Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

• Drug član, 3231 postova
  • Motocikl: RC36
On 7/30/2017 at 4:50 PM, ThePainkiller said:

Kod mene je zanimljiva situacija. Top je bio kod majstora na ultrazvucnom pregledu, ispostavilo se da ovo nije uopste fabricki Hondin top. Pravljen je i, po recima majstora, vrlo dobro je uradjen. Rekao mi je da bi bila greota da se kvari taj posao i da ovaj top treba da ostane takav kakav je i da ako hocu da se bolje cuje samo izbusim par rupa na prigusivacu pozadi i bice to-to. Ja sam to uradio i ono sto sam dobio, blago receno, me skenjalo, a posle i iznerviralo jer sam mogao da pretpostavim da busenje dodatnih rupa moze da rezultira samo prdavim-probusen-truo-izgoreo top- zvukom...

Posto varenje nije bila opcija zbog blizine ukrasne hromirane lajsne, jedino resenje da pokrpim te rupe je bilo da urezem navoje u te rupe, uzmem dvokomponentni lepak za metal, namazem ga na imbus srafove i uvrnem ih u te rupe. Zvuk je sad opet ok (tj. tih kakav je i bio pre busenja) i sada nemam vise nameru da bilo sta diram oko ovog topa.

Nešto tražio na podforumu, pa sam video i tvoj post.

Prvo, izgleda da taj majstor nije baš najbolje informisan, a drugo, odlično je i sva sreća da nisi dalje skenjao originalan izduv (nov košta oko 550€)!

Izduv (HM MT4 E1 Sankei 2299) pravi Sankei, Japanska firma i Hondin zvanični snabdevač koji se koristi za prvu ugradnju.

WWW.SANKEI-GK.CO.JP

Sankei Giken Kogyo is an independent manufacturer of metal and plastic parts made by forming and surface-treatment...

WWW.SANKEI-GK.CO.JP

Sankei Giken Kogyo's core technologies can be broadly categorized as plastic forming, surface treatment, and...

WWW.SANKEI-555.CO.JP

Sankei Industry has focused on manufacturing quality aftermarket automotive parts (suspension and...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 2734 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4txL
pre 35 minuta, MOTOM je napisao:

Nešto tražio na podforumu, pa sam video i tvoj post.

Prvo, izgleda da taj majstor nije baš najbolje informisan, a drugo, odlično je i sva sreća da nisi dalje skenjao originalan izduv (nov košta oko 550)!

Izduv (HM MT4 E1 Sankei 2299) pravi Sankei, Japanska firma i Hondin zvanični snabdevač koji se koristi za prvu ugradnju.

WWW.SANKEI-GK.CO.JP

Sankei Giken Kogyo's core technologies can be broadly categorized as plastic forming, surface treatment, and...

WWW.SANKEI-555.CO.JP

Sankei Industry has focused on manufacturing quality aftermarket automotive parts (suspension and...

Posle sam i ja skontao da taj majstor (aj da ga zovemo tako) blage veze nema sa auspusima od motocikala. Sreća je, što ti kažeš, da nešto grđe nije uradio sa tim topom. Ja sam baš popizdeo što me je nagovorio i te rupe da bušim. Živ sam se pojeo zbog toga. Ali dobr, na kraju sam uspeo to da saniram da baš i nije ultra ružno...

• Svrati ponekad, 365 postova
  • Motocikl: Versys 650

Drugari, jedno pitanje..

Planiram da u narednom periodu Versys zamenim Crossrunner-om 800, model 2015.+

Interesuje me da li zbog resenja oko ventila, ima nekih posebnosti oko odrzavanja i koliko je sam agregat rentabilan za eksplataciju?

Koliko sam skapirao to je agregat iz VFR800..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

• Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC 2005.

Nisam dugo u posedu motora pa nemam osećaj kada je nešto pri kraju ili nije. Zato ću da pitam ma kako god glupo zvučalo jer smatram da pitanja nisu glupa ukoliko neko ne zna. Naime, interesuje me kako da znam, da osetim, kako se manifestuje da je kvačilo na VFR-u pri kraju, da je za zamenu? I još jedno pitanje. Kada ubacim u šestu, i pored vetra i buke pri toj brzini, čujem nešto nalik na zveckanje. Da li je to normalno, nije, da li i to ima veze sa setom kvačila ili nečim drugim? Na lanac i lančanik ne sumnjam jer su oboje zamenjeni i dotegnut je lanac. A možda se i tu varam.

• Drug član, 2734 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4txL

Kvačilo će ti proklizavati kada, recimo u 6. brzini sa nekih 80 na sat, pokušaš naglo da ubrzaš. Stim što (ako je tek lamela na granici) ne mora da proklizava kada ubrzavaš iz nekog nižeg stepena. Tj. što se više lamela troši, sve je više proklizavanja (u svakom stepenu prenisa, pri jačem dodavanju gasa). Početak proklizavanja (tj. kada počinje to da se primećuje) je kada iz niskih obrtaja pokušaš da poteraš motor pri većem opterećenju.

Što se tiče tog zvuka zveckanja, tu ti ne bih znao pomoći...

• Zainteresovan, 752 postova
  • Motocikl: BMW 1250GS Adv 2019
2 hours ago, lomitelj said:

Nisam dugo u posedu motora pa nemam osećaj kada je nešto pri kraju ili nije. Zato ću da pitam ma kako god glupo zvučalo jer smatram da pitanja nisu glupa ukoliko neko ne zna. Naime, interesuje me kako da znam, da osetim, kako se manifestuje da je kvačilo na VFR-u pri kraju, da je za zamenu? I još jedno pitanje. Kada ubacim u šestu, i pored vetra i buke pri toj brzini, čujem nešto nalik na zveckanje. Da li je to normalno, nije, da li i to ima veze sa setom kvačila ili nečim drugim? Na lanac i lančanik ne sumnjam jer su oboje zamenjeni i dotegnut je lanac. A možda se i tu varam.

Moze biti da je kvacilo pri kraju a moze biti da su ti opruge van limita. Ili da stavis cvrsce. Sto je slucaj na gpz500s generalno.

Evo pitaj painkillera, on mi je menjao i merio lamele.

• I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3529 postova
  • Motocikl: TDM 4tx
34 minutes ago, lomitelj said:

Dakle da se spremam za sređivanje kvačila.

Sacekaj! 

Da li ti je kvacilo hidraulicko ili mehanicko?

Ako ti zakrci pri ubacivanju u 5.6. stepen prenosa, onda samo dotegni sajlu. 

Ako je hidraulicko, ne znam kako se steluje. Pogledaj manual postoji li opcija.

Takodje gradacija ulja moze doprineti losem odvajanju.

Ukoliko rasturas kvacilo, trebace ti manual, u maanualu su navedene vrednosti svih potrosnih komponenata. 

Ne moraju nuzno sve biti za zamenu.

Hidrauličko je. I nema šanse da ga ja rasturam. Nemam gde. Oko zgrade ne smem ništa slično da radim. Odma' bi mi nakačili neku muku u vidu neke inspekcije na grbaču. Kod majstora će, jbg. Ipak, drago mi je što postoji šansa da nije kvačilo gotovo već da je možda samo potrebno podešavanje.

7 minutes ago, lomitelj said:

Hidrauličko je. I nema šanse da ga ja rasturam. Nemam gde. Oko zgrade ne smem ništa slično da radim. Odma' bi mi nakačili neku muku u vidu neke inspekcije na grbaču. Kod majstora će, jbg. Ipak, drago mi je što postoji šansa da nije kvačilo gotovo već da je možda samo potrebno podešavanje.

Procitao sam malo . A na zalost samostelujuce je. 

Tu dolazimo do zakljucka da potencijalan problem moze lezati u dotrajalosti ulja (dot4) u sistemu kvacila ili dotrajalog creva koje se nadima. 

Ja bih preventivno zamenio oba. 

Crevo teflonskim,ulje novim.

Ako i posle toga bude problem onda je do sklopa kvacila. 

Zamena ulja i creva svakako ne skodi, a nije veliki trosak i posao.

Procitao sam malo . A na zalost samostelujuce je. 
Tu dolazimo do zakljucka da potencijalan problem moze lezati u dotrajalosti ulja (dot4) u sistemu kvacila ili dotrajalog creva koje se nadima. 
Ja bih preventivno zamenio oba. 
Crevo teflonskim,ulje novim.
Ako i posle toga bude problem onda je do sklopa kvacila. 
Zamena ulja i creva svakako ne skodi, a nije veliki trosak i posao.
Ulje je zamenjeno odmah posle kupovine. Do njega nije. E sad to crevo, ne znam, stvarno. Moraće kod majstora. Hvala ti u svakom slučaju na odgovorima i pomoći u razmišljanju.

• BJB Maxi Scooter Club, 201 postova
  • Motocikl: Piaggio X8 250ie, Honda VFR750F

Meni je na VFR 750 prosle godine kvacilo proklizavalo u 5. i 6. brzini pri naglom dodavanju gasa.

Kada smo skinuli lamele, sve su bile u fabrickim tolerancijama.

Problem je bio u sabijenim oprugama kvacila, ima ih 5 komada i nove u Hondi kostaju oko 2000din.

• , 996 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 v-tec
On 5.7.2019. at 13:26, lomitelj je napisao:

Bez brige,to zveckanje,kako ga zoveš,je normalno pri manjim obrtajima.Navrti ga na veće obrtaje i videćeš da se to ne čuje.Kvačilo ne pipaj,zameni ulje i gas.

Bez brige,to zveckanje,kako ga zoveš,je normalno pri manjim obrtajima.Navrti ga na veće obrtaje i videćeš da se to ne čuje.Kvačilo ne pipaj,zameni ulje i gas.
Hvala na odgovoru. Ulje sam zamenio. I teram. ;)

• Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 fi

Danas se vozao po gradu i za nekih pola sata vožnje motor (vfr 800fi) digao temperaturu na 110 i nespušta je sa upaljenim ventilatorom. Inače ventilator se pali na 98 stepeni a gasi na 92. Pitam se dal mi termostat otvara na vreme? 

Molim napišite vaša zapažanja u vožnji po ovim vrelim danima.

• BJB Maxi Scooter Club, 201 postova
  • Motocikl: Piaggio X8 250ie, Honda VFR750F

Meni 750-ica pali ventilator normalno i gasi relativno brzo, stavio sam nov termostat pre pocetak sezone jer stari nije zatvarao pa nije mogao da se zagreje.

Proveri kolicinu tecnosti u hladnjaku i da ti nije prljav hladnjak tj kod tebe su hladnjaci u smislu da ima djubreta izmedju saća ili izvadi termostat pa vidi da li ima neke promene na bolje.

Inače, kad si poslednji put menjao antifriz, da nema nekog mulja u samom sistemu, možda da probaš da ispereš ceo sistem.Kupi neki radiator flush u prodavnici delova, sipaj nek odradi malo i vidi šta će izaći posle ispiranja.

• Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 fi

Zahvaljujući komšiji @ivica744 promenjena rashladna tečnost,najpre hteo da skinem termostat, a onda naišao komša i pomogao savetima, utvrđeno sledeće:  poskidane bočne plastike,istočena stara tečnost,sipana nova rashladna tečnost u odnosu antifriz -voda 50:50, motor startovan u mestu, termostat ispravan, kreće da otvara na 75 stepeni, kod vodene pumpe jedno crevo toplo, drugo hladno, kako voda kreće da cirkuliše temperatura pada na 70 stepeni i kreće polako da raste, već na oko 85 stepeni oba creva vruća, na 100 se pali ventilator a gasi na 92 stepena. 

Vozajuću se po gradu ovih dana primećeno da temperatura nije išla preko 103 stepena (drugar reče da njegov vfr 800 vtec leti po gradu diže temperaturu i do 120), što dovodi do zaključka da je problem sa prekomernim grejanjem rešen zamenom rashladne tečnosti.

• Svrati ponekad, 402 postova
  • Motocikl: Trotinet
6 hours ago, alexvicent said:

Zahvaljujući komšiji @ivica744 promenjena rashladna tečnost,najpre hteo da skinem termostat, a onda naišao komša i pomogao savetima, utvrđeno sledeće:  poskidane bočne plastike,istočena stara tečnost,sipana nova rashladna tečnost u odnosu antifriz -voda 50:50, motor startovan u mestu, termostat ispravan, kreće da otvara na 75 stepeni, kod vodene pumpe jedno crevo toplo, drugo hladno, kako voda kreće da cirkuliše temperatura pada na 70 stepeni i kreće polako da raste, već na oko 85 stepeni oba creva vruća, na 100 se pali ventilator a gasi na 92 stepena. 

Vozajuću se po gradu ovih dana primećeno da temperatura nije išla preko 103 stepena (drugar reče da njegov vfr 800 vtec leti po gradu diže temperaturu i do 120), što dovodi do zaključka da je problem sa prekomernim grejanjem rešen zamenom rashladne tečnosti.

Odma' cena 300 evra gore. Sad prede, mjauče, reži i hladi k'o nov. :takoje:

Uprava, zašto nema stiker VFR?! Realno, treba da postoji. 

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja