Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

E ljudi koje svecice ste stavljali u VFR 800 VTEC. Video sam da  su neke NGK i DENSO preporucene, te NGK su fazon 3000 komad  a denso nema sa tom oznakom a onda sam nasao na sajtu neke "zamenske" koje su upola cene od NGK. U pitanju DENSO IUH27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

 

3 hours ago, Motorcyclist said:

Znaci nista bez izmene kormana, mi sa fabrickim mozemo da sanjamo takve akrobacije?

A kad skines heblove shvatis da ipak nije bilo do toga :tuzno:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja sve jurim ćaleta da se vozimo da menjamo motore, jer je njegov na heblovima, a moj na kormanu, doduše, ne ružnom kao na ovim klipovima. Vratio bih svoj na heblove iz estetskih razloga, a realno mi je ovako skroz udoban. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Kakvi ste sa hladnim startom? :) Mislim da ce biti potreban novi akumulator uskoro. Nakon duzeg stajanja, full cok, trebalo je par puta dok ne sastavi, deluje mi da je osetljiviji na hladnocu nego gpz, verovatno je do mog primerka. Ne znam kakav je generalno na hladnom itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Nemam ja problema da on slabo vrti ili ne vrti, narocito kada je hladan. Nego stojao je par dana, hladnije, nece bas lagano sa full cokom. 

 

To pregledanje je meni strano, narocito sad na novom motoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
  • Motocikl: Honda Vfr 750 rc 24 ,Honda Vfr 800 Fi, Bmw r 1200rt

Dobar dan drugari, nov sam na forumu i od skoro sam vlasnik Honde vfr 800 Fi, pre 800 Fi sam imao rc 24, koja me je posluzila fenomenalno, pa sam se odlučio da opet sledeci motocikl bude vfr. E sad ima par nedostataka koje bih pokusao da resim, pa su mi potrebni neki delovi za nju. Po oglasima nisam uspeo da pronadjem takoreci ništa. Imam jednu nedoumicu sto se tiče temerature motora, koja je po meni porprilicno visoka. U nedelju je bila prva voznja od nekih 350 km i oduševio sam se udobnoscu i time kako motor lepo leži, ali me brine temperatura koja je konstantno visoka, u voznji je temperatura od 90c° do 98c°, cim stanem penje se i na više što je i normalno. Kod mene nije išao preko 105c°, jer sam vozio kad je temeratura isla do 10c°(vazduha). Brinu me velike vrućine pošto mi je predhondi vlasnik rekao da je kod njega u tim uslovima njemu normalna temeratura bila na oko 112c° pa cak, par puta i preko toga. Da li je to mnogo ili imam neki problem? Svakako motor ce na rastursnje i sredjivanje, ali čisto sam hteo da podelim misljenje sa vama i da postanem član ove zajednice, jer pak kupovina drugog vfr po redu nije bila slucajnost, svako dobro i hvala.:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Meni to zvuči kao visoka temperatura ako uzmemo u obzir temperaturu vazduha. VFR dosta kasno pali vetilator, msm na 104'C kod mene, ali ako se vozi 60+ na sat, ne bi smelo da prelazi nekih 95'C (pa i manje) po normalnom, toplom, letnjem, vremenu. Moj je dizao temperaturu na 112'C ali to je bilo na 35'C, vožnja uzbrdo u koloni i 30 na sat. 

 

E sad zašto toliko tvoj diže, pojma nemam. Kad su rađeni ozbiljniji servisi? Štelovanje ventila? Ima rashladne tečnosti?

 

Nešto mi poznat taj motor na avataru. Možda sam ga gledao na oglasima pre oko 2 godine kad sam kupovao svoj. Moguće da je prethodni vlasnik sa foruma, samo ne mogu da se setim ko beše.

 

I idi predstavi se na prvoj temi u forumu, to je nešto što očekujemo od novajlija :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
  • Motocikl: Honda Vfr 750 rc 24 ,Honda Vfr 800 Fi, Bmw r 1200rt

Hvala na odgovoru, svaki početak je težak, sredjivanje plastika je vec zakazano, a dok se plastike budu radile pokušacu da pročačkam malo. Da probam sa termostatom i zamenom antifriiza, pa da onda ispratim temperaturu. Ubedjen sam da je termostat ostao u nekom polozaju. Tako je, motor je bio na oglasima, a kolega i moj sugradjanin je takodje aktivan clan foruma.:)

Promenio član Nikola_98

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1836 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

I proveri hladnjak da nije (od spolja) zapušen ! Zavisi od podneblja, zna ona "maca" da leti i nalepi se na prednju stranu hladnjaka. To se nama u firmi dešavalo na bagerima i kamionima, diže opasno temperaturu, mora sa kontra strane da se izduva, i opere.

Nadam se da to nije slučaj kod tebe, al ipak proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Mislim da je bivši vlasnik Alex nešto... Pominjao je čini mi se u ovoj temi da je hteo da menja ventilatore i da stavi neke veće, ne sećam se od kog modela, da bi snizio temperaturu, tako neka priča beše. 

 

I dalje me interesuje zašto ti toliko diže temperaturu po ovako hladnom vremenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
  • Motocikl: Honda Vfr 750 rc 24 ,Honda Vfr 800 Fi, Bmw r 1200rt

Pa krenucu redom jedno po jedno,pa cu pokušati da odklonim problem, nadam se da cu ove nedelje poceti sa radovima u svakom slučaju javljam sta sam radio. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Radna temperatura je 86-88'C, leti u gradu se diže i na više... 

Proveri nivo tečnosti, zameni tečnost, kreni od čepa hladnjaka (isključivo fabrički OEM Honda, Mani se kineskih, imam negde račun, ja sam moj menjao preventivno). On često ume da pravi problem. Termostat je kod njega isto problematičan i to bi trebalo promeniti. Nemoj zaboraviti, nisu to mladi motori.

Drugo, proveri hladnjake, da neko slučajno nije prao puškom i iskrivio ona pera pa ga zatvorio (jako čest slučaj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Ako brzinometar malo skakuce na vecim brzinama, pretpostavljam da je ovaj deo za zamenu? 

 

WWW.WEMOTO.COM

Online shop for Honda VFR750 FL RC36 90 Picture of Honda VFR 750 FL RC36 90 Speedo Joint - Plastic Sprocket Widget Motorcycle parts and accessories



Pretpostavljam da je zamena, odvrni, iscupaj, natakni i zavrni nazad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 26.10.2021. at 14:07, Nikola_98 je napisao:

Imam jednu nedoumicu sto se tiče temerature motora, koja je po meni porprilicno visoka. U nedelju je bila prva voznja od nekih 350 km i oduševio sam se udobnoscu i time kako motor lepo leži, ali me brine temperatura koja je konstantno visoka, u voznji je temperatura od 90c° do 98c°, cim stanem penje se i na više što je i normalno. Kod mene nije išao preko 105c°, jer sam vozio kad je temeratura isla do 10c°(vazduha). Brinu me velike vrućine pošto mi je predhondi vlasnik rekao da je kod njega u tim uslovima njemu normalna temeratura bila na oko 112c° pa cak, par puta i preko toga. Da li je to mnogo ili imam neki problem?

 

Za opcetak zameni antifriz, vidi kakav je hladnjak, isprati usmerenost listica i ispuskiraj ga na nekoj samousluznoj perionici (ne previse blizu).

Skini knjigu (radionicko uputstvo) i vidi sta pise u njoj vezano za tu tematiku (rekao bi da nemas problema).

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja