Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
On 6/5/2019 at 4:13 PM, badzabajker said:

E pa ne znam, kao da čujem kucanje blago kad okrećem zadnji točak, a čini mi se da nije lanac...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Ja sam mojeg prosle godine rastavio i ocistio sve.Nisu bili propali lezajevi,nego mast je bila zastarela.Verovatno je bivsi vlasnik prao visokim pritiskom lanac,pa je dosta isprao i mast iz lezajeva.Voda je cudna stvar....Jedino mi nije bilo jasno odakle osigurac u zadnjoj viljusci :stabre:

Fotografija0051.jpg

Fotografija0050.jpg

Fotografija0058.jpg

Fotografija0063.jpg

Fotografija0061.jpg

Fotografija0062.jpg

Fotografija0064.jpg

Fotografija0059.jpg

Fotografija0055.jpg

Fotografija0065.jpg

Fotografija0049.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Ja sam mojeg prosle godine rastavio i ocistio sve.Nisu bili propali lezajevi,nego mast je bila zastarela.Verovatno je bivsi vlasnik prao visokim pritiskom lanac,pa je dosta isprao i mast iz lezajeva.Voda je cudna stvar....Jedino mi nije bilo jasno odakle osigurac u zadnjoj viljusci :stabre:
Fotografija0051.thumb.jpg.11dec7ecb62353c1275f7da813c414f3.jpg
Fotografija0050.thumb.jpg.9263b2c0b9c80cc6d4f923dee838f486.jpg
Fotografija0058.thumb.jpg.1a4f6227197310d1a023cc063a319277.jpg
Fotografija0063.thumb.jpg.51970db5e6dd09c0426398a04ad6c9f3.jpg
Fotografija0061.thumb.jpg.8dfc153a887010c945c7e362f8b2eb95.jpg
Fotografija0062.thumb.jpg.7cc9d3d9b2851e093d807d523c2771be.jpg
Fotografija0064.thumb.jpg.18f41e8cefc10cf64d54d4d462649f6a.jpg
Fotografija0059.thumb.jpg.071398d8cf38dfe22d58cef15bd8c61d.jpg
Fotografija0055.thumb.jpg.d3cf0ee19a68cbdc49d30614cb34543e.jpg
Fotografija0065.thumb.jpg.4e403c9d5a95f68b20eec7fdc3c868e0.jpg
Fotografija0049.thumb.jpg.9013c5bca09fdb366a59c00749af57ef.jpg
A?!
El me zajebavaš

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
A?!
El me zajebavaš

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Japanci su čudo, al' mi srbi ih sjebasno skrozzz


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Ja sam mojeg prosle godine rastavio i ocistio sve.Nisu bili propali lezajevi,nego mast je bila zastarela.Verovatno je bivsi vlasnik prao visokim pritiskom lanac,pa je dosta isprao i mast iz lezajeva.Voda je cudna stvar....Jedino mi nije bilo jasno odakle osigurac u zadnjoj viljusci :stabre:
Fotografija0051.thumb.jpg.11dec7ecb62353c1275f7da813c414f3.jpg
Fotografija0050.thumb.jpg.9263b2c0b9c80cc6d4f923dee838f486.jpg
Fotografija0058.thumb.jpg.1a4f6227197310d1a023cc063a319277.jpg
Fotografija0063.thumb.jpg.51970db5e6dd09c0426398a04ad6c9f3.jpg
Fotografija0061.thumb.jpg.8dfc153a887010c945c7e362f8b2eb95.jpg
Fotografija0062.thumb.jpg.7cc9d3d9b2851e093d807d523c2771be.jpg
Fotografija0064.thumb.jpg.18f41e8cefc10cf64d54d4d462649f6a.jpg
Fotografija0059.thumb.jpg.071398d8cf38dfe22d58cef15bd8c61d.jpg
Fotografija0055.thumb.jpg.d3cf0ee19a68cbdc49d30614cb34543e.jpg
Fotografija0065.thumb.jpg.4e403c9d5a95f68b20eec7fdc3c868e0.jpg
Fotografija0049.thumb.jpg.9013c5bca09fdb366a59c00749af57ef.jpg
Nego jel si rešio problem zamenom ili samo podmačivanjem?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Sto bih zezao,stvarno je osigurac bio u zadnjoj viljusci :) Ja sam sve ocistio,oprao lezajeve,i sve dobro podmazao.Nisam menjao lezajeve,jer nije bilo potrebno.Motor je bio presao nepunih 50000km.Dok sam vozio rc24,na 74000km sam rastavio zadnje lezajeve,i podmazao jer su bili u veoma dobrom stanju.Ja vise volim da imam originalne honda lezajeve,jer oni traju veoma dugo.Ovi danas skf,fag lezajevi nisu ni blizu kao nekad.Ako se odrzava na vreme,i dobri su lezajevi,nema potrebe za zamenom.Inace taj iglicasti lezaj je izuzetno skup,mislim na original.Inace rolnicni lezaj je mera:spoljni precnik 62mm-unutrasnji precnik 50mm-sirina lezaja 25mm.Imas jos  u glavcini 2 kuglicna lezajeva kojima je mera:spoljni precnik 62mm-unutrasnji precnik 40mm-sirina lezaja 12mm.Lezajevi imaju samo sa jedne strane plasticni prasinar,a izmedju dva lezaja imas jedan plastican prsten.Koliko sam ja ukapirao da mast se vrti izmedju jednog i drugog lezaja.U cemu je logika,nije mi je jasno,ali honda je tako ugradila te lezajeve.Mogli su hladno ugradit 2 zatvorena lezaja....A to blago kuckanje sto cujes,sam i ja cuo.I na kraju nisu bili lezajevi,nego prednji lancanik je bio ostecen,i lanac nije nalegao kako treba.Mada mi nije zao sto sam rastavio i podmazao komplet sve. Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije bitno odakle, važno je da nije pregoreo :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Sto bih zezao,stvarno je osigurac bio u zadnjoj viljusci  Ja sam sve ocistio,oprao lezajeve,i sve dobro podmazao.Nisam menjao lezajeve,jer nije bilo potrebno.Motor je bio presao nepunih 50000km.Dok sam vozio rc24,na 74000km sam rastavio zadnje lezajeve,i podmazao jer su bili u veoma dobrom stanju.Ja vise volim da imam originalne honda lezajeve,jer oni traju veoma dugo.Ovi danas skf,fag lezajevi nisu ni blizu kao nekad.Ako se odrzava na vreme,i dobri su lezajevi,nema potrebe za zamenom.Inace taj iglicasti lezaj je izuzetno skup,mislim na original.Inace rolnicni lezaj je mera:spoljni precnik 62mm-unutrasnji precnik 50mm-sirina lezaja 25mm.Imas jos  u glavcini 2 kuglicna lezajeva kojima je mera:spoljni precnik 62mm-unutrasnji precnik 40mm-sirina lezaja 12mm.Lezajevi imaju samo sa jedne strane plasticni prasinar,a izmedju dva lezaja imas jedan plastican prsten.Koliko sam ja ukapirao da mast se vrti izmedju jednog i drugog lezaja.U cemu je logika,nije mi je jasno,ali honda je tako ugradila te lezajeve.Mogli su hladno ugradit 2 zatvorena lezaja....A to blago kuckanje sto cujes,sam i ja cuo.I na kraju nisu bili lezajevi,nego prednji lancanik je bio ostecen,i lanac nije nalegao kako treba.Mada mi nije zao sto sam rastavio i podmazao komplet sve. Pozdrav 
Hvala na pomoći, i ja se tripujem da nije lanac ali kao da pored tog zvuka lanca kao da čujem iz glavčine krckanje blago

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
3 hours ago, badzabajker said:

Nego kojim klučem d odvrnem onu maticu 46mm?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Pa druze naravno da maticu od 46mm moras odvrnuti nasadnim kljucem ili gedorom(ko kako zove)od 46mm...Ali pre nego sto pocnes,ako nemas potreban alat,nemoj se upustat u ovu operaciju.Pre nego sto popustis maticu,ubacis u prvu brzinu,i stisnes zadnju kocnicu.Popustis maticu 46mm,pa posle popustis maticu na zadnjoj viljusci(17mm)okrenes ekscentar da popustis i skines lanac.Skines auspuh,skines tocak,popustis drzac kocionih klesta,odvojis ih,i onda tek imas pristup zadnjoj glavcini.Trebace i jaka zeger klesta,da bi skinuo zeger.Svuces glavcinu dole,izvuces osovinu sa diskom napolje,i izvuces ekscentar glavu.Trebace i alat da izbijes lezajeve,jer drugacije ih nemozes oprati i namazati mascu.Ja iglicasti nisam vadio,nego sam ga zajedno sa ekscentrom oprao.Ja ti ipak preporucujem da prvo skines lanac,i onda okreni tocak da vidis dali nesto krcka.Nasprem motora sa klasicnom zadnjom viljuskom,menjanje lezajeva na rc36 nije bas jednostavna operacija :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

Hvala na savetu, više sam mislio gde da nabavim toliki ključ u radnjama do 32 samo. Potražiću pa servisima nekim.
Probaću prvo da skinem lanac

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
11 hours ago, badzabajker said:

Hvala na savetu, više sam mislio gde da nabavim toliki ključ u radnjama do 32 samo. Potražiću pa servisima nekim.
Probaću prvo da skinem lanac emoji106.png

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Ja sam kupio na vasaru,slucajno sam nasao raspar gedore set,i bas ostali oni veliki :) Ako imas nekog priljatelja vulkanizera,njega zamoli da ti naruci od njegovih nabavljaca repro materijala.Oni imaju te velike kovane gedore,i nije tako skupo...Kod nas dolazi Asoler firma,imaju svega,a verovatno  mozes naci u nekoj kuci alata.Da si blize ja bih ti pozajmio da nemoras kupovat :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Ja sam kupio na vasaru,slucajno sam nasao raspar gedore set,i bas ostali oni veliki  Ako imas nekog priljatelja vulkanizera,njega zamoli da ti naruci od njegovih nabavljaca repro materijala.Oni imaju te velike kovane gedore,i nije tako skupo...Kod nas dolazi Asoler firma,imaju svega,a verovatno  mozes naci u nekoj kuci alata.Da si blize ja bih ti pozajmio da nemoras kupovat :) 
Hvala drug.
Popustio sam lanac malopre, on se čuje, nema nikakvih zvukova kad se okreće točak bez lanca.
Sa prednjeg lančanika mi je otpalo parče one gume za ublaživanje zvuka pa se možda zato i čuje.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
3 minutes ago, badzabajker said:

Hvala drug.
Popustio sam lanac malopre, on se čuje, nema nikakvih zvukova kad se okreće točak bez lanca.
Sa prednjeg lančanika mi je otpalo parče one gume za ublaživanje zvuka pa se možda zato i čuje.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Ja ni neznam kako izgleda ta guma,jer kad sam menjao lanac,nije ni bila tamo.Kod mene se isto cuje tako klak,na odredjenim mestima okretanja.Verovatno lanac na nekom mestu nelegne redovno na zubac,pa se zato prilikom okretanja tocka na nekom mestu cuje to klak...Ja druze vec tako vozim 22000km :) Samo opusteno,ipak je to vfr :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Ja ni neznam kako izgleda ta guma,jer kad sam menjao lanac,nije ni bila tamo.Kod mene se isto cuje tako klak,na odredjenim mestima okretanja.Verovatno lanac na nekom mestu nelegne redovno na zubac,pa se zato prilikom okretanja tocka na nekom mestu cuje to klak...Ja druze vec tako vozim 22000km  Samo opusteno,ipak je to vfr :takoje:
Uskoro ćemo ga testiramo do Kladova

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 7/30/2017 at 4:50 PM, ThePainkiller said:

Kod mene je zanimljiva situacija. Top je bio kod majstora na ultrazvucnom pregledu, ispostavilo se da ovo nije uopste fabricki Hondin top. Pravljen je i, po recima majstora, vrlo dobro je uradjen. Rekao mi je da bi bila greota da se kvari taj posao i da ovaj top treba da ostane takav kakav je i da ako hocu da se bolje cuje samo izbusim par rupa na prigusivacu pozadi i bice to-to. Ja sam to uradio i ono sto sam dobio, blago receno, me skenjalo, a posle i iznerviralo jer sam mogao da pretpostavim da busenje dodatnih rupa moze da rezultira samo prdavim-probusen-truo-izgoreo top- zvukom...

Posto varenje nije bila opcija zbog blizine ukrasne hromirane lajsne, jedino resenje da pokrpim te rupe je bilo da urezem navoje u te rupe, uzmem dvokomponentni lepak za metal, namazem ga na imbus srafove i uvrnem ih u te rupe. Zvuk je sad opet ok (tj. tih kakav je i bio pre busenja) i sada nemam vise nameru da bilo sta diram oko ovog topa.

Nešto tražio na podforumu, pa sam video i tvoj post.

Prvo, izgleda da taj majstor nije baš najbolje informisan, a drugo, odlično je i sva sreća da nisi dalje skenjao originalan izduv (nov košta oko 550€)!

 

Izduv (HM MT4 E1 Sankei 2299) pravi Sankei, Japanska firma i Hondin zvanični snabdevač koji se koristi za prvu ugradnju.

 

WWW.SANKEI-GK.CO.JP

Sankei Giken Kogyo is an independent manufacturer of metal and plastic parts made by forming and surface-treatment...

 

WWW.SANKEI-GK.CO.JP

Sankei Giken Kogyo's core technologies can be broadly categorized as plastic forming, surface treatment, and...

 

WWW.SANKEI-555.CO.JP

Sankei Industry has focused on manufacturing quality aftermarket automotive parts (suspension and...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 35 minuta, MOTOM je napisao:

Nešto tražio na podforumu, pa sam video i tvoj post.

Prvo, izgleda da taj majstor nije baš najbolje informisan, a drugo, odlično je i sva sreća da nisi dalje skenjao originalan izduv (nov košta oko 550)!

 

Izduv (HM MT4 E1 Sankei 2299) pravi Sankei, Japanska firma i Hondin zvanični snabdevač koji se koristi za prvu ugradnju.

 

WWW.SANKEI-GK.CO.JP

Sankei Giken Kogyo's core technologies can be broadly categorized as plastic forming, surface treatment, and...

 

 

WWW.SANKEI-555.CO.JP

Sankei Industry has focused on manufacturing quality aftermarket automotive parts (suspension and...

 

 

 

Posle sam i ja skontao da taj majstor (aj da ga zovemo tako) blage veze nema sa auspusima od motocikala. Sreća je, što ti kažeš, da nešto grđe nije uradio sa tim topom. Ja sam baš popizdeo što me je nagovorio i te rupe da bušim. Živ sam se pojeo zbog toga. Ali dobr, na kraju sam uspeo to da saniram da baš i nije ultra ružno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Drugari, jedno pitanje..

Planiram da u narednom periodu Versys zamenim Crossrunner-om 800, model 2015.+

Interesuje me da li zbog resenja oko ventila, ima nekih posebnosti oko odrzavanja i koliko je sam agregat rentabilan za eksplataciju?

Koliko sam skapirao to je agregat iz VFR800..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nisam dugo u posedu motora pa nemam osećaj kada je nešto pri kraju ili nije. Zato ću da pitam ma kako god glupo zvučalo jer smatram da pitanja nisu glupa ukoliko neko ne zna. Naime, interesuje me kako da znam, da osetim, kako se manifestuje da je kvačilo na VFR-u pri kraju, da je za zamenu? I još jedno pitanje. Kada ubacim u šestu, i pored vetra i buke pri toj brzini, čujem nešto nalik na zveckanje. Da li je to normalno, nije, da li i to ima veze sa setom kvačila ili nečim drugim? Na lanac i lančanik ne sumnjam jer su oboje zamenjeni i dotegnut je lanac. A možda se i tu varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kvačilo će ti proklizavati kada, recimo u 6. brzini sa nekih 80 na sat, pokušaš naglo da ubrzaš. Stim što (ako je tek lamela na granici) ne mora da proklizava kada ubrzavaš iz nekog nižeg stepena. Tj. što se više lamela troši, sve je više proklizavanja (u svakom stepenu prenisa, pri jačem dodavanju gasa). Početak proklizavanja (tj. kada počinje to da se primećuje) je kada iz niskih obrtaja pokušaš da poteraš motor pri većem opterećenju.

Što se tiče tog zvuka zveckanja, tu ti ne bih znao pomoći...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
2 hours ago, lomitelj said:

Nisam dugo u posedu motora pa nemam osećaj kada je nešto pri kraju ili nije. Zato ću da pitam ma kako god glupo zvučalo jer smatram da pitanja nisu glupa ukoliko neko ne zna. Naime, interesuje me kako da znam, da osetim, kako se manifestuje da je kvačilo na VFR-u pri kraju, da je za zamenu? I još jedno pitanje. Kada ubacim u šestu, i pored vetra i buke pri toj brzini, čujem nešto nalik na zveckanje. Da li je to normalno, nije, da li i to ima veze sa setom kvačila ili nečim drugim? Na lanac i lančanik ne sumnjam jer su oboje zamenjeni i dotegnut je lanac. A možda se i tu varam.

Moze biti da je kvacilo pri kraju a moze biti da su ti opruge van limita. Ili da stavis cvrsce. Sto je slucaj na gpz500s generalno.

 

Evo pitaj painkillera, on mi je menjao i merio lamele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
34 minutes ago, lomitelj said:

Dakle da se spremam za sređivanje kvačila.

Sacekaj! 

Da li ti je kvacilo hidraulicko ili mehanicko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako ti zakrci pri ubacivanju u 5.6. stepen prenosa, onda samo dotegni sajlu. 

Ako je hidraulicko, ne znam kako se steluje. Pogledaj manual postoji li opcija.

 

Takodje gradacija ulja moze doprineti losem odvajanju.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja