Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Obavezno postavi slike kako izgleda kad napravis. Nadji nekog studenta masinstva da ti to nacrta. Mene mrzi da ponovo ucim autocad :-) .

 

Ali ako nadjem nekog ko hoce da napravi a da pri tom ne trazi da radi najmanje 100komada i da cena nije 1000 eura, onda mozda se i potrudim.

 

Nisam mislio nista lose za visinu heblova. :-) napravi kako ti odgovara, pazi samo sama na duzinu sajle od gasa i od kocnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Dosta je to zajebano za napraviti. Može na CNC uz precizan crtež ali ne znam koliko bi koštalo. žposebno je bitna završna obrada jer je to deo koji se odmah vidi čim sedneš na motor. Srećno, i javi šta si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Masa ne bi trebalo da te brine. Kad vozis masa se ne primeti. Bolje se brini za snagu i obrtni moment. Nije nesto wow ali posle nsra razlika je poprilicna. Polako i oprez, i nemoj misliti da si se navikao i da se previse opustis, tada se pada. Znaci pamet u glavu i vozaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Vidi, kad tad ćeš preći na veći motor. Naravno ako želiš da vozić motore i dalje. Sto se tiče snage motora i brzne koju može da razvije tu skoro ništa ne zavisi od motora već od tebe. Motor ide onoliko koliko mu gasa daš. Što reče ISKE bitno je da se ne opustiš previše brzo i da ne pucaš od samopouzadanja u smislu: ma ovo nije ništa, mogu ja i brže... Naravno ovo sve dok ne pređeš određenu kilometražu. A da bi prešao određenu kilometražu mora se početi od nule, kao i svce u životu. Što se tiče konkretnog motora, jako je teško da ti neko da preporuku koj evideo motor samo na slici ili u oglasu. Najbolje povedi nekoga ko se razume u motore, a još bolje ako se razume u taj model ili ga ima (kao što sam ja ISKETA - hvala mu.):zdravo:

 

 

Ukratko moj savet ti je: nemoj da se bojiš, ali nemoj ni da preteruješ dok ne upoznaš motor.

 

Vrlo jednostavno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Zamenjen serijski izduvni sistem,stavljen komplet izduv LeoVince CarbonFiber.Zaslužila je malo kastomizacije,još neke stvari treba da stignu i biće kao devojka! ;)

 

700B0FF1-D34F-3742-B749-800D2E0270E9_thumb.jpg

 

2B9108E5-EE46-C849-BF28-F837841DE2C6_thumb.jpg

 

ABE926B6-C4EB-5844-A27B-D31ACBB3B85E_thumb.jpg

 

869DB7DC-72B4-1444-8496-CC9BEC4F59DD_thumb.jpg

 

06894FF8-EE65-7C44-896B-740A1ADFCED5_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Sa tom brzinom ne smije preci 6,5l :zdravo: istina ja i suvozac imamo zajedno 140 kg, znaci laka kategorija :Mina:

 

Edit: Sam na motoru i pri toj brzini samo sa topcase-om okruglo 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari, da ne ispadne reklama, ali do 15.02. traje akcija u Guevara-i za sve "tehnicke" artikle. Ja sam video da ima neka akcija, ali nisam ni slutio koliko para cu ustedeti dok nisam otisao danas i pazario lanac i lancanike i akumulator za moju Zverku 1care.gif

 

Polako se priblizava prolece 1moto3.gif Cim zavrsim stavicu slike, od estetike, sprema se farbanje, a sa tehnicke strane promenjen je akumulator, lanac i lancanici, ulje i filteri. Uskoro ce cucnuti novi izduv kao i nove cipelice, tj gume, kao i ulje za kocnice i kvacilo 1oda.gif Zaredjao sam samo tako, sam Bog zna odakle vadim pare 1hej.gif

 

Nego, jel neko na RC 24 imao muke sa srafovima na posudi za ulje? Ja ovu moju posudu hocu da pojedem od muke 1mda.gif

 

EDIT: i mene zanima da li neko zna provereno gde ima dobrih nalepnica ili setova nalepnica, da izlepim posle farbanja 1ooo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ja bi proverio koliko je u Delti. Nalepnica mislim. Ja sam platio oko 20eura u centru S 2009 godine bocnu nalepnicu na vfr 800. Original je original.

Znam, znam svi kazu da moze da se napravi. Kada sam kupio original nosio sam kod svih stampara da mi naprave istu takvu. Rekli su ne moze, nemaju taj kvalitet folije i tako.

Sva sreca VFR nema mnogo nalepnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Cene za RC46 kod Stojanova u NS su sledeće:

Bočna nalenica 3040.00 din/komad

Nalepnica na repu 680.00 din

Nalepnica na prednjoj masci 780.00 din

za one dve na rezervoaru nisam pitao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Sekto,ako tako mogu da vas nazovem :)

 

Sta mislite o ovom modelu vfr-a ?

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4055240/honda_vfr/

 

Mislim da je i vlasnik negde tu,kacio je klip gde pali gumu i turira u blokadi par strana iza :)

 

Isto me interesuje potrosnja,sa fabrickim i obicnim auspuhom ?

 

Grad,otvoreni put,neka putna brzina itd...ako je neko merio toliko detaljno :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Cena je šiška-mariška. Posebno ako se ima u vidu da je nalepnica jednobojna - crna. Verovatno da nijedna štamparija ne može da kopira taj kvalitet folije ali.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma brate, koliko god da je kvalitetna, to je jedna jednobojna nalepnica, mnogo je. Inace, ja sad farbam motor i uradicu isto sto i neko pre mene, farbanje, pa nalepnice, pa lak i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Nije bas da je jednobojna. Izuzetno je kvalitetna i ne mora da se lakira. Postujem svako stavlja na svoj motor ono sta moze da priusti. Meni je taj izgled jako bitan pa sam dao tih 3000 za nalepnicu, doduse samo jedna mi je trebala pa reko kad ide krava nek ide i tele.

Samo pazi kad porucujes, ako porucujes, bitno je broj rama da das i boja da je original, jer obod nalepnice je u boji motora, pa tako nalepnoca sa plavog motora na crven ne ide bas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Sekto,ako tako mogu da vas nazovem :)

 

Sta mislite o ovom modelu vfr-a ?

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4055240/honda_vfr/

 

Mislim da je i vlasnik negde tu,kacio je klip gde pali gumu i turira u blokadi par strana iza :)

 

Isto me interesuje potrosnja,sa fabrickim i obicnim auspuhom ?

 

Grad,otvoreni put,neka putna brzina itd...ako je neko merio toliko detaljno :zvizduk:

 

Prvi RC36, mislim da sa VFRom ne mozes da pogresis, ako to volis. Ali ako vec hoces toliko para da das bolje uzmi noviji RC36. Kao na primer ovaj:

http://www.polovniautomobili.com/oglas4335332/honda_vfr_750/

Jos ima i cutom paint job. Taj sam vozio i cim sam seo zaljubio se u VFRa, od tada i vozim. Mnogi tvrde da je to poslednji pravi. U sustini i jeste jer taj vuce korene od RC30, a 800 od RC45.

Spominjao si paljenje gume, nekako mi VFR i paljenje gume ne ide zajedno. Ne kazem da ne moze nego to je mr. Ugladjeni, gentleman's express. Sa VFRom se gutaju kilometri i brzo se putuje.

Sto se tice putne brzine, sta ja znam koliko ti prija. Ja na autoputu drzim 200 pa i to bude dosadno. A kako svi VFRovi su tu negde oko 100ks, manje vise isto idu.

Pottasnja na 800 je od 4.6 do 6.5, verujem da karburatorski malo vise trosi, ali ne mnogo vise, pod uslovom da je nastelovan kako treba.

Na otovorenom racunaj oko 5.5

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja