovima, zamena lagera, sredjivanje kocionih diskova... Da li neko zna ima li negde u Srbiji oni cudni semerinzi ( dust seal ) sto idu na lagere osovine upravljaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Koliko ja znam nemas to kod nas da kupis :( Verovatno ces morati da narucis preko neta.

 

Inace pametno sto menjas lezajeve volana...to slabo ko menja pa onda kukaju kako im trese volan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Kontaktirao sam Deltu. Cena 1.083,00 din, nema na stanju ( cudi me za njih ), rok isporuke 7-10 dana. 

 

Inace volan se normalno okretao dok nisam skinuo tocak i stapove. Tada je dobio "knedlu" prilikom okretanja. Verovatno oslobodjen tezine i otpora, pokazao je da su se lageri malo "ukopali".

 

Vidim ja kada ulazim u krivinu sa 300 km/h da mi nesto "cudno". Mislio sam da je do mene...  :lol2:  :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ja sam stavio one SAITO ležajeve iz Louisa, sa njima dobiješ i te prašinare. Gornji se ne oštećuje ali prilikod izbijanja donji sam upropastio.

Ja sam preventivno promenio na mom motoru. Mislio sam da trese korman jer su dotrajali ali treslo je zbog novih pakni koje nisu dobro legle. Prestalo je kada sam vratio stare... Ne pitajte me ništa.

 

Nemoj ništa da se čudiš što u delti nemaju delova. Ja sam ubeđen da tamo nemaju ništa. Sve može da se poruči ali da se čeka. Rok isporuke je oko 10 dana.

Šta god da mi je trebalo morao sam da čekam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Ja sam stavio one SAITO ležajeve iz Louisa, sa njima dobiješ i te prašinare. Gornji se ne oštećuje ali prilikod izbijanja donji sam upropastio.

Ja sam preventivno promenio na mom motoru. Mislio sam da trese korman jer su dotrajali ali treslo je zbog novih pakni koje nisu dobro legle. Prestalo je kada sam vratio stare... Ne pitajte me ništa.

 

Nemoj ništa da se čudiš što u delti nemaju delova. Ja sam ubeđen da tamo nemaju ništa. Sve može da se poruči ali da se čeka. Rok isporuke je oko 10 dana.

Šta god da mi je trebalo morao sam da čekam.

 

Nasao sam kompletan set lagera sa "prasinarima" na E-bay za relativno normalne pare. S' obzirom koliko bi kostali kvalitetni lageri kod nas, proci cu jeftinije. Donji ne znam kako moze da se sacuva. U servisnom uputstvu pise da se osovina lagera izbija dletom ili "slicnim rucnim alatom".

 

Sto se tice Delte, kada bi svako od nas podelio iskustva i kada bi neki rukovodeci Nemac eventualno procitao sta sve i kako rade, ne bi jos dugo bili zastupnici u Srbiji.

 

S'obzirom da treba da rasturam i zadnju viljusku, imas li neki praktican savet ili "radno" iskustvo vezano za tu operaciju. Iskreno, poceo sam da citam tvoju temu vezanu za ogibljenje ali sam posle par minuta dobio napad panike...  :staa2:  :stabre:  :staa2:

 

Inace moj motor trenutno izgleda ovako:

 

post-14546-0-52298700-1454694540.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

 

Ja sam stavio one SAITO ležajeve iz Louisa, sa njima dobiješ i te prašinare. Gornji se ne oštećuje ali prilikod izbijanja donji sam upropastio.

Ja sam preventivno promenio na mom motoru. Mislio sam da trese korman jer su dotrajali ali treslo je zbog novih pakni koje nisu dobro legle. Prestalo je kada sam vratio stare... Ne pitajte me ništa.

 

Nemoj ništa da se čudiš što u delti nemaju delova. Ja sam ubeđen da tamo nemaju ništa. Sve može da se poruči ali da se čeka. Rok isporuke je oko 10 dana.

Šta god da mi je trebalo morao sam da čekam.

 

Nasao sam kompletan set lagera sa "prasinarima" na E-bay za relativno normalne pare. S' obzirom koliko bi kostali kvalitetni lageri kod nas, proci cu jeftinije. Donji ne znam kako moze da se sacuva. U servisnom uputstvu pise da se osovina lagera izbija dletom ili "slicnim rucnim alatom".

 

Sto se tice Delte, kada bi svako od nas podelio iskustva i kada bi neki rukovodeci Nemac eventualno procitao sta sve i kako rade, ne bi jos dugo bili zastupnici u Srbiji.

 

S'obzirom da treba da rasturam i zadnju viljusku, imas li neki praktican savet ili "radno" iskustvo vezano za tu operaciju. Iskreno, poceo sam da citam tvoju temu vezanu za ogibljenje ali sam posle par minuta dobio napad panike...  :staa2:  :stabre:  :staa2:

 

Inace moj motor trenutno izgleda ovako:

 

attachicon.gifIMAG0119.jpg

 

Pa sta , ni nasi nisu izgledali nista bolje, sve normalno.

Svake godine (zime) tako , ako se "pegla" motor onda ide na preventivne ceste inspekcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Moj tako izgleda pred svaku sezonu. Pranje, čišćenje i podmazivanje...

viljuska se lako skida. Ako nesto ne znas gledaj manual.

 

Sto se tice ogibljenja... prostije nego sto izgleda :) ali motor sad mnooogo bolje radi. Sa suvozacem pogotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Društvo, za one koji su pratili moju modifikaciju VFR-a, evo novosti - montirao sam napokon onaj podesivi nosač za vizir, a posle nedelja traženja odgovarajućeg vizira, pronašao sam i odgovarajući vizir! Vizir je Puig i to verzija za VFR800X Crossrunner-a.

 

Još uvek fino podešavam položaj vizira, ali već sad mi se sviđa kako se ponaša u vožnji i u skladu sa novim položajem kormana. :) Verovatno ću ga još malo podići i onda povećati nagib vizira, tako da bude bliži meni. Na tim slikama je podešen tačno na sredini nosača i po visini vizira i po nagibu, ali je dosta uspravljen iako ima odgovarajuću kosinu. I ovako mi je super. :)

 

Morao sam da napravim drugi gornji nosač za vizir, da ne bih morao da bušim dodatne rupe na viziru. Sada je vizir namontiran koristeći fabričke rupe za nosač.

 

Evo nekih slika:

slika1.jpg

 

slika2.jpg

 

slika3.jpg

 

slika4.jpg

 

slika5.jpg

 

slika6.jpg

 

slika7.jpg

 

slika8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

@ Pablo

 

S'obzirom da sada nemas heblove, predpostavljam da si prednje stapove izvukao 39 mm iznad nosaca kormana kao sto pise u servisnom uputstvu? Na mom VFR-u je korman od prvog dana i sada sam uradio podizace da probam da jos malo promenim polozaj sedenja na gore...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Možeš slobodno i više od 39mm, 45mm ne smeta samo ćeš ubrzati geometriju, tj. smanjiti predtrag. Ja sam skoro 10mm vise izvukao u odnosu na fabrički, ne znam sad tačno i motor jako lepo pada u krivinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Sale, nisam upustio gornji trougao, tačno je na fabričkoj poziciji. Kao što Iske kaže, može to da se uradi i dobio bi se bolji ulazak u krivinu, ali moj motor se i ovako super ponaša, nisam imao potrebu da to menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja