Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Ventilator se pali automatski na 99° a gasi na 91°,prekidač je stavio prethodni vlasnik,iz razloga što leti po gradu diže temperaturu i do 115°( sve je dobro dok nedigne na 124°-tad kreće da kuva i izbacuje vodu).Inače,ovaj prekidač je jako korisna stvar,kad se motam po gradu upalim ga kad se motor malo zagreje i negasim ga dok ne parkiram,nikada ne podigne preko 100°. Moguće je da kod mene desni hladnjak ima manji protok,bio oboren pa malo pokrivljena saća,al pričah sa još nekima,svi kažu da je normalno da u sporoj vožnji,i u kreni-stani digne na 115°.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Da li na RC36/2 kada se upali oboreno svetlo treba da svetle obe sijalice ili samo jedna i ako svetli samo jedna ima li veze da li svetli leva ili desna sijalica posto vidim da staklo na faru nema istu, da kazem, teksturu sa leve i desne strane.

Hvala na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021
30 minutes ago, alexvicent said:

Uvek sijaju u paru,crkla ti sijalica

Nisu crkle sijalice nego mi se istopio osigurac, samo pokusavam da utvrdim zasto se toliko greje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport
On 27.9.2018. at 18:20, alexvicent je napisao:

Ventilator se pali automatski na 99° a gasi na 91°,prekidač je stavio prethodni vlasnik,iz razloga što leti po gradu diže temperaturu i do 115°( sve je dobro dok nedigne na 124°-tad kreće da kuva i izbacuje vodu).Inače,ovaj prekidač je jako korisna stvar,kad se motam po gradu upalim ga kad se motor malo zagreje i negasim ga dok ne parkiram,nikada ne podigne preko 100°. Moguće je da kod mene desni hladnjak ima manji protok,bio oboren pa malo pokrivljena saća,al pričah sa još nekima,svi kažu da je normalno da u sporoj vožnji,i u kreni-stani digne na 115°.

 

Razumem tvoju brigu da ti se motor ne pregreje samo uzmi u obzir sledeće činjenice.

Originalni termostat počinje da se otvara između 80 i 84C a u potpunosti je otvoren tek na 95C.

Originalni termodavač pali vetilator na 104, a gasi ga na 96C upravo iz razloga da bi termostat bio sve vreme otvoren. Ako ga ti držiš na manje od tih 96C u stvari ne dozvoljavaš termostatu da se do kraja otvori i omogući veći kapacitet vodene pumpe.

 

VFR je poznat po tome da radi na višim temperaturama. Ovo nije ništa loše i ne znači da se pregreva. Jednostavno je tako konstruisan i to mu ne smeta. Ono što mora da se pazi to je rashladna tečnost. Potrebno ju je redovno menjati (svakih 2-3 godine) i prilikom zamene obratiti pažnju da se poštuju fabričke preporuke. Upravo zbog temperature.

VFR ima neku vrstu kombinovanog hlađenja (voda/ulje). Obrati pažnju na mali (uljni) hladnjak. Vodi računa da bude čist od buba, blata... Ako se već bojiš da će ti se motor pregrejati probaj da nabaviš veći uljni hladnjak. Mislim da paše od VTR i mislim da je neko već pisao o tome. Ne bi bilo loše ni da ispereš rashladni sistem, mada ako redovno menjaš rashladnu tečnost onda nema od čega ni da bude prljav.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Planiram da isperem rashladni sistem i to da nabijem crevo na česmu pa direktno u desni hladnjak na onaj čep. Sve ovo iz razloga što sam primetio kad sam ga kupio, kad ga zaturiram i držim u obrtajima hoće da izbaci vodu iz sistema i to tako da uopšte ne mogu da provalim odakle,sve mi se čini iz neke rupice u bloku. Poskidam bočne plastike,dotegnem sve šelne na crevima,otvorim čep na desnom hladnjaku,tečnost tamno zelena,pogledam u čantri crvena??? Ispraznim čantru i sipam samo destilovanu, primetim da mi na par stotina km skine nivo za par cm, i tako teram već dve sezone. Inače merio sam tačku zamrzavanja tečnosti,drži do -20°.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Treba da promenim pločice,gledam u Louisu,TRW organik za 36 €,da li je to cena za komplet za sva tri diska,il samo za jedan? Može li se kupiti samo za zadnji disk?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Skini oba hladnjaka. Kad već skidaš bočne plastike. Nije komplikovano. Pazi samo da ne preteraš sa pritiskom jer je pritisak u sistemu do cca 1,4 bara a u vodovodnoj mreži može da bude i do 2,5 bara. Isperi ti njih sa puno vode i to će biti dovoljno, osim ako neko pre tebe nije sipao neku tečnost za dihtovanje rashladnog sistema.

 

Što se tiče pločica, moja preporuka je isključivo original NISSIN. Kupiš u Deliti ili kod Stojanova. Cena je oko 12K dinara za komplet prednje i oko 8K za zadnje. Proveri kod njih svakako. To je dosta skuplje nego te i iz LOUIS ali je i razlika u kočenju, potrošnji pločica isto toliko velika u korist original. Plus to što ćeš sa original pločicama sačuvati diskove, a diskovi su JAKO, JAKO skupi.

 

Ja sam na mom motoru menjao i stavljam isključivo original. Zato su mi diskovi kao novi i nemaju risove. Sa tim stvarima, za mene, nema kompromisa.

 

I još jedna stvar. Za VFR ne idu organic pločice nego sinter metal (original). Zašto? Pa zbog brzine koju može da razvije, kao i težine samog motora. Sa organic rizikuješ da ih spališ i da izgube svoja svojstva pre nego što ih potrošiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
51 minutes ago, onyxia said:

Evo i ja da se zapljunem kao vlasnik jedne 800 tke od skoro!

Dokazi druze - dokazi nama trebaju !!!   :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black
pre 53 minuta, onyxia je napisao:

Evo i ja da se zapljunem kao vlasnik jedne 800 tke od skoro!

Nek je sa srecom, u zdravlju je vozio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Svaka cast, lepo da se navozas.

Narocito mi se dopada podrepni lonac, lepo otvori motor , da se vidi felna na mono viljusci

Nemoj da ti bude tesko, pretresi ga doooobro i SVE tecnosti napolje a nove unutra i da se vooooozaaaaaaas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Evo i ja da se ukljucim i prikljucim

2012 VFR 800 Vtec

Presao 13000km

Od prvog dana kada sam ga video negde 2004. sam znao da cu ga kad tad imati.

Odradjena prednja viljuska i redovan servis. Majstor kaze da sam do sledece sezone miran.

Par kozmetickih korekcija - poliranje izduvne grane i osvezavanje plastika koje su preko lanca

Moram samo da nabavim kofere i poklopac akumulatora i to je to.

Na zimu sediste

20180727_124344.jpg

20180727_124400.jpg

20180727_124409.jpg

20181015_121547.jpg

20181015_121559.jpg

20181015_121615.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jeste lep. Kad bih razmisljao o prelasku na turing verujem da bi ovaj pobedio i da bi njega uzeo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Evo i ja da se ukljucim i prikljucim
2012 VFR 800 Vtec
Presao 13000km
Od prvog dana kada sam ga video negde 2004. sam znao da cu ga kad tad imati.
Odradjena prednja viljuska i redovan servis. Majstor kaze da sam do sledece sezone miran.
Par kozmetickih korekcija - poliranje izduvne grane i osvezavanje plastika koje su preko lanca
Moram samo da nabavim kofere i poklopac akumulatora i to je to.
Na zimu sediste
20180727_124344.thumb.jpg.defbe0fbc3415717a1fdd3cf884c5bf1.jpg
20180727_124400.thumb.jpg.927c6a0d61ceb264705b77160bbbe52a.jpg
20180727_124409.thumb.jpg.9658f4eb370ec31c3fe03add5a5c87bc.jpg
20181015_121547.thumb.jpg.4853d041c206185334c4b74a0bce4e09.jpg
20181015_121559.thumb.jpg.25640218a017c513789170e1f730326c.jpg
20181015_121615.thumb.jpg.937a333bcde62a29d67cb8ffda31fc7f.jpg
Prelijep motorin... Jedan od najljepših iz svog doba definitivno... 


Свакако се слажем са овом констатацијом - дефинитивно у самом врху дизајна тог доба.

Него ми је фасцинантно да је од периода када је изашао до ево чак и овог модела из 2012 остао малте не исти претрпећи једва приметне дизајнерске измене.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja