Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Hvala na odgovoru,
Drugar ima vfr ,a pošto je niži, kad je vozi bukvalno mora da se istegne i posle voznje ga bole leđa.
Zamolio bih te ,ako može,da drugar samo sedne na motor da vidi položaj.
Pa da krenemo i.mi u prebacivanje na njegovom motoru.
Hvala ti unapred

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, Krmco je napisao:

Hvala na odgovoru,
Drugar ima vfr ,a pošto je niži, kad je vozi bukvalno mora da se istegne i posle voznje ga bole leđa.
Zamolio bih te ,ako može,da drugar samo sedne na motor da vidi položaj.
Pa da krenemo i.mi u prebacivanje na njegovom motoru.
Hvala ti unapred

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

Što se mene tiče, naravno da može. Jedino ne znam gde bi se našli i kad? Ja sam iz Kule, a obaveze oko posla i klinaca mi ne ostavljaju puno slobodnog vremena za vožnju dalje od Novog Sada (barem za sada)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

To.je najmanji problem,došli bi mi gde ti kažeš.
Samo na 5 min da sedne da vidi da li mu odgovara položaj.
On se lomi da je stavi na prodaju zbog toga,
Bilo bi šteta, motor je prelep. 128990e250413e716d69719f1a53557c.jpg

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nije frka, onda...Kada vi budete raspoloženi za neku vožnju, javite se pa se izdogovaramo... Vikendom sam (manje više) slobodan, jedino se samo dogovorim sa babama i dedama ko će da čuva malce... :)

P.S. motor mu jeste prelep. Jedino što je njegov VFR800 Vtec, a moj VFR800 Fi. Ne znam samo da li su modeli isti po položaju sedenja. To bi mogao neko da potvrdi ko je sedeo na oba modela...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Bravo, nije bilo ni 50 e :takoje: Javicu ti se kada budem dolazio u Vrbas da vidim ugao kormana, mozda i ja narucim za fazera. :sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo da se javim da sam malo provozao motor i oduševljen sam! VFR se sada vozi kao bicikla... :jee1: Toplo preporučujem prebacivanje na korman svakom kome je položaj sedenja neudoban na VFR-u... :aha:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mali update vezano za korman na VFR-u... Danas sam malko vozio (nekih 50-tak km) i primetio sam jednu negativnu stranu prebacivanja VFR-a na korman. Pošto je položaj vozača sada uspravan, a sedište je dizajnirano da vozač sedi povijen unapred sa zadnjicom unazad, sa kormanom sada dolazim do toga da me sedište gura napred ka rezervoaru. Nije nepodnošljivo, ali se definitivno oseti.  Rešenje bi bilo da se sedište preradi kod Ivice (svakako mi je to bilo u planu, ne vezano za prebacivanje na korman)... 

Još sam jednu stvar uradio, a to je da sam štapove spustio niže za 14 mm u trouglovima (pošto više nema heblova i štapovi ne moraju da budu toliko uvučeni u trougao). Bili su izvučeni 39 mm iznad gornjeg trougla, a sada su na 25 mm. Nakon toga sam vozio nekih desetak km i nisam primetio neku promenu u ciklistici motora (za sada).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Mali update vezano za korman na VFR-u... Danas sam malko vozio (nekih 50-tak km) i primetio sam jednu negativnu stranu prebacivanja VFR-a na korman. Pošto je položaj vozača sada uspravan, a sedište je dizajnirano da vozač sedi povijen unapred sa zadnjicom unazad, sa kormanom sada dolazim do toga da me sedište gura napred ka rezervoaru. Nije nepodnošljivo, ali se definitivno oseti.  Rešenje bi bilo da se sedište preradi kod Ivice (svakako mi je to bilo u planu, ne vezano za prebacivanje na korman)... 
Još sam jednu stvar uradio, a to je da sam štapove spustio niže za 14 mm u trouglovima (pošto više nema heblova i štapovi ne moraju da budu toliko uvučeni u trougao). Bili su izvučeni 39 mm iznad gornjeg trougla, a sada su na 25 mm. Nakon toga sam vozio nekih desetak km i nisam primetio neku promenu u ciklistici motora (za sada).
Napravićeš ti TDM-a od Honde!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 4/15/2019 at 7:35 PM, ThePainkiller said:

Mali update vezano za korman na VFR-u... Danas sam malko vozio (nekih 50-tak km) i primetio sam jednu negativnu stranu prebacivanja VFR-a na korman. Pošto je položaj vozača sada uspravan, a sedište je dizajnirano da vozač sedi povijen unapred sa zadnjicom unazad, sa kormanom sada dolazim do toga da me sedište gura napred ka rezervoaru. Nije nepodnošljivo, ali se definitivno oseti.  Rešenje bi bilo da se sedište preradi kod Ivice (svakako mi je to bilo u planu, ne vezano za prebacivanje na korman)... 

Još sam jednu stvar uradio, a to je da sam štapove spustio niže za 14 mm u trouglovima (pošto više nema heblova i štapovi ne moraju da budu toliko uvučeni u trougao). Bili su izvučeni 39 mm iznad gornjeg trougla, a sada su na 25 mm. Nakon toga sam vozio nekih desetak km i nisam primetio neku promenu u ciklistici motora (za sada).

Cini mi se da sam kod mene izvukao 41mm nakon servisa viljuski, iskreno - vitla po krivinama kako oces, NAVAK - no problem, Grobnik - no problem , ali da voli kontru to jeste !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 7 sati, Grnca je napisao:

Cini mi se da sam kod mene izvukao 41mm nakon servisa viljuski, iskreno - vitla po krivinama kako oces, NAVAK - no problem, Grobnik - no problem , ali da voli kontru to jeste !

Kod mene ne može da se izvuče više zbog dužine creva od kočnica. Kada podignem motor na centralni štender i kada se vila rastereti onda mi creva budu na knap sa ovim spuštanjem. Da bi spustio još niže onda bi morao da oslobodim sva creva iz onih njihovih nosača, a to mi se ne radi... E da, i još jedna stvar se dešava prilikom izvlačenja štapova iz trouglova - a to je da se podiže ceo prednji kraj i onda ćopava nogara bude ˝kratka˝ tj. motor se više naginje kada stoji na ćopavoj. A ni to mi se preterano ne dopada. Ovde gde sam ja izvukao je maksimum da ništa drugo ne moram da diram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Grnca i The painkiller pričate o dijametralno različitim stvarima, Grnča je spuštao trouglove na štapovima a Painkiler je dizao.

Spuštanje mi ima smisla jer se dobija reaktivniji motor po krivinama, sa druge strane dizanje ni u pismu. 

Time dobijaš da ti motor poput TDM "širi" putanju u krivini. Pri tome dodatno opterećuješ zadnji amortizer koji na VFR nije najsjajnija tačka osebno posle 20 godina. 

Zaista ne vidim poentu pravljenja TDM-a sa svim njegovim manama od VFR. ... ali tvoje pare , tvoj motor tvoja igra..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mislio sam da i Grnca priča o spuštanju štapova u trouglovima. Ok, vratiću ih gde su i bili. Nije mi namera da sjebem motor, niti da imam loše vozne karakteristike.

Može li samo neko da mi izmeri koliko su štapovi fabrički izvučeni iznad gornjeg trougla? Bio bih zahvalan! 

 

Edit: Našao sam podatak u service manualu - 39 mm treba da je izvučen od gornjeg trougla...

 

356-22fa38177b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Danas sam bas merio, 43mm su stapovi izvuceni napolje tj trouglovi spusteni

 

Nos mi je nizak i to mi se dopada, reaktivan je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder

Pozdrav posto svi vozite vfr modele zanima me sta mislite o ovom modelu za 250 eura bez papira sluzio bi mi samo ovo sezonu dok ne skupim vise za neki normalan sa papirima  https://www.olx.ba/artikal/29677689/honda-vfr-750-rc-15/

ako mogu misljenja za ovaj model sa oglasa :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
17 minutes ago, Gagiii said:

Pozdrav posto svi vozite vfr modele zanima me sta mislite o ovom modelu za 250 eura bez papira sluzio bi mi samo ovo sezonu dok ne skupim vise za neki normalan sa papirima  https://www.olx.ba/artikal/29677689/honda-vfr-750-rc-15/

ako mogu misljenja za ovaj model sa oglasa :moto2:

To nije VFR (prva G serija je krenula 1986.), nego VF (možeš videti i po god.). Imao je dosta problema taj model...

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

I moja je na prodaju

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Vfr 750f rc36, 1990. godište, Touring, vozilo prešlo 45000 km, Beograd. Cena 1.500 € - Motori - Polovni Automobili


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja