Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova

Ipak se ne mogu načuditi činjenici da je ovaj problem poznat svim korisnicima od nastanka VFR generacije motora, a šta je sam proizvođač učinio po tom pitanju? Ne mnogo. Poslednje generacije jesu već deo potrošačkog društva pa je i za očekivati otkazivanje nekih delova kako bi se zaradilo na zameni istih. Ali, ranije su se proizvođači utrkivali kako da naprave sklopove što pouzdanijim. Ili kvalitetnijim. Cena je bila shodno tome i visoka. Ovaj madrfaking regler je prošao sva ta vremena i opstao je kao neki dinosaurus. Ja ne znam kako je poslovičnim Japancima to uspelo? Kako je bilo koji inženjer u Hondi uspeo da ostane imun na traženje poboljšanja i usavršavanja ovog sklopa? Zar ih decenijama ne grize inženjerska bubica iznutra kako to sve rešiti? Pa evo ovde, na relativno malom forumu stotine postova o ovome. Razgovarao sam i sa Nemcima i niko valjanog i dugotrajnijeg rešenja. Zar nisu mogli da iskopiraju od nekoga, da kupe licencu, idejno rešenje i završe sagu? Nikad mi ovo neće biti jasno a malo, malo pa čim stojim na semaforu po vrućini ih sve u Hondi skupa psujem i familiju spominjem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
Just now, MOTOM said:

Lepe su makine kolega :takoje:

Pogledao to sto nemac reklamira,199eura...Ja mislim da je to mofset regler sto on prodaje.Joskin sam imao koji je jedan od boljih reglera,i dve sezone je izdrzao.Merili smo namotaje,i sve je ok bilo,al ipak nije izdrzao.Ja mislim da problem nije u reglerima,nego u toploti sto stvara agregat i izduvne cevi,i jednostavno regler zbog nemogucnosti hladjenja,propada brzo.

Ja uvek u koferu nosim uvek rezervni sa sobom :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam u moj bivsi RC-36 ubacio Joskin regler, isto ispod plastika gde je bio fabricki, i radio je 6 godina provereno, kod mene jednu godinu i 5 godina kod coveka kojem sam prodao motor, dalje ne znam, mozda jos uvek radi :)

 

Nekad me uhvati bedak i prosto ne mogu sebi oprostiti sto sam ga prodao  :(

Photo0011.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
Just now, lomitelj said:

Ipak se ne mogu načuditi činjenici da je ovaj problem poznat svim korisnicima od nastanka VFR generacije motora, a šta je sam proizvođač učinio po tom pitanju? Ne mnogo. Poslednje generacije jesu već deo potrošačkog društva pa je i za očekivati otkazivanje nekih delova kako bi se zaradilo na zameni istih. Ali, ranije su se proizvođači utrkivali kako da naprave sklopove što pouzdanijim. Ili kvalitetnijim. Cena je bila shodno tome i visoka. Ovaj madrfaking regler je prošao sva ta vremena i opstao je kao neki dinosaurus. Ja ne znam kako je poslovičnim Japancima to uspelo? Kako je bilo koji inženjer u Hondi uspeo da ostane imun na traženje poboljšanja i usavršavanja ovog sklopa? Zar ih decenijama ne grize inženjerska bubica iznutra kako to sve rešiti? Pa evo ovde, na relativno malom forumu stotine postova o ovome. Razgovarao sam i sa Nemcima i niko valjanog i dugotrajnijeg rešenja. Zar nisu mogli da iskopiraju od nekoga, da kupe licencu, idejno rešenje i završe sagu? Nikad mi ovo neće biti jasno a malo, malo pa čim stojim na semaforu po vrućini ih sve u Hondi skupa psujem i familiju spominjem.

Dal je Japanac to namerno ostavio tako,vrlo lako je moguce.Cisto sumljam da nisu mogli pronaci resenje od 1986 godine pa nagore.Al kad pogledamo realno,frajlauf i regler je jedina bolest vfr-a :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
Just now, Biker-Boy said:

Ja sam u moj bivsi RC-36 ubacio Joskin regler, isto ispod plastika gde je bio fabricki, i radio je 6 godina provereno, kod mene jednu godinu i 5 godina kod coveka kojem sam prodao motor, dalje ne znam, mozda jos uvek radi :)

 

Nekad me uhvati bedak i prosto ne mogu sebi oprostiti sto sam ga prodao  :(

Photo0011.jpg

Pa neznam,ja nisam imao srece sa njim.Dal sad samo moj motor zdere reglere na svake dve sezone :stabre:Kad sam kupovao motor,kaze mi prodavac,videces svakih 10000km ode regler.Izgleda mi urekao motor.....No zato na zimu cu odratit tu operaciju,da ga smestim napred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@wiking Sve to stoji ali realno, sve su to male stvari. I ja sam mašinski inženjer i znam da savršenstvo ne postoji ali kada imam neki konstruktivni problem, pa ja živ nisam dok ne doteram da budem zadovoljan. Sve kolege sa kojima sam radio, osim par izuzetaka koji su po prirodi drkadžije i neljudi, svima je cilj rešavanje problema, pa čak i kada smo znali da možda nećemo biti do kraja plaćeni za sav taj trud. A ovde se radi o Japancima. Ej bre! Eno ga "Royal Enfield" u Indiji. Nije se odmakao kvalitetom koliko je mogao. Zašto? Indijska narav. Rekoh već, čudom se čudim i nikako da se načudim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
Just now, lomitelj said:

@wiking Sve to stoji ali realno, sve su to male stvari. I ja sam mašinski inženjer i znam da savršenstvo ne postoji ali kada imam neki konstruktivni problem, pa ja živ nisam dok ne doteram da budem zadovoljan. Sve kolege sa kojima sam radio, osim par izuzetaka koji su po prirodi drkadžije i neljudi, svima je cilj rešavanje problema, pa čak i kada smo znali da možda nećemo biti do kraja plaćeni za sav taj trud. A ovde se radi o Japancima. Ej bre! Eno ga "Royal Enfield" u Indiji. Nije se odmakao kvalitetom koliko je mogao. Zašto? Indijska narav. Rekoh već, čudom se čudim i nikako da se načudim.

Moje misljene je neko da alternator od 350 wati je prejak za vfr-a.On toliko struje nemoze da potrosi,i da nebi razgurao akumulator,on visak struje salje u regler,a visak struje regler odaje toplotom.O ovome sam citao na jednom madjarskom forumu.Sad dal je to tako,nisam strucan.Toliko znam da sasvim drugacije radi nego alternator na automobilu,ili naprimer starim evropskim motociklima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Znaci l.e.d. izacija VFR-a nije opcija, naprotiv. 

Kakvo je stanje sa Kumulatorima, moze li koji amper veci pa da "lageruje" visak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
12 hours ago, lomitelj said:

@MOTOM Nisam to znao.

Pogledaj, redni br. 15. Stari regler ima tri zadnje cifre 600, a novi 305 

 

honda-vfr750f-1990-l-european-direct-sal
WWW.CMSNL.COM

✓access the WIRE HARNESS (VFR750FL/FM/FN/FP) schematic✓find Honda WIRE...

 

Stari 

 

rectifier-assy-r_medium31600MY7600-01_50

 

Novi

 

setregulator_medium31600MY7305-01_4af9.j

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
13 hours ago, bdada said:

Kakvo je stanje sa Kumulatorima, moze li koji amper veci pa da "lageruje" visak?

Za 36-icu fabrički je 10Ah. Mislim da 12Ah nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Ovo je fabricki regler,nije bas dugotrajan.Posle tog honda je izbacila zamenski sa rebrima za hladjenje.Ja mislim da su namerno tu gresku napravili.Vfr je nov veoma skup motor bio,i ovakve greske su neoprostive.

rectifier-assy-r_medium31600MY7600-01_5096.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
6 hours ago, wiking said:

Vfr je nov veoma skup motor bio

Sećam se ko juče da je bilo. Leto 1991 god, Nemačka, mesto Rastatt, u blizini Baden Baden-a. Ušao u salon, nigde žive duše, seo na crvenog VFR-a... Ljubav na prvi pogled. Cena oko 16000 DM :staa2::'(

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
Just now, MOTOM said:

Sećam se ko juče da je bilo. Leto 1991 god, Nemačka, mesto Rastatt, u blizini Baden Baden-a. Ušao u salon, nigde žive duše, seo na crvenog VFR-a... Ljubav na prvi pogled. Cena oko 16000 DM :staa2::'(

 

Tacno tako :) Malo sam guglao po internetu,i neka tacna cena za rc36 je bila 15700 maraka,a rc24 je 1986 godine bio 12400 maraka :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Operacija od 18 minuta...

 

IMG-20200630-181750.jpg

IMG-20200630-182358.jpg

IMG-20200630-183449.jpg

 

 

I za kraj...

IMG-20200630-185548.jpg

 

 

Krajem mjeseca očekujem crash pads i da se uradi flash ECU-a, biće nešto veća štala u famoznom V4...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
22 hours ago, MOTOM said:

Lepo izgleda,samo auspuh su mogli malo lepse napraviti...Ja sam vise onako za starije generacije vfr-a.Po meni od kako se islo nagore od prvog modela,godinama vfr gubi taj svoj sport-tura stil.Vise je onako All Around motor.Mada mozda je u nama problem,mislim na stariju generaciju.Nevolimo nista moderno,nego dobro staro provereno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@lomitelj, kao rečeno, za vikend sam prejahao nekih 700 kilometara gore-dole i imao sam priliku da upoznam novi vizir... 

Naime, po nekom mom zapažanju, do 80-90 km/h vjetar duva nešto više i šire, (u ramena umjesto prsa) a recimo od 120 ili više ne vjerujem da postoji ikakva razlika u strujanju vazduha... Inače meni vjetar u prsa ne smeta dok god mi kaciga nije u turbulenciji pa mi mlati glavom bezveze... Motor vozim za čepićima u ušima u 99% situacija a i ne smijemo da podcjenimo vjetar kao sredstvo za držanje našeg tijela uspravno... Više vjetra u prsa = manji napor za zglobove... 

U subotu ujutro sam iskoristio prazan autoput da probam da ga navrnem do kraja i stignem do njegovih fabričkih 281km/h koji se navode kao maksimum ali nije uspjelo... Autoput nije bio dovoljno prazan... mnogo brzo sam stizao auta ispred i odlučio sam da na 255 batalim... 

 

GH010346-1593853987654.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@GuMi5 Ja i nemam problem do 120 km/h, tek posle me vetar odvaljuje oko glave i ramena. Spuštam se dole u zavetrinu skoro do rezervoara. Tebi hvala na prenesenom iskustvu a na meni je šta ću dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja