Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT
Ja sam planirao da radim pre početka ove sezone, ali sam ipak ostavio za sledeću. Nekoliko preventivnih stvari sam ostavio za tada, pa ne znam koliko je samo štelovanje. Ako saznaš, napiši ovde.
HeroRR na YT je pitao nekoliko ljudi sa 100hkm na satu da li su stelovali ventile, niko nikada pipnuo. Samo pun gas i polako

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Čuo sam i ja da u suštini nema potrebe, ali sam čuo i da ne može da škodi :neznam:

 

Inače, naručio sam one obloge-nastavke za retrovizor iz Mađarske sa prethodne strane. Javljam kad stignu kako je ispalo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Cena štelovanja ventila je u Nemačkoj oko 250 do 300€. Kada se uzme u obzir da nešto još valja proveriti, kad je već motor otvoren, uraditi i tzv veliki servis, ta cifra se kreće oko 500€. Skupo? I jeste i nije. Redovno kontrolisanje V-Tec sistema je bitno za dug život mašine i smanjuje šansu da nešto drugo otkaže. Iako VFR nije poznata po problemima. Čak obrnuto. Kako ja to vidim, to je dobro uložen novac u budućnost. Kada sam kupio moju Hondu, dobio sam napismeno sve što je na njoj rađeno i kad je rađeno. Ima oko 58 hiljada na satu i dva štelovanja ventila. Doduše, oba puta su bila više kontrole jer nije bilo nikakvih popravki i sve je bilo uredno. Vlasnici pre mene, a bilo ih je trojica, su je pazili i mazili i nisu uvek terali preko 7000 o/min kada varijabilni sistem otvaranja ventila radi punom parom. Kada dođe do sledećeg roka za ventile, obavezno ću ih kontrolisati. I kao u filmu: "Hoćeš da jedeš? Hoćeš da jebeš? E, pa to košta!"

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Jeste , provera na 24000km i ako je sve u redu - VATRAAA   !!!

 

Mog VFR-a sam uzeo sa 36000km na satu, veoma veoma odrzavan motor, sve sto je radjeno i menjano sve je bilo u originalu,

Na 65000 km sam uradio proveru ventila (preventivno) jer nisam imao sta drugo da radim - sve u toleranciji.

 

Sada imam 85000km na satu i nemam nameru da otvaram do daljnjeg, bolje da cesce menjate ulje i kvalitetnije da sipate da masina uvek bude cista i dobro podmazana

Kolega Iske je nabavio plocice za blokadu i eliminaciju PAIR ventila tako da sledeca stvar je da ih iskopiram i ugradim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
6 hours ago, Grnca said:

Jeste , provera na 24000km i ako je sve u redu - VATRAAA   !!!

 

Mog VFR-a sam uzeo sa 36000km na satu, veoma veoma odrzavan motor, sve sto je radjeno i menjano sve je bilo u originalu,

Na 65000 km sam uradio proveru ventila (preventivno) jer nisam imao sta drugo da radim - sve u toleranciji.

 

Sada imam 85000km na satu i nemam nameru da otvaram do daljnjeg, bolje da cesce menjate ulje i kvalitetnije da sipate da masina uvek bude cista i dobro podmazana

Kolega Iske je nabavio plocice za blokadu i eliminaciju PAIR ventila tako da sledeca stvar je da ih iskopiram i ugradim

Smeta ti neko pucanje na zatvaranju gasa ili? To rade i na GPZ-u ali meni uopste ne smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Jes ti siguran da je ovo lampa sa VFR? Ne postoji VFR model sa ovakvom stop lampom
To je rc36 sa monoposto ili ti jednim sedištem pozadi.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

To je neka budzevina, to nije fabricka lampa, ne postoji RC36 "monoposto", vec je izlazio sa poklopcem zadnjeg sedista.

takodje nije ni od RC30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
To je neka budzevina, to nije fabricka lampa, ne postoji RC36 "monoposto", vec je izlazio sa poklopcem zadnjeg sedista.
takodje nije ni od RC30
Dobro, ako neko ima nebitno od čega je. 0eeb8b846df93f033edbb37f196ea821.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
4 hours ago, badzabajker said:

Potrebna stop lampa0c67ac8a36d789a3380d4eb6bd615c2f.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 

HELLA koliko vidim. Najbolje prepišite sve podatke sa plastike i pošaljite im email ako baš hoćete takve iste. Koliko sam video po brojevima, ugrađivali su ih npr. u DAB autobuse (Danska). Ima i kod nas sličnih, za traktore prodaje ih firma JUSEL - Šabac.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
HELLA koliko vidim. Najbolje prepišite sve podatke sa plastike i pošaljite im email ako baš hoćete takve iste. Koliko sam video po brojevima, ugrađivali su ih npr. u DAB autobuse (Danska). Ima i kod nas sličnih, za traktore pravi ih firma JUSEL Šabac.
Hvala

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zanimljiv rad, RC36-ica u RC-30 fazonu,

bolje bi bilo da je uzeo štopaljku od "Cagiva Mito125" ona ima štopaljku na isti fazon, to jest kao Ducati 916-996-998 , mnogo lakše se nalazi lepša je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: VFR RC36

Drugari,

da li neko zna gdje mogu naći komplet oklopa za RC36, motor je trenutno naked, a hoću da ga vratim u fabričko stanje, tako da treba sve naprijed, stranice, maska sa farom...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: VFR RC36
26 minutes ago, MOTOM said:

Hoćeš novo ili polovno? Koliki ti je budžet i koja je god. proizvodnje?

Može i polovno, mogu i u lošem stanju, pa ću ih srediti/povariti.. Budžet nemam neki određen, u svakom slučaju ne previše za 30 godina star motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja