Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4302 postova
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

...ako me je život išta naučio je da nikog ne pokušavam da ubeđujem,  ni u šta.

Pogotovo nekog ko pita za mišljenje pa kad ga dobije odma krene u kontru. Pa što si nas onda pitao??

 

Ja živim od toga što vodim održavanje kamiona u jednoj firmici sa par stotina vozila.. svaki dan jurim, viđam i rešavam i ovakve probleme. Pukotine šasije se dešavaju tu i tamo, zamor materijala, starost, uslovi rada... Postoji nešto što je estetski problem a donekle bezbednost (nosač kofera, rukohvat, nosač auspuha, šta god) ali kad je nešto strukturni, bezbednosni problem - tu nema objašnjavanja dal treba ili ne treba. Mogu da mu objasnim i detaljno i koje sile i zašto deluju  i koje su to zapravo poluge na tom mestu, konstrukcija tog dela rama je najteža na motorima,   ta priča jako jako ozbiljna i ni malo bezopasna... 

Ali, digao sam ruke od toga. 

Odo da srčem kafu ...

Nema potrebe, rekao sam da cu resiti cim budem u mogucnosti. Hvala na odgovorima i savetu;)

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Ja živim od toga što vodim održavanje kamiona u jednoj firmici sa par stotina vozila.. svaki dan jurim, viđam i rešavam i ovakve probleme. Pukotine šasije se dešavaju tu i tamo, zamor materijala, starost,


Na kamionima vare šasiju? Dobro da nas sve nisu do sada pobili ovi iz ultra kopova i ostali ugledni privrednici sa teškom mehanizacijom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Rekao bih da je sreca u nesreci da je popustilo na varu, a ne da je pukao ram gde nema vara. 
Pa i nije. Zavareni spoj je najčvršći spoj i ne bi smeo da pukne, kad je kako treba zavareno. Kada pukne odmah pored, znači da nije dobro pripremljen metal za zavarivanje. Zato pazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ne na kamionu, na prikolicama.

I sve zavisi od mesta, veličine pukotine itd. dal se može uraditi i posle se proverava var. Prikolice se uvijaju, nikad neće pući glavna greda (i ako pukne ja nisam viđao) pucaju poprečni nosači, kosnici, nosači kolevke na cisterni, uglavnom zbog uvijanja i dilatacije. Pukotine budu ovakve ali se moraju rešavati. Pogotovo kad je u pitanju prohromska šasija.

 

A var sam po sebi nije problem ako je urađeno kako treba, to je doslovno hemijski spojen materijal, strukturno. Ništa nemoj da te brine... Nek te brine kad se ne zavari "nema potrebe".

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
6 minutes ago, lomitelj said:
9 minutes ago, Motorcyclist said:
Rekao bih da je sreca u nesreci da je popustilo na varu, a ne da je pukao ram gde nema vara. 

Pa i nije. Zavareni spoj je najčvršći spoj i ne bi smeo da pukne, kad je kako treba zavareno. Kada pukne odmah pored, znači da nije dobro pripremljen metal za zavarivanje. Zato pazi.

Dobicu danas mozda vec odgovor na sliku od profesionalca pa cu cuti misljenje. Od stranaca sa neta sam dobio info da se moze popraviti bez problema i nije kraj sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Dobicu danas mozda vec odgovor na sliku od profesionalca pa cu cuti misljenje. Od stranaca sa neta sam dobio info da se moze popraviti bez problema i nije kraj sveta.
Naravno da se može popraviti. Ja samo upozoravam na eventualni diletantizam, ništa više.
P.S.: Svi smo mi stranci sa neta. ;)
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Motor mi se svidja, tako da prodaja tj. uvaljivanje nekome sa zamaskiranim problemom ne dolazi u obzir. A niti kada ga popravim ne zelim prodati. Svakako cu obavestavati ovde
Znači i ti si se zarazio sa V4 virusom. Leka nema, to znam sigurno.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
Just now, lomitelj said:
2 minutes ago, Motorcyclist said:
Motor mi se svidja, tako da prodaja tj. uvaljivanje nekome sa zamaskiranim problemom ne dolazi u obzir. A niti kada ga popravim ne zelim prodati. Svakako cu obavestavati ovde emoji4.png

Znači i ti si se zarazio sa V4 virusom. Leka nema, to znam sigurno.

Ne volim da menjam stvari generalno. Sasvim je ok za sada, radi lepo, nemam problema. Svidja mi se i kako izgleda itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

1911395707_HondaNR750-RightSide-X3.thumb.jpg.8ac7c17b053e796e3a5c4da24f060877.jpg

THE “DUAL” HEADLIGHTS OF THE HONDA ARE ACTUALLY ONE LARGE LIGHT THAT’S SPLIT BY THE FAIRING.

 

1081649674_Ducati916-(12)-X3.thumb.jpg.86122f29d1a2a970ea8768dc8f5d11b6.jpg

AS TAMBURINI SAID, “I WANTED THE 916 TO LOOK LIKE [THE NR750] WITH SHARPER LINES.” I’D SAY HE DID QUITE WELL.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja