Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4304 postova
24 minutes ago, Biker-Boy said:

Iz mog iskustva, potrošnja na mom VFR-u je bila u proseku skoro litru veća nego na 600cc rednim 4cilindričnim motorima (CBR,YZF) znači kretala se negde oko 6-6,5 litara.

A što se tiče skupljeg servisa za VFR, ne znam odakle ti to, jer cena servisa za VFR je ista kao kod ostalih R4 mašina, nema tu neke razlike, isti vrag.

A za grejanje, moja skuvana muda i spaljena guzica su živi svedoci, 

al zareko sam se kad je sledeći put kupim ima nekako da rešim-ublažim to grejanje, jebaću ja njemu mater :D

 

Tako sam i ja cuo za potrosnju da je negde litra vise od rednih.

Sto se servisa tice konkretno mislim na stelovanje ventila npr. mislim da je nesto komplikovanija i skuplja procedura. Ovako vise manje isto, osim neke intervencije na agregatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ja sam dovoljno dece napravio, neka greje. Usput, lepo to prija kada je hladnije napolju, a ovde gde sam ja je više hladno nego toplo. Ma taman mi moja VFR-ka!

Povodom tih famoznih ventila. Honda je propisala na svakih 24 hiljade, bar je kod Vtec-a tako. Pričao sam sa dosta drugih vlasnika i svi su imali prava podešavanja prilikom trećeg ili čak četvrtog puta. Dakle na nekih 72 hiljade a sve do tada je kontrola i provera. Retkost je da tu nešto baš, baš ode u vražju mater pa da se mora bog zna šta raditi. Čak je jedan prepravio jednu Rc36 za amatersku vožnju po stazi jer tu nema šta da čačka i već tri godine obilazi staze i samo pun gas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago
Tako sam i ja cuo za potrosnju da je negde litra vise od rednih.
Sto se servisa tice konkretno mislim na stelovanje ventila npr. mislim da je nesto komplikovanija i skuplja procedura. Ovako vise manje isto, osim neke intervencije na agregatu.
Ja vozim vfr800 2011... Potrošnja 6 6.5 bez mnogo razmišljanja...
Ima pokazivač potrošnje na displeju... Bolje da ga nema..
Al zato ide, ne staje...
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Meni je potrošnja do 6l. Ne sećam se sad tačno koliko je, ali znam da preko toga na otvorenom nije. 

 

Što se tiče ventila, kod mene su bili pojebani baš baš i to sam saznao tek kad sam se vratio iz Albanije i oterao motor na standardan servis. Sad je i zvuk motora mnogo bolji nego što je bio i jedva čekam sezonu. Dakle, mislim da priče kako je to V motor sa zupčanicima ne pije vodu i da treba kontrolisati ventile u propisanom intervalu koji je i za RC46 24k kako mi se čini. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ko nije vozio FJR1300 taj ne zna šta su kuvana jajca! ;) VFR-ka je mala maca naspram FJR-a. Do sada sam imao 4 VFR-a i ni na jednom nisam nešto primetio to famozno grejanje... mislim, bude topla ona, ali da baš kuva jajca to nisam. Ali zato FJR - Bože sačuvaj... :D 

Promenio član ThePainkiller
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
1 minute ago, ThePainkiller said:

Ko nije vozio FJR1300 taj ne zna šta su kuvna jajca! ;) VFR-ka je mal maca naspram FJR-a. Do sada sam imao 4 VFR-a i ni na jednom nisam nešto primetio to famozno grejanje... mislim, bude topla ona, ali da baš kuva jajca to nisam. Ali zato FJR - Bože sačuvaj... :D 

Znaci do toga je bilo :D. Al dobro na Blackbird 1100 ne greju tako da mozda ti je taj motor sudjen :D

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Potrošnja. Famozna potrošnja. Ne ide motor i štednja goriva ali hajd' da ne bude opet da pametujem. Zato dodajem jedan "screenshot" iz aplikacije gde vodim evidenciju o svim vozilima (Spritmonitor).

e14b2ce3ff65ca216568c9afca3ca977.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ima jedna anegdota oko FJR-a kojeg sam vozio i tog grejanja. Prošle godine, negde krajem avgusta meseca, upekla zvezda, a mi rešismo da idemo malo u vožnju do Smederevske tvrđave. U Pančevu naiđemo na buvljak koji je na sred puta, kolona auta, nigde proći ne možeš... Mi polako milimo iza automobila, bukvalno kreni-stani. U full opremi, mozak ključa, a kolona se jedva pomera... Ja gledam u onu kazaljku za temperaturu agregata i ona samo raste i raste. Butine već gore, jer je komplet rezervoar motora potpuno vreo i bukvalno prži noge... U jednom momentu se pali ventilator na hladnjaku... Sunce ti poljubim, kad se tad nisam šlogirao...sav onaj usijao vazduh je taj vetilator spičio na agregat i na moje noge. Ja sam se usrao da se nešto nije zapalilo, pomislio sam da je motor u plamenu, jer nikada do tad nisam osetio tu vrelinu kad upali ventilator (jer nikada mi do tada FJR i nije upalio ventilator po gradskoj vožnji). Sve vreme gledam i mislim da ću ugledati plamen ispod motocikla, ali motor radi, plamena nema... Prođosmo nekako taj buvljak, izašli na otvoren put i niko nije bio sretniji od mene što sam najzad mogao malo da rashladim i sebe i mašinu... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Rc36 prva generacija,69000km na satu,ako ga nisu vracali prilikom uvoza.Ventili u fabrickoj toleranciji :)Otvarao sam moju staru Rc24 na 77000km,isto je bila u fabrickoj toleranciji.Jos sa tim da moja 86 godiste rc24 imala je klasicno stelovanje ventila bez plocica.Ovakve masine se neprave vise,i ako je odrzavas,sluzice te zauvek ;) E sad ako gledas na potrosnju,grejanje ,itd,onda nema idealan motor.....Ja moju vozim normalno i neide nikad iznad 6 litara,a cesto je na 5.2 do 5.5 litara.11 godina sam na Vfr-u,kad bih menjao neznam koji motor bih kupio.Jednostavno vfr je nesto posebno :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Vratih se ja u VFR sektu sa jednom lepo sačuvanom RC36... :jee1:
 
n2qUsEi.jpg
k9WKZqP.jpg
 

Op op...
Nek je sa srecom.
Ja sam mislio da ces auto.

Lepa vfr-ka


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 3 minuta, m.milivojevic je napisao:


Op op...
Nek je sa srecom.
Ja sam mislio da ces auto.

Lepa vfr-ka


Sent from my iPhone using Tapatalk

I jesam... :) Auto je prikazan u temi ˝Šta vas je danas obradovalo˝... ;) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, alexvicent je napisao:

@ThePainkiller možeš li dati poređenje vfr 800 fi i fjr, i ja nešto gledam fjr, neznam šta raditi?!

Pa vidi, i jedan i drugi su odlični motori. VFR-ka više vuče na sportsku stranu, a FJR je čist turing, stoga je i položaj sedenja nešto uspravniji i udobniji na FJR. FJR je i duži motor i ima više mesta između vozača i suvozača, pa i to daje dodatan plus na stranu FJR-a. Što se tiče vožnje, oba motora su vrlo povozna, lepo leže u krivinama. I jedan i drugi ne vole manevrisanje po gradskim gužvama. VFR-ka nešto silovitije poteže u odnosu na FJR, ali su nijanse u pitanju. Zaštita od vetra je debelo na strani FJR-a. Potrošnja je manja kod FJR-a (što je za nepoverovati, ali je tako), i autonomija je i veća kod FJR-a (rezervoar je od 25 L). FJR ubija koliko greje, VFR-ka manje greje. FJR je nešto teži u odnosu na VFR i zato ga je teže manevrisati na manjem prostoru i u mestu.

Sve u svemu, oba motora su odlična, meni su se svideli i jedan i drugi, ali meni u srcu i dalje stoji V4 agregat, zato moj glas ide ipak na VFR... :) 

 

U svakom slučaju, srećno, kakvu god odluku da doneseš... i nećeš pogrešiti šta god da odlučiš... ;) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Bravo za poređenje, i vfr je dugačak i težak za kratke krivine, ko autobus da voziš, dok se recimo rt i gs koji su glomazniji i teži obaraju kako hoćeš. Valjda sam se malo i zasitio vfr-a, četiri godine se družimo, prešao 18 k, nikad štucnuo, šta znam, razmisliću...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
11 hours ago, wiking said:

Rc36 prva generacija,69000km na satu,ako ga nisu vracali prilikom uvoza.Ventili u fabrickoj toleranciji :)Otvarao sam moju staru Rc24 na 77000km,isto je bila u fabrickoj toleranciji.Jos sa tim da moja 86 godiste rc24 imala je klasicno stelovanje ventila bez plocica.Ovakve masine se neprave vise,i ako je odrzavas,sluzice te zauvek ;) E sad ako gledas na potrosnju,grejanje ,itd,onda nema idealan motor.....Ja moju vozim normalno i neide nikad iznad 6 litara,a cesto je na 5.2 do 5.5 litara.11 godina sam na Vfr-u,kad bih menjao neznam koji motor bih kupio.Jednostavno vfr je nesto posebno :care:

Slazem se. Za pare koje traze VFR je najbolja kupovina jer za oko 1500e npr. ne mozes naci neki krsteni R ili sport motor da znas da mu nesto ne valja ili da nije iznjakan. Kad uzmes VFR poprilicno si siguran u masinu itd. Ne znam kakva je sa strujom kao i dosta Hondi ali vecina prethodnih vlasnika je to vec menjala.
Problem samo sto je meni zelja uvek bila redni motor sa 4 cilindra, pa kad bih ovo jednom kupovao, kupovao bih glavom a ne srcem :)
Cak mi i stil voznje vise vuce ka V masinama i masinama sa vise Nm jer ne volim nesto da zavrcem sto je cesto na rednim 600kama potrebno, ali zvuk mi je pola motora :D

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
16 hours ago, Lesa Blesa said:

da li neko zna gde mogu nabaviti plastike za RC36/2 ili da li ih neko pravi, izliva?

Vidi prvo ovde pošto ti je bliže

BARKOVIĆ CARBON PARTS
66 ĐEVĐELIJSKA, 24000, Subotica  
024 320056 i 064 1133694

ili 

Brka iz Mladenovca...

https://facebook.com/Var-Plast-Mladenovac-Moto-Centar-523161674516537/

 
 
 
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
Pre 15 sati, alexvicent je napisao:

vfr je dugačak i težak za kratke krivine, ko autobus da voziš, dok se recimo rt i gs koji

Ovo je potpuno tacno. Prosto je neverovarna razlika izmedju VFR i GS. Sa strane gledano deluje kao da bi VFR trebalo da se vozi 2x lakse a u praksi je skroz drugacije. Nisam neki sad bas brzi vozač ali imam na dva tocka prevezenih preko100k kilometara i do GS-a sam uvek vozio sport-tour vrstu i nemam pojma u cemu je fora ali sa GS prolazim iste krivine 20% brze nego sa VFR.

I kupio sa GS bas zato sto me je na avalskom putu neko obisao dok sam vozio hondu  a on sa Gs-om i sa takvom lakocom odlazio od mene da mi nije bilo jasno kako. Da se razumemo i dalje mi je VFR no.1

20200726_160120.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Na 10:07 savetuje malo duzi filter ulja (sa automobila) umesto fabrickog navodno zbog boljeg filtriranja, sta kazete?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: GSX 1400, MZ ETZ251
On 2/4/2021 at 9:30 AM, ThePainkiller said:

Kolega, da li su migavci i dalje aktuelni?

Da, kolega, aktuelni su...

Izvini, nisam video poruku na vreme, ako su ti još uvek potrebni pošalji mi podatke u PP da ti pošaljem brzom poštom.

Da te lepo služi VFR-ka. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, Traveler je napisao:

Da, kolega, aktuelni su...

Izvini, nisam video poruku na vreme, ako su ti još uvek potrebni pošalji mi podatke u PP da ti pošaljem brzom poštom.

Da te lepo služi VFR-ka. :jee1:

Hvala! Šaljem pp... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 6.2.2021. at 18:48, kingdrom je napisao:

Ovo je potpuno tacno. Prosto je neverovarna razlika izmedju VFR i GS. Sa strane gledano deluje kao da bi VFR trebalo da se vozi 2x lakse a u praksi je skroz drugacije. Nisam neki sad bas brzi vozač ali imam na dva tocka prevezenih preko100k kilometara i do GS-a sam uvek vozio sport-tour vrstu i nemam pojma u cemu je fora ali sa GS prolazim iste krivine 20% brze nego sa VFR.

I kupio sa GS bas zato sto me je na avalskom putu neko obisao dok sam vozio hondu  a on sa Gs-om i sa takvom lakocom odlazio od mene da mi nije bilo jasno kako. Da se razumemo i dalje mi je VFR no.1

20200726_160120.jpg

GS i RT na istoj sasiji, imaju top balans sto drugi motori nemaju. Sasija im se uvijatjradi tako da i amortizuju dobro po putevima u Srbiji. U dolini Jorgovana bi mogao da se teras sa GS-ovima bez problema ako zelis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja