Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nisam našao temu za Crossrunner, a vidim da je kolega već pisao ovde i da je u osnovi VFR800...

Gledao sam neki primerak 2016. godište iz CH, deluje uredno. Malo mi je zapalo za oko da ima nešto musavo oko poklopca ventila sa jedne strane. Kao da je malo aljkavo dihtovano sa nekom masom na jednom zadnjem cilindru. Da li se uopšte dihtuje sa time ili treba da ima dihtung?

Koliko vode može da kondenzuje iz auspuha? Ne znam da li se vidi na fotografijama ali baš izbalavi gumu i felnu sa desne strane...
9b8dd35c983bcd678c0111aa3e70f8f2.jpg07296b66a0ff4b73c508686167da8cf5.jpgcdfc67c8814c5b95b03fcd64d3cea076.jpg3ff00ee402f24f4e69fa8c7cd62b3b17.jpgc458797d096fdc3639c68d32ed5a4d98.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 4/26/2021 at 5:11 PM, X8 Vračar said:

Nisam našao temu za Crossrunner, a vidim da je kolega već pisao ovde i da je u osnovi VFR800...

Gledao sam neki primerak 2016. godište iz CH, deluje uredno. Malo mi je zapalo za oko da ima nešto musavo oko poklopca ventila sa jedne strane. Kao da je malo aljkavo dihtovano sa nekom masom na jednom zadnjem cilindru. Da li se uopšte dihtuje sa time ili treba da ima dihtung?

Koliko vode može da kondenzuje iz auspuha? Ne znam da li se vidi na fotografijama ali baš izbalavi gumu i felnu sa desne strane...
9b8dd35c983bcd678c0111aa3e70f8f2.jpg07296b66a0ff4b73c508686167da8cf5.jpgcdfc67c8814c5b95b03fcd64d3cea076.jpg3ff00ee402f24f4e69fa8c7cd62b3b17.jpgc458797d096fdc3639c68d32ed5a4d98.jpg

Deklu je definitivno neko zamazao nespretno a kondenz da, ima ga dosta i kod mene kad je fabricki izduv. Ima na dnu rupicu gde kaplje , svaki put se isprepadam , bas kaplje. Sa otvorenim izduvom nemam (ili nevidim) kondenz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nabavio višlje nosače kormana i montirao juče. Definitivno još uspravniji položaj sedenja. Sad bi trebalo da je to-to. Biće uskoro i neka malo duža probna vožnja pa ću videti da li mi se ruke sad umaraju. Na heblovima nisam mogao voziti ni 50 km da me ruke i ledja ne zabole... 

Na poslednjoj slici se vidi da je korman baš fino visoko došao. :jee1:

 

6R2ZreS.jpg

D1RcJnS.jpg

QPCPEVX.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Definitvno je taj nagnutiji problem kod VFR-a svih generacija, čim si makar i malkice viši od standarda. Sad će to biti sigurno druga priča. Ja nemam problema, visok sam 176cm, skoro pa standard.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, lomitelj je napisao:

Definitvno je taj nagnutiji problem kod VFR-a svih generacija, čim si makar i malkice viši od standarda. Sad će to biti sigurno druga priča. Ja nemam problema, visok sam 176cm, skoro pa standard.

Pa nadam se... Ja sam 186 visok i baš mi je bilo nezgodno na heblovima. Pre ovih nosača kormana sam stavio neke niske, bilo je drastično bolje nego sa heblovima svakako, ali mi ipak nije bilo to - to. Ovi su za oko 2 cm višlji od prethodnih pa se nadam da sam sa njima rešio problem. Svakako više ni ne mogu podizati korman zbog dužine kočionog i creva za hidro kvačilo, kao i elektro instalacije. Ovo je maksimum podizanja što creva dozvoljavaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@ThePainkiller Slušajući iskustva kolega iz mog okruženja, 1,5cm je dozvoljeno bez da se brineš oko dužine creva i kablova tako da je tih 2cm sigurno gornja granica. Htedoh reći da su svi oni, koji su podizali upravljač, bukvalno progledali. Ja sam probao, doduše nisam vozio i bi mi nekako čudno. Videćeš, tek ćeš da uživaš. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 2 minuta, Biker-Boy je napisao:

@ThePainkiller probaj nosace kormana od Yamahe Fazer600, oni su zakrivljeni prema vozacu, i tu dobijes jos par stepeni uspravniji polozaj 

Probao sam da nađem takve (isti su i od TDM-a 850 3vd), ali niko ih nema... Mada, bojim se da ne bih mogao njih da montiram zbog dužine kočionog creva. A da menjam i creva sad, to mi se baš i ne radi... Ovi su od Suzuki V-Stroma i prilično su visoki. Mislim da će ovo biti dobitna kombinacija, ali vožnja će reći sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Поздрав свима момци, само да се пријавим у групу/тему. Боље вас нашао све

Једно питање за све, које уље препоручујете за RC46 2004?
Jош једно питање, да ли знате некога или случајно има неко од вас, ону малу пластику што иде са леве стране испод седишта и прекрива акумулатор? Тамо где се откључава седиште?

Фотке ће бити кроз пар дана

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
Pre 6 sati, Svaler je napisao:

о питање, да ли знате некога или случајно има неко од вас, ону малу пластик

Ja sam poručio to i kupio u Delti, bilo je oko 2300 din. Pisao sam negde ranije u ovoj temi.

 

Dobro dosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
On 9.4.2021. at 12:48, Xnikolax je napisao:

Ja sam danas probao, sve osim skidanja onog skorka ili kako ga vec zovu. Iskreno ima razlike, po gradu mi je ispod 4500 bio kao da se gusi nekako, kao kad mu smesa nije dobra, posle ovih izmena je valjda prodisao, ravnomernije prima gas. Ne verujem da bas moze da utice na stednju jer mu vise vazduha ulazi. Meni je bilo bitnije da dobijem to ravnomerno ubrzanje jer uglavnom vozim po gradu.

Koлега, јел може утисак после мало више времена након што си урадио ово? Питам пошто и ја планирам па да видим. Да ли је било чисто због еуфорије након што си урадио тај "захват" или и касније примећујеш разлику?

 

И мени доста смета то на малим обртајима, као да има неку кнедлу или не знам како да опишем, коју не би требао да има V4 агрегат. Бар код 750 нисам приметио да има такав симптом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@SvalerBojim se da kod tog RC46 2004 (Vtec) modela nema leka za tu knedlu, mada to tehnicki i nije knedla, vec upravo taj Vtec sistem varijabilnog rada vantila je i bila najveca mana tog agregata jer je motor (suvise) pitom sve dok na 6 i nesto hiljada obrtaja iznenada ne udari Vtec (i krenu sva 4 ventila po cilindru da rade) i taj transfer snage se nije bas dopao vecini vozaca, jer su navikli na ravnomeran fluidni rad RC36 750ccm agregata. Kasnije su malo spustili prag obrtaja da bi se Vtec ranije palio.

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ma не говорим ја само за разлику кад је активан vtec и кад није.
Једноставно испод 4.500 обртаја је то баш изражено и највише иритира у тој градској вожњи, типа кад скрећеш па треба полако да крене. 

Баш због тога ми волео да чујем колегу какви су утисци након неког времена вожње са урађеним оним "модовима"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx
13 hours ago, Svaler said:

Ma не говорим ја само за разлику кад је активан vtec и кад није.
Једноставно испод 4.500 обртаја је то баш изражено и највише иритира у тој градској вожњи, типа кад скрећеш па треба полако да крене. 

Баш због тога ми волео да чујем колегу какви су утисци након неког времена вожње са урађеним оним "модовима"

I dalje imam osecaj da je dosta zivahniji na tim nizim obrtajima. Dobra stvar je sto ceo "zahvat" traje 10 min. Nisam skidao onu "disaljku" jer iskreno ne vidim kako bi to nesto mnogo poboljsalo dotok a opet mislim da ti ipak znaci jer ona povlaci vazduh odozdo i ne dozvoljava da nesto upada i time dodatno prlja filter. Ako nekad budes svracao u Bg javis se pa mozemo da napravimo pravi test u uporedimo motore :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Desilo mi se pre neki dan po prvi put, a danas se ponovilo - motor se sam od sebe ugasi kad menjam brzine iz prve u drugu. Krenem, stisnem kvačilo, pomerim papučicu i motor se ugasi. Jel se dešavalo nekome ovo?

 

Oba puta se desilo otprilike na prvom semaforu od kad krenem s parkinga. Nakon što se ugasi, upalim ga i tera bez problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
4 hours ago, Forsberg said:

Desilo mi se pre neki dan po prvi put, a danas se ponovilo - motor se sam od sebe ugasi kad menjam brzine iz prve u drugu. Krenem, stisnem kvačilo, pomerim papučicu i motor se ugasi. Jel se dešavalo nekome ovo?

 

Oba puta se desilo otprilike na prvom semaforu od kad krenem s parkinga. Nakon što se ugasi, upalim ga i tera bez problema. 

Pogledaj prekidac bocnog nogara,ocisti ga sa brake klinerom,jer zna da zalepi od spreja za lanac.Desava se to da prekidac daje signal da je nogar otvoren,i cim ubacis u brzinu,motor se ugasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Аууууу, леп леп


Јел то можда прави next step после овога? received_831878050764456.jpg

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
Pre 13 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

Ehej, pa i ja sad pripadam ovoj grupi :)

69f31b1919b7ca82c98be9cc8358c613.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vidjen uzivo ...sta reciii:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja