Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja razmisljao da danas parkiram motor u garazu, a onda video prognozu za sledecu nedelju- suvo bez padavina, pa se mislim, vozacemo se mi jos malo... (do snega)... :D

Prosle godine mi je TDM stajao ukupno 2 nedelje u zimskom snu...! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

Pozdrav svima, skoro i ja postadoh vlasnik rc36 pa mi treba par delova, najpre fabricki alat ako ima ko i crna plastika iza prednjeg točka (trougao)...


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

Naravno odmah sam krenuo u rasturanje istog, čisto da znam na čemu se vozim i videh ovo:
af673ee9899b91caf495fc3f03a53486.jpg
f1abef50c86475e5120a7f999bcfc820.jpgbf386f22c6ce0eea297879a83f8d3a28.jpg
Zanima me da li je to originalni ili je menjan jel sam čuo da crkavaju kod honde.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 9 sati, badzabajker je napisao:

Naravno odmah sam krenuo u rasturanje istog, čisto da znam na čemu se vozim i videh ovo:
af673ee9899b91caf495fc3f03a53486.jpg
f1abef50c86475e5120a7f999bcfc820.jpgbf386f22c6ce0eea297879a83f8d3a28.jpg
Zanima me da li je to originalni ili je menjan jel sam čuo da crkavaju kod honde.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Ako motor puni i ako nema problema u voznji onda samo stavi nove zabice na krajeve tih zica sto idu u regler i stavi termalne paste (one za izmedju procesora i hladnjaka u kompjuterima) izmedju reglera i rama na motoru (da ima bolje hladjenje) i nista drugo ne diraj... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja danas zamenio svećice. Neko je negde pisao kako je vrlo komplikovano zameniti svećice na VFR-u, a ustvari je poprilično jednostavno (u odnosu recimo, na TDM850). Skinu se bočne plastike, sedište i rezervoar se pomeri malo u stranu (prvo na jednu da se priđe jednom cilindru, pa posle u drugu stranu za drugi cilindar), a onda se odšrafi jedan šraf sa donje strane hladnjaka što drži hladnjak i hladnjak se malo pomeri ka napred i priđe se prednjim cilindrima. Doduše, ja imam kompletan fabrički alat uz motor (između ostalog i fabrički ključ za svećice) pa mi je sav ovaj posao dodatno olakšan... Ko ne može da nađe - na VFR RC36 idu NGK CR8EH-9 svećice i u MRG Shop-u iz Kule se mogu nabaviti po povoljnijoj ceni (svećice nisu iz Mađarske).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@ThePainkiller

Zasto plasis ljude sa TDM-om,mozda bi neko kupio pravi motor :jee:inace svecice kada menjam ili skidam da proverim smesu samo leva bocna plastika ide dole,nista vise,no nije bitno nego zasto si naglasio da svecice nisu iz Madjarske,ja imam drugacije iskustvo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Da li MASS uvozi iz Nemacke? Ja sam do sada samo NGK kupovao jer Denso nikad nisam uspeo naci ali nikad problema nisam imao, samo jednom su mi malo krace trajale al mislim da je za sve bio MASS uvoznik i bile su iz Nemacke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 8 sati, hard_rock je napisao:

Da li MASS uvozi iz Nemacke? Ja sam do sada samo NGK kupovao jer Denso nikad nisam uspeo naci ali nikad problema nisam imao, samo jednom su mi malo krace trajale al mislim da je za sve bio MASS uvoznik i bile su iz Nemacke

Za Mass ne znam, ali MRG Shop robu donosi iz Nemacke i svecice su pravljene tamo, a ne u Madjarskoj. 

Denso svecice mogu da se uzmu u Moto Bane prodavnici iz Vrbas-a, takodje korektan asortiman moto delova i opreme, jedino su cene malko vece nego u MRG-u. Vise puta sam stavljao NGK svecice iz MRG-a (sto sebi, sto drugima) i nikada nijedan problem nismo imali sa kvalitetom i radom istih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 8 sati, bdada je napisao:

@ThePainkiller

Zasto plasis ljude sa TDM-om,mozda bi neko kupio pravi motor :jee:inace svecice kada menjam ili skidam da proverim smesu samo leva bocna plastika ide dole,nista vise,no nije bitno nego zasto si naglasio da svecice nisu iz Madjarske,ja imam drugacije iskustvo:

 

 

Kod TDM-a za levi cilindar nije problem (cak i bez skidanja bocne plastike moze da se odvrne, ali desnoj da bi prisao uopste, mora da se skine bocna plastika i da se hladnjak pomeri napred, cak i onda ima jako malo mesta da se zavuce kljuc i ruka da bi se odvrnula svecica (zbog glupavog termostata koji je zbudzen tu od strane konstruktora). Kod VFR-a kad se odvrne jedan sraf sto drzi hladnjak sa donje strane, hladnjak moze toliko da se pomeri da se komotno pridje prednjim cilindrima. Radi poredjenja: na TDM-u mi je zamena 2 svecice trajala oko pola sata i obavezno sam imao ozuljanu ruku (cak i sa rukavicama) od zavlacenja do desnog cilindra, a kod VFR-a bez da sam se i umorio za 15 min sam zamenio 4 svecice. Opet ponavljam, koristio sam fabricki alat za VFR pa je kljuc za svecice taman kako treba da se lako odvrne i izvuce stara i ubaci i zavrne nova svecica.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ostao sam dužan video klip sa zvukom montiranog Sebring izduva ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=odwns91PZrE

 

P.S. Snimak je sniman u 23h pa nisam smeo da ga više turiram i zavrćem jer su mi komšije malko nervozan narod (čitaj - lako razdražljiv pa sklon raznim ispadima...) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Ostao sam dužan video klip sa zvukom montiranog Sebring izduva
 

Kako je postavljen izduv na postojeću fabričku cev...?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, badzabajker je napisao:

Kako je postavljen izduv na postojeću fabričku cev...?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Od fabričkog topa je odsečena cev i u nju na knap ulazi cev od topa. Stavljena je još i šelna na spoj (za svaki slučaj da nema falš vazduha). Odlično je ispalo i estetski (barem meni), a i vrlo je funkcionalno...a zvuk...pa procenite sami... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Od fabričkog topa je odsečena cev i u nju na knap ulazi cev od topa. Stavljena je još i šelna na spoj (za svaki slučaj da nema falš vazduha). Odlično je ispalo i estetski (barem meni), a i vrlo je funkcionalno...a zvuk...pa procenite sami...
Hvala za informaciju, zvuk nema dalje

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Biker-Boy je napisao:

U jbt srcka mi proradila, zvuk je fantazija :care::care::takoje::takoje:

Na 7000 obrtaja dobija takav jeziv zvuk da svaki, ali svaki put, dobijem zmarce kad god ga zavrnem...! To se ne moze recima opisati... 

Pun rezervoar goriva sam spicio za 4 dana i predjena 197 km! :D:staa2: Ali vredelo je!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Koliko ja znam da ngk sto se kod nas prodaje,dolaze iz turske.Ja sam kupio Denso,posto mi za ngk nisu garantovali da ce biti original.Presao sa blizu 20000km,i super rade dosad.Uglavnom kod nas sto dolazi roba je fals.Kupio sam d.i.d lanac i lancanike iz Kule,i u prvih 1000km sam tri puta dotezivao lanac...A jos u setu sam dobio JT lancanike,koji su pola milimetra tanji od didovih.Sve ovo nebih primetio,da nisam pre rc-36 vozio 5 godina rc-24,na kojoj je bio stavljen nov d.i.d lanac i lancanici iz nemacke.Naravno i lancanici u setu su bili d.i.d .Za pet godina sam jednom dotegao lanac,a uterao sam dosta kilometara.Toliko o kvalitetu delova koji se kupuju kod nas u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 38 minuta, wiking je napisao:

Koliko ja znam da ngk sto se kod nas prodaje,dolaze iz turske.Ja sam kupio Denso,posto mi za ngk nisu garantovali da ce biti original.Presao sa blizu 20000km,i super rade dosad.Uglavnom kod nas sto dolazi roba je fals.Kupio sam d.i.d lanac i lancanike iz Kule,i u prvih 1000km sam tri puta dotezivao lanac...A jos u setu sam dobio JT lancanike,koji su pola milimetra tanji od didovih.Sve ovo nebih primetio,da nisam pre rc-36 vozio 5 godina rc-24,na kojoj je bio stavljen nov d.i.d lanac i lancanici iz nemacke.Naravno i lancanici u setu su bili d.i.d .Za pet godina sam jednom dotegao lanac,a uterao sam dosta kilometara.Toliko o kvalitetu delova koji se kupuju kod nas u Srbiji.

Moram da stanem u odbranu prodavnice MRG iz Kule (ako je o njima reč u tvom postu), jer sa njima sarađujem par godina već i do sada nijedan problem sa kvalitetom poručenih delova nije bilo. Svećice NGK nisu iz Turske, niti iz Mađarske. Lance i lančanike od njih sam stavljao na svoja 3 motora i nijednom u 15000 km nisam dotezao lanac (nijedan motor se nije duže zadržao kod mene da bi dalje proverio trajanje lanaca i lančanika, ali ni budući vlasnici mojih motora mi se nisu nikad žalili na lance i lančanike). Oliveru iz MRG-a je u cilju da ima zadovoljne korisnike i da se njihov broj povećava, da ima pozitivne kritike i iskustva, a ne da zavrne i da zaradi na brzinu. Sve ovo pričam jer je vlasnik prodavnice MRG Kula moj dobar prijatelj i imam potpuno poverenje u njega i njegove usluge i stojim iza svega što sam napisao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja