Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
20 minutes ago, MOTOM said:

@Arakis ugrađuje Joškine. Pročitao sam da je dobar i od R1. 

Msm da je kod mene stavljen R1 (prethodni vlasnik nije bio 100% siguran) i radi kako treba. Cale ima Joskin i njemu vec par godina sljaka sve bez problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Potpisujem za Jošku, čovek pravi odlične reglere, 

Ali takođe treba pomenuti i kolegu "zika56" ,on radi isto, i kod njega ima mogućnost da ostane kućište od originalnog reglera, i to puno znači, jer kad ti se regler vrati od Žike samo ga prikopčaš na originalni džek i gotova stvar, regler ostaje na prvobitnom mestu, nema izmeštanja na drugo mesto, kod Joškinog je to malo komplikovanije, i najbolje je otići na ugradnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Planiram da zamenim hladnjake i ventilator na 800 fi sa onima od v-teca,kao i hladnjak ulja od vtr-a, kažu da je to prava kombinacija za vrelo leto.

DSCF2359.thumb.JPG.225c7cde3eebd39201b5ee3d14791b70.JPG.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Ja sam vozio rc24 1986 godiste,i meni nije grejala sediste ni blizu kao sadasnji rc36.Ja mislim da mnogo pomoci oko grejanja nema.Ako cevi zamotas u azbestnu traku,brzo ce igoriti,jer nemaju hladnjenje.To uglavnom stavljaju na copere,da ne opeku noge.Gledao sam jednom trgovce wheelers dealers,i u jednoj emisiji  su nekom keramikom u prahu prevukli izduvne cevi,da negreju spolja.Verujem da kod nas nemaju pojma sta je to...

A sto se tice reglera,samo izmestanje spolja na slobodan vazduh pomaze.Imao sam i termo pastu,ventilator od kompa,joskin regler,dve sezone i kraj regleru.Sad mozda nekom nece izgledat fensi ovo moje sto sam napravio,al ja vise nemam problema sa pregrejavanjem reglera.Wingrack sluzi kao veliki aluminijumski radijator.Naravno izolirao sam sve zice da voda nemoze da udje.Moze ovo i drugacije,al meni je ovako odgovaralo.Vec treca sezona,i radi :) 

Hteo sam prvobitno da napravim nosac,i da ga stavim napred na mesto sirene.Ispod bure bi bio,i dobija direktno vazduh.

P.S:Evo danasnjeg primera.Vracao sam se sa susreta u Mihajlovu,plus 32 i przi.Cirka 2 sata je bila voznja.Kad sam stigao kuci,skinem sediste,ram ne vreo,moze ispec jaje na oko :) Meni su rukohvati ispod sedista,posto imam wingrack2.Nisi mogao da ih uhvatis,toliko su vreli.Pipnem regler,mlak na dodir :) Naravno hladi ga vetar :) 

Fotografija0117 (2).jpg

Fotografija0118 (3).jpg

Fotografija0219.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
Pre 5 sati, wiking je napisao:

Ja sam vozio rc24 1986 godiste,i meni nije grejala sediste ni blizu kao sadasnji rc36.Ja mislim da mnogo pomoci oko grejanja nema.Ako cevi zamotas u azbestnu traku,brzo ce igoriti,jer nemaju hladnjenje.To uglavnom stavljaju na copere,da ne opeku noge.Gledao sam jednom trgovce wheelers dealers,i u jednoj emisiji  su nekom keramikom u prahu prevukli izduvne cevi,da negreju spolja.Verujem da kod nas nemaju pojma sta je to...

A sto se tice reglera,samo izmestanje spolja na slobodan vazduh pomaze.Imao sam i termo pastu,ventilator od kompa,joskin regler,dve sezone i kraj regleru.Sad mozda nekom nece izgledat fensi ovo moje sto sam napravio,al ja vise nemam problema sa pregrejavanjem reglera.Wingrack sluzi kao veliki aluminijumski radijator.Naravno izolirao sam sve zice da voda nemoze da udje.Moze ovo i drugacije,al meni je ovako odgovaralo.Vec treca sezona,i radi :) 

Hteo sam prvobitno da napravim nosac,i da ga stavim napred na mesto sirene.Ispod bure bi bio,i dobija direktno vazduh.

P.S:Evo danasnjeg primera.Vracao sam se sa susreta u Mihajlovu,plus 32 i przi.Cirka 2 sata je bila voznja.Kad sam stigao kuci,skinem sediste,ram ne vreo,moze ispec jaje na oko :) Meni su rukohvati ispod sedista,posto imam wingrack2.Nisi mogao da ih uhvatis,toliko su vreli.Pipnem regler,mlak na dodir :) Naravno hladi ga vetar :) 

Fotografija0117 (2).jpg

Fotografija0118 (3).jpg

Fotografija0219.jpg

Probaj bar da ga gurnes ispod plastike, hladice ga vetar a nece se videti i nece ga voda pipnuti.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
21 hours ago, wiking said:

Gledao sam jednom trgovce wheelers dealers,i u jednoj emisiji  su nekom keramikom u prahu prevukli izduvne cevi,da negreju spolja.Verujem da kod nas nemaju pojma sta je to...

Ovako nešto

 

Exhausts-Systems.jpg 

 

https://www.metallisation.com/applications/thermal-barrier-coatings-onto-exhausts-systems/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
3 hours ago, ianullrich said:

Probaj bar da ga gurnes ispod plastike, hladice ga vetar a nece se videti i nece ga voda pipnuti.....

Ispod koje plastike mislis?Jedino napred na mesto sirene,ili negde pored nje.Ove tri godine nisam imao problema i kad je padala kisa,izoliran je redovno.Jedino sto je uvek od blata,i to mi se bas nesvidja.Kad dodje zima,onda cu pravit taj projekat da ga stavim napred ispod plastike. 

P.S:Inace on se nevidi od wingracka uopste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Pa tu negde ispod sedista ali skroz nize koliko moze.....jel oni su upakovani izmedju sedista i blatobrana zadnjeg tocka, i zato nemaju strujanje vazduha....ja mislim da bi bilo dovoljno da se ubaci negde gde ima dovod hladnijeg vazduha....a to je ispod neke plastike......ne mora toliko van da ti bude.......

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

I ja sam imao problem sa reglerima, i majstor zika56 je to uvek sredjivao....

I sam trazim neko povoljnije mesto, sakriveno ali da ima koliko toliko hladjenja

Oni ne mogu da budu skroz hladni, ali sa druge strane da ne postizu nenormalne temperature bi bilo pozeljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
25 minutes ago, ianullrich said:

Pa tu negde ispod sedista ali skroz nize koliko moze.....jel oni su upakovani izmedju sedista i blatobrana zadnjeg tocka, i zato nemaju strujanje vazduha....ja mislim da bi bilo dovoljno da se ubaci negde gde ima dovod hladnijeg vazduha....a to je ispod neke plastike......ne mora toliko van da ti bude.......

 

Nema tamo mesta,a i tamo je vrelo.Evo jedna slika gde stoji fabricki.Taj zadnji deo gvozdenog repa je vreo ceo,posle duge voznje.Cak i suvozacevi fuzasteri znaju biti vreli.Samo napred je mogucnost,da bih dobio takvo hladjenje kao sad sto imam.

Naravno da regleri se greju i imaju svoju radnu temperaturu.Zato su svi regleri kod sportskih motora stavljeni na zadnji deo rama,da svlace toplotu od reglera.

E kod vfr-a to ne pomaze,jer v motor i zadnje izduvne cevi greju ceo ram,i regler nemoze da se ohladi.

Drugo je kad se vozas po gradu,i kratke relacije.Ja sam putovao na more 2 puta sa njim,motor se negasi 12-13 sati.Ram je vreo satima dok putujes,i to ubija sam regler.Toliko sam vec radio da nadjem neko idealno resenje,al jednostavno ne postoji.Vfr je takav i to je to :)

 

Fotografija0086.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova

A da se ugradi ventulator sa hladnjaka procesora koji bi se palio na kontakt? Znaci da se stavi na regler isto kao i sto stoji na rebrima hladnjaka od procesora? Mora spustiti temperaturu za par stepeni da je ne znam sta :). E sad ne znam koliko ima prostora od maske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Mislim da je fazon da se napravi odvod te toplote koju bi ventilator "vadio" iz reglera......ako nema odvoda onda se nista ne postize

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mislim da bi najbolje rešenje bilo kao što je rekao kolega wiking prebaciti ga napred na mesto sirene ili tamo negde, samo bi trebalo dosta produžiti žice.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Ili (ako stoji na klasičnom mestu) da se montira napred i sprovede crevo grejanja. Kroz crevo bi svež vazduh bio direktno usmeren na regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Svasta sam probao,al ovaj sistem na nosacu kofera,se dosad pokazao najboljim.Probao sam jos jedan sistem,(evo slike).Nije bio lose,al opet ispod sedista struji vruc vazduh,i nije imalo toliko efekta kao sad.Ubusio sam ga u zadnji rep plastike,i ispod stavio aluminijumski hladnjak,da ga inercija tocka hladi.

Vfr je toliko nabudzen,da nema bas mesta za nekakve prepravke,a da stim ne ostetis plastike.

Nesto cemo smislit kako da ga namestimo negde pored sirene.To ce biti idealno resenje,nit kisne,a hladi ga vazduh redovno.

Ja sam od 2010 godine vozim vfr.Prvo rc24 cetiri godine,i onda rc36 sest godina.Od tada trazim idealno resenje za regler :jee: 

 

Fotografija0112 (2).jpg

Fotografija0110 (3).jpg

Fotografija0108 (3).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, wiking said:

Svasta sam probao,al ovaj sistem na nosacu kofera,se dosad pokazao najboljim.Probao sam jos jedan sistem,(evo slike).Nije bio lose,al opet ispod sedista struji vruc vazduh,i nije imalo toliko efekta kao sad.Ubusio sam ga u zadnji rep plastike,i ispod stavio aluminijumski hladnjak,da ga inercija tocka hladi.

Vidi, nemac daje 5 godina garancije,  https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/regler-umbau-vfr-750-rc36-mit-5-jahren-garantie/1432384230-306-7188?fbclid=IwAR17uApcxIzm0UGyOHTUKKtmHFyq7kQiXVqL3_k3918rKK_-MWUrbqWllhE

 

PS

Sve hoću, a uvek zaboravim da ti odgovorim na tvoju profil fotku :)

 

DSC_0373.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
Just now, bdada said:

wiking da su rebra uzduzno, jos bi bolje hladjenje/strujanje bilo. :takoje:

To je istina,al nije mogao da stane tako u to udubljenje.Nisam hteo skracivat hladnjak.I ovako sam brusio od rebara,da bih dobio debljinu hladnjaka od 20mm.Ako su veca rebra,onda moze tocak da ga zakaci kad se putuje u dvoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja