Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Eneos

 

menjac prestao biti bucan , Motul mu nije prijao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
44 minutes ago, Motorcyclist said:

E takve mi informacije trebaju. 

 

Mislim da bi Silkolene pro trebao biti ok. Cak i comp 4.

Motul mi je bio dostupan uvek ali posle 1500-2000km pocne menjac da se javlja

Repsol od prvog kilometra nije valjao, cak je i kvacilo proklizavalo, izbaceno brze-bolje

Shell - dobar

Eneos - dobar

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova

Primetio sam da neutral nije bas najprecizniji, da li moze biti do dzeka pa da otkacim i malo operem cleanerom i wd-om? Nadam se da se ne mora skidati maska xD. Vidim da je tu zaprljano oko poluge pa mi prvo pada napamet.

 

Primetio sam i sat da laze, veceras sam merio gps-om:

 

Na 50km/h po gps-u je 43.

Na 80km/h je 70.

Na 100km/h je 86.

 

Video sam samo da je zadnji zupcanik 43, sto bi trebalo da je fabricki, prednji nisam uspeo da vidim, probacu sutra. Mada mi se nista ne rastavlja.

Gume su propisanih dimenzija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova

Citao sam malo po netu, bice da je do finese ubacivanja u neutral, nije kao kod mene na gpz-u rokni iz sve snage i eto ga. Drugo kazu i od ler gasa.

 

Sto se tice pogresnog citanja brzine, po nekoj racunici odstupanja, bice da su napred -2 zuba sto dodje 12,5%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
5 hours ago, Motorcyclist said:

Citao sam malo po netu, bice da je do finese ubacivanja u neutral, nije kao kod mene na gpz-u rokni iz sve snage i eto ga.

Tako je, samo pipneš na dole.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno
On 7/2/2021 at 8:28 AM, Darko Mihajlovic said:

Nije dct , menjac :)  a cini mi se - raketa .. 130 nm i 173 konja. Kako moze da se cini ?!  
Ne svidja mi se retardirani zvuk V4 agregata ( dok se ne zagreje tripujem se da se pokvario ) , i nervira me “kling-klang” iz kardana ( sto je normalno , takva je veza ) , ostalo je sve top ... mada i ovo su moja subjektivna misljenja, neko voli v4 zvuk. 
za moj licni pojam , da je ovaj motor redni 4 i da ima lanac umesto kardana - bio bi savrsenstvo 

Isti utisci za Crosstourer 1200.... zvuči kao skuter sa kineskim akrepovićem, iako ima neki arrow.... i taj kardan koji me nervira.... i jedna ogrooomna zamerka Crostourer je težak ko tuč, još kada se na masu dodaju prokleti krešbarovi, sikdplate, koferi... da vidiš zabave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
9 hours ago, Motorcyclist said:

Citao sam malo po netu, bice da je do finese ubacivanja u neutral, nije kao kod mene na gpz-u rokni iz sve snage i eto ga. Drugo kazu i od ler gasa.

 

Sto se tice pogresnog citanja brzine, po nekoj racunici odstupanja, bice da su napred -2 zuba sto dodje 12,5%.

Brate vozi taj motor,nije to novo pa da radi perfekt.Sat laze 5 km uglavnom,tako po gps nemoze tacno da se bas izmeri.A prednji lancanik je 16 zuba,i pinjon za kilometar sat se pogoni sa prednjeg lancanika.

Moj je svajcarac,i fabricki je imao 16-45 zuba lancanike.Mada sad imam nazad 43 zuba lancanik,nesto malo je izgubio na snazi,al za mene neprimetno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
1 minute ago, wiking said:

Brate vozi taj motor,nije to novo pa da radi perfekt.Sat laze 5 km uglavnom,tako po gps nemoze tacno da se bas izmeri.A prednji lancanik je 16 zuba,i pinjon za kilometar sat se pogoni sa prednjeg lancanika.

Moj je svajcarac,i fabricki je imao 16-45 zuba lancanike.Mada sad imam nazad 43 zuba lancanik,nesto malo je izgubio na snazi,al za mene neprimetno.

Pa ne smeta malo da osvezim temu pitanjima a i volim da prikupljam informacije, svakako ce mi trebati tokom godina odrzavanja :) 

5km/h je ok, ali na 120km/h moram da pravim korekciju da vozim 100... -2 zuba napred, ako je, to mi je puno, verovatno cu pri zameni staviti -1 ili ici nazad +2. sto bi trebalo da je negde isto koliko sam skontao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Stavi fabričke zubčanike, i nemaš nevolje, doduše neće ni onda biti 100% tačno, većina motora u proseku pokazuje 5km/h veću brzinu, mada i bolje tako, manja šansa da te skenja radar pa da te drkaju za par km/h

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
7 minutes ago, Motorcyclist said:

Pa ne smeta malo da osvezim temu pitanjima a i volim da prikupljam informacije, svakako ce mi trebati tokom godina odrzavanja :) 

5km/h je ok, ali na 120km/h moram da pravim korekciju da vozim 100... -2 zuba napred, ako je, to mi je puno, verovatno cu pri zameni staviti -1 ili ici nazad +2. sto bi trebalo da je negde isto koliko sam skontao.

Pre ce biti da je kilometar sat ili pinjon los,pa zato laze.Lancanik zadnji mozda nadjes veci,prednji nema ni manji ni veci od 16 zuba.Mislim kod nas tesko da ces naci,jer ovi nasi guraju samo 16-43.Jedino neko da donese od preko,mada ja nisam ni tamo nasao.Za pinjon moras plastike skinut.Mozda je zaprljan,mozda sajla je vec losa i istrosena.Ima jedna mala plastika iza pinjona,ona ide na izlaznu osovinu,i tako pokrece pogon za kilometar sat.Mozda je vec izlizana,pa malo preskace,i onda dolazi da se desava da sat laze.Nije lose jednom godisnje,skinuti deknu lancanika,i ocistiti tamo iza,jer od spreja zna biti puno djubreta.Ako dolazis u Apatin na susret,ja sam tamo sa belim vfrom su tablice.Pa ti mogu dat par saveta oko vfr-a.Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
25 minutes ago, wiking said:

Pre ce biti da je kilometar sat ili pinjon los,pa zato laze.Lancanik zadnji mozda nadjes veci,prednji nema ni manji ni veci od 16 zuba.Mislim kod nas tesko da ces naci,jer ovi nasi guraju samo 16-43.Jedino neko da donese od preko,mada ja nisam ni tamo nasao.Za pinjon moras plastike skinut.Mozda je zaprljan,mozda sajla je vec losa i istrosena.Ima jedna mala plastika iza pinjona,ona ide na izlaznu osovinu,i tako pokrece pogon za kilometar sat.Mozda je vec izlizana,pa malo preskace,i onda dolazi da se desava da sat laze.Nije lose jednom godisnje,skinuti deknu lancanika,i ocistiti tamo iza,jer od spreja zna biti puno djubreta.Ako dolazis u Apatin na susret,ja sam tamo sa belim vfrom su tablice.Pa ti mogu dat par saveta oko vfr-a.Pozdrav

Ima na Wemoto +1 i +2 kao i -1 i -2 i za prednji i zadnji. Odatle inace i narucujem delove kada nesto nema ovde. Pa cu tako za sledecu sezonu mozda i tu sajlu, nije skupa kao i pinjon ako utvrdim da prednji zupcanik nije menjan.

Hvala na savetima. Nazalost ne dolazim ove godine, poklapa se motoskup sa Vajskom a i najavljuju obilne padavine :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
5 minutes ago, Biker-Boy said:

^ Zato sam ja i prodao devetku, počeo mi se previše često dešavati taj scenario :lol:  :D

Nisam ni znao da si uzeo drugi motor. Koji bandit si uzeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nije mi interes da reklamiram "malu privredu" a pogotovo ne iz Nemačke ali moram da pohvalim "Thurn Motorsport" koji i dalje ne staju. Vlasnik je nekada bio ili hteo da bude trkač a voli VFR, svih generacija i, pored uobičajene prodaje delova za Honde, uvek pronađe nešto da unapredi i sam napravi, testira i izvrši homologaciju istog kako bi bilo legalno za ugradnju (Nemačka i propisi to su srca dva...). Ono što sam upravo video na forumu vlasnika VFR je tzv dnevno svetlo za RC36. Bela i crvena su od članova koji su ugradili a ostale od proizvođača. Na fotografijama se ne vidi koliko jako sijaju ali je sjaj pohvalan.

 

VFR2.jpg.03973dc1409e13f3277da11e26b2dbf4.jpg

 

VFR3.thumb.jpg.d7481174942c0c2e176d6d51d71a98cd.jpg

 

VFR4.thumb.jpg.8fab3e61f52b8a11ed0bef11c1990f99.jpg

 

VFR1.JPG.9403f04ca18ad8a820f40935e0070d16.JPG

 

VFR5.thumb.jpg.9ab05aefdb8b6aa5d98f4b868e9c44de.jpg

 

P.S.: Kupio sam od "Thurn Motorsport" retrovizore za moju VFR koji će uskoro ovde na oglas. Izgledaju kao originali ali stoje nešto niže, lepše "čuče". Originalni je bio pukao (promašio sam oslonac za nogu i ode Honda na bok, tup!) a njegovi su mi bili veoma blizu originalnih. Sada sam uzeo originale, želim je vratiti u prvobitno stanje, to je jedan razlog a drugi je da su noseći šrafovi počeli da rđaju. Stoji mi napolju i to ne mogu da dozvolim. Dakle, njegovi će na prodaju, kao i MRA vizir ali o tom, po tom. 8)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova

Vozio se veceras sa saputnicom, moram da kazem pozitivno iskustvo za razliku od GPZ-a. Mnogo bolje podnosi i sto se tice ubrzanja, kocenja, ogibljenja i samog ponasanja na putu. 

Moram jos podesiti kvacilo tj. polugu nisam se jos privikao od gpz-a, kasno vata :D

 

Dalje, paljenje. Nekad mi se cini da bolje sastavi hladan mada mislim da ga nepotrebno nekad ugusim cokom, jer je razlicito nego na gpz-u. Ako je ugrejan agregat primetio sam da ga cok gusi i nema potrebe ni malo dodavati. Cak i ako se ohladio ali si se vozio pre sat vremena npr. Moracu to jos testirati kako i koliko dodavati. GPZ je teze palio hladan (ne znaci da je lose samo poredim sa ovim) ali vruc bukvalno na TAK i BAM, hvata. 

 

VFR mnogo brze vrti, dok GPZ bez obzira da li je nov akumulator uvek je sporije vrteo, verovatno sto je dvocilindras. Rekao bih da je akumulator dobar i da paljenje nema veze sa njim. (iako bih trebao proveriti multimetrom cisto da vidim da li je to 12.6-12.7V)

 

Takodje, kao i na GPZ-u se desava da se nekad cuje krrrrrk, verovatno frajlauf ili sta vec, samo se to na GPZ-u znalo desavati jednom mesecno a nekad zaredja u par dana nekoliko puta pa opet ne po mesec dana. 

 

Svakako cu odraditi vremenom i sinhronizaciju karbova, proveru zazora ventila i po potrebi stelovanje, nove svecice, filter vazduha, novi akumulator i verujem da ce to biti to. Mada generalno sam zadovoljan, ide odlicno, nema nikakvih trzanja ili bilo sta. Jedino bih voleo da manje vrti dok ne sastavi ali mozda je to i normalno na ovom modelu :D

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova

Pretpostavljam da ne bi bilo lose i ovo da se zameni

 

WWW.WEMOTO.COM

Online shop for Honda VFR750 FL RC36 90 Picture of Honda VFR 750 FL RC36 90 Starter Clutch Repair Kit Motorcycle parts and accessories

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
1 hour ago, Motorcyclist said:

Pretpostavljam da ne bi bilo lose i ovo da se zameni

 

WWW.WEMOTO.COM

Online shop for Honda VFR750 FL RC36 90 Picture of Honda VFR 750 FL RC36 90 Starter Clutch Repair Kit Motorcycle parts and accessories

 

Ako imas taj krrk ko paljenja(uglavnom kad je hladan motor),onda imas i problem.Sto pre to resi,jer taj deo nov,jako je skup,ako pukne.Polovan naci je tesko,jer to je ahilova peta starijih vfra.800-ka vec nema taj problem,jer umesto tri,ima puno malih rolnica.Inace popuste tri srafa na kucistu frajlaufa,i pocne da seta,i na kraju pukne.Ja sam tako prosao,da su se toliko izvrteli sarafi,da mi je strugao deknu kvacila....Sreca pa se to vec desilo kad sam vec sa puta stigao kuci. Treba sa loktajdom plavim zalepit opet sarafe,i zategnut na 40 njutometra.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja