Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36
pre 1 minut, Motorcyclist je napisao:

Ok onda pretpostavljam da sam prebaci na rezervu ili sta vec, ne moram mehanicki.

Verovatno da je tako.. Nikada nisam prebacivao slavinu na rez položaj iako mi je pokazivač nivoa goriva  na tabli bio uveliko u crvenom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
1 minute ago, Dule Sebeški said:

Verovatno da je tako.. Nikada nisam prebacivao slavinu na rez položaj iako mi je pokazivač nivoa goriva  na tabli bio uveliko u crvenom.

Mozes li mi iz iskustva reci koliko km se moze preci kada udje u poziciju rezerve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Moja poslednja vožnja na rezervi ,tj kad se skala spustila u crveno polje je trajala nekih 40 tak km do prve pumpe ,i sipao sam do čepa 17.5L

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

Rezerva na RC36 1990-1993 je mehanička, tj. ručna. Sa leve strane rezervoara je okruglo dugme da kažem, za prebacivanje na rezervu i gašenje dotoka. Sama slavina se nalazi sa donje strane rezervoara i sajlama je povezana sa okruglim dugmetom, često se dešava da su slavine nameštene da poziciju rezerve jer znaju da zaglave pa dosta ljudi otkače da ih nebi "prodala" rezerva na putu.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
14 minutes ago, badzabajker said:

Rezerva na RC36 1990-1993 je mehanička, tj. ručna. Sa leve strane rezervoara je okruglo dugme da kažem, za prebacivanje na rezervu i gašenje dotoka. Sama slavina se nalazi sa donje strane rezervoara i sajlama je povezana sa okruglim dugmetom, često se dešava da su slavine nameštene da poziciju rezerve jer znaju da zaglave pa dosta ljudi otkače da ih nebi "prodala" rezerva na putu.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Ocigledno kod mene nije jer nema nigde sa spoljnje strane da okrenem na rezervu, ili je stalno na toj poziciji kao sto kazes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Ocigledno kod mene nije jer nema nigde sa spoljnje strane da okrenem na rezervu, ili je stalno na toj poziciji kao sto kazes.
Ne vidi se slavina, mislim da moraju plastike da se skinu...
Stavi sliku te tvoje da vidimo.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
Just now, badzabajker said:

Ne vidi se slavina, mislim da moraju plastike da se skinu...
Stavi sliku te tvoje da vidimo.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Za tu ispod znam. Ali posto spolja nema nigde bilo kakvo dugme i sl da se prebaci, ocigledno da samo prebacuje ili ni ne mora. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
Just now, badzabajker said:

Dam mi sliku leve plastike pored rezervoara, odozgo...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Kontaktirao sam vlasnika, on kaze da nista nije prebacivao ali nije ni pustao da bude u crvenom. E sad, jedino resenje ce biti da probam da izvucem gorivo, sipam 2l, upalim i cekam da vidim, ako nastavi raditi neko vreme, ok. Ako ne, onda kontam da cu morati dole ispod rezervoara prebaciti na res, ako ima. 

8mAgbhM.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
1 hour ago, Motorcyclist said:

Za tu ispod znam. Ali posto spolja nema nigde bilo kakvo dugme i sl da se prebaci, ocigledno da samo prebacuje ili ni ne mora. 

 

Ne prebacuje rc36 sam slavinu goriva. Nije to injektor masina koja je puna elektronike,pa sama radi sve...Tamo gde ti imas volt metar,je bila rucica za otvaranje i zatvaranje slavine,preko sajli.Skines sic,i pogledas sa leve strane bice slavina goriva.Ako su samo sajle skinuli,treba da na slavini ima plasticni kruzic,gde se kace sajle Ali inace imas tri pozicije na samoj slavini goriva.Kad strelica(na slavini!)gleda gore,onda je rezerva.Kad strelica gleda pravo prema volanu,onda je zatvorena.Kad gleda prema dole,onda je otvorena slavina.Vakum elektro pumpa za gorivo sluzi da brze nagura gorivo u karburatore,i mora je imati,jer su karburatori iznad nivoa slavine za gorivo.Na slobodan pad moze samo do pola rezervoara,jer posle nema pritiska,i pocinje da trokira motor.Nemoj da ostavljas motor bez goriva,je spalices vakum pumpu,a to kosta skupo novo.Sa normalnom voznjom moze da se predje 300km sa rezervoarom punim.Ovo nije gpz,i nema potrebe cackat nesto.Motor nemoze se presisati,jer kad skines kontakt,pumpa zatvori dovod goriva.Prebacis na rezervu i teraj tu masinu.

Promenio član wiking
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Kontaktirao sam vlasnika, on kaze da nista nije prebacivao ali nije ni pustao da bude u crvenom. E sad, jedino resenje ce biti da probam da izvucem gorivo, sipam 2l, upalim i cekam da vidim, ako nastavi raditi neko vreme, ok. Ako ne, onda kontam da cu morati dole ispod rezervoara prebaciti na res, ako ima. 

8mAgbhM.jpg
Stoji ti slavina na rezervi, znači koristiš i rezervu, ja sam ugradio taj voltmetar jel mi je bilo bezveze taj prekidač tu bzvz

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
1 minute ago, badzabajker said:

Stoji ti slavina na rezervi, znači koristiš i rezervu, ja sam ugradio taj voltmetar jel mi je bilo bezveze taj prekidač tu bzvz emoji16.png

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Ovo je bio tvoj motor? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
Just now, badzabajker said:

Jesss

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

E hvala na informaciji :D Znaci ne moram nista cackati :D.

 

Nekako mi je postalo mrsko sve posle gpz-a da cackam i radim. Sad treba zadnje plocice da menjam, video sam kako se menjaju, videcu prvo imam li uputnog alata i da li ce mi se dati ako ne, probacu naci na forumu nekoga ko je 50km u krugu oko mene i voljan je da potrosi 20min za to i popijemo nesto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
Just now, Motorcyclist said:

E hvala na informaciji :D Znaci ne moram nista cackati :D.

 

Nekako mi je postalo mrsko sve posle gpz-a da cackam i radim. Sad treba zadnje plocice da menjam, video sam kako se menjaju, videcu prvo imam li uputnog alata i da li ce mi se dati ako ne, probacu naci na forumu nekoga ko je 50km u krugu oko mene i voljan je da potrosi 20min za to i popijemo nesto :)

Pa bas i nije 20 minuta zamena plocica vfr-u......Netreba neki specijalan alat,al pozeljno je imati gedora set,i pokoji drugi alat.

Ja cu ti napisati kako to ide,pa ti odluci dal ces se upustit u taj posao.Nije nista strasno,al treba strpljenja,jer drugacije je nego na gpz-u.

 

Evo ovako:treba ti 12,14,19 mm kljuc,5 imbus kljuc,jedan dobar srafciger,jedna mala stolarska stega,brake cleaner,zrno tavotne masti,i to je to.

Kako prvo skines auspuh,treba ti 12 i 14mm kljuc.Mozes ga skinut ili odvit sa strane posto je na jednoj kugli na srednjem loncu,naravno ako je sve fabricki.Posle ti treba 19mm kljuc(trebas da imas ispod sica fabricki),i popustis cetiri matice na tocku.Tocak se skida kao na automobilu.

I tako vec smo stigli do kocionih klesta,nista strasno :)Na klestima sa leve strane imas jedan ukrasni sraf(srafcicer otvor klasicni)sto zna da zapekne,i nece lako dole.Ispod njega ce biti imbus 5mm,sto je ustvari osovinica sto drzi plocice i klize na njoj.To dobro ocisti,i malo masti na nju,da bolje klize plocice.Al samo malo.

Imas dva srafa na kocionim klestima,12 i 14 mm.To popustis,klesta su dole,izvadis plocice.

E sad,posto su nove plocice mnogo deblje,moraces klipove u klestima vratit prema unutra.

Vratis klesta nazad na nosac,uzmes brake cleaner,i dobro ocistis klipove.To je veoma bitno da kad  guras nazad klipove,da ne udje prljavstina u klesta.

Sad dolazimo do male stolarske stege ;)Ona sluzi da lako vratis klipove nazad u kociona klesta.

Prvo sto treba,skines zadnju desnu plastiku,ispod je kociona posuda.Moras je otvoriti,da ti nepravi pritisak u posudi,kad budes gurao klipove nazad u klesta.

Uzmes staru paknu,stavis na klipove,zakacis stolarskom stegom,i guras polako prema unutra.Nemora do kraja,nek vire klipovi jedno 3-5 mm iz klesta.

Ocistis lepo sve,ubacis nove plocice,vratis i zategnes klesta,napumpas kocnicu,pogledas dal fali ulja u posudi(treba da je malo vise od pola rezervoara,kad stoji na centralnom stenderu),i zatvoris posudu.Vratis plastiku,namontiras tocak i auspuh,sve dobro zategnes,i vec si spreman za voznju :jee1:

Jeli da nije strasno ;)Sve je to mehanika,i zapamti,niko to nece uradit tako kako ces ti sam :takoje:

 

Fotografija0184.jpg

Fotografija0185.jpg

Fotografija0188.jpg

Promenio član wiking
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
13 minutes ago, wiking said:

Pa bas i nije 20 minuta zamena plocica vfr-u......Netreba neki specijalan alat,al pozeljno je imati gedora set,i pokoji drugi alat.

Ja cu ti napisati kako to ide,pa ti odluci dal ces se upustit u taj posao.Nije nista strasno,al treba strpljenja,jer drugacije je nego na gpz-u.

 

Evo ovako:treba ti 12,14,19 mm kljuc,5 imbus kljuc,jedan dobar srafciger,jedna mala stolarska stega,brake cleaner,zrno tavotne masti,i to je to.

Kako prvo skines auspuh,treba ti 12 i 14mm kljuc.Mozes ga skinut ili odvit sa strane posto je na jednoj kugli na srednjem loncu,naravno ako je sve fabricki.Posle ti treba 19mm kljuc(trebas da imas ispod sica fabricki),i popustis cetiri matice na tocku.Tocak se skida kao na automobilu.

I tako vec smo stigli do kocionih klesta,nista strasno :)Na klestima sa leve strane imas jedan ukrasni sraf(srafcicer otvor klasicni)sto zna da zapekne,i nece lako dole.Ispod njega ce biti imbus 5mm,sto je ustvari osovinica sto drzi plocice i klize na njoj.To dobro ocisti,i malo masti na nju,da bolje klize plocice.Al samo malo.

Imas dva srafa na kocionim klestima,12 i 14 mm.To popustis,klesta su dole,izvadis plocice.

E sad,posto su nove plocice mnogo deblje,moraces klipove u klestima vratit prema unutra.

Vratis klesta nazad na nosac,uzmes brake cleaner,i dobro ocistis klipove.To je veoma bitno da kad  guras nazad klipove,da ne udje prljavstina u klesta.

Sad dolazimo do male stolarske stege ;)Ona sluzi da lako vratis klipove nazad u kociona klesta.

Prvo sto treba,skines zadnju desnu plastiku,ispod je kociona posuda.Moras je otvoriti,da ti nepravi pritisak u posudi,kad budes gurao klipove nazad u klesta.

Uzmes staru paknu,stavis na klipove,zakacis stolarskom stegom,i guras polako prema unutra.Nemora do kraja,nek vire klipovi jedno 3-5 mm iz klesta.

Ocistis lepo sve,ubacis nove plocice,vratis i zategnes klesta,napumpas kocnicu,pogledas dal fali ulja u posudi(treba da je malo vise od pola rezervoara,kad stoji na centralnom stenderu),i zatvoris posudu.Vratis plastiku,namontiras tocak i auspuh,sve dobro zategnes,i vec si spreman za voznju :jee1:

Jeli da nije strasno ;)Sve je to mehanika,i zapamti,niko to nece uradit tako kako ces ti sam :takoje:

 

Fotografija0184.jpg

Fotografija0185.jpg

Fotografija0188.jpg

Hvala ti, upoznat sam sa procedurom, manje vise isto je kao i na gpz-u na kojem sam radio, i na aeroxu itd... Klasika odvrni, skini i zameni... Cisto da pojasnim da uopste nisam totalni pocetnik u odrzavanju ali jesam na VFR-u.

 

E sad ono sto sam video na yt jeste da ne mora da se skida, niti tocak, niti auspuh, sto ja i ne zelim. Da, lakse ce biti ako se skine, ali ako postoji mogucnost da se ne skida, ne bih pa makar i teze i duze radio. Problem mi je alat, da li cu imati sve i da li cu moci uvuci sve bez skidanja tocka itd... A uz to, znas kako ide kad nesto radis prvi put - sporo, bojazno i usrano... Kad si nesto vec radio nekoliko puta, kao ja na gpz-u onda zmureci radis.

 

Tako da kad uzmem plocice, otvoricu temu na forumu, ako ima neko da mu ne predstavlja problem i izadje u susret i zameni super. Ako ne, stara dobra, plati pa se klati :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
8 minutes ago, Motorcyclist said:

Hvala ti, upoznat sam sa procedurom, manje vise isto je kao i na gpz-u na kojem sam radio, i na aeroxu itd... Klasika odvrni, skini i zameni... Cisto da pojasnim da uopste nisam totalni pocetnik u odrzavanju ali jesam na VFR-u.

 

E sad ono sto sam video na yt jeste da ne mora da se skida, niti tocak, niti auspuh, sto ja i ne zelim. Da, lakse ce biti ako se skine, ali ako postoji mogucnost da se ne skida, ne bih pa makar i teze i duze radio. Problem mi je alat, da li cu imati sve i da li cu moci uvuci sve bez skidanja tocka itd... A uz to, znas kako ide kad nesto radis prvi put - sporo, bojazno i usrano... Kad si nesto vec radio nekoliko puta, kao ja na gpz-u onda zmureci radis.

 

Tako da kad uzmem plocice, otvoricu temu na forumu, ako ima neko da mu ne predstavlja problem i izadje u susret i zameni super. Ako ne, stara dobra, plati pa se klati :neznam:

Znam za tu opciju bez skidanja tocka,al tesko je jako,i nemoze se korektno uradit posao.Skinut tocak i auspuh je 5 minuta,i mnogo lakse se radi.Ako nisi siguran,najbolje da nadljes nekog kolegu koji blizu tebe,pa da ti to odradi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Par fotki na temu koliko VFR prelazi. Kolege sa VFR foruma u Nemačkoj su podelile ove fotografije sa svojih rc36. Ona koja ima najmanje, je '95. godište i stoji u garaži sa još nekoliko drugih i izlazi iz senke tek ponekad.

 

4E273E91-1704-47A2-8CB3-0A9DE27E6891.jpeg.adc520f55df0a4347e6e68d3b7dd7424.jpeg

 

7cd7e1d5f5a31bdc7c4e3f5f1619a96f.thumb.jpg.51e2e4d09f164a3b2b184f882bfae45e.jpg

 

37b255b1962ac401ea893619bfaad610.thumb.jpg.f70b4837f3f86e330f050f96eb48a310.jpg

 

20355eceea9d42e0c53e3128ef732a1e.thumb.jpg.9778229a570751758dab676aed7661ad.jpg

 

c80c96389f1b2ccba74558e830d9e1b7.thumb.jpg.ab52db215a4ddf212ae2db7308260d73.jpg

 

d722b203319a036107d2e784e6fd1351.thumb.jpg.e9559c110ddcbaa11a4b4e54ef495ed9.jpg

 

e992285ed498363aec371e19e1902e30.thumb.jpg.e92c5db06b7b81a8fdfac0c04459f47b.jpg

Promenio član lomitelj
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ma sipaj šta god samo da je polusintetika gradacije koja treba da bude i redovno menjaj i nema nevolje :moto3:

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

Mada ga sad iz nekog razloga slabije ima na trzistu. Ja sam uzeo u onom centru S u bolecu na akciji jer su cistili lager

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja