Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 24 minuta, Grnca je napisao:

IMG_20190128_120219.jpg

IMG_20190128_120249.jpg

IMG_20190128_120234.jpg

Hvala još jednom, Grnca! Ako možeš, sačuvaj ovaj kit, samo da javim drugaru, pa čim on meni javi šta je odlučio, ja tebi javljam... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
Pre 10 sati, MOTOM je napisao:

Jesi pogledao?

 

61e2c3208a73-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda VFR 750, 1998. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 70000 km, Beograd. Cena 1.300 € - Motori - Polovni...

 

Ovaj je kod mog komse,fin motorino,gledao ga i ja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

I ja sam na mom VFR800 Vtec ima zamenski trougao sa nosacima i volanom bas za taj motor. Zamenski trougao se stavljao preko fabrickog a volan je bio siri i malo vislji a ne puno, sve je bilo tako ulopljeno da je na par milimetara prolazio od maske i nije kacio, dosta bolja pozicija za voznju pogotovo zbog sireg volana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi
On 1/27/2019 at 9:47 AM, badzabajker said:

Zanima me kakva su iskustva u vezi benzinskih pumpi za rc36 1990 hteo bi jednu za rezervu da spremim, da li platine zameniti ili komplet novu-drugu i koju novu savetujete?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Imas na kupujemprodajem lika sto prodaje samo set platina 2500 din. U 99% slucajeva platine crknu a ne pumpa. Ja sam kod mene to zamenio i sljaka. Doduse rc 24 ali mislim da su iste pumpe.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Imas na kupujemprodajem lika sto prodaje samo set platina 2500 din. U 99% slucajeva platine crknu a ne pumpa. Ja sam kod mene to zamenio i sljaka. Doduse rc 24 ali mislim da su iste pumpe.
Hvala na info

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi
16 minutes ago, badzabajker said:

Hvala na info

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

71511241_5c34638fc78e90-93870886platine.
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Nove platine za remont benzinske pumpe za sve motore sa ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Poštovane kolege vlasnici VFR-ova, moram priznati da sam uživao čitajući celu temu ali i da sam imao poteškoća da sve popamtim. Što opet pa nije bitno jer je stvar interesovanja i učenja kroz korišćenje i rad. Budući da nikada nisam posedovao motor, vozio sam nekoliko iznajmljenih, zabave radi ali, nakon razgovora sa kolegom s posla koji vozi jedan VFR, čini se da je to baš ono što tražim i baš je potraga trenutno ono što me zanima. Prvo, nisam sa prebivalištem u Srbiji već u Nemačkoj, što mi u nekom smislu olakšava pretragu izborom (cenovno ali i stanje motora plus održavanje istih) ali otežava pomoć s vaše strane. Naime ne mogu da se čujem s nekim od vas i napravim probnu vožnju pored nekoga od vas ili upitam da li je neko već bio vlasnik motora s oglasa ili poznaje vlasnika ili čak da iscimam nekoga da dođe sa mnom da pogleda i slično. Ipak, voleo bih kada bi mi pomogli sa nekim odrednicama, na šta tačno kod ovog modela da obratim pažnju. Gledam samo VFR800 RC46 od 2005. pa još par godina posle tog godišta i znam samo da su pouzdani. Svaka kupovina polovne robe je delimična "mačka u džaku" ali se nadam da ima nekih momenata, nazvao bih ih problemima ili stvarima za brigu koja se možda mogu otkriti vizuelnim pregledom, sluhom ili u vožnji na koja mi možete skrenuti pažnju. Trenutno je sneg, hladno i do skorije probne vožnje će ipak proći malo vremena što je još jedan razlog da postavim ovako neka pitanja i zamolim za mišljenja. Da ne bude pucanje u prazno, evo i par primeraka iz oglasa do kojih bi mogao da dobacim uz dva do tri sata vožnje.

1. VFR Crni

2. VFR Sivi

3. VFR Crveni

4a. VFR Plavi

4b. VFR Plavi

Za ova dva oglasa pretpostavljam da se radi o istom motoru. Jedan je od privatnog a drugi od pravnog lica. Adrese su slične, motori isto ali je cena drugačija, što je opet normalno privatnik nije toliko alav na kintu.

5. VFR Vino crvena i ovaj mi zaista lepo izgleda ali je podaleko (bar 4 sata vožnje).

 

Hvala unapred i izvinjavam se ako sam smorio sa tekstom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
2 minutes ago, lomitelj said:

Poštovane kolege vlasnici VFR-ova, moram priznati da sam uživao čitajući celu temu ali i da sam imao poteškoća da sve popamtim. Što opet pa nije bitno jer je stvar interesovanja i učenja kroz korišćenje i rad. Budući da nikada nisam posedovao motor, vozio sam nekoliko iznajmljenih, zabave radi ali, nakon razgovora sa kolegom s posla koji vozi jedan VFR, čini se da je to baš ono što tražim i baš je potraga trenutno ono što me zanima. Prvo, nisam sa prebivalištem u Srbiji već u Nemačkoj, što mi u nekom smislu olakšava pretragu izborom (cenovno ali i stanje motora plus održavanje istih) ali otežava pomoć s vaše strane. Naime ne mogu da se čujem s nekim od vas i napravim probnu vožnju pored nekoga od vas ili upitam da li je neko već bio vlasnik motora s oglasa ili poznaje vlasnika ili čak da iscimam nekoga da dođe sa mnom da pogleda i slično. Ipak, voleo bih kada bi mi pomogli sa nekim odrednicama, na šta tačno kod ovog modela da obratim pažnju. Gledam samo VFR800 RC46 od 2005. pa još par godina posle tog godišta i znam samo da su pouzdani. Svaka kupovina polovne robe je delimična "mačka u džaku" ali se nadam da ima nekih momenata, nazvao bih ih problemima ili stvarima za brigu koja se možda mogu otkriti vizuelnim pregledom, sluhom ili u vožnji na koja mi možete skrenuti pažnju. Trenutno je sneg, hladno i do skorije probne vožnje će ipak proći malo vremena što je još jedan razlog da postavim ovako neka pitanja i zamolim za mišljenja. Da ne bude pucanje u prazno, evo i par primeraka iz oglasa do kojih bi mogao da dobacim uz dva do tri sata vožnje.

1. VFR Crni

2. VFR Sivi

3. VFR Crveni

4a. VFR Plavi

4b. VFR Plavi

Za ova dva oglasa pretpostavljam da se radi o istom motoru. Jedan je od privatnog a drugi od pravnog lica. Adrese su slične, motori isto ali je cena drugačija, što je opet normalno privatnik nije toliko alav na kintu.

5. VFR Vino crvena i ovaj mi zaista lepo izgleda ali je podaleko (bar 4 sata vožnje).

 

Hvala unapred i izvinjavam se ako sam smorio sa tekstom.

Šta tu ima da se razmišlja, crveni sa zlatnim felnama - najbrži  !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
11 hours ago, lomitelj said:

Iskreno, boja mi trenutno i ne igra neku veliku ulogu. Još nisam video ružan VFR u bio kojoj fabričkoj boji.

Iskreno - žuti mi je nekako , ko poštarski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Moj glas ide crnom VFR,  mislim jednostavno da je najbolji od ponudjenih, a na crvenom su verovatno farbane felne, jer zlatna nije fabricka! P.S. Malo sam bolje pogledao, zagledao i ni jedan sem crnog nije u orginalnom stanju! Poz i srecna kupovina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
9 hours ago, zlaya said:

Moj glas ide crnom VFR,  mislim jednostavno da je najbolji od ponudjenih, a na crvenom su verovatno farbane felne, jer zlatna nije fabricka! P.S. Malo sam bolje pogledao, zagledao i ni jedan sem crnog nije u orginalnom stanju! Poz i srecna kupovina!

Hvala na informaciji o originalnosti. Za poslednji, vino crveni, mi je jasno bilo odmah da ima drugi izduv ali su Leo Vince izduvi a originalne daje uz motor pa to i nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Crni sam imao, model 06. Jedina zamerka sto na svakoj fotografiji ispadne kao crna fleka, ne vide se prelepe linije dizajna.

Plavi su mi cudni, modeli posle 2006. imaju bele migavce i napred i u stopu.

Bordo deluje ok, plus dobijas topove koji ozbiljno kostaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
1 hour ago, Ninja66 said:

Crni sam imao, model 06. Jedina zamerka sto na svakoj fotografiji ispadne kao crna fleka, ne vide se prelepe linije dizajna.

Plavi su mi cudni, modeli posle 2006. imaju bele migavce i napred i u stopu.

Bordo deluje ok, plus dobijas topove koji ozbiljno kostaju.

Znam da su skupi, plus su zaista kvalitetni tako da je to sasvim sigurno jedna od stavki zbog koje mi je on prvi pik na draftu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Plava na vfr-u odlicno stoji mozda i najlepsa. Nekako su bas uboli dobru nijansu za taj model. E sad koji ima koliko opreme nisam tacno citao, mislim da im je dobra prednost kvalitetan aftermarket izduv jer niti je jeftin , plus daje mnogo bolji zvuk od standardnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Evo malo zimskog sređivanja i pripremanja za proleće. Pošto je jesenas pao sa ćopave odlučih da mu malo i promenim boju pa da i to podelim sa vama. Naravno zamenjeno odmah i ulje i svi filteri i stavljeni novi šrafići da sve bude potaman.

IMG_1754.JPG

IMG_1755.JPG

IMG_1756.JPG

IMG_1757.JPG

IMG_1758.JPG

IMG_1759.JPG

IMG_1760.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Evo malo zimskog sređivanja i pripremanja za proleće. Pošto je jesenas pao sa ćopave odlučih da mu malo i promenim boju pa da i to podelim sa vama. Naravno zamenjeno odmah i ulje i svi filteri i stavljeni novi šrafići da sve bude potaman.
IMG_1754.thumb.JPG.2003c6a2bd61cfc85eff0f839ec30368.JPG
IMG_1755.thumb.JPG.8d51bcb5f3f8e110680a1c66530783d4.JPG
IMG_1756.thumb.JPG.afc9bea333075f73da9e9f9ece74e3f3.JPG
IMG_1757.thumb.JPG.c155aa05a1b029f19529d97aa9fad955.JPG
IMG_1758.thumb.JPG.97eda67b5cba307baa2c2ce6e7a930f8.JPG
IMG_1759.thumb.JPG.a2ed1ce28af4104319265a682265820e.JPG
IMG_1760.thumb.JPG.d96b33f95fbb6745b673df2a6246f886.JPG
Lepo izgleda. Zaista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Hvala. Majstor Fanđo iz Futoga je stvarno vrhunski odradio posao. Čekam još ručice kočnice i kvačila da stignu i za sad je to to. Inače zamenio sam i ulje u vilama. Sredio struju i regler. Kočiono ulje oprao sistem zamenio sve gumice u čeljustima, nove gume Michelin i još koješta tako da sa prvim suncem može da se krene u vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja