Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

5 gen VFR800 - H4 dva komada

6 gen VFR800vtec - H7 cetiri komada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36
On 3/27/2020 at 11:02 PM, Biker-Boy said:

394 ml po štapu 15w ulje

 

On 3/27/2020 at 11:27 PM, zika56 said:

Hvala, biće prenešena informacija kolegi.

ja sam sipao 15w i moram reci da nisam bio zadovoljan. Motor je bi strasno tvrd naprijed. Poslije toga sipao 10w i tek onda sam bio zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
16 hours ago, hotazmaj said:

 

ja sam sipao 15w i moram reci da nisam bio zadovoljan. Motor je bi strasno tvrd naprijed. Poslije toga sipao 10w i tek onda sam bio zadovoljan

Ja sam u mog sipao 20w,i mogu ti reci da ni sad nisam zadovoljan tvrdocom.No istina je imam viljusku bez ikakvog podesavanja.,91 godiste.Na rc24 sam koristio sae10w,ali tamo sam imao opciju stelovanja tvrdoce vazduhom.Meni se vise svidjao rad viljuske na rc24,nego na rc36.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 13 minuta, Binarni je napisao:

Pozdrav svima. Evo da se uključim u temu, nedavno sam prešao s Versys-a na VFR :)

0.jpg

Nek te lepo sluzi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Pozdrav za novog kolegu, dobrodošao.

Inače, pre par dana stavio nove gume, mitas touring force, za vikend napravio turicu 260 km, drugi motor, sam pada u krivini, osećaj potpuno drugačiji, kez se vratio.

Dosad se vozio na pireli diablo roso 2, bile su poprilično potrošene, za kratke krivine katastrofa, kad mlada sedne pozadi kao volan od traktora da motam a ne korman.

Preporuka za mitas, lepo drže, kako čujem dugo traju i što je za većinu najbitnije-jeftine su, komplet 120/180 za 20-tak hiljada.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
11 hours ago, Binarni said:

Pozdrav svima. Evo da se uključim u temu, nedavno sam prešao s Versys-a na VFR :)

0.jpg

Kao sto je pitao kolega, prvi utisci? Snaga, kocnice, tezina itd. :)

 

Cestitke :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Čakovec, HR
  • Motocikl: vfr 800 vtec

Hvala svima na čestitkama!! :)

Evo, sutra kad uhvatim malo vremena napišem prve dojmove i utiske nakon pređenih 600 km.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

Uh, bre, meni se ovaj VFR1200F opasno sviđa, a i nekako mi logičan korak nepred posle CBF1000A, ajd' napiši koju reč utisaka o njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

I sve to jeftinije od jednog prosečnog Adventure motora sa preko 150.000km predjenih... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne kapiram tog Belgijanca, gomila jedan te isti model motora :zbunjen:
Mogao je bar u crnoj boji jednu da uzme.

Da sam na njegovom mestu (da imam viska kinte) uzeo bi po jedan komad od:

RC24, RC30(skuuup i redak), RC36, RC36II, RC46, VTEC.

pa onda 400-tke NC21, NC24, NC30.
Eh... morao bi garazu da prosirim za tolku ergelu :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
On 21.5.2020. at 0:23, nebojsaperic je napisao:

Uh, bre, meni se ovaj VFR1200F opasno sviđa, a i nekako mi logičan korak nepred posle CBF1000A, ajd' napiši koju reč utisaka o njemu.

 

Sada tek ugledah ovaj post, malo sam distanciran od foruma u zadnje vrijeme pa ne pratim. Pokazalo se dobrim.

 

A šta ja znam. Motor poput ovoga ne možeš da ignorišeš. Ili ga voliš ili mrziš, ili oboje, što je u stvari i najzdravija veza sa njim. Ima svoje bolesti, poput klepetavog i sporog šaltanja iz prve u drugu, malog rezervoara za svoju potrošnju, trzanja na ispod 4k obrtaja, udarca kardana pri prebacivanju gasa on/off, mlin za kafu zvuka...

 

Sa druge strane medalje je V4 mašina sa 172 konja koji vuku kao voz već od 3-4 hiljade obrtaja... prelijep motor (subjektivna stvar, nekome je rugoban do bola), kada se skinu koferi ostaje ozbiljna sportska linija bez ikakvih cijevi, nosača, štajaznam... Single arm nazad, sva ljepota felge i debele 190-ke gume dođu do izražaja. Ugodna pozicija za vozača i bezkompromisno oružje u obliku katapulta pri svakom zavrtanju desnog zgloba i nekome možda bitno, ne daj ti Bože kočnica... Ja nisam neki ljuti kočničar niti putem divljam mnogo ali dva puta moradoh zbog drugih da nabodem kočnicu. Oba puta sam se držao za guvernal svom silom da ne odletim sa motora...

 

Po meni je motor mješavina svega, nizašta savršen a za sve sposoban.

Možeš u kupovinu sa njim, možeš krivinama, možeš na kraj svijeta... 

 

Za zlo može da mu se uzme jaaaako velika težina, ali dok pustiš kvačilo zaboraviš da je bliže 300 nego 200 kila... 

 

Sve u svemu, meni je uredan moped...

Zadržaće se neko vrijeme... Valja da se vozi. Nije prešao ni 9000 kilometara...

 

IMG-20200516-171829.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@nebojsaperic

 

To specifično trzanje ispod 4k obrtaja je na žalost bolest ovog motora koju Honda nikada nije sredila... 

Na svu sreću, postoje ljudi koji se time ozbiljno bave, Guhl Motors u USA i BD Performance  u Njemačkoj... Obe opcije su poznate i pouzdane. ECU se flashuje, svi ti dječiji problemi (udarci kardana i trzanje na niskim obrtajima) nestanu i imaš uglađeniji motor.

 

Čak kod Guhl možeš da biraš da li želiš linearan ili progresivan gas, ne znam da li je to kod njemaca moguće. @srdjan1987 bi mogao svakako da zna. On je svoj flešovao.

 

Šta ja znam... 

Svaka stvar koju sebi u životu priuštimo nas može radovati ili ne... Mene raduje da sam sebi priuštio da vozim motor koji sam proteklih 6 godina gledao.

Jedina konkurencija Sport toureru ove veličine je pandan iz BMW kuće kojeg sam jednako kao i ovog šmekao po oglasima. Ipak, pored tih dječijih bolesti, odlučio sam se za ovog jer sam ga dobio sa bočnim koferima, novim gumama i svega 7900 pređenih kilometara. Do kraja sezone radimo par apdejta. Ide vjerovatno GPR auspuh, novi vizir i onda fleš. Potom samo vožnja... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Definitivno moram da uradim nešto po pitanju strujanja vazduha. Do 120km/h je sve još i nekako u redu ali preko, ne vredi fabrički vizir ničemu. Savijam se dole i skrivam kao da vozim neki R. E sad, imam dve opcije između kojih se razmišljam. Prva je veći vizir. Fabrički napolje a ovaj umesto njega.

POWERBRONZE.DE

Eine allgemeine Beschreibung zum Artikel Airflow Racingscheibe (Double- Bubble) findest Du hier in der zugehörigen Artikelkategorie.

Ili, dodatak na postojeći, kao ovaj.
WWW.POLO-MOTORRAD.DE

einstellbar in der Höhe, im Winkel und im Abstand zur Scheibe kann zwischen bester Belüftung im Hochsommer bis zum optimalen Windschutz eingestellt werden kann geklemmt oder, zum höheren Diebst

Prvi je jednostavno zamenski deo, možda elegantnije rešenje jer prati liniju motora, dok je drugi moguće sa par pokreta rukom nameštati u zavisnosti od situacije i potrebe za opstrujavanjem. I dvoumim se. Ne znam za šta da se opredelim jer ni sa jednim ni sa drugim nemam iskustava pa molim za vaša iskustva, mišljenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Kod mene je ovaj dabl babl, visok sam 186, tek se na preko 170 km/h mora zaleći, do tih 170 po satu ( po gps-u oko 150) vetar se oseća po vrhu kacige i ramenima, takođe kod kiše, pokisnu mi samo ramena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Kod mene je ovaj dabl babl, visok sam 186, tek se na preko 170 km/h mora zaleći, do tih 170 po satu ( po gps-u oko 150) vetar se oseća po vrhu kacige i ramenima, takođe kod kiše, pokisnu mi samo ramena.
S obzirom da sam ja niži od tebe, to bi trebalo da bude dobro rešenje. Hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja