Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
2 hours ago, Desmo said:

honda-rc45-10.jpg.2a1b3252aac6fd7b260450a119b774c5.jpg

Unicorn made of unobtanium parts

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

Cao ljudi, 

Da li vam se desavalo da npr motor na nekih 4000-5000 kada se drzi ravnomeran gas onako blago trza? 

Ili ako neko ima ideju sta bih mogao proveriti.

U pitanju je VFR VTEC 2005 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

Lanac je dobar... a svecice ko zna kad su menjane jer sam ga ove godine kupio... jel on ima kablove ili si bobine direktno na svecicama? Da znam sta me ceka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne bih da mračim, ali meni je ovo jako opasno za voznju. 

Ni sam nisam bas bazdaren 100% i nisu mi motocikli perfekcije. Vozim i ja sa nekim delovima koji su za zamenu odavno, ali to ipak nisu krucijalni delovi kao što je ram motocikla. 

O čemu se radi? Nije problem ako ti primeti da se pukotina širi. To možeš da se zavari ili da promeniš ram.

Ali ako ti se razdvoji u vožnji onda si obr'o zelen bostan. Znam slučaj da se zadnji deo motora razisao od viljuske na ulegnucu na putu. Prednjica na jednu stranu, ram, mašina i zadnji točak na drugu. Vozač na treću. Motor sa alu ramom, već varen. Sličan problem bio kao kod tebe. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: VFR RC36
On 10/1/2021 at 2:12 PM, vaag said:

Drugari da li neko ima lijevu plastiku stranice, između rezervoara i korita?

Ne napisah, za RC36/1 tražim plastiku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
50 minutes ago, Motorcyclist said:

A i nije svemirsko cudo, radi se varenje aluminijuma svuda. Samo mnogi vole da prave svetsko cudo od takvih stvari kao daj novi ram itd... 

Roger that....

Tvoj tavan tvoje merdevine. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni samo nije jasno zasto bi čekao kraj sezone da to središ??

Poskidaš okolo plastike i rezervoar, zaštitiš ostatak nekom debelom krpom i nosi to ODMA da se vari,

Ko što kažeš nije to svemirska nauka, samo odnesi nekom krštenom variocu i nemaš frke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Mene bi ovo jako jako jako zabrinulo da vidim, cak i da nosim na zavarivanje - bez rengena ga nebi pustio u saobracaj

Zavarivanje raznorodnim elektrodama isto ovako zna da se izjalovi u vidu pucanja vara

Nimalo naivno druze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ne znam u kom stanju je zavareni spoj i zašto izgleda tako kako izgleda ali se čini da je bilo popravki koje nisu urađene kako treba. Ili je to radila osoba koja nije dovoljno kvalifikovana za taj rad. Zavarivanje nije šala. Da bi neko bio kvalifikovani zavarivač čeličnih spojeva, ide jednom godišnje na atest svog znanja i umeća a ako radi sa drugim metalima, onda na svakih šest meseci. Svoje usluge i naplaćuju shodno tome. Uzevši rečeno u obzir, ovo treba prvo da pogleda neko ko stvarno zna i ume a tek onda da odluči šta i kako dalje. Nema potrebe za dizanjem fame ali oprez je neophodan. I ja umem da zavarujem ali ne garantujem ništa. Pamet u glavu i spremi keš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ako me je život išta naučio je da nikog ne pokušavam da ubeđujem,  ni u šta.

Pogotovo nekog ko pita za mišljenje pa kad ga dobije odma krene u kontru. Pa što si nas onda pitao??

 

Ja živim od toga što vodim održavanje kamiona u jednoj firmici sa par stotina vozila.. svaki dan jurim, viđam i rešavam i ovakve probleme. Pukotine šasije se dešavaju tu i tamo, zamor materijala, starost, uslovi rada... Postoji nešto što je estetski problem a donekle bezbednost (nosač kofera, rukohvat, nosač auspuha, šta god) ali kad je nešto strukturni, bezbednosni problem - tu nema objašnjavanja dal treba ili ne treba. Mogu da mu objasnim i detaljno i koje sile i zašto deluju  i koje su to zapravo poluge na tom mestu, konstrukcija tog dela rama je najteža na motorima,   ta priča jako jako ozbiljna i ni malo bezopasna... 

Ali, digao sam ruke od toga. 

Odo da srčem kafu ...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
5 hours ago, lomitelj said:

Ne znam u kom stanju je zavareni spoj i zašto izgleda tako kako izgleda ali se čini da je bilo popravki koje nisu urađene kako treba. Ili je to radila osoba koja nije dovoljno kvalifikovana za taj rad. Zavarivanje nije šala. Da bi neko bio kvalifikovani zavarivač čeličnih spojeva, ide jednom godišnje na atest svog znanja i umeća a ako radi sa drugim metalima, onda na svakih šest meseci. Svoje usluge i naplaćuju shodno tome. Uzevši rečeno u obzir, ovo treba prvo da pogleda neko ko stvarno zna i ume a tek onda da odluči šta i kako dalje. Nema potrebe za dizanjem fame ali oprez je neophodan. I ja umem da zavarujem ali ne garantujem ništa. Pamet u glavu i spremi keš.

Pa i ici cu kod profi zavarivaca to je sigurno, prvo da pogleda i kaze cenu.

 

I ja mislim da se previse dize fama... ovde se kod nas vozi na polovnim gumama itd... Ako je neko 1990. vario u fabrici ili je robot radio ne vidim zasto u 2021. neko ne moze profesionalno da zavari nesto sto je svakako vareno. 

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
6 hours ago, Disko Nindža said:

Meni samo nije jasno zasto bi čekao kraj sezone da to središ??

Poskidaš okolo plastike i rezervoar, zaštitiš ostatak nekom debelom krpom i nosi to ODMA da se vari,

Ko što kažeš nije to svemirska nauka, samo odnesi nekom krštenom variocu i nemaš frke.

Novac kao prvo. 

 

Videcu da li mogu na licu mesta da skinem rezervoar i zastitim oklope, ne znam kakva je procedura. Da mogu da ga odvezem a ne da trazim ko ce da slepa tj. prevozi. Ni to ovde nemam. Sve u svemu troskovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja