Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Kolege, evo i ja da se upisem i pohvalim, od pre par dana vlasnik VFR 800 vtec, za sada (~1000km) prezadovoljan sam motorom, kako se ponasa, kako ubrzava kako sa niskih obrtaja, tako i u vtec-u :jee:, lagan je za manevrisanje (samo da se naviknem na ove bocne kofere).. Nisam siguran da li je motor od nekog od kolega sa foruma, verujem da ce ga neko od vas prepoznati ako jeste..  

 

Slika je sa pauze, u povratku sa Divcibara :hack:

20210815_133625.jpg

Promenio član Lošmi_WayOfLife
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Kolege, evo i ja da se upisem i pohvalim, od pre par dana vlasnik VFR 800 vtec, za sada (~1000km) prezadovoljan sam motorom, kako se ponasa, kako ubrzava kako sa niskih obrtaja, tako i u vtec-u :jee:, lagan je za manevrisanje (samo da se naviknem na ove bocne kofere).. Nisam siguran da li je motor od nekog od kolega sa foruma, verujem da ce ga neko od vas prepoznati ako jeste..  
 
Slika je sa pauze, u povratku sa Divcibara :hack:
20210815_133625.thumb.jpg.193aae228f8c3878edf9d4ccb0d62a4e.jpg
Dobro došao među zaražene sa V4. Ali, da li je zbog ugla ili zbog nečega drugog ali taj kofer zaista čudno izgleda. Deder okini više fotki kad stigneš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@Lošmi_WayOfLife Nekako mi, da prostiš, štrče, previš su odvojeni od motora, ovako na oko. Kao da ne prate liniju motora. Ali, moje oko, moja stvar, tvoj motor, tvoja uživancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Onako, mozda je do slike, mozda je stvarno previse od linije motora. Uglavnom bili su prosecno napunjeni, stvari za devojku i mene za dva dana, nisu mi smetali, pustim ruke sa kormana na 70-80, nista ne trese, u krivinama se ponasa kako treba, ne vuce, ne zanosi. A ostale kolege, ako vidite nekoga da vam na parkingu zagleda nosace kofera, ja sam, nemojte da zamerite :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
On 8/21/2021 at 8:40 AM, Surla85 said:

Ovaj relej je od-za anlaser,kad ti gore stisnes dugme preko ovih malih zica dobija signal,relej prespaja one 2 debele(+) i tako salje struju na anlaser.

Za test zice nemam pojma...

Uzmi unimer,izmeri akumulator,posle stavis jedan pipak na + akumulator,drugi na engine negde,pa ces da vidis da li je ista voltaza.

 

 

Danas sam radio kocnice, mrzelo me da skidam masku al sam probao multimetrom masu. Meni kad upalim taj test stoji 1. Ako ima provodnost, pisti i pise 000. Probao sam na minus i sraf gde se srafi regler, posle sam na minus klemu od mase i neki random sraf kod agregata i pisti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Onako, mozda je do slike, mozda je stvarno previse od linije motora. Uglavnom bili su prosecno napunjeni, stvari za devojku i mene za dva dana, nisu mi smetali, pustim ruke sa kormana na 70-80, nista ne trese, u krivinama se ponasa kako treba, ne vuce, ne zanosi. A ostale kolege, ako vidite nekoga da vam na parkingu zagleda nosace kofera, ja sam, nemojte da zamerite :jee:
Ja realno baš i nisam nešto objektivan jer imam originalne Hondine kofere. Motor je bitan. Kofere staviš kad ti trebaju. Samo uživaj.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
1 hour ago, Motorcyclist said:

Danas sam radio kocnice, mrzelo me da skidam masku al sam probao multimetrom masu. Meni kad upalim taj test stoji 1. Ako ima provodnost, pisti i pise 000. Probao sam na minus i sraf gde se srafi regler, posle sam na minus klemu od mase i neki random sraf kod agregata i pisti.

Tako i treba da pokazuje 1 na multimetru.Imas dobru masu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Losmi to je moj bivši motor.

Da te lepo služi i navozas se.

Ja sam ga pre dve ili tri godine prodao Milošu.

On mu je radio nosace kod Sebe, stavio kofere i odradio sedište.

Kod mene je već bio sa povišenim volanom i vizirom.

Vrhunski motor, ide kao mećava, po krivinama se vozi kao po šinama

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12
MOTO-CNC.COM

Honda VFR800 Vtec Bar Risers - TRADE PRICES to Public - Same Day FAST Dispatch - Get VFR800 Handlebar Kits - BUY NOW From the No1 Online Manufacturer!

 

Jel ima neko da prodaje ili zna nekoga ko zna nekoga da prodaje......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 2 sati, Nikola-Pera je napisao:
MOTO-CNC.COM

Honda VFR800 Vtec Bar Risers - TRADE PRICES to Public - Same Day FAST Dispatch - Get VFR800 Handlebar Kits - BUY NOW From the No1 Online Manufacturer!

 

Jel ima neko da prodaje ili zna nekoga ko zna nekoga da prodaje......

 

Narucio drugar iz Engleske za 1100XX i kad je montirao kratka crijeva od prednje kocnice i kvacila, pa povedi racuna o tome. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Danas uhvatio malo vremena, pozajmio kablove za paljenje i reko da probam da li je do akumulatora. Palio je u dvoristu bez ikakvih problema, pustim da upali ventilator, ugasim pali... Tako 10 puta, pali. Reko idem u voznju nema sanse da se sam od sebe popravio. Stanem na benzinsku, banku... sve ok. Dosao kuci, uteram u dvoriste, teze zavergla, al pali. Odmah podignem haubu od automobila, prikacim na kablove, pali na klik, brze zavergla (logicno, jaci aku), i tako 10tak puta bez ikakvog problema.

 

Spustim haubu, probam na njegov, krk opet sporije. Znaci rekao bih zamena akumulatora mi ne gine. Nije hica al morace.

-

 

Takodje za vikend planiram da stavim termalne paste za cpu izmedju reglera i aluminijumske ploce na kojoj je, a mozda i vremenom na plocu ili iza pasivni kuler od graficke cisto da bolje odvodi toplotu, a i ja da ubijem vreme. Ventilator mi se bas ne budzi. Regler nije MOSFET, fabricki je od neke Honde tako da mu kroz eksploataciju kvar ne gine. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Možda bolje da ne stavljaš pastu, jer problem s VFR-om je što jako greje pa ram zagreje, pa će regler preko rama da dobije tu toplotu, kod drugih motora veza sa ramom je dobra za hlađenje jer u tom slučaju regler otpušta toplotu u ram, ali sa VFR-om je obrnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
8 minutes ago, Biker-Boy said:

Možda bolje da ne stavljaš pastu, jer problem s VFR-om je što jako greje pa ram zagreje, pa će regler preko rama da dobije tu toplotu, kod drugih motora veza sa ramom je dobra za hlađenje jer u tom slučaju regler otpušta toplotu u ram, ali sa VFR-om je obrnuto.

Imas nekoliko stranih linkova sa istom metodom i merenjem temperature. 

Vezan je za tu plocu kako bi prenosio toplotu na nju. Nemam IC termometar da imam izmerio bih pre i posle. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
6 hours ago, Biker-Boy said:

Ma najbolje staviš Joškin i miran si

E jbg sad kupovati novi regler pored ispravnog, nisam bas toliko u kesu xD

 

Ima na wemoto MOSFET, da li Electrexov oko 70-80e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, Motorcyclist said:

E jbg sad kupovati novi regler pored ispravnog, nisam bas toliko u kesu xD

 

Ima na wemoto MOSFET, da li Electrexov oko 70-80e

Sad ti više i nije neophodan, idu hladniji dani. Joškin je mislim 50.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja