Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Jbg ga ako sa direktnim ubrizgavanjem troši više nego sa karburatorima, a kubukaža se razliku za svega 30-40ccm. To mi je nešto sumnjivo. Naravno da zavisi od vozača i stila vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

http://www.ums.rs/fo...hp?topic=2533.0

 

Sad kad malo bolje pogledam, vidim da je potrosnja za VFR750 90-93 7.4l/100km to je pod rednim brojem 271.

 

Pod rednim brojem 177 je VFR750 94-97 i potrosnja je 6.64l/100km.

 

Pod rednim brojem 275 je VFR800Fi 98-01 potrosnja 7.41l/100km

 

Pod rednim brojem 253 je VFR800Fi VTEC 02-05 potrosnja 7.24l/100km

 

Pojma nemam da li je to tacno :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Koliko je tacno ne znam ali znam da moj rc36 otvorene ceste trosi okruglo 5l, vise puta provjereno metodom sipanja od cepa do cepa. Gradsku voznju i ne mjerim.

Po meni je ovo mjerodavnije

post-14678-0-60554800-1358949617_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Kad smo već kod potrošnje, koliko troši VFR 800i?

 

Grad od 5.9 - 6.2L, otvoren put od 4.6 - 6.5L. Neki prosek na otvorenom putu je 5.5L (130-150km/h). Sve preko toga znaci da nesto sa motorom nije u redu ili da mu vlasnik vadi dusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

I ja sam do sada vozio suzuki gs400,i trosio mi je 4 litre.Nemoze 100 konja,i da trosi 4 litre.Ja sam na mom sve ocistio od A do Z,i onda trosi toliko.Ja mislim da je ovde najveci krivac,nas dobar benzin.Sipao sa u madjarskoj,i mnogo lepse radi motor,i bolje vuce.Potrosnja nesto malo manja.Zile ja ti ne savetujem da rastavljas karburatore ako nemoras,jer manju potrosnju neces dobiti.A inace pravi sex je vratit karburatore nazad.Inace onu sliku sto sam postavio na kojoj vf400f,i ta je trosila 5 na otvorenom,u gradu sedam.Pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Videcu. Najvise me nervira sto mi motor poradi par minuta u garazi i narednih 5 dana sve smrdi na benzin. Zato i mislim da je potrebno stelovanje. Takodje, treba da otvorim lonce i da namotam malo vune jer su suplji totalno. I filter vazduha je uzasno masan i prljav.

 

Tako da verujem, da kad te 3 stvari sredim, da ce bar malo da se sredi potrosnja. Ako nista drugo, znacu da sam to prekontrolisao.

 

Takodje treba da sredim semeringe prednje viljuske.

 

E sad, pitanje za strucnjake, slavina za gorivo mi stoji na rezervi. Kad je stavim na OFF ili ON (full) curka mi malo gorivo na samoj slavini. Neki savet kako to resiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Koliko je tacno ne znam ali znam da moj rc36 otvorene ceste trosi okruglo 5l, vise puta provjereno metodom sipanja od cepa do cepa. Gradsku voznju i ne mjerim.

Po meni je ovo mjerodavnije

 

5L? Jel to na 110-120 km/h?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Kad smo već kod potrošnje, koliko troši VFR 800i?

 

Grad od 5.9 - 6.2L, otvoren put od 4.6 - 6.5L. Neki prosek na otvorenom putu je 5.5L (130-150km/h). Sve preko toga znaci da nesto sa motorom nije u redu ili da mu vlasnik vadi dusu.

 

Pa to je super potrošnja!!! :takoje: Uopšte nije puno. Obzirom na 110KS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Ako smrdi gorivo onda verovatno imas problem oko karburatora.Mozda je neko cackao nivo plovaka,pa sad dobija previse goriva.To vidis i na filteru vazduha.Moj filter je suv.Sad kad rastavis karburatore,znaces mnogo vise.Treba pogledati dali se saug vraca u zatvoren polozaj.A za slavinu nemam resenje,i moja curi na off kad skinem crevo.Mada ne bi smeo motor da se presisa,kad ima pumpu za gorivo.Neznam dal ta pumpa moze da poludi,pa da gura vise goriva nego sto treba?1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Po zvuku i po broju obrtaja rekao bih da vraca saug :zvizduk:

 

Sto se slavine tice, ona ne pusta gorivo u karb kad je na OFF-u, meni curi bas na slavini, znaci u samoj slavini, dok okrecem, ona pocinje da curi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Koliko je tacno ne znam ali znam da moj rc36 otvorene ceste trosi okruglo 5l, vise puta provjereno metodom sipanja od cepa do cepa. Gradsku voznju i ne mjerim.

Po meni je ovo mjerodavnije

 

5L? Jel to na 110-120 km/h?

 

Pa nije da je konstantno bilo 110-120 ali tu je negdje. Znalo je tu biti i dijelova puta gdje se vozilo i 70-80 a Boga mi i dijelova sa 160+ Zadnji put mjereno na relaciji Sarajevo - Umag - Sarajevo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Svakako ces skidat rezervoar zbog karburatora,pa rastavi slavinu,verovatno neka gumica je propala.Set za popravke slavina ima u LUISU,ili HENGERIKE katalozima.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Pozdrav bajkeri.Sad citam da i zile ima problem sa vazdusnim filterom,meni nudi lik filter za 60 eura.Za te pare cu da ga pravim sam.Imam neko resenje sa sundjerom,ako mi uspe projekat stavicu slike1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da sundjer nije bas dobro resenje. Nije tesko napraviti filter. Moze da se kupi i npr filter za Fiat Stilo ili tako nesto pa da se prepakuje. Ono sto jeste vazno za filter je propusna moc.

 

Sugiran sam da moze da se nadje povoljnije, u krajnjem slucaju filter ne menjam svaki dan, pa i tih 4000din nije toliko strasno :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

VFR 800 00-01 racunajte da trosi u proseku 5.5 l/100km.

 

Meni toliko trosi, vidjao sam i vise ali i cak za litru manje. Zavisi kako se vozi. Najmanje trosi na otvorenom putu brzine do 160km/h 6. brzina i bez naglog dodavanja gasa. Naravno, zavisi i od goriva koje se sipa.

 

Postoje male razlike u potrosnji izmedju 98-99 i 00-01 jer noviji model ima dve lambda sonde za razliku od ovog prethodnog pa na otvorenom putu osiromasuje dodatno smesu.

 

Primer, od Zrenjanina do Londona ima oko 2100km voznje motorom, po GPSu prosecna "driving speed" je bila 143km/h, na tocenjima goriva vidjao sam od 4.6 do 5 L benzina na 100km.

 

Motor ima NGK iridium svecice i HiFlo papirni vazdusni filter sve ostalo serijsko. Kada sam kupio drugi VFR takodje 2001 ista je potrosnja.

 

Napomena VFR je napravljen da bez problema radi sa niskooktanskim gorivom, minimalne vrednosti 86 oktana. Ja uvek sipam najjeftinije gorivo i nema problema. Jednom sam u Majdarskoj sipao neki Agip od 100 oktana i zeznuo sam se potrosnja se povecala za 1.5L a motor je isto radio.

 

Najbolje radi na bezolovni shell. Bolje radi, znatno je tisi agregat i na gasu se oseti.

 

Najveca potrosnja koji sam ja zabelezio je nesto ispod 8L, iskljucivo voznje po gradu, 1, 2, 3, pun gas uvek.

 

U rezervoar stane 21L, ja tek posle 350 pocinjem da mislim na pumpu, prelazio sam vise od 400km izmedju punjenja vise puta. Devojku to jako nervira jer izmedju nema pauza :).

 

Moze i ovako da se gleda, merac je izuzetno tacan, ima 8 kockica, racunajte 1 kockica 50km, a ako vozite do 120km/h prve dve kockice mogu i do 130km da traju (prva se gasi posle 70, druga oko 130km).

 

Zato i volim ovaj motor, pravi turer :).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Nego kolege VFRisti sta mislite o ogibljenju na nasim motorima. Da li je neko nesto prepravaljao, budzio, odrzavao? Ili ste zadovoljni sa ponudjenim?

 

Ja u sustini jesam ali me nervira jer moze da bude mnoooogo bolje. Spremam se za jednu "budzevinu", pa kad uspem da prikupim dovoljno novca napravicu mali "how to" sa slicicama naravno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Cuo sam od bivseg vlasnika da ako ga teras preko 200km,onda oce da potrosi i 12 litara.

 

Recimo da sam jednom uspeo da do susednog mesta (11km) potrošim oko 1L. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Honda VFR 750 FG RC24 86 Air Filter HiFlo Parts at Wemoto - The UK's No.1 On-Line Motorcycle Parts Retailer.htm ZZR400

 

 

DO ZZR 1100 fabricki imaju filter od sundjera,debljine 10mm.I dobro su se pokazali.Ja vozim stila,a nisam ni pomislio na njegov filter,sad si mi dao dobru ideju1moto3.gif.Ja sam te prepravim filter od golf2 1600 benzin.I taj je kockasti.Malo sam trazio po internetu i nasao ovu firmu.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

moj RF400R (kao i Bandit 400) takodje ima fabricki sundjerasti filter, i narucio sam iz "motobike.rs" tablu tog specijalnog sundjera za filtere velicine 300x400x20 i isekao u obliku koji mi treba i to je to, samo sam jos kupio neki specijalni sprej za sundjeraste filtere kojim sam ga isprskao i gotova stvar, a ta tabla sundjera je kostala nekih 500-600din

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Nasao sam jednog coveka u beceju,prodaje hiflo filtere za motore.Poslao sam mu e-mail,pa cu videti koliko on trazi.Pravio sam vec od sundjera filter,i uvek je uspelo.Pogotovo na rc24 nemoze da upadne nista u karburatore,posto on ima jos i gvozdeni filter pre karburatora.Nece motoru nista faliti ako imao filter od papira,a sad ce se staviti od sundjera.Nije da zalim pare,al za jedan obican papir necu da dam 6000 dinara.To je cist bezobrazluk od nasih preprodavaca.22eura kosta u engleskoj,i mogu da se kladim da vise od 10 eura nece kostati postarina.Pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Evo da ispunim svoje obecanje.Za Zileta sveza informacija:javio mi se momak,ima filter za nase masine.25eura je filter+aks posta.Inace jos prodaje delove za japance na sajtu polovniautomobili.Covek se zove Laslo, i iz Beceja je.Evo broja:063520249.Mislim da je ovo prihvatljiva cena0takoje.gifPozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja