Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zameni ulje u kočnicama i kvačilu i montiraj prekidače kako treba, ovo ti je aljkavo mnogo. Dva šrafa takođe, korodirali su.

20180702_094806.jpg

Promenio član Alekre
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Ovo levo je prekidač za ventilator hladnjaka,inače se pali na 99 stepeni i gasi na 91,u gradu kad je napolju 40+diže temperaturu i na 112 stepeni pa nije loše preventivno upaliti,a ovaj desno je kratko svetlo, crklo originalno dugme,tečnost za kočnice i kvačilo menjani prošle godine,koči ispadaju oči:confused0068:,gde si video zarđale šrafove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imaš kondezacije u njima.

 

Prekidač ventilatora montiraš ovako:
https://www.louis.eu/artikel/universal-switch-12v/10032869?filter_article_number=10032869&list=f3bb2f666d44c2e7070be09f6812bd07

Desni obavezno popravi ili kupi drugi. Obično dosta modela nose iste prekidače.

 

Ova dva šrafa zameniš nekim lepim ili originalnim. Kada si prilici zameni i glavno crevo kočnice, vidi se da je curela kočiona tečnost i nagrizla ga. Ono je malo skuplje.20180702_094806.thumb.jpg.661f07df30afe24934d19a4da92897b6.jpg.a18e9c48318ddc66ea742afbbd41464c.jpg
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Nema se kad druže,ove godine samo tri il četiri vožnjice napravio,iz razloga najlepšeg mogućeg,posle 9 godina čekanja rodio se sin naslednik,opasna baraba, zato sam motor i stavio u oglase

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
24 minutes ago, MotoBokce said:

Pozdrav, da li neko mozda ima ili zna nekoga da ima levu stranu oklopa za rc36 91? Hvala unapred

Brka iz Mladenovca, znam da lije oklope kakve oces i to odlicne, nadji ga ovde na forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Pozdrav. Imam jedno pitanje za nekog ko je imao iskustva. Cistio sam kocioni sistem na svojoj vfr-ovki, i menjali smo ulje u istoj drugar mehanicar i ja. Kad smo sve sklopilo krenulo je ventiliranje sistema i tu krece zezancija. Posebno na zadnjoj kocnici. Znaci izventiliramo zadnje celjusti pa na prednjoj celjusti i onu ispod sedista dobijemo tvrdocu kocnice ali posle par sekundi opet je nemamo. Na kojoj god sisici da ventiliramo lepo izlazi ulje nema vazduha al nikako da dobijemo konstantno dobar pritisak. U cemu gresimo ako neko ima neku ideju pomogla bi svaka sugestija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Reseno. Umor je ipak ucinio svoje. Na zadnjim klestima postoje 2 sisice za ventiliranje jedna je za srednji mali cilindar i ona je ostala neizluftirana. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Postoji posebna procedura kod ozračivanja kočnica na Vfr 800 fi zbog povezanosti prednje i zadnje,imam servisno uputstvo na 600 strana ,ako treba mogu slikati,mislim da je sve isto i za vtec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ako imas u elektronskoj formi dobro bi doslo. Gde da slikas 600 strana pa da saljes. Jedino ako te ne mrzi tih par za kocnice trebalo bi da je sve isto pa da preletimo. Juce smo nasli sta nas je zezalo al da preletimo sve jer su nam ostala jos doterivanja a nismo vise imali ni snage ni zivaca. Hvala umapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

VFR kao i XX ima CBS(combined brake system) i postoji redosled kako se luftiraju kocnice....

 

Ima verovatno na youtube neki tutorial ili neko upustvo negde na netu....zacrtao sam sebi da cu to sledece godine raditi a do tada ce se naci :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Pregledao sam nayou tube i nisam nista nasao bar ja, možda jer sam žurio. Ali kad smo odmorili malo, nije to ni komplikovan jako sistem. Na zadnjim čeljustima imaju dve sisice za izduvavanje sistema na prednjim takođe i ispod sedišta jedna kapiram da je ona pošto je najviša tačka za ispuštenje vazduha od cilindra koji se nalazi na prednjim levim čeljustima koji služi za prebacivanje snage kočenja na zadnje čeljusti. Uglavnom kad smo videli da pozadi ima dva oduška ventiliranje sistema i nije bilo komplikovano. Samo treba da se bude spreman da treba malo više vremena i sve se obavi. Aca mi je poslao manual od njegovog modela al oni to rade sa nekim pumpama i u kontra smeru pune sistem uljem al može i po naški. Strpljenje pa prirodnim padom pa luftiranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC

Juče sam proveravao cenu registracije i došao do saznanja da je razlika u ceni između registracije na 6 meseci i godinu dana čak 2500 dinara. Još kažu da kad registruješ na 6 meseci automatski potpadaš pod četvrti stepen osiguranja (najskuplji), a na godinu dana sam prvi stepen... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Prijatelj je registrovao vfr na 6 meseci,pitao sam ga baš juče i kaže izašlo je oko 19.000 din što je sasvim ok,mada su meni lično rekli za isti motor da je samo jeftinije oko 3-4000 din, ako je na pola godine.Puna registracija bih mu bila oko +-28500 sa novim tablicama i saobraćajnom...E sad jbg,svuda je zgleda drugačije sa cenom..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ja sam registrovao pre desetak dana. Prevod, tablice, saobraćajna i usluga agencije da nemoram da putujem da bi odjavio motor i platio porez izašlo me 32000. Registrovan na godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Nešto si omašio, ja za 2000. God 800 fi platio 28700, na godinu,bez saobraćajne i tablica,polisa prethodnog vlasnika 14500,moja 16900, i tehnički koji je sa 800 poskupeo na 2000,al plaćam na administrativnu,12 rata po 2300 pa mi malo lakše,neplače mi se;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

Da li je neko radio zamenu zadnjeg amortizera, od čega paše ili da li može originalni da se servira.
Zadnji kraj mi je nizak, na ono štelovanje i ne reaguje pa mislim da je amortizer otišao.
Jutros sam primetio da sam izgrebao lancobran na bravicu za sedište...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 8/25/2018 at 8:44 AM, badzabajker said:

Da li je neko radio zamenu zadnjeg amortizera, od čega paše ili da li može originalni da se servira.
Zadnji kraj mi je nizak, na ono štelovanje i ne reaguje pa mislim da je amortizer otišao.
Jutros sam primetio da sam izgrebao lancobran na bravicu za sedište... emoji35.png

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

929 provereno zadnji pasuje

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Paše provereno za modele od 1994 do 1997 godine.

 

1990 - 1993god. paše ali uz ozbiljne prepravke donjeg nosaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport
On 18.7.2018. at 9:40, alexvicent je napisao:

Siguran

20180702_094806.jpg

Izvini, interesuje me razlog zašto si izveo prekidač za ventilator da ga ručno kontrolišeš? Neispravan ti je originalni ili se samo tripuješ da će da zakaže u određenom trenutku pa da će da ti se pregreje motor?

 

I imam još jedno pitanje, a vezano je za brzinomer. Gde si u manualu našao to da brzinome fabrički laže +7%? Ja imam "Service manual" ali se to nigde ne spominje. Ja sam par puta proveravao moju brzinu kretanja sa radarima na ulazu u naseljeno mesto ili ispred škole... i uvek su se te dve brzine poklapale. E sad možda i ti radari pokazuju veću brzinu od stvarne iz bezbednosnih razloga, ali jbg.

Mislim da čak i postoji zakonski definisana tolerancija za brzinomere i da je dozvoljeno odstupanje isključivo u + ali ne tolko mnogo, nego red veličina 3-4%

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja