Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Probaj sa širim kormanom, kako bi ti čantre išle van nosača vizira kad smotaš pun, ili taj korman koji imaš probaj da blago zarotiraš ka dole         ( kao sto je kod mene)

Imaš i par strana unatrag slike, kolega je postavio korman na 800 fi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam na svojoj bivšoj VFR800 Fi montirao korman. Bukvalno jedan jedini položaj postoji kako može da se montira, a da posude kočnica i kvačila ne udara u vizir.

 

 

ZWDOmQL.jpg

vr9vpC7.jpg

STKOgXx.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, bdada je napisao:

@ThePainkiller odaj coveku tajnu, ovako si ga stavio na jos vece muke.

Pa nema tu tajne... Postavis korman na nosač i onda pomeraš ručice kočnice i kvačila dok ne nađeš položaj gde ne udaraju u vizir. Ja sam, npr. morao da skraćujem korman za po 2 cm po strani.

A da... Meni je bilo potrebno da se korman izmesti malo prema vozaču...to sam rešio sa nosačima od TDM-a koji su zakrivljeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Becej
pre 33 minuta, ThePainkiller je napisao:

Pa nema tu tajne... Postavis korman na nosač i onda pomeraš ručice kočnice i kvačila dok ne nađeš položaj gde ne udaraju u vizir. Ja sam, npr. morao da skraćujem korman za po 2 cm po strani.

 

Probao sve varijante, očigledno je visok, trebalo bi da je što ravniji koliko vidim na slici, Jedino da pokušam da ga skratim pa da posude upadnu "unutar"  vizira kako ga ne bi kačile.Hteo sam da prođem bez "budženja", ali kanda neće moći.

 

pre 38 minuta, ThePainkiller je napisao:

Meni je bilo potrebno da se korman izmesti malo prema vozaču...to sam rešio sa nosačima od TDM-a koji su zakrivljeni

 Imam i taj dodatak koji ga približava 16 mm ka vozacu, ali ga i podiže 25mm što mi "kvari sreću".U svakom slučaju, hvala na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 24 minuta, fullgas je napisao:

Probao sve varijante, očigledno je visok, trebalo bi da je što ravniji koliko vidim na slici, Jedino da pokušam da ga skratim pa da posude upadnu "unutar"  vizira kako ga ne bi kačile.Hteo sam da prođem bez "budženja", ali kanda neće moći.

 

 Imam i taj dodatak koji ga približava 16 mm ka vozacu, ali ga i podiže 25mm što mi "kvari sreću".U svakom slučaju, hvala na savetima.

Da, posude moraju da budu unutar vizira, jer u suprotnom bi ti korman morao biti previše širok da bi kompletne ručice i posude izmestio van vizira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ja isto imam ABM  trougao i Mottac korman , jedan jedini polozaj postoji a da sve fercera

 

Iz razloga grceva koje sam imao u desnoj saci i nemogucnoscu normalne voznje sa tim grcevima - vratio sam heblove i progledao, nije mi ali uopste jasno sto bi neko stavljao korman pa makar i iz razloga da povisuje.

Eventualno bih stavio neke heblove koji mogu jos malo da se trimuju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, MOTOM je napisao:
AU.PERFECTYOUR.BIKE

HeliBars® replacement handlebars and risers for the Honda VFR800 1998 2001 and...

 

heli-vfr800-thumb-edited__77223_zoom.jpg

Jedino ako si izgoreo po glavi pa da daš 431 dolar za ovo... :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, ThePainkiller je napisao:

Jedino ako si izgoreo po glavi pa da daš 431 dolar za ovo... :lud:

Kaže se "izgoreo po glave! "

:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, ThePainkiller said:

Jedino ako si izgoreo po glavi pa da daš 431 dolar za ovo... :lud:

Nisam ni gledao cenu, sad vidim. <_<  To je oko 265 €...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Becej
Pre 13 sati, milija1966 je napisao:

uros.vejic@deltaautomoto.rs) i on će ti reći. 

 
Mozda najbolje da kontaktiras Hondino predstavnistvo
 
Urosa.
Ja sam ga kontaktirao I dobio potrebne informacije

Čovek je na godišnjem odmoru.... kad te neće...

 

Pre 13 sati, ThePainkiller je napisao:

P.S. zato sam i postavio slike da se vidi da posude idu sa unutrašnje strane vizira, a zato sam i korman morao malo da skratim...

Da li se kojim slučajem sećaš, pošto pretpostavljam da više ne voziš VFR-a,kolika je bila širina kormana posle skraćivanja, to bi mi dosta pomoglo u potrazi za pravim. A da probam ovako nešto? Ima li ko iskustva sa ovim, verovatno ću morati da menjam creva pr. kočnice, pošto je dosta dugačko, skoro 10cm.

Screenshot_2019-12-11-12-43-03.png

Screenshot_2019-12-11-12-43-11.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, fullgas je napisao:

Čovek je na godišnjem odmoru.... kad te neće...

 

Da li se kojim slučajem sećaš, pošto pretpostavljam da više ne voziš VFR-a,kolika je bila širina kormana posle skraćivanja, to bi mi dosta pomoglo u potrazi za pravim. A da probam ovako nešto? Ima li ko iskustva sa ovim, verovatno ću morati da menjam creva pr. kočnice, pošto je dosta dugačko, skoro 10cm.

Screenshot_2019-12-11-12-43-03.png

Screenshot_2019-12-11-12-43-11.png

Fabrička dužina kormana je bila 730 mm, a ja sam ga skratio za po 2 cm sa krajeva. Znači, izašao je oko 690 mm dužine na kraju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Becej
pre 43 minuta, ThePainkiller je napisao:

Fabrička dužina kormana je bila 730 mm, a ja sam ga skratio za po 2 cm sa krajeva. Znači, izašao je oko 690 mm dužine na kraju...

U tome je stvar verovatno, moji su oba širi i to dosta, 770 i 760 mm. Hvala na brzom odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3107 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Sve više gledam, čitam o VFR-ki.. već znam koje su joj mane... regler, španer... ali mi se sve više svidja... 

pa me zanima kad gledam slike, na jednom motoru piše VFR, a ispod malim slovima v4vtec... na nekoliko ostalih ih nema ili samo VFR... da li to znači da su farbani  ili...??? Naravno slova se mogu zalepiti ali pretpostavljam da je lak fabrički preko... 

Screenshot-20191222-125404-com-android-c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
pre 33 minuta, shoyyka je napisao:

Sve više gledam, čitam o VFR-ki.. već znam koje su joj mane... regler, španer... ali mi se sve više svidja... 

pa me zanima kad gledam slike, na jednom motoru piše VFR, a ispod malim slovima v4vtec... na nekoliko ostalih ih nema ili samo VFR... da li to znači da su farbani  ili...??? Naravno slova se mogu zalepiti ali pretpostavljam da je lak fabrički preko... 

Screenshot-20191222-125404-com-android-c

Cini mi se da do 2004 ili 2005 je natpis kao na crvenom posle te godine samo vfr 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Model do čini mi se 2004 ima tu staru nalepnicu. Al je sigurno da od restajlinga 2006 imao te nove metalne nalepnice. Ja sam moj farbao i stavio mu nove bile mi lepše.

IMG_1756.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja