Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, badzabajker je napisao:

To je tako normalno?
Meni nešto malo, kao da laže km sat...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Pa meni je bilo normalno...Šta znam. :neznam:

Sećam se da sam na autoputu išao 140-160 km/h. To je bilo od 6500-7000 obrtaja... Jednom sam je poterao na 220 km/h i tada nisam stigao da gledam u obrtaje. Ja inače ne volim velike brzine pa je nisam vozio preko 160. Potrošnja na 160 km/h na autoputu je bila 7 i po litara. To me je malo razočaralo i to je jedan od razloga što sam prodao VFR-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Pa meni je bilo normalno...Šta znam. :neznam:
Sećam se da sam na autoputu išao 140-160 km/h. To je bilo od 6500-7000 obrtaja... Jednom sam je poterao na 220 km/h i tada nisam stigao da gledam u obrtaje. Ja inače ne volim velike brzine pa je nisam vozio preko 160. Potrošnja na 160 km/h na autoputu je bila 7 i po litara. To me je malo razočaralo i to je jedan od razloga što sam prodao VFR-a.
Tako i kod mene, pa reko da se neko nije igrao sa lanca i ima...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Na RC46 2000. god u servisnom uputstvu stoji da km sat laže 7%-pokazuje više, odnosno kad na satu teraš 100-tku prava brzina je 93 km/h.

Što se tiče potrošnje,ja nisam uspeo da prebacim preko 6,1,a teralo se u visokim obrtajima,normalna vožnja oko 5,5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Na RC46 2000. god u servisnom uputstvu stoji da km sat laže 7%-pokazuje više, odnosno kad na satu teraš 100-tku prava brzina je 93 km/h.
Što se tiče potrošnje,ja nisam uspeo da prebacim preko 6,1,a teralo se u visokim obrtajima,normalna vožnja oko 5,5.
Pa ti imaš servisno uputstvo...
Kad smo kod toga jel ima neko alat za rc36?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, alexvicent je napisao:

Na RC46 2000. god u servisnom uputstvu stoji da km sat laže 7%-pokazuje više, odnosno kad na satu teraš 100-tku prava brzina je 93 km/h.

Što se tiče potrošnje,ja nisam uspeo da prebacim preko 6,1,a teralo se u visokim obrtajima,normalna vožnja oko 5,5.

Nemoj da upoređuješ potrošnju RC46 koji ima ubrizgavanje i RC36 sa karburatorima... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
13 hours ago, ThePainkiller said:

Nemoj da upoređuješ potrošnju RC46 koji ima ubrizgavanje i RC36 sa karburatorima... ;)

 

Moja rc36 trosi 5,2 litara na 100-ku tempo.Znaci lepa voznja,menjanje brzina na 5000 obrtaja.Na 130 konstantno auto put,6 litara.Preko 160 pocinje da bude pijandura :),i zna pojest i preko 8 litara.Ja mislim da potrosnja(normalnim tempom) na rc36 je sasvim solidna,ipak je ona teska 236 kila sa svim tekucinama.Vise me brine konstantno grejanje guzice,jer bogami zna da przi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s
On 7/16/2018 at 7:27 AM, ThePainkiller said:

Pa meni je bilo normalno...Šta znam. :neznam:

Sećam se da sam na autoputu išao 140-160 km/h. To je bilo od 6500-7000 obrtaja... Jednom sam je poterao na 220 km/h i tada nisam stigao da gledam u obrtaje. Ja inače ne volim velike brzine pa je nisam vozio preko 160. Potrošnja na 160 km/h na autoputu je bila 7 i po litara. To me je malo razočaralo i to je jedan od razloga što sam prodao VFR-a.

A koji motor troši manje na 160 km/h ? Evo,tvoj TDM ?

 

Ljudi nemojte se zavaravati,ko želi da vozi brže od 130,tu priči o "potrošnji" nema mesta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Kažu da vfr 800 fi,ovaj koji posedujem,pri konstantnoj brzini od 150-160 troši 5 lit/100 km,nisam probao,nevozim autoputem,ako neko jeste neka potvrdi glasine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, Ćefa bajker je napisao:

A koji motor troši manje na 160 km/h ? Evo,tvoj TDM ?

 

Ljudi nemojte se zavaravati,ko želi da vozi brže od 130,tu priči o "potrošnji" nema mesta...

TDM-ova potrosnja pri brzini do 120 km/h je ispod 5 litara. Obzirom da ne volim brzine vece od te, nisam ga puno ni vozio preko 120, tako da ti ne mogu za sigurnoscu potvrditi koja mu je potrosnja na 160. Svakako bi bila manja nego na VFR-u, jer na VFR-ovima (imao sam ih 2) potrosnju nisam mogao spustiti ispod 6 litara pa sve da sam ih kao penzioner vozio...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
28 minutes ago, alexvicent said:

Kažu da vfr 800 fi,ovaj koji posedujem,pri konstantnoj brzini od 150-160 troši 5 lit/100 km,nisam probao,nevozim autoputem,ako neko jeste neka potvrdi glasine.

Ne verujem u ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Moj primerak VFR RC36-1

 

Na autoputu:

do 120 trosi izmedju 5 i 5.4

do 130 trosi 5.9

preko 140 trosi od 6.1 

preko 160 trosi 6.8

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Pozdrav kolege,

Sasvim slucajno sam pazario, jos u Decembru 2016, VFR 750 RC36/2, 1995.god ali nikako da se upisem u temu.

Moj ide 120km/h na oko 5500o/min, potrosnja je uglavnom oko 6l/100km, samo jednom sam uspeo da je spustim na 5l/100km, bila je neka voznja do 100km/h.Sto se gradske voznje tice, tu ide do 8l lagano i to normalne voznje, zato je po gradu i ne vozim, tu je skuter.

Vidim da se dosta vas zali na toplotu koja se prenosi od masine do ispod sedista.Ne znam da li je na RC36/2 nesto radjeno po tom pitanju ali kad je bas vrelo kod mene se samo jako ugreje ram ali pod sedistem nije nista strasno, cak nije ni vredno pomena.

Inace, kad sam je kupio, dobio sam motor bez originalnog alata pa sam onaj polumesec za stelovanje lanca narucio u Hondi Stojanov, stigao kljuc za dve nedelje po ceni od 1700din sa sve dostavom.

Evo moje sprave, slikao kad sam isao da ugradim Dragon izduv.VFR750.thumb.jpg.2ae568c76063610d95185c03b0e76cb6.jpg

 

Veliki pozdrav svima, vidimo se na drumu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, Novak Lazovic je napisao:

Pozdrav kolege,

Sasvim slucajno sam pazario, jos u Decembru 2016, VFR 750 RC36/2, 1995.god ali nikako da se upisem u temu.

Moj ide 120km/h na oko 5500o/min, potrosnja je uglavnom oko 6l/100km, samo jednom sam uspeo da je spustim na 5l/100km, bila je neka voznja do 100km/h.Sto se gradske voznje tice, tu ide do 8l lagano i to normalne voznje, zato je po gradu i ne vozim, tu je skuter.

Vidim da se dosta vas zali na toplotu koja se prenosi od masine do ispod sedista.Ne znam da li je na RC36/2 nesto radjeno po tom pitanju ali kad je bas vrelo kod mene se samo jako ugreje ram ali pod sedistem nije nista strasno, cak nije ni vredno pomena.

Inace, kad sam je kupio, dobio sam motor bez originalnog alata pa sam onaj polumesec za stelovanje lanca narucio u Hondi Stojanov, stigao kljuc za dve nedelje po ceni od 1700din sa sve dostavom.

Evo moje sprave, slikao kad sam isao da ugradim Dragon izduv.VFR750.thumb.jpg.2ae568c76063610d95185c03b0e76cb6.jpg

 

Veliki pozdrav svima, vidimo se na drumu.

A ti li si onaj iz Dragon Ada teme... ;):takoje:

Ni meni nije smetalo to famozno grejanje sedista, a imao sam obe verzije RC36-ce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Taj sam;)

Toplo jeste ali nista strasno, ne bih mogao da je vozim bez bar farmerki koliko se greje ram ali pod guzicom je sasvim OK.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Pre mesec dana pozajmio svoju bivšu RC36/1 na dve nedelje, prešao 1500km. Jedna od vožnji je bila do Kruševca, naravno okolo naokolo, i tom prilikom mi je motor potrošio 11.5 litara za 251km. Kiša, krš vreme, putna brzina tik ispod 100. Generalno mi troši od pet pa na dalje, vrlo lako mogu da ga nateram na osam litara, kad je put pun krivina. Tako da, nije da je neekonomičan već 180 ide na vrh gasa, pritom je jako tih i stabilan pa se brzna i ne oseti. A otpor vetra je tu... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Bandit 650SA

Ajde I ja da se upisem u temu, vlasnik sam RC36/2 od zimus, izuzetan motor !  Ni kod mene nije izrazeno grejanje cak Ni na duzim voznjama. Jedino stop Sam planirao da uradim je da stavim korman umesto heblova pa me interesuje koliko su sigurni oni nosaci za koje treba da se busi most da bi se stavili?

IMG_20180714_150310127_HDR.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Au,baš nisu normalni sa cenom registracije.Ja ću svoju sledeće godine da registrujem,pošto sada imam šta da vozim.Nego to je cena sa novom tablicom,saobraćajnom???Na šest meseci izađe samo 4000 din manje(registrovao je prijatelj)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Jbt da ne poveruješ,teška pljačka.Imam fazer 600 i on izađe oko18500.što je korektno i podnošljivo,ali ovo je 10.000 din više :grr:.Prosto da čovek ne poveruje, a na sve to ove godine se ponovo mora menjati saobraćajna dozvola zbog promene nekih podataka a svi smo to već jednom radili a sada opet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja