Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ok. Tako nesto sam i ja zamislio... Počeo sam sa rasturanjem i uspeo sam sajle gasa da prebacim na desnu stranu... :)

Cekam da mi stignu nosači od kolege pa da polako privodim projekat kraju... :jee1:

 

1RjIrFB.jpg

2DNJZ9j.jpg

 

Trougao spremno čeka nosače da stignu... :)

dMK4Igb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
4 hours ago, alexvicent said:

Evo kako je probušen gornji trougao kod mene

20190410_184605.jpg

20190410_184522.jpg

20190410_184500.jpg

Aj malo da vas naribam ( bolje ja nego neko iz rivalske sekte)

Kao prvo - nikad ne prepravljajte originalne delove motora, uzmite star polovan za eksperimentisanje - nikad neznate kad ce vam ponovo trebati a ostace vam stari ostecen .

Kao drugo - ako ste se vec odlucili za taj zahvat , onda uradite to kako valja. Sto niste okrenuli naopako trougao i sa donje strane gde treba da stoji navrtka - upustili bar 0.3mm ravne povrsine kako bi dobili lepu ravnu povrsinu za naleganje podloske i navrtke. Podloska ima svoju namenu i zaista necemu sluzi, izbor tipa podloske se vrsi prema nameni a ako bas i necemo da biramo puno onda stavimo najobicniju da nekazem PLATNU . Ovakvim stezanjem ostecuje se most a i navrtku

 

Ja sam skinuo ABM trougao i vratio sam heblove i zato vam sve ovo dobronamerno govorim

 

@painkiller - ako hoces sajlu da premestis sa desne strane vrata ( a moras )  - nema jednostavnog zahvata, mora komplikovano, isao sam tim putem. Probao sam na 1000 nacina i nisam nasao jednostavno resenje

 

Korman je strava stvar za po gradu a i za peglanje po krivinama, duzi je krak i manja se sila koristi upravljanje , kaunterstiring je kao po svili da vozis - nezno neznije. Po gradu i guzvi se vitla sa njim samo tako, udoban je i na dugackim putovanjima

 

Moj skidam iz razloga sto polozaj sake i ruke u celini zauzme neki drugaciji polozaj, aj da kazemo da su laktovi rasireni kad imam korman. Ortak mi kaze da uvek prepozna mene i to nepogresivo bas zbog tih laktova . Kad skupim laktove onda mi je nekako nezgodno u zglobovima sake - e sad sto vam ovo pisem , pa zbog grceva koji me hvataju na duzim putovanjima. kad su laktovu rasireni ruke su mi u komfornom polozaju ALI se JAKO grci desna saka, ako laktove skupim onda je grc u saci mnooooogo slabiji ali boli posle u zglobu jer podlaktica u odnosu na saku ne stoji normalno

 

Zato sad vracam heblove pa probam ovu sezonu - ako nema od toga nista onda vracam vislji trougao i narucujem Clubmana, a u 3lepe

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Grnca Ja sam svakako planirao da stavim podloške ispod matica nosača i to one šire jer trougao, u tom delu gde dolaze nosači, nije uošte debeo i iz tog razloga ja mislim da treba da ima što veću površinu gde nosač vrši pritisak (od dole). Ovako bez ikakve podloške se ni meni ne sviđa. 

Druga stvar je ta da si u pravu što se tiče ˝oštećivanja˝ fabričkih delova, ali ja (a  verujem i ostali koji su to radili) nemam baš sada nešto novaca za neku drugu ˝komforniju˝ varijantu... Takav set kao tvoj nigde više nisam našao osim na E-bay-u i u Louis-u, a bogme nisu jeftini. Bila je i zamisao da napravim kod strugara kopiju LSL nosača:

7943-large_default.jpg
JBS-MOTOS.PT

LSL "VARIANT S" Conversion Kit for Handlebar for VFR 800F 98-01 Kit to convert from Clip on's to Handlebar (Ø22mm) Available in Black or Gray Suggested Handlebar LSL Superbike Flat

 

ali ne mogu naći strugara koji bi mi to napravio, a i da nađem ko bi to radio, kod nas se ne može naći dur-aluminijum već samo običan koji je dosta slabiji...

Tako da mi ostaje samo opcija da bušim fabrički trougao i da postavim nosače. Ako se jednog dana odlučim za vraćanje heblova (ili budući vlasnik, ako ga prodam) onda će u te rupe morati da se ubace plastični čepovi ili da se preko trougla prelepi silikonska nalepnica (kakvu, recimo, ima VFR RC36/1)...

 

Sajle gasa sam uspeo da prebacim na desnu stranu bez skidanja kućišta filtera vazduha. Istina, moraju skroz da se izvuku iz rama i onda se opet provuku na desnu stranu, gde takođe postoji otvor gde izlaze kablovi. Sajle onda prate liniju kućišta filtera vazduha i izlaze napolje sa desne strane vrata. Malo je zahtevalo zavlačenja prstića, ali uz malo strpljenja i napora, može lepo da se uradi... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Takodje jedan savet za sve koji prepravljaju

Zamensko trouglovi na koje idu nosaci i ispravan volan je duplo deblji u tom delu gde se kace nosaci

Fabricki je tu dosta tanak i nije predvidjen da tu trpi neka velika opterecenja

Ja sam uvek za opciju napraviti novi jaci nego budziti stari

Vidjao sam i budzenje tipa da se na starim trouglovima u tim udubljenjima ubaci komad aluminijuma i zavari za trougao da se ojaca ili celu tu rupu popune varom ali kako to vrsi posao i da li je bolje ne znam

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, NIKOLA 1 je napisao:

Takodje jedan savet za sve koji prepravljaju

Zamensko trouglovi na koje idu nosaci i ispravan volan je duplo deblji u tom delu gde se kace nosaci

Fabricki je tu dosta tanak i nije predvidjen da tu trpi neka velika opterecenja

Ja sam uvek za opciju napraviti novi jaci nego budziti stari

Vidjao sam i budzenje tipa da se na starim trouglovima u tim udubljenjima ubaci komad aluminijuma i zavari za trougao da se ojaca ili celu tu rupu popune varom ali kako to vrsi posao i da li je bolje ne znam

Pozdrav

Bojim se da se varenjem (grejanjem) menja struktura samog aluminijuma na tom delu, pa ne znam koliko je i to pametno... Ja cu ubaciti široke i debele podloške pa se nadam da će biti ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Indenticno sam i ja na 1000f odradio uz razliku sto umesto secenja napravih dva odlivka...

U tom sam periodu imao otpad sek. sirovina, materijala koliko "os, 20 messer brenera i grafitnu posudu... :D

Istopio alminijum, nalio u trokut ali ga nisam zavarivao, posto lezi "na nulu" sto bi se reklo, samo ga zabusih (odlivak)... Koriscen je kao podloska i ojacanje trokuta, tezak je motor, sigurno bi se rupe u trokutu vremenom "razlokale" bez ovakve intervencije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
2 hours ago, lomitelj said:

Zna li neko gde mogu da nabavim ovaj čep ili nazovi poklopac?

 

IMG_20190401_184444_-_Copy.thumb.jpg.09f791d57d254350031b50e5ccdd28aa.jpg

Mogu li nesto da vas zamolim? Ako je neko u mogucnosti da izmeri precnik te rupe. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Hocu da porucim sa Alija ovakav drzac za navigaciju a kako mi je motor trenutno daleko treba mi info o precniku rupe. Hvala

245860074-1255118852.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, kingdrom je napisao:

Hocu da porucim sa Alija ovakav drzac za navigaciju a kako mi je motor trenutno daleko treba mi info o precniku rupe. Hvala

 

Kolega, unutrašnji prečnik rupe je 19,3 mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
14 hours ago, NIKOLA 1 said:

Takodje jedan savet za sve koji prepravljaju

Zamensko trouglovi na koje idu nosaci i ispravan volan je duplo deblji u tom delu gde se kace nosaci

Fabricki je tu dosta tanak i nije predvidjen da tu trpi neka velika opterecenja

Ja sam uvek za opciju napraviti novi jaci nego budziti stari

Vidjao sam i budzenje tipa da se na starim trouglovima u tim udubljenjima ubaci komad aluminijuma i zavari za trougao da se ojaca ili celu tu rupu popune varom ali kako to vrsi posao i da li je bolje ne znam

Pozdrav

Upravo o tome pricam

 

13 hours ago, ThePainkiller said:

Bojim se da se varenjem (grejanjem) menja struktura samog aluminijuma na tom delu, pa ne znam koliko je i to pametno... Ja cu ubaciti široke i debele podloške pa se nadam da će biti ok. 

Nije to tako strasno kao sto mislis, pa i ram je zavaren pa nikom nista a trpiiiiiiii oho hoho ho ho veca opterecenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Montiran korman, najzad! :jee1: Namincano je bukvalno na po 2 mm od vizira. :D

Fale mi još samo tegići i onda je sve kompletno. Nisam hteo fabričke tegiće da prepravljam, kupiću neke univerzalne i montirati...

Evo kako to sad izgleda:

96ioK7o.jpg

v3cDuyU.jpg

 

Do vizira jos 2 mm, taman:

vr9vpC7.jpg

 

ZWDOmQL.jpg

 

I komletna visina kormana u odnosu na heblove (prva slika sa heblovima, druga sa kormanom). Razlika je drastična...

tzIfCHe.jpg

ocSFuJE.jpg

 

Ovim putem se zahvaljujem kolegi @bdada što mi je poklonio nosače od TDM-a, jer bez njih ovaj poduhvat ne bi bio moguć! :care:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, Motorcyclist je napisao:

Nadam se da ce voznja stvarno biti udobnija nakon ovoga.

Proba će biti obavljena čim stane ova glupa kiša...Nadam se, koliko već, sutra. ;)

Definitivno je ogromna razlika u odnosu na heblove. Sada sedim uspravno na motoru i nema pritiska na šake i ramena. Svakako će vožnje pokazati koliko je ovo bolja varijanta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
16 minutes ago, ThePainkiller said:

Proba će biti obavljena čim stane ova glupa kiša...Nadam se, koliko već, sutra. ;)

Definitivno je ogromna razlika u odnosu na heblove. Sada sedim uspravno na motoru i nema pritiska na šake i ramena. Svakako će vožnje pokazati koliko je ovo bolja varijanta...

Sutra koliko vidim nece. Veceras sam pokisnuo do gaca u povratku sa posla nisu pomogle ni pantalone itd... dzaba :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

@ThePainkiller
Jesi li morao da menjaš neko crevo ili nešto drugo.


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 9 minuta, Krmco je napisao:

@ThePainkiller
Jesi li morao da menjaš neko crevo ili nešto drugo.


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

Ne, nisam ništa menjao od sajli i creva. Jedino što sam morao je da promenim kompletnu rutu sajli gasa, tj. da izlaze iz rama sa desne strane, umesto što su išle sa leva, jer je to jedini način da dohvate bez natezanja. Creva kočnice i kvačila, kao i kablovi od prekidača se prebacuju sa prednje strane trougla. Uglavnom, sve može jednog dana, bez problema, da se vrati na heblove, jedino ostaje probušeni trougao, ali mogu da se stave plastični čepići ili se prelepi ona silikonska nalepnica za trougao (kao što ima VFR RC36/1).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja