Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

E to je taj sto sam hteo da uzmem pa kad sam video da je zatvoren - odustao od njega . Kupio prvi sledeci za CBR900 koji je skroz otvoren i nikakve prepravke nema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Top juče otišao kod majstora na pregled pa na seckanje, ukoliko majstor kaže da može da se odradi prepravka...

Probao upaliti VFR-ku bez topa-ajao majko mila ala to grmi... Naježio sam se sav kad sam dodao gas. Imam lud komšiluk pa ga nisam smeo provozati tako bez topa, zato jedva čekam da stigne ovaj top sa prepravke... :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Meni je to DRAGON ovako uradio na rc46 sve zajedno (top + grana) 220e.

IMG_20160227_133834.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Bogme lepo izgleda, ali je i cena "lepa"...

Kod mene je zanimljiva situacija. Top je bio kod majstora na ultrazvucnom pregledu, ispostavilo se da ovo nije uopste fabricki Hondin top. Pravljen je i, po recima majstora, vrlo dobro je uradjen. Rekao mi je da bi bila greota da se kvari taj posao i da ovaj top treba da ostane takav kakav je i da ako hocu da se bolje cuje samo izbusim par rupa na prigusivacu pozadi i bice to-to. Ja sam to uradio i ono sto sam dobio, blago receno, me skenjalo, a posle i iznerviralo jer sam mogao da pretpostavim da busenje dodatnih rupa moze da rezultira samo prdavim-probusen-truo-izgoreo top- zvukom...

Posto varenje nije bila opcija zbog blizine ukrasne hromirane lajsne, jedino resenje da pokrpim te rupe je bilo da urezem navoje u te rupe, uzmem dvokomponentni lepak za metal, namazem ga na imbus srafove i uvrnem ih u te rupe. Zvuk je sad opet ok (tj. tih kakav je i bio pre busenja) i sada nemam vise nameru da bilo sta diram oko ovog topa. Skupljam polako pare pa kad skupim 100 evra, koliko mi Robert trazi za top i prirubnicu, pa cu raditi koplet sve novo. Do tada moram da se zadovoljim samo rezanjem masine jer zvuka na topu i nema, pa se masina jace cuje neko top... :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
7 hours ago, thepainkiller said:

Bogme lepo izgleda, ali je i cena "lepa"...

Kod mene je zanimljiva situacija. Top je bio kod majstora na ultrazvucnom pregledu, ispostavilo se da ovo nije uopste fabricki Hondin top. Pravljen je i, po recima majstora, vrlo dobro je uradjen. Rekao mi je da bi bila greota da se kvari taj posao i da ovaj top treba da ostane takav kakav je i da ako hocu da se bolje cuje samo izbusim par rupa na prigusivacu pozadi i bice to-to. Ja sam to uradio i ono sto sam dobio, blago receno, me skenjalo, a posle i iznerviralo jer sam mogao da pretpostavim da busenje dodatnih rupa moze da rezultira samo prdavim-probusen-truo-izgoreo top- zvukom...

Posto varenje nije bila opcija zbog blizine ukrasne hromirane lajsne, jedino resenje da pokrpim te rupe je bilo da urezem navoje u te rupe, uzmem dvokomponentni lepak za metal, namazem ga na imbus srafove i uvrnem ih u te rupe. Zvuk je sad opet ok (tj. tih kakav je i bio pre busenja) i sada nemam vise nameru da bilo sta diram oko ovog topa. Skupljam polako pare pa kad skupim 100 evra, koliko mi Robert trazi za top i prirubnicu, pa cu raditi koplet sve novo. Do tada moram da se zadovoljim samo rezanjem masine jer zvuka na topu i nema, pa se masina jace cuje neko top... :)

 

 

 

I ??? Sta sam vam rekao ranije ??? Lepo se strpite ( znam taj osecaj nestrpljenja ) i uzmite nesto krsteno i da se nauzivate !     Znam da uvek moze i jeftinije ALI to vrlo cesto zna da bude ruzno, ako se vec budzi onda uradite ALI STVARNO da je sve tip-top.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Moja stara makina :)  31 godinu je napunila,i postala lep oldtajmer.Nisam je palio dobrih 5-6 meseci,al zato me uvek prijatno iznenadi ;). Nekako vuče nostalgija,a tek zvuk 4 u 2.Morao sam stavit prigusivace,komsije me vec gledaju popreko:jee:.Malo je glasna.... Mozda nagodinu nju aktiviram malo u saobracaj.Zasluzila je :) 

Fotografija0545.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam svojoj VFR-ci dodao nalepnice na rep i na bočne plastike (˝V4 gear driven cams˝ na repu i  ˝750f˝ na bočnoj plastici). Kome treba imam urađenu komplet pripremu za katovanje folije, a imam i urađenu pripremu za štampu (ako neko više voli štampane folije) pa mogu poslati kome treba. Moje su urađene katovanjem na metalik sivoj foliji. Ispalo je extra, skoro da se ne vidi razlika u odnosu na originalne nalepnice (na rezervoaru).

 

0d3XZKS.jpg

bXsJTbV.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
8 hours ago, thepainkiller said:

Ja sam svojoj VFR-ci dodao nalepnice na rep i na bočne plastike (˝V4 gear driven cams˝ na repu i  ˝750f˝ na bočnoj plastici). Kome treba imam urađenu komplet pripremu za katovanje folije, a imam i urađenu pripremu za štampu (ako neko više voli štampane folije) pa mogu poslati kome treba. Moje su urađene katovanjem na metalik sivoj foliji. Ispalo je extra, skoro da se ne vidi razlika u odnosu na originalne nalepnice (na rezervoaru).

 

0d3XZKS.jpg

bXsJTbV.jpg

 

Inzenjersko remek-delo , RC46 mi je lepsi (moderniji) ali ovo je brutalno, i da ima lepsi zvuk od RC46. Narocito otvoren

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Ima li neko da iznajmi regler za Hondu vfr 1998god :-D 

Da,dobro ste pročitali,20.09 krećem na turu oko Crnog mora,moj regler za sad radi odlično,ali pošto mu je to boljka,voleo bi kod sebe da imam rezervni za nedaj boze.Nebih kupovao jer cu verovatno u skorije vreme menjati motor,a platio bi nekom da mi iznajmi na 20 dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Cim ispustim gorivo iz tog karba koji zeza...cilindar proradi. I onda radi nekih 20-30km.

 

To mi govori da ima neke veze sa plovkom i iglicom istog. Nisam cuo za taj o ring...koji su simptomi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Curi gorivo spolja,kad stradaju..kao kad preliva zbog nivoa,dok ne zagledas...

Ako skidas karbove zbog plovaka,mogu se i vratiti bez medjusobnog rastavljanja,ali meni je nakon tog postupka procureo na putu taj o-ring,i onda ponovo skidanje,sinhronizacija,i trosak za drugog majstora..

o-ringovi pasuju od injektora sa nekih skutera,ako ne nadjes drugacije...

Pozd

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
Pre 17 sati, boki_m je napisao:

Proveri da li pasuje od rc 24,ako moze,dam ti ja..

Hvala druze,narucio sam od Joske za svaki slučaj,ipak je to put od 8000+km

U svakom slučaju dugujem pivo na ponudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz
On 18.5.2017 at 13:29, thepainkiller je napisao:

Jesi li probao na gurku da pališ? Možda je u mašini nešto steglo ili zaglavilo pa da anlaser ne može da zavergla mašinu i onda izvuče akumulator pa ti izbriše kilometražu i sat...

Слаб ти је акумулатор или лоши контакти, и код мене је тако

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

vrijeme je za nove gume pa razmiljam o raod attack 2... ima neko neko iskustvo  sa njima? nesto sam citao da je sve super samo kratko traju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 10 sati, hotazmaj je napisao:

vrijeme je za nove gume pa razmiljam o raod attack 2... ima neko neko iskustvo  sa njima? nesto sam citao da je sve super samo kratko traju? 

Sledeće godine kad budem menjao gume, kod mene na motor će jedino Michelin Pilot Road 3 da idu... Za njih sam čuo samo reči hvale. Jeste cena malo veća, ali su odlične gume i traju dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja