Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 2/6/2021 at 6:48 PM, kingdrom said:

Ovo je potpuno tacno. Prosto je neverovarna razlika izmedju VFR i GS. Sa strane gledano deluje kao da bi VFR trebalo da se vozi 2x lakse a u praksi je skroz drugacije. Nisam neki sad bas brzi vozač ali imam na dva tocka prevezenih preko100k kilometara i do GS-a sam uvek vozio sport-tour vrstu i nemam pojma u cemu je fora ali sa GS prolazim iste krivine 20% brze nego sa VFR.

I kupio sa GS bas zato sto me je na avalskom putu neko obisao dok sam vozio hondu  a on sa Gs-om i sa takvom lakocom odlazio od mene da mi nije bilo jasno kako. Da se razumemo i dalje mi je VFR no.1

20200726_160120.jpg

Nemoj kao ja da se iznenadis kad krenu sa Stromovima da te obilaze u krivini, izuzetno sposobni motori. Od Ustiprace do Tjentista je put uzan i sa puno kratkih krivina, dosta oronuo asfalt narocito kad se priblizavas Tjentistu - e tu me Strom obilazi kako oce.

Promenio član Grnca
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

@GrncaTo je tačno što si napisao. Mene isto obilaze na tim uzanim iskrpljenim putevima, punim krivina. Naravno, na brzim deonicama se situacija drastično menja. Šta li je u pitanju, mekše ogibljenje, uspravniji položaj vozača, drugačija ciklistika tek neki motocikli su sa pravom zaradili epitet univerzalaca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 9 sati, Grnca je napisao:

Nemoj kao ja da se iznenadis kad krenu sa Stromovima da te obilaze u krivini, izuzetno sposobni motori. Od Ustiprace do Tjentista je put uzan i sa puno kratkih krivina, dosta oronuo asfalt narocito kad se priblizavas Tjentistu - e tu me Strom obilazi kako oce.

Ja vozim malog smora 2020, odlican motor, krivine mu leze, dovoljno snage za vozaca bez suvozaca, balans odlican, moze da se vozi na fuzaster bez problema u krivinama, dok na pravcima sa VFR-om malo teze. Brze krivine smoru isto pasu kao i kratke. Polozaj savrsen. VFR odlican motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Ma kako god da se vozi, leži, koči ili ubrzava VFR je baš nekako po mom ukusu. I to zaključno sa Vtec-om. Pre njaga bih posedovao Dukca 916, ali na njemu sa 186cm i 120kg delujem kao ....

 

 

20210209_082426.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
7 hours ago, lomitelj said:

Pitanje/molba. Da li neko ima natpise za "VFR", "Interceptor" i "Honda" sa krilima u tzv ".ai" ili ".eps" formatu?

Potrazicu , ja sam (tj pravili su mi) u ZR firma DigiNet , sekli su mi  INTERCEPTOR pravo a i sa krivinom da moze da se zalepi unutar felne, ako ne , pitacu Ivanu koja je bila zaduzena za dizajn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Koja je prica sa snagom motora u ovakvim slucajevima, da li se restrikcija moze skinuti?

Oglas je u Svajcarskoj

1183840287_Screenshotfrom2021-02-0918-34-41.png.2198a1d1a6f02f40a98ea9b8ecbbef4f.png

 

31956742_Screenshotfrom2021-02-0918-36-44.png.c523fc5485296704fa345324d11204b3.png

Promenio član Desmo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Treba videti da li je Honda pravila takav motor sa smanjenom snagom ili su to Švajcarci radili naknadno. 

Ako nije blokada od Honde, onda se ne može dobiti Amss uverenje... tj nema registracije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Evo, vidi se pravo sečena nalepnica i druga gde smo "pecali" u kom radijusu da odseče kako bi se lepo uklopilo u felnu

IMG_20210209_211318.jpg

IMG_20210209_211334.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Sve sto je napisano za vfr oko voznje potrosnje podrzavam imao sam vfr 2003 3 sezone i sve je tako...zato sam ga i prodao...naked mi mi mnogo bolje legao..laksi pogotovu za krace krivine manja potrosnja i ne moras ga drzati puno u obrtajima i saltati pre svake krivine...mozda je moja greska bila sto mi je to prvi motor ali sve sam na njemu primemetio kad sam seo na cb600..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Uh Sale, ja VFR volim baš zato što ne moram da ga držim na nekom suludom broju obrataja. Pričam o 2000. godištu. Oko 5k obrtaja milina i vožnja i potrošnja i zvuk i sveee :D 

 

Što se tiče blokade što je @Desmo pominjao, mislim da je velika jebada skinuti je. Kad sam ja kupovao sam se malo raspitivao o tome i koliko se sećam, maltene mora ceo komp da se reprogramira. Ovo apsolutno laički pišem, jer su mi malo izvetreli detalji, ali sećam se da nije bilo isplativo ni sigurno da će moći da se uradi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

VFR VTec i VFR Fi su ˝nebo i zemlja˝ po pitanju vožnje, ponašanja agregata i agilnosti. VTec je prilično mlitav do 5K obrtaja (kad aktivira VTec), dok Fi čupa već sa 2K obrtaja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

VFR traži navikavanje i poštovanje njenog ponašanja. Prvo je kočenje. To što aktivira obe je koliko plus toliko i minus. Funkcioniše ali nije uvek zahvalno. Tokom sporog kretanja, koračnom brzinom kada treba lagani dodir samo zadnje kočnice da stabilizuje mašinu, prednja ga zaustavlja i dok se to ne uvežba, baca iz balansa. Obrtaji. Nisam vozio FI ali svejedno. To je V4 koji, pored specifičnog zvuka, oprašta čak i pogrešan stepen prenosa. Tad ne kida, već ide malo laganije, ali ide. Ko hoće da oseti pravu energiju ispod sebe, onda gas i šaltanje između 8 i 10 hiljada obrtaja. Utisak je da će da vuče tako u beskonačnost. A može i laganica, na nekih 4 do 5 hiljada. Nije joj problem. Bar u slučaju VTec-a. Samo svrstavanje u sport-turing klasu, a ja ne znam ni jedan drugi motor koji je toliko između, je istina. Može da se krstari, do besvesti. Sa sva tri kofera, auto-put, magla, jedva 8°C i potrošila je oko 5,5. Osetila nije. Onda bez kofera, malo tvrđe oslanjanje, krivina u krivinu, oko 7 hiljada obrtaja i eto je blizu 7 litara na 100 kilometara. I? Oba puta sam iskreno uživao. Jeste, teže ide u kratke krivine ali kad naučiš da je pustiš da se spusti, "da padne" u nju, ide kao kroz brze, bez problema. Užasna je u mestu, ne voli da se namešta kada stoji. Glomazna je i nekako nezgrapna. Ja sebe ne mogu da zamislim na drugom motoru. Ne znači da je možda neću zameniti ali mi odgovara iako sam bar tri puta pao s njom, skoro u mestu. Ogrebao je, polomio i retrovizor i jbg, šta da se radi. Ljubav je to. Jbm ti sneg i ovaj minus, baš sam je se uželeo!

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
2 hours ago, lomitelj said:

VFR traži navikavanje i poštovanje njenog ponašanja. Prvo je kočenje. To što aktivira obe je koliko plus toliko i minus. Funkcioniše ali nije uvek zahvalno. Tokom sporog kretanja, koračnom brzinom kada treba lagani dodir samo zadnje kočnice da stabilizuje mašinu, prednja ga zaustavlja i dok se to ne uvežba, baca iz balansa. Obrtaji. Nisam vozio FI ali svejedno. To je V4 koji, pored specifičnog zvuka, oprašta čak i pogrešan stepen prenosa. Tad ne kida, već ide malo laganije, ali ide. Ko hoće da oseti pravu energiju ispod sebe, onda gas i šaltanje između 8 i 10 hiljada obrtaja. Utisak je da će da vuče tako u beskonačnost. A može i laganica, na nekih 4 do 5 hiljada. Nije joj problem. Bar u slučaju VTec-a. Samo svrstavanje u sport-turing klasu, a ja ne znam ni jedan drugi motor koji je toliko između, je istina. Može da se krstari, do besvesti. Sa sva tri kofera, auto-put, magla, jedva 8°C i potrošila je oko 5,5. Osetila nije. Onda bez kofera, malo tvrđe oslanjanje, krivina u krivinu, oko 7 hiljada obrtaja i eto je blizu 7 litara na 100 kilometara. I? Oba puta sam iskreno uživao. Jeste, teže ide u kratke krivine ali kad naučiš da je pustiš da se spusti, "da padne" u nju, ide kao kroz brze, bez problema. Užasna je u mestu, ne voli da se namešta kada stoji. Glomazna je i nekako nezgrapna. Ja sebe ne mogu da zamislim na drugom motoru. Ne znači da je možda neću zameniti ali mi odgovara iako sam bar tri puta pao s njom, skoro u mestu. Ogrebao je, polomio i retrovizor i jbg, šta da se radi. Ljubav je to. Jbm ti sneg i ovaj minus, baš sam je se uželeo!

Bravo kolega za komentar.Vrf trazi postovanje i neprasta greske.Sve je tacno sto si rekao,i izgleda svaki vfr ima istu osobinu da je nezgrapan u mestu,i tesko se upravlja sporom voznjom,sto diktira njegova tezina.Ja sam napravio gresku kad sam kupio rc36,a to je bilo da sam prodao rc24....Ako budem kupovao drugi vfr,noviji,rc36 neide od kuce.Nikad pouzdaniji i bolji motor nisam imao od vfr-a.Istina greje guzicu, nezgrapan.tezak je,al ja bas ga zato volim... :)

 

 

 

Promenio član wiking
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zašto svi kude VFR da se teško vozi po gradu i sporom vožnjom??

Ne znam da li je zbog moje visine/težine 188/93 ili mog umeća :D ali meni je moj VFR (rc36) bio skroz dobar i za grad i za sporiju vožnju, nikakav problem, u par prilika sam ga vozio na uskoj kratkoj i izuzetno sporoj vijugavoj karting stazi u Kuli, obara se ko bicikla samo treba malo raditi telom, posle sam da pada u krivinu.

Jedino jeste malčice nezgodan za manevrisanje u mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Težište je malo više, hoće da baci u stranu ako se prilikom zaustavljanja na vreme ne spusti noga/e ili je malo pod uglom

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Noob ili ne, jbg, slično sam i ja moju VFR, tri puta oborio. Još uvek mi je neverovatno kako sam to uspevao. Kum me i dan, danas zeza da sam jedini koga on zna da je toliko puta obarao zdrav motor na stranu. Jednom na levu, spora vožnja, koračna brzina, neuvežban i tup. Ode ručica kvačila. Drugi put, desno. Isto kao i on na snimku. Ode ručica kočnice. I treći put, vozili se u grupi, skretanje sa glavnog puta, skoro pa 180° skretanje, ispred mene svi skoro pa sišli sa motora, ja se smorio, spuštam nogu onako blago iznerviran a poda nema pa nema. Onda je fizika odradila svoje a stradao je retrovizor. Jbg, Noob na kub!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 30 minuta, lomitelj je napisao:

 ja se smorio, spuštam nogu onako blago iznerviran a poda nema pa nema. Onda je fizika odradila svoje a stradao je retrovizor. Jbg, Noob na kub!

Haha...nema poda... Setih se,vozao Kawu ZR7S ondaK,do taštine kuće uzbrdica od 100-tinak metara, a skreće se sa glavnog druma koji je isto pod nagibom, manjim ali ipak je nagib...Svratim motorom nešto da uzmem, vraćam se, moram stati na uključenju jer tu voze k'o šuntavi, a nije pregledno baš... Silazim polako na motoru, intuicija mi kaže idi malo nakoso, ublažićeš nagib tj. izbeći rupu... da, baš bezdan ako staneš prednjim na glavni drum, a zadnjim na početak sporednog (uzbrdice)... Ma ko sluša šesto čulo:)... Upravo tu stajem, desna noga izbačena, putuje, putuje...nema poda... Izvrnuo sam se kao MM kad se na može spasiti pada... Tašta uvek stoji gore dok ne odem,jer zna da je uključenje nezgodno, bilo autom, bilo motorom... Zetonja se izvrnuo kao... Brzo ustajem, gledam levo, ako naidje neki šleper oduvaće me...Motor pao na desno, nizbrdo... adrenalin, bes... Konju... podigao sam ga kao da je bicikl... Nosači kofera spasli ga i crash bar... tegić malo ogreban... Par tačkica na topu...I dan-danas me zeza... i treba:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Ovaj pusta nogu minut unapred... i onda mu je noga otisla nazad i izgubio teziste... ja sam po pljusku imao cim u sred serpentine na Tari, srecom laganiji motor pa sam samo pustio nogu, resetovao i pici dalje.
Ali ovako nesto jos nisam imao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 2/9/2021 at 9:26 PM, lomitelj said:

Pa ovo baš lepo izgleda! Šalji fajlove čim ih nađeš, molim te.

probali smo, mrka kapa, Ivana vec dve godine neradi u doticnoj firmi a nista od fajlova nije sacuvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja