Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4396 postova

Danas sam ga malo cackao, skinuo nosac kofera, podesio ler kako zelim da bude, isprobao malo po dvoristu da podesim kvacilo tj. polugu i da se naviknem (naravno da mi se prvi put ugasio), cok itd...

Najvise me nervira sto su da budem totalni NOOB neko vreme, bar se tako osecam :D Sa GPZ-om sam se stopio, znao sam ga u dusu, krivine, gas, kvacilo, koliko coka kad ugasiti, kakve su kocnice, spora voznja...  a sad se prvo moram privikavati na kvacilo da vidim kad hvata, kako se ponasa kad saltam u nizu i pustam kvacilo, kako koci, koliko da kocim... A mozda se samo bezveze nerviram kontam da ce brzo da legne. 

 

Spoiler

KIvHOAi.jpg

 

Promenio član Motorcyclist
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova

Iskoristicu snimak naseg kolege @N.F.S. da pitam da li je ovo "zujanje" neka karakteristika za Hondu? Da li je to spaner? Znam da on odrzava motore u perfekt stanju a vidjao sam motore na yt, isto CBR-ove koji imaju taj zvuk. Meni se to cuje na VFR-u, nisam navikao jer toga na GPZ-u nije bilo uopste, ali sam zato ja imao zveket lanaca u masini sto je opet bilo normalno za njega.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mmmmm zvizduk Honde! 

Pozn"o bih je medju hiljadu agregata :D 

Male tolerancije i veliki, masivni zamajac kojim peglaju krivu snage... 

 

Kakav spaner drug, to Honda peva :takoje:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Motorcyclist to karakteristicno"zujanje" koje cujes pravi razvod ventila koji je u slucaju VFR-a preko zubcanika, znaci veza izmedju radilice i bregastih osovina u glavi je preko zubcanika, i taj zvuk se tako cuo i na novom agregatu nemoj da se brines, i taj zvuk se prilicno razlikuje od svih ostalih zujanja ostalih obicnih agregata sa razvodom preko lanca.
Da napomenem da je (bar u zadnjih 60 godina) samo Honda koristila zubcanike u razvodu ventila i to se pokazalo kao vrlo precizno i pouzdano i resenje i ako je malo komplikovanije i skuplje.

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six
1 hour ago, Motorcyclist said:

Iskoristicu snimak naseg kolege @N.F.S. da pitam da li je ovo "zujanje" neka karakteristika za Hondu? Da li je to spaner? Znam da on odrzava motore u perfekt stanju a vidjao sam motore na yt, isto CBR-ove koji imaju taj zvuk. Meni se to cuje na VFR-u, nisam navikao jer toga na GPZ-u nije bilo uopste, ali sam zato ja imao zveket lanaca u masini sto je opet bilo normalno za njega.

 

 

Korpu na f4 okrece radilica preko zupcanika, otuda zvuk:

P9041726_zpsb4f0fd75.thumb.jpg.74f0834cdfc2bfd25b56217b64dc2967.jpg

 

Na vfr kao sto je kolega gore napisao razvod ventila je isto na zupcanike za razliku od F4 koji ima lanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ako nešto volim kod VTR-a npr. je odsustvo razvodnog lanca i specifičan zvuk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

E sacu ja malo da rusim sneska :D 
Kolega Jovan je mislio na "VTR 1000 SP1/2" ona ima isti razvod sa zubcanicima kao VFR 750, 

a "VTR 1000F Firestorm" na koju je mislio kolega N.F.S. ima klasicne lance sa spanerima u razvodu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Evo iz glave lista Hondinih motora koji koriste razvod preko zubcanika

 

VF 1000R

VFR 400 nc21 

VFR 400R nc30

VFR 750 rc30

VFR 750 rc24, rc36

VFR 800 FI rc46 ('98-2002) znaci ne model sa Vtec

VTR 1000 SP1, SP2

RFV 750

RVT 1000

CBR 400RR

CBR 250RR

CB-1  400ccm

i umalo da zaboravim legendu NR 750

Promenio član Biker-Boy
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Sve su to Japanci uzubili, našpanovali, zategli, utegli i podesili tako da sve što nam preostaje je "twist of the wrist" i ideeemoooo! Nema tu šta da se misli i razmišlja, samo uživancija. I mene tehnika oduševljava, rastavio bih je na delove iako je kod mene vtec ali nisam siguran da bih sve vratio kako je bilo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova

Hvala. Ima estetskih problema na plastikama ali dobro, s obzirom na godine nisam ocekivao perfekt stanje. 

 

Nadam se opustenoj registraciji da me ne cimaju za gluposti tipa auspuh (iako sam dobio i originalni i db killer za skorpiona).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Dobra stvar kod VFR-a je sto ima migavce integrisane u plastikama tj oklopu i repu, pa ne moze da ti se desi da kupis motor s nekim led govnima sa alija pa da moras da kupujes originalne i drkas se s instalaciju... <_<

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
7 minutes ago, Biker-Boy said:

Dobra stvar kod VFR-a je sto ima migavce integrisane u plastikama tj oklopu i repu, pa ne moze da ti se desi da kupis motor s nekim led govnima sa alija pa da moras da kupujes originalne i drkas se s instalaciju... <_<

Prvi model 86/87 godiste nema integrisane migavce ;)Kod vfr-a,mislim na 750 model,je najbitnije da je frajlauf u dobrom stanju.To jedina boljka kod ovih modela,i fabricki regler naravno.Regler moze se jeftino odratit i zamenit,dok frajlauf kosta dosta novaca kad dodje na zamenu.To su jedine recimo slabe tacke ovih modela.Ja jos nisam cuo da je neko svirnuo agregat,ili da je imao problema sa njim.Nedavno je kolega proveravao zazor ventila na rc36/2.Agregat je frisko presao 100000km,a zazori ventila su na fabrickoj toleranciji :)Zna jos da se cuje korpa kvacila,popuste nitne i ima zazor medju oprugama,al od toga motor moze jos jako dugo da ide.Sve u svemu vfr je veoma izdrzljiva masina,naravno ako se cuva i odrade servisi na vreme.Ja sam 11 godina vfr-u.Prvo 4 godine na rc24,a sad 7 godina na rc36/1.Kad bih sad trebao kupit drugi motor,verovatno bih to bio rc 46 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I sa fabrickim halogenkama je sasvim ok osvetljenje, mada moj je bio model sa jednim farom, na nekim trzistima su zbog glupog zakona izlazili sa jednim farom, a negde sa dva fara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja