Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017
Koja Cena. 800 kubika

Da, 800ccm. Na oglasima je 9900€ ali za forumaše ide svakako još dole.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Jel poznat nekom ovaj motor, vlasnik je iz Velike Plane? Navodno je vlasnik 12 godina, i ovako sa slika deluje u dobrom stanju.

90893206_5e46471b1ada93-2314252115816639
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Honda u extra stanju, redovno održavan i servisiran. Garažiran! ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Gledao ga ja kad sam kupovao VFR jesenas.

 

Agregat deluje ok, ali nisam ni probao da ga vozim, nije mi se dopao kako izgleda. Iskruvljena mu je ručka kvačila što se i vidi. Međutim, plastike su dosta istrošene i ima taj dosta veliki zazor na spoju desnih plastika. Ima zazor i na levoj strani, i to se vidi sa slika. I po položaju oba žmigavaca se vidi da nije baš mažen i pažen. Znam da je bio u autoškoli, a onda je stavljen na prodaju kad je kupljen novi motor.

 

Ako imaš vremena i volje da se zezaš sa sređivanjem, možda se i isplati uzeti ga, ali to nije ono što sam ja ciljao.

 

Gledao sam i jedan kod Petrovca na Mlavi, ali ne znam dal je taj oglas i dalje aktuelan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Bas je slaba ponuda. Ne bih da se bakcem sa sređivanjem, to sto si mi napisao nije baš ohrabrujuce, a bas sam mislio sutra da se provozam do velike plane pošto ne radim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I ovu sam gledao :D

 

Ona je iz Pančeva, bila je na oglasu jer je vlasnik trebalo da se seli u Nemačku. Nisam je uzeo jer je i ona imala tragove pada i nekako čudno varenu deklu, ako se dobro sećam. Nju sam vozio, a i ćale i agregar radi apsolutno kako treba i motor ne vuče ni u jednu stranu, dobro koči. Mene su te estetske sitnice odvratile od kupovine, ali jesam je ozbiljnije uzeo u obzir, mada kratko.

 

Vlasnik mi deluje pošteno i nije krio da je imao pad, možda i klizanje, sad se baš i ne sećam svih tih detalja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: T7

Samo da vas podsetim da motor star 20 godina ne moze biti "T0P STANJE", "NIKAD PADANO" "EXTRA" "N0000V" idt. Sto se kaze ako ne mozes da nadjes nesto "pravo", pa ti onda uzmi krivo pa ispravi (to ti na kraju ne gine). E sad, ja @Overpressure zelim srecu, jer sam ja svog VFR-a trazio dva meseca, i bio je u fantasticnom stanju al opet nije bez mane i evo sada ga dodatno sredjujem i pripremam za sezonu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Bokisa je napisao:

Samo da vas podsetim da motor star 20 godina ne moze biti "T0P STANJE", "NIKAD PADANO" "EXTRA" "N0000V" idt. Sto se kaze ako ne mozes da nadjes nesto "pravo", pa ti onda uzmi krivo pa ispravi (to ti na kraju ne gine). E sad, ja @Overpressure zelim srecu, jer sam ja svog VFR-a trazio dva meseca, i bio je u fantasticnom stanju al opet nije bez mane i evo sada ga dodatno sredjujem i pripremam za sezonu.

 

Naravno da motor može da bude star 20 godina (i više) a da bude u top stanju...

Skoro svaki moj motor je bio...

 

Evo samo neki od njih:

 

TDM 850, 1998. godište:

K2wt9HC.jpg

 

CB750, 1994. godište:

T8Fl0oh.jpg

 

VFR750, 1992. godište:

6i25m2F.jpg

 

Bandit 1200, 1998. godište (sadašnji motor):

syPXbMv.jpg

 

Ovo su sve motori u prvoj boji, nikada lomljeni, ni kršeni... Tako da se može naći i očuvani motori, samo ako znaš gde da tražiš... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
2 hours ago, Bokisa said:

Samo da vas podsetim da motor star 20 godina ne moze biti "T0P STANJE", "NIKAD PADANO" "EXTRA" "N0000V" idt. Sto se kaze ako ne mozes da nadjes nesto "pravo", pa ti onda uzmi krivo pa ispravi (to ti na kraju ne gine). E sad, ja @Overpressure zelim srecu, jer sam ja svog VFR-a trazio dva meseca, i bio je u fantasticnom stanju al opet nije bez mane i evo sada ga dodatno sredjujem i pripremam za sezonu.

 

I ovaj koji sam ja na kraju kupio ima oštećenja na plastici gde je regler vrisnuo i znam da je farban. Ali opet, osim toga deluje da je dobro održavan, i same plastike nisu razdrndane. Svako od nas ima svoj kriterijum koji gleda. I na kraju, koliko para toliko muzike, vazda bilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: T7
pre 53 minuta, ThePainkiller je napisao:

Naravno da motor može da bude star 20 godina (i više) a da bude u top stanju...

Skoro svaki moj motor je bio...

@ThePainkiller oke, delimicno povlacim izjavu, mogu neki da budu i u dobrom stanju. Al cisto da znas, da smo svi kao ti gde bi nam zemlja bila.:sampion:

I da potvrdim ono sto @Forsberg kaze  "I na kraju, koliko para toliko muzike, vazda bilo." , 

Ajde pokusaj Painkiller da nadjes vfr800fi za ispod 2000e u top stanju, kao sto kolega @Overpressure pokusava. Kad vec znas gde da trazis, pomozi kolegi. ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Onaj moj bivši VFR800 Fi (onaj šugavo zlatno-narandžasti) je bio u extra mehaničkom stanju. Ali ga je neki od prethodnih vlasnika unakazio sa tom bojom. Nije bio lupan, ali je boja bila izmatirala i lik ladno uzme zlatno-narandžastu farbu i usere motor do jaja. Jedva sam ga prodao zbog te boje. 2000 evra može da bude ok budžet za dobar motor, ali mora da se čeka da se pojavi. Dobri motori se kupuju od kolega, drugara, poznanika, po preporuci... Na oglasima (pogotovo na PA) je jako mali procenat dobro očuvanih motora u tom cenovnom rangu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: T7
pre 4 minuta, ThePainkiller je napisao:

Dobri motori se kupuju od kolega, drugara, poznanika, po preporuci...

Slazem se 100%.:takoje:

 

Za koliko si ti prodao tvog naradzastog VFR-a ako nije tajna?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 4 minuta, Bokisa je napisao:

Za koliko si ti prodao tvog naradzastog VFR-a ako nije tajna?

 

Menjao sam ga za onaj plavi TDM850 (gore na slici), glava za glavu. Tražio sam 2000 evra za VFR800, ali je slabo bilo interesanata (zbog boje). Posle sam TDM-a prodao za 1950 evra, tako da je cena bila tu negde kako sam i želeo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ne gledam ja vfr800fi strogo za 2000 evra, vidim da je to neka cifra za koju se prodaju. Spreman sam da platim više od toga ako je primerak u odličnom stanju. Problem je što ne nalazim ni za 2500 evra dobru mašinu. Ne žurim nigde, vidim da je prošle godine bilo sa foruma bas dobrih primeraka na prodaju, šteta što tada nisam mogao da odvojim pare za kupovinu motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Onaj plavi VFR800 Fi (bio je i na forumu) je bi brutalan. Mislim da je tada tražio 2500 evra, a otišao je za manje od 2 nedelje na oglasima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: T7

Pa sta znam, @ThePainkiller, steta je sto nije neka potraznja za Vfr-ovima, jer mi se cini da je tvoj vredeo vise.

@Overpressure cisto da imas neku konkretnu racunicu evo ti koliko je mene kostao sad u oktobru. Motor 2350e jako dobro stanje, plus 400e za zadnja guma, lanac, lancanici, mali servis i jos neke sitnice. A tek treba da dodje i registracija. Sto znaci da je neka prava vrednos koju ga ja placam sada je 3000e. Pritom nista kozmetika, sve samo esencijalno za voznju. Zato i kazem, da kako god da okrenes na kraju uzmes krivo pa ispravis. Na svaku cenu dodas 300-500e barem  i onda je top stanje.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Taj ubogi narandžasti VFR bi sigurno vredeo više, samo da se ufarba u neku krštenu boju, video sam ga uživo još pre nego što je bio u Painkiller-ovom vlasništvu, ono je za plakanje... takvu legendu od motora urnisali s onom šabanskon farbom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
54 minutes ago, ThePainkiller said:

Onaj plavi VFR800 Fi (bio je i na forumu) je bi brutalan. Mislim da je tada tražio 2500 evra, a otišao je za manje od 2 nedelje na oglasima...

 

Velika je šansa da sam ja baš taj uzeo :D od dana kad se pojavio do dana kad sam ga kupio je prošlo tačno neke dve nedelje. Ima i slika na ovoj temi nekoliko stranica unazad, a uzeo sam ga sredinom oktobra ako se dobro sećam.

 

 

Možda sam baš taj narandžasti pratio na oglasima koji pominjete. Sećam se da je u opisu bilo na napisano da na plastikama ima tragova kamenčića ili tako nešto. Šta znam, meni ta boja nije nije ružna, naprotiv, samo u tom trenutku nisam bio siguran da li ću da menjam motor ili ne. Iste boje ima motor sada i na KP, ali prodaje samo kofere. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Biker-Boy je napisao:

Taj ubogi narandžasti VFR bi sigurno vredeo više, samo da se ufarba u neku krštenu boju, video sam ga uživo još pre nego što je bio u Painkiller-ovom vlasništvu, ono je za plakanje... takvu legendu od motora urnisali s onom šabanskon farbom...

Bilo mi je padalo na pamet da ga ja farbam, ali tadašnja situacija sa ženom (i njenim negodovanjem zbog trgovine tog motora) je presudila da ga ipak prodam/menjam. Sadašnji vlasnik je lakirer po (sporednoj) profesiji i uzeo je taj VFR samo iz razloga što je mehanički bio ok, a farbu je on svakako planirao sam da radi, zato mu ta narandžasta boja nije bila bitna. Da nije te situacije, nikada ga ne bih mogao prodati u toj boji.

Toliko je bio loše ofarban da se ponegde i ljuspala ta farba...ma užas, šta su napravili od tog prelepog VFRa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 44 minuta, MOTOM je napisao:

To je originalna boja (mala serija), e sad da li je posle farban je pitanje?

 

http://pages.cs.wisc.edu/~john/vfr/specs/98-00-vfr800f.html

 

Orange Copper Candy Pearl - Burnt Orange

Ovaj moj je bio crven. Videla se fabrička boja ispod te narandžaste (tamo gde se oljuspala). Nisam znao da su VFR800 Fi proizvodili u tu jezivu boju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
36 minutes ago, ThePainkiller said:

Ovaj moj je bio crven. Videla se fabrička boja ispod te narandžaste (tamo gde se oljuspala). Nisam znao da su VFR800 Fi proizvodili u tu jezivu boju... 

Vidi, imaj u vidu da su neki primerci naknadno farbani. Na primer, RC 36 što si mi prodao je sišao sa trake u "granite blue" boji, da bi bio prefarban (ili u Japanu, ili u Evropi (European direct sales)) u "Italian red". To se sve vidi po broju šasije i agregata.

Usput, nije 1992 god. nego je 1990 god. (znači L serija). 1992 god. je prva registracija u Švajcarskoj, što verovatno znači da je dosta stajao u salonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
2 minutes ago, ThePainkiller said:

Nisam to znao... 

A jel znaš možda razlog zašto se motori prefarbavaju naknadno? Mislim na te varijante da ih neko fabrički prefarbava...

Moguće iz razloga što su se više tražile određene boje, nisam siguran. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja