Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

Jel to 170ica zadnja guma ili se varam?

Ja na rc36/2 imam 170 pozadi i sjajno se ponasa pri ulasku u krivine...

 

Vtec fabricki ima 180-ku , a RC36 170-ku, mada ja sam na mom RC36 imao 180 i super je radila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Da, na V-tech je super pozicija auspuha. Ta monoviljuška dolazi do potpunog izražaja. Mada mi se izgled samih auspuha, baš i ne sviđa. Ali zato ima mesta da se ugrade na isto mesto odlični aftermarket koji bi se i čuli onako kao pravi V motor i treba da zvuči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Dilema otklonjena. To sto tandrci prlikom prva dva minuta rada izgleda da nije nista u masini, nego je izgleda nesto vezano za centralni stender. Tako se ispostavilo, jer kad sam sad upalio motor dok je bio na stenderu nije bilo nikakvog zveketa. E sad videcemo sta se to razlabavilo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Da li si siguran da su svakom heblovi savrseno udobni?

 

Kod mene su promenjena creva u teflonska zato sto su dosla uz set (korman, trougao, creva).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

To ti pričam,rc36 po mom mišljenju ima savršen položaj. Možda jedino nekom nižem od 180 bi trebalo da približi volan,to mi deluje kao jedini razlog. Heblovi su mu i visoko postavljeni i široki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

Mnogo udobniji i upravljiviji za normalnu voznju(ne samo vfr vec bilo koji motor). Zavisi koje nosace i korman koristis, crevo kocnice mozda i ostane originalno ali sajle i struja moraju duzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Kod mene su sajle ostale iste. Struja takodje. Zavisi kao sto kazes od kormana tj. sirine kormana i podizaca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Početkom godine sam počeo da razmišljam o ravnijem volanu na vfr-u, pa sam vas i pitao za to u ovoj temi. U međuvremenu sam shvatio da je ravniji volan daleko udobniji za putovanja, a za to mi vfr skoro isključivo i služi. Međutim, ključna stvar u tom slučaju je da se reši zaštita od vetra jer uspravniji položaj znači da je vozač puno više izložen vetru.

 

Malo se igrah u fotošopu (tačnije gimp-u :)) i evo kako bi moja vizija gotovog rešenja mogla da izgleda:

post-33517-0-55969300-1437899981.jpg

 

Dakle, dve akcije treba izvesti - 1) promeniti heblove u ravniji i širi volan i 2) rešiti bolju zaštitu od vetra za udobnija putovanja. Trenutno sam na 50% od tog zadatka, tj. promenio sam heblove, a upravo naručujem delove za drugačiji i potpuno podesivi vizir. :)

 

Montirao sam LSL tour bar XB3:

1634685202529f151c62281.jpg

http://www.lsl-motorradtechnik.de/php/index.php#produktgruppeliste.php?pgkuerzel=LenkerFatBar

 

IMG_20151014_223725.jpg

 

20151025_141146.jpg

 

20151007_173754.jpg

 

Utisci posle vožnje sa takvim kormanom su fenomenalni. Potpuno se sedi uspravno i možeš lepo gledati oko sebe i uživati u vožnji. Heblovi jesu dobri zbog sportskog položaja, ali ja za vožnju na stazi imam VTR-a i heblovi mi ni najmanje ne trebaju za putovanja. Na putovanjima hoću da uživam u okolini kroz koju putujem, a ne da se nešto palim zbog sportskog položaja. Bez uvrede onima koji to vole, naravno.  :)

 

Planiram da isečem one krajeve maske koji idu ka vozaču od mesta na kojima se montiraju retrovizori. Taman to smeta da volan ima potpuno mesta za pun pokret levo i desno. One unutrašnje plastikice neću ni montirati jer ne izgleda to ružno ni ovako. 

 

Sledeća intervencija je vizir. Fabrički vizir i sve druge aftermarket opcije mi ne vrše posao jer su prosto suviše mali za uspravni položaj. A i pritom bih voleo i da mogu da podešavam položaj tog vizira. Posle malo više guglanja, našao sam rešenje. Jeste odlično rešenje, ali traži malo grumfovanja. :)

 

Dakle, pronašao sam sajt madstad.com koji nudi podesivi nosač vizira. Evo kako to izgleda:

post-33517-0-05903100-1437899973.jpg

 

Njihovi viziri mi se ne sviđaju, tako da planiram ovakav da pazarim i montiram, u clear verziji:

41h3DNfkocL._AC_UL320_SR272,320_.jpg

 

Imam ideju kako da napravim držač za taj nosač i na tome trenutno radim. Još se natežem sa madstad ljudima oko slanja tog podesivog nosača vizira, ali očekujem da ću sredine Novembra sve završiti. :)

 

E da, još ću u sklopu ove intervencije promeniti retrovizore. Kupio sam retrovizore od gsxr-a jer su duži od fabričkih VFR-ovih, što mi treba zbog šireg kormana. Pritom, imaju migavce u sebi, što mi otvara mogućnost da sklonim one fabričke sa oklopa i malo popravim izgled motora. Sa njima je izazov rešiti adapter, tj. deo retrovizora sa šrafovima koji ide na motor, ali bi trebalo da sa adapterima od zx6r može da se dobije odgovarajući ugao samog retrovizora kao dole na slici. Problem sa tim je što je razmak rupa na mom motoru 5cm, a na tom adapteru od zx6r, kao i na skoro svim drugim modernim motorima, je 4cm. Zato ću morati da prepravim to rastojanje.

 

To će otprilike ovako izgledati:

post-24302-0-78011000-1430182939.jpg

 

To je to, igranka se nastavlja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Drugar stavio na bandita taj visoki vizir i postavio ga baš radi vetra dosta ravno ( vertikalno ) i pojavio se jedan veliki problem u vožnji. Naime upravljivost je baš upropastio. Bukvalno se borio sa kormanom. Postavio amortizer volana ni to nije baš pomoglo, na kraju ga je ipak malo oborio, ne kao što je fabrički kod tebe ali ga je morao oboriti. Uglavnom je problem bio kad pređe već preko 100km/h. Proveri malo šta kažu i drugi čisto da ne upropastiš neki vizir modifikovanjem pa kad kreneš na put ne uvidiš isti problem, naravno ovo je sve na banditu ali ipak je vzir napravio problem. Pozdrav sa srećom u projektu  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Baš zato sam i hteo potpuno podešavajući vizir, a to mi MadStad omogućava. Ako malo bolje pogledaš sliku tog nosača gore, videćeš da vizir može da se pomera gore - dole, kao i da mu se podešava nagib. Računam da ću svakako uspeti da pronađem odgovarajući položaj tog vizira za svoj motor. :)

 

gfx_Lightning_Anim.gif

 

Druga dobra stvar sa tim nosačem je što odvaja vizir od motora, tako da omogućava da vazduh prođe ispod vizira. To bi trebalo dosta da pomogne cirkulaciji vazduha preko vizira i samim tim da eliminiše onu turbolenciju koja trese kacigu i vozača iza vizira.

 

Screen Shot 2015-10-28 at 10.16.20 AM.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pre neki dan sam vozio od KG do KV Hondu XX od drugara sa kormanom slicnim kao sto si ti postavio. Ima MRA vario vizir, samo je krilce napravio (duplo) vece kod Ivana. Polozaj i zastita od vetra su odlicni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Mali off. Pablo vidim da imaš tank pad bjbikers. Hoću i ja takav, a verovatno i ostali.

 

Što se tiče kormana ja sam za heblove i to neću menjati. Na autoputu se spakujem i zalegnem i nemam nikakvih problema ni sa vetrom ni sa ergonomijom iako imam 190cm. Na magistralnim putevima svakako ne vozim velikim brzinama, a nisam ljubitelj vožnje po gradu.

 

To je moj stav.

 

Da, da dodam još i ovo. Pošto ja vfr vozim i na stazi to je još jedan od razloga protiv kormana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

pre dva tri dana lik sa sp2 na miseliku sa jedno dve glave digao oblak prasine jer je prosao na 1 jedan santimetar od ograde kao od autoputa i to paralelno sa njom .izmedju ograde i kolovoza ima jedno 30 m zemlje,tako da voznja po zemlji tom brzinom niej nimalo lepo  izgledala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mali off. Pablo vidim da imaš tank pad bjbikers. Hoću i ja takav, a verovatno i ostali.

 

Što se tiče kormana ja sam za heblove i to neću menjati. Na autoputu se spakujem i zalegnem i nemam nikakvih problema ni sa vetrom ni sa ergonomijom iako imam 190cm. Na magistralnim putevima svakako ne vozim velikim brzinama, a nisam ljubitelj vožnje po gradu.

 

To je moj stav.

 

Da, da dodam još i ovo. Pošto ja vfr vozim i na stazi to je još jedan od razloga protiv kormana.

 

Evo teme za naručivanje tank padova:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/108379-naru%C4%8Divanje-bjb-stvari/

 

Nego, nisam mislio da hejtujem heblove, izvini ako je tako ispalo. Meni VFR služi za putovanja skoro isključivo i za tu svrhu je meni lično daleko udobnija i preglednija varijanta sa ravnim volanom. Lepo se sedi skoro uspravno i možeš fino gledati okolinu dok voziš, što nije baš slučaj kad si u sportskom položaju za heblovima. Naravno nije da ne možeš da uživaš i sa heblovima, ali smatram da se bespotrebno mučim vozeći tako.

 

Najbolje tu razliku možeš videti ako u toku putovanja sedneš na motor sa touring volanom od drugara i onda se vratiš na VFR-a. Ja sam tako ove godine seo na Severianovog GS-a i kad sam se vratio na VFR-a bio mi je isti osećaj kao kad sa VFR-a sednem na VTR-a - uzan volan, savijen si napred i spreman za napad. Tad sam prelomio. A što se vizira tiče, svaki put kad pomislim na vizir na VFR-u setim se opet Severiana i scene u nekom selu na severu Grčke kada smo stali na semaforu - meni vizir od kacige katastrofa umrljan bubicama i mušicama, a njemu vizir od kacige čist ko suza jer je vizir od motora odradio posao. Znam da deluje da sa toliko velikim vizirom čovek ne može da doživi vetar u kosi, ali mnogo je manja drama u vožnji jer te vetar ne udara i opet možeš više da uživaš u okolini kroz koju prolaziš.

 

Eto, nadam se da sam uspeo da dočaram svoje motive za te modifikacije. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Vozim 750, a probao sam 800 i sa heblovima i sa kormanom. Dosta je "sportskiji" položaj na 800.Najduže sam vozio 6-7h bez pauze i bez ikakvog umaranja. Meni je 750 u globalu značajno udobniji i mekši od 800.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Pablo,nisam siguran da ćeš nešto sa tim postići a oskrnavićeš motor.

Kupi brate GS-a i rešen problem.Ne verujem da ćeš sa tim svim promena postići tu komfornost kao na GS-u kojoj težiš.

Meni sa 57 godina,još malo :) ,ne smeta korman a ti si još omladinac.Ništa ja tu nebih dirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pero, u pravu si za GS-a, ali to je još recimo 7-8 soma evra više u odnosu na mog VFR-a. :) A prilično verujem da ću postići cilj sa ovim što radim. Već sam se vozio sa novim volanom i utisak je odličan. Još vizir da montiram i to je to. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Ja sam danas bio kod Ivana i namontirao dodatak na mog vfr 800.Na manjim brzinama,skoro da i nema velike razlike,al je dobra stvar kad se zalegne,bukvalno vetar ne osecam.Postoji mogucnost da kasnije napravim dva nosaca i da stelujem visinu vizira,posto moze jos nekih par santima da ide na gore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja