Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Da iskomentarisem oglas. Moja bivsa vfr je u piranju. Prodao sam je prosle godine coveku za 1200e. Bila je tek registrovana sa uradjenim malim servisom novim filterom novim akumulatorom plocicama i extra gumama. I sad taj isti civek trazi za nju 1700e. Ne bi da komentarisem. Inace snimci paljenja i turiranja su snimljeni za rodjenje mog sina i zanidbu mog kuma. Ostatak price motor je dobio bolje odrzavanje i vise paznje nego 90% motora u srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Moja greska,izvinjavam se !

 

Prvobitna prica mi je bila vezano za ovaj motor,da menjam mog KLX-a...

Ali kad vidim sta se sve prodaje i po kojoj ceni,iskreno,ne prodaje mi se moj motor :)

 

Ne vredi ove pare sa oglasa,posebno sto mora da se ulozi jos 200, 300e u nju...

 

a za 100e vise se kupi mladja vfr-ka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno, svako se pruzi koliko je dugacak, sto bi se reklo, samo u mom slucaju za motor u vrednosti 800-1000e dati 80-100e za set nalepnica je prevese.

 

Sto se motora u oglasu tice, cena je prevelika. Znam par ljudi koji su kupili RC36 u 2013.god i svi su ok, ne savrseni, nego ok i placeni do 1500e i to sa top case-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Pogledaj u manualu sve tamo pise.

 

Sto se tice ulja, staje 3.9 litara sa zamenom filtera.

Honda preporucuje 10W40 viskozitet a kvalitet API SE ili SF. To znacni da mozes da sipas bilo koje ulje za motor jer danas skoro sva premasuju te specifikacije po kvalitetu. Posto ja volim da sipam Motul onda mozes mineralno 3000 10W40 (API SG/SH/SJ) a mozes i polusintetiku 5100 10W40 (API SL/SJ/SH/SG). Skuplje ti ne treba. Ako preferiras neku drugu marku gledaj da zadvoljovava API specifikaciju.

 

Sto se tice rashladne tecnosti u manualu pose Etilen glikolska rashladna tecnost 50/50 pomesana sa destilovanom vodom. Ne pise nista vise pa ti ne mogu reci. Negde se insistira da antifriz nema silikata, nitrata, borata, .... sve ili samo nesto od toga. Boja nije bitna, antifriz je bezbojna tecnost a boja se dodaje da bi se razlikovao. Pretpostavljam da je sve jedno sta sipas jer nisu naveli da mora biti ovakav ili onakav.

 

Pozdrav

U manualu nepise tacno kolicina ulja,ili je navedena kolicina ulja vazeca kad je motor sklapan posle popravke.Ja imam rc24 86 godiste,i vise 3.1 litre ulja u nju nemoze da stane.Ja sam po manualu radio kad sam kupio motor,pa sam posle morao vaditi visak ulja.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pogledaj u manualu sve tamo pise.

 

Sto se tice ulja, staje 3.9 litara sa zamenom filtera.

Honda preporucuje 10W40 viskozitet a kvalitet API SE ili SF. To znacni da mozes da sipas bilo koje ulje za motor jer danas skoro sva premasuju te specifikacije po kvalitetu. Posto ja volim da sipam Motul onda mozes mineralno 3000 10W40 (API SG/SH/SJ) a mozes i polusintetiku 5100 10W40 (API SL/SJ/SH/SG). Skuplje ti ne treba. Ako preferiras neku drugu marku gledaj da zadvoljovava API specifikaciju.

 

Sto se tice rashladne tecnosti u manualu pose Etilen glikolska rashladna tecnost 50/50 pomesana sa destilovanom vodom. Ne pise nista vise pa ti ne mogu reci. Negde se insistira da antifriz nema silikata, nitrata, borata, .... sve ili samo nesto od toga. Boja nije bitna, antifriz je bezbojna tecnost a boja se dodaje da bi se razlikovao. Pretpostavljam da je sve jedno sta sipas jer nisu naveli da mora biti ovakav ili onakav.

 

Pozdrav

U manualu nepise tacno kolicina ulja,ili je navedena kolicina ulja vazeca kad je motor sklapan posle popravke.Ja imam rc24 86 godiste,i vise 3.1 litre ulja u nju nemoze da stane.Ja sam po manualu radio kad sam kupio motor,pa sam posle morao vaditi visak ulja.Pozdrav

 

Ne mogu da se setim odakle mi to, mislim da sam video u manualu. Na mom motoru isto 3.1 stane, mada i to je mnogo.

Ja sipam pune tri litre, upalim da radi motor, kad se zagreje sacekam malo, proverim na prozorce i ako treba dodam jos malo da bude malo vise od pola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Zavisi sta smatras uskom gumom. Ja zadnju furam 150-ku. Nije najsira guma, ali je sasvim dovoljno. Probleme sa elektronikom nisam imao do sada, jedino me frajlauf malo jebucka, ali to cu srediti preko zime.

 

I lonci su skroooooz suplji tako da je ekstra bucan, ali onako ruzno bucan i to bi trebalo da sredim u naredna 2 meseca. Jedino sto ja volim simetriju pa bih opet radio lonce sa obe strane, mada je 4 u 1 pravo budjenje zveri, a i komsiluka :moto3:

 

Jedino sto bas zameram jeste zadnji amortizer koji bez obzira na stelovanje previse "radi" i ume lepo da zaljuja motor.

 

Druze ajd molim te objasni mi sta ti to znaci FRAJLAUF?Mnogi tu rec pominju na forumima,al ja jednostavno nemogu da ukapiram sta to moze biti na vfr-u.Hvala unapred 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ni ja nisam siguran, mislim da misle na deo anlasera bendiks

 

Upravo to. Jbg, od kako vozim motore, svi pricaju frajlauf, pa sam tako i ja usvojio, kao i "copava", a u stvari je nogara/nozica kao na biciklama.

 

Anlaser preko frajlaufa zavrti motor, da tako najbanalnije kazem, tj deo frajlaufa koji crkava ili frajlauf kako god, je deo koji prenosi snagu sa anlasera na radilicu ili tako nesto, nisam bas siguran. Ta sila se na RC 24 prenosi preko 3 valjcica ispod kojih su opruge slicne onim u hemijskim olovkama. Kada te opruge oslabe, onda nema dovojlno prijanjanja i ne moze da se pokrene motor, tj anlaser vrti, ali se sila ne prenosi, nego proklizava frajlauf i to se cuje kao neko krljanje.

 

Mislim da ti nista nisam pojasnio, ali bem li ga, ne umem bolje 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pogledaj u manualu sve tamo pise.

 

Sto se tice ulja, staje 3.9 litara sa zamenom filtera.

Honda preporucuje 10W40 viskozitet a kvalitet API SE ili SF. To znacni da mozes da sipas bilo koje ulje za motor jer danas skoro sva premasuju te specifikacije po kvalitetu. Posto ja volim da sipam Motul onda mozes mineralno 3000 10W40 (API SG/SH/SJ) a mozes i polusintetiku 5100 10W40 (API SL/SJ/SH/SG). Skuplje ti ne treba. Ako preferiras neku drugu marku gledaj da zadvoljovava API specifikaciju.

 

Sto se tice rashladne tecnosti u manualu pose Etilen glikolska rashladna tecnost 50/50 pomesana sa destilovanom vodom. Ne pise nista vise pa ti ne mogu reci. Negde se insistira da antifriz nema silikata, nitrata, borata, .... sve ili samo nesto od toga. Boja nije bitna, antifriz je bezbojna tecnost a boja se dodaje da bi se razlikovao. Pretpostavljam da je sve jedno sta sipas jer nisu naveli da mora biti ovakav ili onakav.

 

Pozdrav

U manualu nepise tacno kolicina ulja,ili je navedena kolicina ulja vazeca kad je motor sklapan posle popravke.Ja imam rc24 86 godiste,i vise 3.1 litre ulja u nju nemoze da stane.Ja sam po manualu radio kad sam kupio motor,pa sam posle morao vaditi visak ulja.Pozdrav

 

U RC 24, sa zamenom filtera staje 3.2L ulja 1zdravo.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

ni ja nisam siguran, mislim da misle na deo anlasera bendiks

 

Upravo to. Jbg, od kako vozim motore, svi pricaju frajlauf, pa sam tako i ja usvojio, kao i "copava", a u stvari je nogara/nozica kao na biciklama.

 

Anlaser preko frajlaufa zavrti motor, da tako najbanalnije kazem, tj deo frajlaufa koji crkava ili frajlauf kako god, je deo koji prenosi snagu sa anlasera na radilicu ili tako nesto, nisam bas siguran. Ta sila se na RC 24 prenosi preko 3 valjcica ispod kojih su opruge slicne onim u hemijskim olovkama. Kada te opruge oslabe, onda nema dovojlno prijanjanja i ne moze da se pokrene motor, tj anlaser vrti, ali se sila ne prenosi, nego proklizava frajlauf i to se cuje kao neko krljanje.

 

Mislim da ti nista nisam pojasnio, ali bem li ga, ne umem bolje 1lol.gif

 

Pa dobro si objasnio. Tako nekako izgleda. Mislim, nisam siguran, i da tu je i neki pickup za paljenje, kazem nisam siguran.

 

Ovako nekako:

http://www.motorradteile-zubehoer.de/WebRoot/Store4/Shops/61126768/44E4/6B75/94F6/267D/5A8D/C0A8/30C2/BF3A/anlass_1005-0001a.jpg

 

Znam da je to problem kod rc24 i rc36, hoce taj krug i da pukne. Na rc46 je odklonjen taj problem. Mom drugaru je takodje pukao taj frajlauf na rc36, on je njegov zavario. Vozio se posle jos dugo godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

ni ja nisam siguran, mislim da misle na deo anlasera bendiks

 

Upravo to. Jbg, od kako vozim motore, svi pricaju frajlauf, pa sam tako i ja usvojio, kao i "copava", a u stvari je nogara/nozica kao na biciklama.

 

Anlaser preko frajlaufa zavrti motor, da tako najbanalnije kazem, tj deo frajlaufa koji crkava ili frajlauf kako god, je deo koji prenosi snagu sa anlasera na radilicu ili tako nesto, nisam bas siguran. Ta sila se na RC 24 prenosi preko 3 valjcica ispod kojih su opruge slicne onim u hemijskim olovkama. Kada te opruge oslabe, onda nema dovojlno prijanjanja i ne moze da se pokrene motor, tj anlaser vrti, ali se sila ne prenosi, nego proklizava frajlauf i to se cuje kao neko krljanje.

 

Mislim da ti nista nisam pojasnio, ali bem li ga, ne umem bolje 1lol.gif

 

Pa dobro si objasnio. Tako nekako izgleda. Mislim, nisam siguran, i da tu je i neki pickup za paljenje, kazem nisam siguran.

 

Ovako nekako:

http://www.motorradt..._1005-0001a.jpg

 

Znam da je to problem kod rc24 i rc36, hoce taj krug i da pukne. Na rc46 je odklonjen taj problem. Mom drugaru je takodje pukao taj frajlauf na rc36, on je njegov zavario. Vozio se posle jos dugo godina.

 

Hvala puno momci na odgovoru i na slikama,sad mi je jasno sta znaci frajlauf0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Malo smo uradili šminku....retrovizori,ručice,podmazivač lanca....hteo sam da menjam motor ali nemam ideju šta bi bolje mogao da kupim.

 

43BAAE23-1BFC-9C4D-8FFA-5A5401B02261_thumb.jpg

 

 

1A899A78-5452-7340-9CB2-CC6419C91231_thumb.jpg

 

30B5D6D9-4226-6D47-A2F5-79769CCF0963_thumb.jpg

 

E5521492-EB83-D442-9047-BCCA70557AA7_thumb.jpg

 

 

F8B1061C-D0B3-274B-8017-7D231FD5A3DC_thumb.jpg

 

069B324C-4A08-7E48-A102-0FBBC8426E8F_thumb.jpg

 

5C8EF201-F34A-464F-A323-E4C1047C9679_thumb.jpg

 

8D3364B3-D1F0-734A-BCDC-29633A4B9DC1_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Bilo price o frajlaufu,i meni se desio isti taj problem.Koliko moze kostati jedan ovaki polovan deo?Gledao sam novo u engleskoj,400 funti!Citao sa na forumu da su neki to zavarili,i vozi dalje.Ja mislim da je tu problem,da se ona tri sarafa popuste(meni nakon 28 godina),i onda pukne taj liveni deo.Meni su sarafi su skoro skroz bili popusteni,i poceli su da strugaju deknu.A verujem da je taj deo sto nosi rolnice puknuo vec odavno(na pukotini se vidi da nije od juce),nego sarafi su ga drzali dok su mogli.

post-27589-0-02251800-1395869072_thumb.jpg

post-27589-0-72254100-1395869089_thumb.jpg

post-27589-0-97149300-1395869112_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Malo smo uradili šminku....retrovizori,ručice,podmazivač lanca....hteo sam da menjam motor ali nemam ideju šta bi bolje mogao da kupim.

 

 

Odlican. Koje su to rucice i koliko su kostale?

 

I ja isto razmisljao i ostajem na VFRu do daljnjeg. Sa sredjenim ogibljenjem pravo uzivanje voziti ga.

Jos quick shifter .... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pa zna se - BMW. Ne mora GS, bilo koji.

 

U cemu je fora sa BMW motorima? Meni svaki njihov motor ko da je pravljen za debelog svabu koji mora negde da spakuje stomak od piva i kobasica.

 

Za mene je voznja motora sport, mora malo da se trudis a ne sad aktivno ovo, aktivno ono, 1000litara kofera, navigacija, sediste da ne utrne dupe, vizir da ne duva. Pa kad hocu da ne duva sescu u auto.

Imao sam i ja navigaciju, crkla na nekom putu. E tad je tek krenulo zezanje, nikad vise ne idem sa navigacijom. Vozim na instinkt, uvek je bolje zezanje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Malo smo uradili šminku....retrovizori,ručice,podmazivač lanca....hteo sam da menjam motor ali nemam ideju šta bi bolje mogao da kupim.

 

 

Odlican. Koje su to rucice i koliko su kostale?

 

I ja isto razmisljao i ostajem na VFRu do daljnjeg. Sa sredjenim ogibljenjem pravo uzivanje voziti ga.

Jos quick shifter .... :)

Ručice su made in PRC,ove

http://www.ebay.de/itm/Folding-Short-Racing-Hebel-Set-Honda-VFR800-CBR1100XX-ST1300-ST1300A-Red-/291029851022?pt=DE_Motorradteile&hash=item43c2bb1b8e

izašle su mi 30 eura.Ogubljenje planiram da odradim,pratio sam tvoj rad, pa kada budem rešio javljam se za pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Malo smo uradili šminku....retrovizori,ručice,podmazivač lanca....hteo sam da menjam motor ali nemam ideju šta bi bolje mogao da kupim.

 

 

Odlican. Koje su to rucice i koliko su kostale?

 

I ja isto razmisljao i ostajem na VFRu do daljnjeg. Sa sredjenim ogibljenjem pravo uzivanje voziti ga.

Jos quick shifter .... :)

Ručice su made in PRC,ove

http://www.ebay.de/i...=item43c2bb1b8e

izašle su mi 30 eura.Ogubljenje planiram da odradim,pratio sam tvoj rad, pa kada budem rešio javljam se za pomoć.

 

To je bas povoljno. Razmislicu o tome.

Meni se u glavi javlja sledeci projekat budzenja VFRa. Prvo kacenje zadnje viljuske da preradim da je kao na VTECu da bi mogao da stavim neke trkacke fuzastere koji preko poluge menjaju brzine kao na sportskim motorima. Tada mogu da ubacim prekidac za quickshifter. Ima nekoliko proizvodjaca pa treba videti koji.

Tu sad nailazim na dosta problema jer VFR je vec malo stariji motor, nemam kalemove na poklopcima za svecice vec izdvojene, ok to moze da se nabudzi i secem struju na saltanju. Ne znam samo kako ubrizgavanje da secem sa fabrickim ECU. Da li probati sa powercommanderom ili nesto trece. Problem je jos i katalizator, ako ne sagorela smesa se upali u aupuhu kazu da ode katalizator, pa bi valjalo i celu granu promeniti, ali ovde izbor nije bas neki. Jos uvek se informisem i pravim budzet. Nekad ce biti nadam se. Zamislite zvuk VFRa sa quickshifterom e to bi bio zvuk.

Auspuh sam stavio u prosli petak, kad slikam kacim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

I ja malo sredjujem svog VFR-a. Ugradjujem mu HID projektore i xenon svetla, stavicu dodatni LED daylight i svuda ukrug LED sijalice (stopaljka, svi migavci) najvise zbog stednje struje. Felne sam plastificirao u belo, a stavicu mu belu traku odozgo u Ducati SR2 fazonu. :) Sad za vikend najveci deo toga zavrsavam, pa kacim slidze cim bude gotovo. :) Takodje, gledam sa Rajkom da ugradim i panic automat koji ce da se aktivira prekidacem za sirenu, a koji ce da pali sve migavce i LED daylight svetlo. A pazarih i Kappa k33n kofere, pa tokom Aprila resavam i nosac tih kofera. Unapredjenje ogibljenja po ugledu na Isketa je u planu tokom godine. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Kaci slike cim bude gotovo. Jedva cekam da vidim kako si resio dnevna svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja