Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 41 minuta, bdada je napisao:

@ThePainkiller moram te jos jednom pitati,zasto opet podvlacis da svecice nisu iz Madjarske? Zaista me zanima,msm u EU su i kontrola kvaliteta je rigoroznija,bar bi trebala biti.

Zato što su se mnogi žalili na NGK svećice proizvedene upravo u Mađarskoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2448 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ne mogu da ne odgovorim, iako je off topic, vezano za MRG iz Kule, do sad preko knjih uzeo set lanaca i lančanika za sledeće motore: CB500, SV650 dva seta, Kymco 250, VFR800fi, Triumpf 675..  i ne znam o čemu pričate. Kakve su to ovde teorije.. Da neko stvarno veruje da postoje lanac i lančanici za nemačko tržište i za ostale u evropi... neprocenjivo! :lol3:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6806 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jel :)

 

Probaj Milku i Nutelu iz Nemačke i to isto na domaćem tržištu, na primer.


Što Nemačko tržište ima kvalitetniju robu jeste: Technischer Überwachungsverein :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Technischer_Überwachungsverein

 

Ja već godinama ovde ništa ne kupujem, ni gume, ni potrošni materijal. Što ne to je već druga tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mozda deluje kao luda teorija, ali ja se uopste nebi cudio da je istina.
Doduse, ja sam uzeo DID lanac sa JT lancanicima od drugog coveka, a on 90% garant uzima robu u Madjarskoj, i do sad nisam imao problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2448 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, Alekre said:

Jel :)

 

Probaj Milku i Nutelu iz Nemačke i to isto na domaćem tržištu, na primer.


Što Nemačko tržište ima kvalitetniju robu jeste: Technischer Überwachungsverein :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Technischer_Überwachungsverein

 

Ja već godinama ovde ništa ne kupujem, ni gume, ni potrošni materijal. Što ne to je već druga tema.

Es realan?

Pitajte dečka odakle uvozi, pa će vam biti jasno. Pljuje se odma neko ko se trudi da kolko tolko ovo naše jadno i bedno tržište moto opreme i delova snabde kvalitetnim delovima po pristojnim cenama, ko ne lupa marže ko velike firme.. Lepo nek se zatvore sve radnje jer se kod nas uvozi "za istočno tržište" pa lepo onda svi po filtere i ulje i najmanje sitnice u Nemačkoj i Austriji da uzimate i ja zajedno sa vama. Jer je tamo filter filterastiji a lanac lancanijastiji od ovih naših...

Izašli srbi živi iz devedesetih, ali devedeseti žive i dalje u njima.

 

De mi reci molim te, koja je razlika u gumama i potrošnim materijalima ako se kupi isti brend? (govorimo Mišelin kod nas, Mišelin kod njih).

Ok, ako govorimo o falsifikatima brendova, kopijama, ulje, svećice, itd. ali za gume to još nisam čuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Znamo mi svi za milke i nutele i ostale prehrambene proizvode, zato sto cak i clanice EU dobijaju razlicit kvalitet.

 

Ali da npr. DID mulja pa eto stavlja losije karike, celik, dihtunge ili sta vec na svoje lance za trziste Balkana....ne verujem. Ono kao cela linija u fabrici samo za Istocnu Evropu?

Ili npr. Continental mi uvalio pneumatik sa nekom losijom smesom koja ide samo za Istok? Pa majku mu valjda bi se znalo onda da ide posebno za Istok... hiljade radnika u pogonima i niko da progovori...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

ali za gume to još nisam čuo.

Dali je teorija zavere,lude devedesete ili sta vec nemam pojma ali imao sam Spansku i Poljsku Michelin pilot aktiv gumu napred,Poljska je bila osetno losijih performansi,kupljena nova ali kod nas u Nemackoj nemaju u ponudi Poljsku,ne postoji,samo Spanske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Nisu neki ludi sto kupuju van zemlje jakne kacige moto gume. Em su jeftinije nego u nasoj zemlji a o kvalitetu procenite sami.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
51 minutes ago, Sale-VFR said:

Nisu neki ludi sto kupuju van zemlje jakne kacige moto gume. Em su jeftinije nego u nasoj zemlji a o kvalitetu procenite sami.

Ja kupujem preko jer je:

 

1. Jeftinije
2. DALEKO BOLJI IZBOR

Kod nas bre neke shit pantalone i jakne ne lice ni na sta za te pare, preko za iste pare milina oprema. Bas nam je izbor katastrofa a i cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Muško - ženske žabice i termo-skupljajući bužiri. Ili još bolja varijanta, direktno lemljenje jednu žicu na drugu i opet termo-skupljajući bužir...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Muško - ženske žabice i termo-skupljajući bužiri. Ili još bolja varijanta, direktno lemljenje jednu žicu na drugu i opet termo-skupljajući bužir...
Misliš na buksne?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, badzabajker je napisao:

OK, hvala, zbog grejanja pitam šta je najsigurnije.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Gledaj da uzmeš mesingane buksne/žabice. Grejalo se zbog toga što nije bio dobar kontakt i zato ti je izgorelo sve tu... Ako je kontakt dobar neće se grejati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Gledaj da uzmeš mesingane buksne/žabice. Grejalo se zbog toga što nije bio dobar kontakt i zato ti je izgorelo sve tu... Ako je kontakt dobar neće se grejati.
Hvala na pomoći, sutra nabavljam iste.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

Aj sad kad sam u seriji još jedno pitanje, nisam prelistao forum od početka msm 1600 i nešto postova, zanima me tačan opis štelovanja karburatora posle rasturanja i cišćenja. Znači sklopljeni i montirani na mašinu, kako dalje?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Kada postaviš buksnu na žicu ne bi bilo loše da rastopiš kalaja na taj deo gde je žica stisnuta buksnom...
Primljeno k' znanju

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, badzabajker je napisao:

Aj sad kad sam u seriji još jedno pitanje, nisam prelistao forum od početka msm 1600 i nešto postova, zanima me tačan opis štelovanja karburatora posle rasturanja i cišćenja. Znači sklopljeni i montirani na mašinu, kako dalje?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Pogledaš po manualu i vidiš na koliko se odvrće pilot šraf. Ako imaš više od jednog karburatora onda mora i sinhronizacija da se uradi, A to je već zeznuto uraditi bez redovnih vakuum metara. Preporučio bih ti da se za štelovanje karbova obratiš majstor Bokiliću iz Nove Pazove 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja