Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 350 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Evo za VFR 1200x:

"For the front The top nipple on the left caliper is first,  then bleed the right front caliper. The back brake is ""first"" bled through the middle nipple on the front left caliper for the linked brakes. Lastly, bleed the back caliper."

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4668 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 10 sati, rodic_ru je napisao:

Kakva je procedura menjanja kočionog ulja ? 2002 VFR 800 nema ABS. Nisam se do sada susretao sa ovim kombinovanim sistemom kočenja.

Prekjuce sam menjao Na VFR800X 2011 sa Abs. Prednji levi disk ima jednu sisicu i to ispustas klasicno. Prednji desni disk ima dve sisice. Gornja radi klasicno a donja sisica je za srednji klip i nju aktvira zadnja kocnica. Znaci pumpas noralno zadnju kocnicu i ispustis ulje iz donje desne naped. !

Što se tiče samo zadnje kočnice, ona se radi klasično. !

Ovo su kocnice 6. generacije a verujem da su i kod tebe iste, jedino sto nema ABSa.

Promenio član srbac
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 324 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Ako nekom treba centralni štender,dajem na poklon.Skinuo sam ga sa svog VFR-a (RC36) jer sam nekako uspeo da polomim polugu kojom se podiže motor na centralni (slike večeras).Mislim da može da se zavari..Ja sam montirao drugi. 

 

Promenio član Dule Sebeški

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 29. 3. 2024. at 16:59, maza1 je napisao:

Evo za VFR 1200x:

"For the front The top nipple on the left caliper is first,  then bleed the right front caliper. The back brake is ""first"" bled through the middle nipple on the front left caliper for the linked brakes. Lastly, bleed the back caliper."

I ima još jedna sisica ispod sedišta, negde kod posude za ulje za zadnji kočioni , i tu moraš liftirati

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav ljudi, treba mi pomoc oko Honde VFR 750  rc361995g. Kako je majstor zamenio frajlauf cuje se neko zveckanje u tom delu. Kao objasnjenje mi je rekao da su slabe opruge na novougradjenom frajlaufu i da zvekecu valjcici. Za vikend sam uzeo da rastavim i vidim da to sredim, ali opruge su mi delovale ok pa sam uzeo stari fraujauf da na montiram i proverim njegovu teoriju da li je u pitanju frajlauf, ali i sa straim se cuje isti zvuk zveckanja. Jos bi napomenuo ako nesto znaci da sam izvukao pa oko pola litre ulja i tek je tada ulje bilo na maksimumu. Znaci pre zamene frajlaufa sve je bilo normalno bez ikakvih zvukova, i sad me zanima kako to da resim, sta je moglo da se desi ili sta je uradio?

Promenio član trajko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja