Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ukoliko rasturas kvacilo, trebace ti manual, u maanualu su navedene vrednosti svih potrosnih komponenata. 

Ne moraju nuzno sve biti za zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Hidrauličko je. I nema šanse da ga ja rasturam. Nemam gde. Oko zgrade ne smem ništa slično da radim. Odma' bi mi nakačili neku muku u vidu neke inspekcije na grbaču. Kod majstora će, jbg. Ipak, drago mi je što postoji šansa da nije kvačilo gotovo već da je možda samo potrebno podešavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
7 minutes ago, lomitelj said:

Hidrauličko je. I nema šanse da ga ja rasturam. Nemam gde. Oko zgrade ne smem ništa slično da radim. Odma' bi mi nakačili neku muku u vidu neke inspekcije na grbaču. Kod majstora će, jbg. Ipak, drago mi je što postoji šansa da nije kvačilo gotovo već da je možda samo potrebno podešavanje.

Procitao sam malo . A na zalost samostelujuce je. 

Tu dolazimo do zakljucka da potencijalan problem moze lezati u dotrajalosti ulja (dot4) u sistemu kvacila ili dotrajalog creva koje se nadima. 

Ja bih preventivno zamenio oba. 

Crevo teflonskim,ulje novim.

Ako i posle toga bude problem onda je do sklopa kvacila. 

Zamena ulja i creva svakako ne skodi, a nije veliki trosak i posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Procitao sam malo . A na zalost samostelujuce je. 
Tu dolazimo do zakljucka da potencijalan problem moze lezati u dotrajalosti ulja (dot4) u sistemu kvacila ili dotrajalog creva koje se nadima. 
Ja bih preventivno zamenio oba. 
Crevo teflonskim,ulje novim.
Ako i posle toga bude problem onda je do sklopa kvacila. 
Zamena ulja i creva svakako ne skodi, a nije veliki trosak i posao.
Ulje je zamenjeno odmah posle kupovine. Do njega nije. E sad to crevo, ne znam, stvarno. Moraće kod majstora. Hvala ti u svakom slučaju na odgovorima i pomoći u razmišljanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Meni je na VFR 750 prosle godine kvacilo proklizavalo u 5. i 6. brzini pri naglom dodavanju gasa.

Kada smo skinuli lamele, sve su bile u fabrickim tolerancijama.

Problem je bio u sabijenim oprugama kvacila, ima ih 5 komada i nove u Hondi kostaju oko 2000din.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12
On 5.7.2019. at 13:26, lomitelj je napisao:

Nisam dugo u posedu motora pa nemam osećaj kada je nešto pri kraju ili nije. Zato ću da pitam ma kako god glupo zvučalo jer smatram da pitanja nisu glupa ukoliko neko ne zna. Naime, interesuje me kako da znam, da osetim, kako se manifestuje da je kvačilo na VFR-u pri kraju, da je za zamenu? I još jedno pitanje. Kada ubacim u šestu, i pored vetra i buke pri toj brzini, čujem nešto nalik na zveckanje. Da li je to normalno, nije, da li i to ima veze sa setom kvačila ili nečim drugim? Na lanac i lančanik ne sumnjam jer su oboje zamenjeni i dotegnut je lanac. A možda se i tu varam.

Bez brige,to zveckanje,kako ga zoveš,je normalno pri manjim obrtajima.Navrti ga na veće obrtaje i videćeš da se to ne čuje.Kvačilo ne pipaj,zameni ulje i gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Bez brige,to zveckanje,kako ga zoveš,je normalno pri manjim obrtajima.Navrti ga na veće obrtaje i videćeš da se to ne čuje.Kvačilo ne pipaj,zameni ulje i gas.
Hvala na odgovoru. Ulje sam zamenio. I teram. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Danas se vozao po gradu i za nekih pola sata vožnje motor (vfr 800fi) digao temperaturu na 110 i nespušta je sa upaljenim ventilatorom. Inače ventilator se pali na 98 stepeni a gasi na 92. Pitam se dal mi termostat otvara na vreme? 

Molim napišite vaša zapažanja u vožnji po ovim vrelim danima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Meni 750-ica pali ventilator normalno i gasi relativno brzo, stavio sam nov termostat pre pocetak sezone jer stari nije zatvarao pa nije mogao da se zagreje.

Proveri kolicinu tecnosti u hladnjaku i da ti nije prljav hladnjak tj kod tebe su hladnjaci u smislu da ima djubreta izmedju saća ili izvadi termostat pa vidi da li ima neke promene na bolje.

Inače, kad si poslednji put menjao antifriz, da nema nekog mulja u samom sistemu, možda da probaš da ispereš ceo sistem.Kupi neki radiator flush u prodavnici delova, sipaj nek odradi malo i vidi šta će izaći posle ispiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Zahvaljujući komšiji @ivica744 promenjena rashladna tečnost,najpre hteo da skinem termostat, a onda naišao komša i pomogao savetima, utvrđeno sledeće:  poskidane bočne plastike,istočena stara tečnost,sipana nova rashladna tečnost u odnosu antifriz -voda 50:50, motor startovan u mestu, termostat ispravan, kreće da otvara na 75 stepeni, kod vodene pumpe jedno crevo toplo, drugo hladno, kako voda kreće da cirkuliše temperatura pada na 70 stepeni i kreće polako da raste, već na oko 85 stepeni oba creva vruća, na 100 se pali ventilator a gasi na 92 stepena. 

 

Vozajuću se po gradu ovih dana primećeno da temperatura nije išla preko 103 stepena (drugar reče da njegov vfr 800 vtec leti po gradu diže temperaturu i do 120), što dovodi do zaključka da je problem sa prekomernim grejanjem rešen zamenom rashladne tečnosti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, alexvicent said:

Zahvaljujući komšiji @ivica744 promenjena rashladna tečnost,najpre hteo da skinem termostat, a onda naišao komša i pomogao savetima, utvrđeno sledeće:  poskidane bočne plastike,istočena stara tečnost,sipana nova rashladna tečnost u odnosu antifriz -voda 50:50, motor startovan u mestu, termostat ispravan, kreće da otvara na 75 stepeni, kod vodene pumpe jedno crevo toplo, drugo hladno, kako voda kreće da cirkuliše temperatura pada na 70 stepeni i kreće polako da raste, već na oko 85 stepeni oba creva vruća, na 100 se pali ventilator a gasi na 92 stepena. 

 

Vozajuću se po gradu ovih dana primećeno da temperatura nije išla preko 103 stepena (drugar reče da njegov vfr 800 vtec leti po gradu diže temperaturu i do 120), što dovodi do zaključka da je problem sa prekomernim grejanjem rešen zamenom rashladne tečnosti.

 

 

Odma' cena 300 evra gore. Sad prede, mjauče, reži i hladi k'o nov. :takoje:

 

Uprava, zašto nema stiker VFR?! Realno, treba da postoji. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Evo posle nekog druženja odlučih da se rastanem od svog VFRa pa da objavim prvo ovde na forumu. Neće još ići u oglase da vidimo da li je neko odavde zainteresovan. 

 

Dakle ovako.

Honda VFR Vtec 2003 godište

Prešao 47600km i verovatno će se u narednih par dana još malo povećati

Motor je kod mene nešto duže od godinu dana i na žalost nisam sa njim prešao više od 5000km

U tom periodu odnosno zimus zamenjen antifriz, ulje u vilama semerinzi u istim.

Očišćen kompletan kočioni sistem zamenjene gumice u prednjim čeljustima i kočioni cilindar (tzv. sekundarni) koji se nalazi na prednjoj čeljusti za dual zadnje kočnice.

Pred kraj prošle sezone je stradala struja i regler pa je i to zamenjeno.

Gume Michelin road 2ct.

Posle ovoga je motor prešao nešto manje od 3000km

Zimus mi je u garaži pao sa ćopave ogulio se al nije stradala ni jedna plastika a pošto je bilo packi od kamenčića svakako sam odlučio i da ga ofarbam i promenim boju tako da je i ofarban u komori i boja je prelepa, sva oštećenja sam slikao tako da nema bojazni da je bio izlomljen.

Od dodatne opreme ima auspuhe od Yamahe R1 2008 za koje su rađene kompletne grane, tako da su originali sačuvani i motor se po potrebi lako vraća u originalno stanje radi registracije.

Koferi Krauser K2 u setu sva 3 kofera sa nosačima za VFR.

Utičnice za punjač 12V/5V.

Ručice preklopive i tegići.

Posedujem i originale.

Cena 3500€ sa koferima i auspusima.

 

 

IMG_2361.JPG

IMG_2363.JPG

IMG_2365.JPG

IMG_2366.JPG

IMG_2368.JPG

IMG_1757.JPG

IMG_1758.JPG

IMG_2370.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 782 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Juce slucajno naletim na drugara, dugo se nismo videli i pricamo o svemu i svacemu a inace, decko je vozio VFR RC36 bele boje, skroz beo metalik sa sivim nalepnicama - prelep !!!   PRODAO ga ih hira jer ga je u dlaku znao i malo mu je dosadio pa ga zamanio sa Kawasakijem - besan kao ris, jaaaaaako mu je krivo sto je prodao VFR. Nije najbrzi a opet dovoljan, nije najlepsi a opet vanvremenski lep, nije najudobniji a opet mozes sa njim na dnevnom nivou da predjes dok necrknes od umora - sve u svemu , priznaje da se bas bas zajebao  !!! A nije jedini koji to tvrdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Kle 500

VFROVCI

 

Pazario sam VFRa pre nekoliko dana.

Razmisljao ssm o nekom drugom modelu motora, ali kada sam natrcao na VFR a, svideo mi se

Procitao sam komentare na forumu i mislim da nisam pogresio.

Postavicu slike

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja