Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ovaj poslednji je ubedljivo najlepši. Vtec mi je toliko predizajniran i naporan... Jako će loše "stariti" taj dizajn. 

Ali će zato RC46 i RC79 uvek biti lepi, jer su zapravo jednostavan čist dizajn.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
6 hours ago, Disko Nindža said:

@lomitelj  Jeste, jer razvod sa zubčanicima je preuzet sa preskupih trkačkih modela rc30 a tamo se NIJE štedelo, bitne su bile samo performanse, kvalitet i preciznost, i kad se sistem prekalio na trkama ubacili su ga u civilnu drumsku verziju VFR i to je malo podiglo cenu, i posle nekog vremena skontali su da ih mnogo košta izrada VFR modela i da je premala zarada, pa su se vratili lancima koji su daleko jeftinije i isplatljivije rešenje.

Pre bih rekao da je prvi vfr (Rc24,1986 godina)nasledio zupcanike od starijeg brata Vf1000R- modela,koji je izdat prvi put na evropskom trzistu 1984 godine.Rc30 model je izdat prvo na japansko trziste 1987godine,a 1988 na evropsko.Ja verujem da svaki vfr je dobar,i onaj iz prve serije,a i onaj iz zadnje serije.Vfr iz svake serije izlazi kao veoma skup motocikl,i svaki model ima neku slabu tacku.Kao sto Lomitelj kaze,pitanje je koji te radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre sat vremena, wiking je napisao:

Pre bih rekao da je prvi vfr (Rc24,1986 godina)nasledio zupcanike od starijeg brata Vf1000R- modela,koji je izdat prvi put na evropskom trzistu 1984 godine.Rc30 model je izdat prvo na japansko trziste 1987godine,a 1988 na evropsko.Ja verujem da svaki vfr je dobar,i onaj iz prve serije,a i onaj iz zadnje serije.Vfr iz svake serije izlazi kao veoma skup motocikl,i svaki model ima neku slabu tacku.Kao sto Lomitelj kaze,pitanje je koji te radi.

Ovde pricamo o 750-kama i njenim derivatima 800-tkama, al ako cemo bas u detalje, prva Honda koja je imala zubcanike u razvodu je trkacka NR500 iz 1979 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Ovaj poslednji je ubedljivo najlepši. Vtec mi je toliko predizajniran i naporan... Jako će loše "stariti" taj dizajn. 
Ali će zato RC46 i RC79 uvek biti lepi, jer su zapravo jednostavan čist dizajn.
Hajde malo da raskrstimo šta je šta. Spominje se RC46 i Vtec. Pa i VFR800 sa Vtec sistemom je RC46. Šta vam je svima sad RC46 a šta Vtec? Pitam jer zaista ne umem da ispratim dijalog. Postoje oznake /I i /II i kod RC36 i kod RC46 i lagano gubim nit...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
16 minutes ago, Disko Nindža said:

Ovde pricamo o 750-kama i njenim derivatima 800-tkama, al ako cemo bas u detalje, prva Honda koja je imala zubcanike u razvodu je trkacka NR500 iz 1979 godine.

Tako je drug kako kazes,al polemika je bila izmedju zupcanika i lanaca...Prvi vfr nije mogao nasledit skuplju trkacku tehnologiju(razvod preko zupcanika) od rc 30,nego od nekog starijeg modela....Ja samo repliciram ono sto si ti pisao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, lomitelj said:
3 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

 

Hajde malo da raskrstimo šta je šta. Spominje se RC46 i Vtec. Pa i VFR800 sa Vtec sistemom je RC46. Šta vam je svima sad RC46 a šta Vtec? Pitam jer zaista ne umem da ispratim dijalog. Postoje oznake /I i /II i kod RC36 i kod RC46 i lagano gubim nit...

Pa jeste, u pravu si, malo je konfuzno, mada se uglavnom zna na koje modele se misli:

VFR750F

RC36 I (1990-1993) - treća generacija

RC36 II (1994-1997) - četvrta generacija

VFR800Fi

RC46 I (1998-2001) - peta generacija

VFR800VTEC

RC46 II (2002-2009) - šesta generacija

VFR800F

RC79 (2014- ) - osma generacija 

 

Sedma generacija je VFR1200F koji je 2010 zamenio 800cc model, mada se ne smatra kao direktni naslednik

 

 

Promenio član MOTOM
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
7 hours ago, srbac said:

RC36 1989 počinje....

Predstavljen je u UK krajem te godine, međutim L model se vodi kao 1990 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Moj drugar vozi RC36 1989 godine. Imas ga u svim sprcifikacijama

 

 

VFR750 FL (Dec 1989 to Dec 1990)…..
Frame number started: RC36-2000067—-
Description: Mostly re-designed model with single sided, Pro-Arm swing arm, monoshock rear suspension, 6 spoke front and 8 spoke rear cast wheels (cast in wheels is the process of pouring molten metal into a mould to manufacture the wheel).
Engine modifications included bucket and shim, adjustable valves and a 4 into 2 into 1 exhaust system.
The FL model also had a new fairing with non adjustable screen, faired in side stand, rear separate grab rails and integral rear indicators.
Available colours: Blue, red or black

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ovde kaze da je od decembra. Bele boje je. Mnogo dobar motor,vozio sam ga sad u nedelju. :takoje:

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Zanimljivo, to je onda jedan od prvih. Ajde ako ti nije teško da mu uzmeš VIN broj i ovde napišeš. Baš me zanima šta će očitavanje da kaže

Models

The following table details the colors, serial and engine numbers for the early RC36:

Year Code Region Colors Engine #s Frame #s¹ Carb ID #s
1990 L U.K. Italian red; Granite blue; Pearl crystal white RC36E-2000085 to 2013323 RC36-2000067 to 2010938 VDJ4A-A
Promenio član MOTOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Videcu za VIN.
Godinu dana ga je mucio, nece preko 10-10,500. Menjao membrane, ciscenja, ispitivanja svih komponenti, probaj bez lonca, haos, neceeee.   Inace pali lako, radi ko sat.

Zove me on, kaze resenooooo, ide kao avion. Sta je bilo?????  Drugi CDI :takoje: Stvarno ide bas dobro, snaga na nizim obrtajima. Ne bih imao nista  protiv da imam ovakav motor. Jedino malo vislji korman.:)

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Prodao bih poklopac zadnjeg sedišta za RC46, odnosno model '98-2001. U odličnom je stanju, ništa nigde ne fali i u boji je mog motora. Prodao bih, jer je moje sedište rađeno kod Bobana i više ne može da se montira poklopac. Samo mi skuplja prašinu. 

 

Cena 30 evrića, toliko vidim da se na netu kreću cene. 

 

Poklopac_2.PNG.c3cfc3699b405d28144a5cd97bfbaeff.PNGPoklopac_1.PNG.a8e914f5a3ce7d92dc5bfa2d6670ebce.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Drugari, jedan čiča kod nas vozi VFR 2001 godina. Crkao mu računar, pa da li može zamjeniti samo njega ili mora sa njim u paketu da idu i brava i ključevi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja