VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Hvala kolega,u pravu si, cini mi se da na ovom njegovom fabrickom mestu bas dobija dobru toplotu od rama motora...neznam kako je kod tebe ali leti je kod mene skoro nepodnossljivo grejanje sedista od strane motora,ja nesto razmisljam da napravim otvor ispod  zadnjeg dela sedista i tu ga pricvrstim da dobije malo hladjenja i od rotacije tocka...video sam jos neke kolege da su to uradili...naplasio sam se sa ovim fabrickim ,istopio se ko licna...>:(

0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

Ne boj se, Joskin regler je, za razliku od drugih, uradjen sa veoma jakim MOSFET tranzistorima i ukupne je snage preko 600W...originalni VFR regler je snage nekih 270W. To znaci da se Joskin regler puno manje greje u odnosu na fabricki ali je ipak pametno svu tu elektroniku ipak skloniti od grejanja motora... VFR je poznat po vrucem ramu i depiliranju dlaka na nogama :)

0

Sto se tice povezivanja samog reglera na fabrickom dzeku ima plus i minus(crvena i zelena zica), i tri faze,posto cu ja to verovatno da povezem direktno,ima i tri faze koje su zute boje..dali ima veze koja sa kojom se povezuje izmedju namotaja i reglera ili ce ipak to meni majstor da poveze (nisam sa elektrikom u dobrim odnosima););)

0

Za faze vazi da nije bitno koja na koju ide, pazi samo na crvenu (plus) i zelenu (minus) zicu

0

Za faze nije bitno koju kuda vezes,samo zute na zute.Imas crvenu za plus,i zelenu zicu za minus.Ako Joskin regler ugradjujes,dobices semu za povezivanje,nemozes pogresiti.E sad ono sto si rekao da hoces da ga ubacis u zadnji rep,da dobije ladjenje od tocka.Sve je to ok,ali  na semi je navedeno,da regler nesme da dobije vodu.Znam coveka koji je Joskin regler stavio na fabricko mesto,i evo radi vec 6 godina.Kao sto kaze kolega Arakis,Joskin regler mnogo je izdrzljiviji nego fabricki.Evo ja sam danas provozo malo motor po gradu,nekih 2-3 kilometra,znaci taman toliko da se motor zagreje.Ram je bio hladan,a regler vruc.Svaki regler se greje,,samo je pitanje koji koliko izdrzi.Ja sam  jako zadovoljan,i ako trebao opet menjat,opet cu kupit od majstor Joske :) Evo jedna slika kako je tip resio pitanje hladjenja reglera na Cagivi.

WP_20170519_004.jpg

0

On 5/25/2017 at 9:38 AM, Bugy said:

Hvala kolega,u pravu si, cini mi se da na ovom njegovom fabrickom mestu bas dobija dobru toplotu od rama motora...neznam kako je kod tebe ali leti je kod mene skoro nepodnossljivo grejanje sedista od strane motora,ja nesto razmisljam da napravim otvor ispod  zadnjeg dela sedista i tu ga pricvrstim da dobije malo hladjenja i od rotacije tocka...video sam jos neke kolege da su to uradili...naplasio sam se sa ovim fabrickim ,istopio se ko licna...>:(

Sto se tice grejanja ispod sedista,sve mi je jasno...Greje ko lokomotiva :) Ja sam nesto majmunisao sa prednjom plastikom,i veruj mi da mnogo,mnogo manje greje.Smanjio sam grejanje za jedno 30 posto.Sad osetim da duva hladniji vazduh kroz one aluminijumske otvore sa strane rama,izduvne cevi i agregat se mnogo bolje hlade.Evo slike.

Fotografija0118.jpg

0

Dobra ti je ovo ideja...nego da li si sekao ovo fabricku zastitu (plastiku)ili je ovo nesto sasvim drugo..Sto se reglera tice porucujem ga od joske ovih dana nije valjda skuplji od 50-60 eurica,cim legne plata... ija se setio za vodu da bi mogla da ga zafrkne,tako da najverovatnije na fabricko mesto ili odmah iza bocice ulja zadnje kocnice...

0

On 5/28/2017 at 7:00 PM, Bugy said:

Dobra ti je ovo ideja...nego da li si sekao ovo fabricku zastitu (plastiku)ili je ovo nesto sasvim drugo..Sto se reglera tice porucujem ga od joske ovih dana nije valjda skuplji od 50-60 eurica,cim legne plata... ija se setio za vodu da bi mogla da ga zafrkne,tako da najverovatnije na fabricko mesto ili odmah iza bocice ulja zadnje kocnice...

Njegovo fabricku zastitu(plastiku) sam sekao.Ako ces na fabricko mesto stavljat Joskin regler,onda moras seci 2 rebra sa reglera.Nemoze da stane bez prepravke.Ja ti preporucujem da uradis kao ja,i miran si.Zice su dovoljno dugacke,i jos ima mesta da stavis i kuler od kompa da ga hladi.Pored tri faze,jedne mase i plusa,bice jos dve zice koje idu iz reglera na plus i minus polove od akumulatora.To obavezno spoji,jer regler tako prati kad koliko struje da gura u akumulator.Dobices inace crtez,i tamo je sve objasnjeno :) 

2

Hvala kolega,namotaje sam sredio,sada i  joskin regler i nov akumulator treba da padnu i miran sam neko vreme..:bicikl:

0

Potrebna mi je ručica-poluga zadnje kočnice,ako neko ima za prodaju neka javi.

0

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.