Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da, sačuvana je sasvim fino... Iako nije baš u stanju, kao ona RC36 koju sam imao, i ova je sasvim korektno sačuvana i ispravna (što je možda i najvažnije)... 

Jednostavno sam morao da se vratim V4 simfoniji, ali pošto je budžet bio ograničen, u obzir je mogla da dođe samo RC36 (iako mi je omiljen RC46 FI, od svih VFR-ova)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, lomitelj je napisao:

Ovih dana se baš igraš tetrisa sa kolima i motorima. Nadam se da su ti se sve kockice uklopile. Ovo je iznad svega pouzdan motor a o V4 neću da trošim ni reč.

Da, morao sam da ˝zamenim mesta˝ motoru i autu, tj. da uzmem skuplji auto, a jeftiniji motor... Sad sam ˝zatvorio krug˝ ovom trgovinom i sad su sve kockice na mestu. I auto je u garaži, i motor pod guzicom... :D 

Kad sam seo i provozao VFR-a, odmah se pojavio onaj osmeh na licu kad sam zavrnuo gas i čuo režanje V4 agregata... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
7 hours ago, Desmo said:

Pozdrav ljudi jedno pitanje, da li svaka Rc46 ima FI i ako ne - koje imaju? Vidim da imaju rucni saug, bez obzira na tip ubrizg?

 

 

20170901_191105.jpg.1e2dfc1fb3ac0765d33485a621dde861.thumb.jpg.9589f243deb9b0b3b8527612b6505bab.jpg

 

 

 

Modeli '98. i '99. imaju ručni, 2000. automatski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07
Pre sat vremena, badzabajker je napisao:

Jednom ko se zarazi VFR sektom pogotovo iz devedesetih nema vakcine emoji16.png

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 

Dok ne sedneš na Varadero :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 hour ago, ThePainkiller said:

Vratih se ja u VFR sektu sa jednom lepo sačuvanom RC36... :jee1:

 

n2qUsEi.jpg

k9WKZqP.jpg

 

Znao sam cim si pitao za zmigavce :D Jel ovo onaj sto si posedovao? VFR je poprilicno jeftin na oglasima u poredjenju sa nekim motorima bez obzira na V motor i pouzdanost, mozda kod nas bas ne gotive previse model ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@MaRRe  Al s obzirom da ti je na profilnoj još uvek VFR, u podsvesti znaš da je V4 bolji od V2 :D

@ThePainkiller auuu prelepa je, čestitam i u zdravlju da je voziš.

Ja je verovatno nikad neću preboleti, kad tad ću je opet imati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, Motorcyclist je napisao:

Znao sam cim si pitao za zmigavce :D Jel ovo onaj sto si posedovao? VFR je poprilicno jeftin na oglasima u poredjenju sa nekim motorima bez obzira na V motor i pouzdanost, mozda kod nas bas ne gotive previse model ili?

Da, pitao sam za žmigavce (mada se kolega ne javlja), jer mi je levi žmigavac malo napukao u ležištu...

Ne znam pravi razlog što su VFR-ovi jeftiniji, ali mi je izuzetno drago zbog toga... :D 

 

P.S. Ovo nije ta moja bivša VFR-ka... 

Promenio član ThePainkiller
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Biker-Boy Ni ja je nisam prežalio nikad... :) A kad sam video ovu u oglasima za te pare (taman koliko je meni ostalo za kupovinu motora), odmah sam zvao čoveka da idem po nju...i nisam se pokajao...:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa de'š se pokajat s VFRkom, to je tenkić, neuništiva sprava:)

Ja da nisam prekoračio klasu 600-750ccm i uzeo devetku Nindžu, sigurno bi uzeo ponovo VFR, ili CBR600 F4, al eto morao sam, nisam odoleo, pa videću dal ću da se pronađem na mašini od 140 i kusur konja i 101Nm momenta, za sad sam oduševljen :moto3: 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, Desmo je napisao:

Hvala ljudi, neki savet vezano za kupovinu Rc46 osim generalnih saveta za kupovinu motocilla?

Pa ako gađaš VFR800 Fi onda tu nema puno šta da pogrešiš. To je nepoderiva mašina (uostalom kao i RC36), vrhunske kočnice (Dual brake system) i odlična ciklistika... Osim nesretnog fabričkog Hondinog reglera ni nema dečijih bolesti... Gledaj da li je padano sa nje, jer plastike i prednji žmigavci prvi stradaju prilikom obaranja u stranu...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
7 hours ago, Motorcyclist said:

VFR je poprilicno jeftin na oglasima u poredjenju sa nekim motorima bez obzira na V motor i pouzdanost, mozda kod nas bas ne gotive previse model ili?

Ne, nego ih ima gomila na oglasima u evropi što direktno utiče i na cenu ovde. Za te pare (1300-1600€) nema bolje mašine, garantovano. Pričam o RC36 prve generacije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Gledati kao i kod svakog motora generalno stanje  uopšte...Kako je održavan,jel padano,stanje plastika,raznih zazora na masci i tako to...Što se mašine tiče nema joj smrti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

To što su jeftini na oglasima je jedino zato što imaju puno kilometara pređenih...Jeftin vfr ima samo kod nas sa fantomskim kilometražama koje su vraćane  a svuda preko su im cene poprilično visoke a ovde kod nas je to normalno jer su ljudi to prihvatili tako i jbg...Sreća je što su mašine neuništive pa treba gledati stanje plastika i opšte održavanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
9 minutes ago, MOTOM said:

Ne, nego ih ima gomila na oglasima u evropi što direktno utiče i na cenu ovde. Za te pare (1300-1600€) nema bolje mašine, garantovano. Pričam o RC36 prve generacije. 

Zato i kazem. Npr redni motori sa 4 cilindra u randu 600-900 kubika su svi skuplji a masine nisu toliko izdrzljive. Ja mislim da je i do traznje kod nas, mada opet i ponuda vfr-a je manja. Znam da su uglavnom zamerke na nesto skuplji servis, vecu potrosnju i famozno grejanje od agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Iz mog iskustva, potrošnja na mom VFR-u je bila u proseku skoro litru veća nego na 600cc rednim 4cilindričnim motorima (CBR,YZF) znači kretala se negde oko 6-6,5 litara.

A što se tiče skupljeg servisa za VFR, ne znam odakle ti to, jer cena servisa za VFR je ista kao kod ostalih R4 mašina, nema tu neke razlike, isti vrag.

A za grejanje, moja skuvana muda i spaljena guzica su živi svedoci, 

al zareko sam se kad je sledeći put kupim ima nekako da rešim-ublažim to grejanje, jebaću ja njemu mater :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja