Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
16 hours ago, alexvicent said:

A tek utisci iz vožnje, ljudi moji drugi motor, osetno bolje ubrzava, mora se paziti kako se zavrće gas jer zadnji hoce da prošeta čak i na malim obrtajima, neverovatno mi je kako tako neke sitnice promene karakter motora, ja prezadovoljan, preporuka svima koji imaju RC46 ( sa v-tecom ili bez), za nekih sat-dva izdvojenog vremena nećete verovati šta se dobije.

 

Inače, ovaj moj ima dve lambda sonde na ulazu u srednji lonac, na izlazu nema, neznam da li ima katalizator. 

Pozdrav za Grncu, pivo je hladno i zove se Valjevsko!

Od skoro sam vlasnik VFR800fi i sad otkrivam detalje...

Može li mi neko objasniti čemu služi taj ventil i šta su mane gašenja istog..?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s
11 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Od skoro sam vlasnik VFR800fi i sad otkrivam detalje...

Može li mi neko objasniti čemu služi taj ventil i šta su mane gašenja istog..?

 

I jel vazi to i za XX-a ??? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

PAIR ventil je namenjen za ubacivanje vazduha iz kućišta filtera vazduha u izduvni sistem, gde sagori sve što nije u motoru, a sve radi ostvarivanja euronormi zagađenosti izduvnih gasova. Bolje objašnjenje možete pogledati u sledećem linku

 

https://translate.google.rs/translate?hl=sr&sl=en&u=http://johnny.chadda.se/pair-and-flapper-mod-with-bonus-snorkel-mod-for-vfr/&prev=search

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000
18 hours ago, Ćefa bajker said:

I jel vazi to i za XX-a ??? :jee:

Sve opisano je rađeno na RC 46 , V-4 motor 782 kubika 109 ks, što se tiče XX-a verujem da se nešto slično može odraditi, imaju dosta istih sistema ( cbs kočnice, pgm-fi ubrizgavanje, h-mas vile,hidraulično kvačilo itd), moraćeš malo izguglati :stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000
On 10/21/2017 at 11:07 PM, Grnca said:

Sad kad si sve to odradio - nemoj ti bude tesko da zavrsis i sinhronizaciju, tek onako.

 

Ako nekom zatreba imam servisno uputstvo na cd-u za VFR 800 fi 98-01 na 600 strana, koje sam dobio uz motor , hvala Saletu iz Vinče, a sinhronizaciju starter ventila će majstor na proleće odraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ajd' ovako. Ukratko, PAIR ne služi ničemu.

 

To je "mehanizam" da bi motor zadovoljio norme o kvalitetu izduvnih gasova. Ništa više, ništa manje.

 

Jako mnogo razglabana tema na stranim VFR forumima.

 

PAIR je aktivan samo i samo dok motor ne postigne radnu temperaturu. Poenta priče je da se upucava hladan vazduh u izduv odmah posle izduvnih ventila da bi dodatno sagoreli gasove. Lambda modeli koji je imaju, tada nema nikakvu ulogu jer motor je tada u tzv. open loop režimu. Tek pošto se agregat ugreje na radnu temoeraturu može ući u closed loop pošto su i drugi uslovi zadovoljeni. VFR ima dve sonde za svaki par cilindara po jednu. Onaj koji nema nema ni jednu. Ne postoji sa jednom samo. Pošto se motor ugreje PAIR se više ne aktivira tako da njegovom eliminacijom ne dobije se ništa. Ja sam to uradio i nikakav boljitak se ne primeti.

 

Zašto se to radi. Pa eto jedan razlog je ako je na motor povezan PowerCommandet i autotune, on koristi širokopojasnu lambda sondu. Kada je motor hladan vazduh koji dolazi putem PAIR ventila zbunjuje autotune. Najjednostavniji način da se eliminiše je ubacivanjem klikera staklenca advekvatne veličine u creva do reed ventila na glavama i na cervima iz airboxa.

Da ne mislite da izmišljam, zakačite sijalicu na taj solenoid i izvucite da možete da vidite, pratite kada je PAIR aktiviran. Ovo nisam izmislio već probali ljudi i utvrdili da tako radi.

 

Druga stvar, snorkel je tu sa ciljem. Opet jedna od stvari je i buka. Usis na V4 je dosta bučan, ako se skine snorkel eto dobili smo zvuk usisa koji jeste moćan. Daje subjektivan osećaj da motor bolje ide. Loša strana togs je što može voda da vam uđe u airbox što je baš bezveze.

 

Treća stvar, flapper valve na kućištu air boxa je metod varijabilnog usisa. To ne treba dirati jer opet, ništa se ne postiže osim buke. Ima smisla ako je na agregatu rađen ozbiljan tjuning za koji verujem da u srbiji niko nema para.

 

Ne bih da zvučim da sad prosipam pamet ali ja sam prošao svu tu školu.

 

Jedino merodavno je merenje snage na točku. Tačka. Platite kod Saleta u Temerin merenje pre i posle pa da pričamo.

 

VFR kad je u super stanju gura oko 90 do 95 konja na točku. I to da se šutaš u dupe ako je ova poslednja.

 

Najviše što sam video da je neko uspeo da izvuče iz motora je do 120 i to uzeti sa rezervom. Ne računam onaj sa kompresorom. RC45 je imao oko 120 deklarisanih, ili 125 ne mogu da se setim.

 

Ne može od 600 kubika da bude 1000 ma šta god da mu radiš. Ista priča je i ovde.

 

Tjuning VFRa je mission imposible. Ustvari može ali košta jako mnogo. To nije takmičarski motor te stoga nikad nije bio interesantan tjunerima. Većina delova je "unobtanium" iliti nemoguće doći do njih.

 

Ako baš hoćete da se igrate:)

 

1. Usis je OK, čak i filter ne treba dirati.

2. Izduv nije. Grana za VFRa koja je stvarno urađena kako treba jedino je TBR i Erion radio. Toga više nema da se kupi a na ebayu prosto ne može da se nađe jer i da se pojavi proda se u roku od odmah. Nešto su forumašu sa vfrd pregovarali sa Tyga-om ali izgleda ništa od toga. 

3. ECU, fabrički nije ni za... PowerCommander takođe. Iako može lepo da ispegla trzaje pri malom gasu, ne može da menja mapu palenja, a upravo to je ključ svega. Na VFRu je retardirano palenje jer je to sport TURING mašina. Radi na 86oktana bez problema. Da bi izvukli snagu mora da se pomeri unapred mapa za minimum 5°. VFR prema informscijama koje sam pročitao jako dobro reaguje na pomeranje palenja. Zatim ima smisla i mapu ubrizgavanja menjati. RapidBike Evo i Pro to mogu i češka firma pravi svoj ECU za VFRa i zove se Ignitech.

 

Dakle tek sa ovim možemo da pričamo o nečemu. Naravno ja podrazumevam da su na motoru naštelovani usisi, zazori ventila, sveže ulje... 

 

Bilo kakav drugi tjuning je totalno bacanje para za tu šasiju i ogibljenje. 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Znaci na zapadu nista novo, vec cista psihologija kao i sa zamjenom izduva. Skinu originalni i stave otvoreni. pa kazu da motor ide bolje, a on se samo bolje vristi. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Vidi, to si ti rekao :)

 

Vfrdiscussion je forum gde se svašta može pročitati. Dok su drugi jurili sojke ja sam bistrio forum u nadi da ću napraviti RC45 ali avaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Sećam se, kada sam otišao da probam svog sadašnjeg VFR-a, upalio, obilazio, gledao svašta nešto, na kraju i seo da proteram krug, prva,druga, treća, prvo što sam pomislio, bilo je , šta je ovo koji moj, pa moj SV (650N sa 70ks) ide bolje nego ovo. Onda bacim oko na km sat-160, rekoh sigurno nije tačan. Naravno da nisam bio u pravu ( to je ono što se zove subjektivni osećaj-psihologija). VFR800 je za tri klase bolji od SV650, to sam uvideo kada sam u vožnji seo na drugarov, osecaj je bio ko na biciklici,a toga su postali svesni i ostali sa kojima se vozam kada su ga probali. Ipak je to Hondin premium proizvod.

Na VFR-u sam prešao oko 3ljade km za 2 meseca, pre nego što sam pre neki dan odradio gore opisano.

Samim tim što u motor ulazi veća količina vazduha, motor dobija na snazi pogotovu u nižim obrtajima na kojima se flaper inače nebi otvarao. Subjektivni osećaj mi je da bolje ubrzava, i to osetno. Koliko će pokazati na točku i dali će imati par konja više to neznam, ono što znam je da ću se i dalje vozati sa opisanim modifikacijama.

 

Ovim postom neželim nikoga da uvredim, pogotovo ne Isketa čiju sam temu o Suspension tuning nekoliko puta pročitao ( ozbiljno razmišljam da jednog dana, ipak je ovo zemlja Srbija, počastim sebe sa fork kertridž kitom i repariranim zadnjim shockom od J. Daughertya), već isključivo želim da podelim svoja lična iskustva, probajte pa komentarišite, sve učinjeno može se vratiti, ne košta ništa.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

I ja sam sa SVa seo na VFRa.... i to je bio moj utisak. Da je SV mnogo čupaviji, startniji, skočniji, koči motorom daleko agresivnije.

Na SVu sam "naoštrio" osećaj za puštanje kvačila kad šaltam u nižu, mnogo glaće da vozim. A da... mislim da je ključno i to što je SV 165kg suv, a ovo 220kg ;) ( masa je mera inertnosti). Al onda pogledam u obrtometar....  idi bre, kakav crni SV...

I VFR je tačno između L2 i redna 4.  Redna 4 više ni ne mogu da vozim, pogotovo 600cc. Ko skuter :D

 

Hvala Isketu na objašnjenju.

 

A pošto ide zima, i kreće period testere i tastature, daj da frknem "jabuku razdora"...

Ko koji zejtin meće, trenutno u mom motul 5100, i opet isto ko i u svim prethodnim, nakon 2500km menjač "odrveni".

Bacio sam oko na shell advance 15w50 full sint... iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam pre 2000 km sipao Motul 5000 u moju VFR-ku. Za sada menjač radi ok. Iako sam se zarekao da u moje motore Motul više neće ići, ove 4 litre sam dobio po jako povoljnoj ceni pa sam popustio još ovaj put. Ukoliko primetim bilo kakve promene (u lošijem smislu) na menjaču ili negde drugo u mašini, istog momenta prosipam to ulje i vraćam se na Elf...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ja sam sipao motul 5100 i 7100 , 10W40 i 15W50. 

 

5100 se razbije u posle oko 2000km tako kao što je andrej rekao i menjač bude malo onako krući. 

 

7100 iskreno ne znam, nisam primetio ništa posebno. Sipao sam ga jer je kao bolja zaštita, manje sam vozio duže motor stajao pa iz tog razloga.

 

15W50 mislim 7100 da je bilo. Sve OK ali i potrošnja malo veća. Oko 0.3-0.5 L/100km više.

 

Sad imam 7100 10W40 sipao u proleće 2016. Od tada sam samo otišao te iste godine u Trebinje i odvozao jedan Navak. Tada sam parkirao motor, konzervirao i nisam ga više palio. Tako da nisam stigao ništa posebno da primetim. Motor pali radi ide... Ulje ko ulje. 

 

Najbitnije je da je original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000
27 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

I ja sam sa SVa seo na VFRa.... i to je bio moj utisak. Da je SV mnogo čupaviji, startniji, skočniji, koči motorom daleko agresivnije.

Na SVu sam "naoštrio" osećaj za puštanje kvačila kad šaltam u nižu, mnogo glaće da vozim. A da... mislim da je ključno i to što je SV 165kg suv, a ovo 220kg ;) ( masa je mera inertnosti). Al onda pogledam u obrtometar....  idi bre, kakav crni SV...

I VFR je tačno između L2 i redna 4.  Redna 4 više ni ne mogu da vozim, pogotovo 600cc. Ko skuter :D

 

Hvala Isketu na objašnjenju.

 

A pošto ide zima, i kreće period testere i tastature, daj da frknem "jabuku razdora"...

Ko koji zejtin meće, trenutno u mom motul 5100, i opet isto ko i u svim prethodnim, nakon 2500km menjač "odrveni".

Bacio sam oko na shell advance 15w50 full sint... iskustva?

Mnogo sam zavoleo mog SV-a, malo sam i plako kad sam ga prodo, koliko puta mi je samo prošetao zadnji kod spuštanja u nižu (par puta i neznam kako pretekoh), a tek prednji na kočenju, kad siđem srce lupa na 200.... a onda je došao VFR 800 fi čudo jedno od motora, možeš da ga rgaš kako hoćeš, sve nekako mekano, menjač pipneš - ulazi ko u sir, stisneš kočnicu - nema šanse da blokira prednji,bar je tako bilo u početku;), pod obrtajima spustiš u nižu, očekujem lansiranje, ono ko na kamenčić da si zgazio, a tek zvuk zupčanika - ko turbina na helikopteru!

Što bi rekao drugar, teško ćeš posle ovoga (vfr-a) naći nešto bolje!

Iliti što bi reko Bata Stojković - zar postoji bolji auto od Moskviča?! , bajkerskim jezikom - zar postoji bolji motor od VFR-a?!

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pazi da se razumemo ima mnogo boljih motora od VFRa, ali ništa nije kao VFR!

 

Koga opije taj gear driven valvetrain to je to. Ima taj old school stil voznje, na limitu je baš prgav, mislim druga pun gas u desnu dugačku krivinu, menjanje na 10000, e kada ga upoznaš, kad postaneš jedno sa mašinom e to je ono što opija. A zvuk gad mu zavrćeš međugas iz treće u drugu pa kad pogodiš obrtaje pustiš kvačilo, prolaziš teme i pun gas do panja a VFR prvo čučne pa ide u power wheelie... E onda je stvarno do jaja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Juče odvozah malko više od 500km po Srbiji, svuda me je bilo, u svakakvim režimima vožnje - od zavrtanja ušiju do coffe-to-go i pljuge na motoru soliranja, nit sam se ja umorio nit je on to osetio. 

Što ovo pišem , i ja sam trpao Motul 5100 10-40 i imao onaj odvratni KLANG menjač i to posle sažvakanih 1000km, trenutno imam (kupljeno u Louisu bilo na akciji) Castrol Grand Prix 10-40 i menjač je malo manje KLANG ali je KLANG od starta i imam novi problem koji mi se javio upravo od promene ulja mada neverujem da je to uzrok - izgleda da sam dobio novi NEUTRAL , iskače između četvrte i pete brzine ALI SAMO kad ga derem. Prvi put sam primetio kad smo išli za Brno, šaltam na gore sa jedva stisnutim kvačilom i ubrzava neverovatno, sve kao po loju dok nedođem do pete, samo osetim kako mi menjač zavibrira na nozi i čujem sitno krckanje a motor u iber-turi . Sad na zimu moram rasklopiti i pregledati.

Od silnih ulja koje sam izmenjao na kraju ću završiti na maslinovom devičanskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
12 hours ago, hard_rock said:

Silkolene Comp 15-50? Probali?

Jok. Sledece koje uzimam je BelRay V-Twin syntetic oil 10w-50

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ja bih probao Bardhal kad za to dođe vreme.

 

Problem je što ja još neko vreme neću moći na VFRa, na motor uopšte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
5 hours ago, iske said:

Ja bih probao Bardhal kad za to dođe vreme.

 

Problem je što ja još neko vreme neću moći na VFRa, na motor uopšte.

Uzmi Bardahl kod Proke, ima dobar rabat a i oni su mu sponzori tako da (trebalo bi) ima dobro ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Vfr-a danas parkirao u garažu na ranču, lepo se navozah ove godine, od 1. marta kad sam istero makinu do danas oko 6800 km (sa SV-om i VFR-om). Učini mi se da se lanac malo opustio, pogledam u service manualu, treba da ima hod 20-30 mm, aj da ga dotegnem malo, t-nastavak i gedora 17, da odvrnem šraf na glavčini točka-neće,aj malo jače-poče da se rotira ceo motor oko centralnog štendera, al šraf ni makac. Uh bogte, šta je ovo? Nećeš ti mene,mislim se, dohvatim cevku od po metra, gurnem u onaj nastavak, napravim vagu od oko 70 cm, potegnem - jedva ciknu. Dotezanje lanca original ključem-ništa  lakše. Kilo ključem zavrnem onaj šraf na 75 Nm koliko piše u manualu, sad se nešto mislim, dal treba jače dotegnuti da lanac nebi olabavio ili ne?  Da li je neko imao sličnih dilema? Skinuo sam i bateriju da je nosim na overu garancije zimus, sad su i to smislilu,mora se servisirati u ovlašćenom servisu svakih 6 meseci da bi ostvario punu garanciju od 25 meseci ( Varta 10ah,plaćen 5000 dindži)! Pratim vaše preporuke po pitanju ulja, ponajpre bih uzeo nešto uvozno,ovim našim ništa neverujem ( i u zejtin sipaju vodu, pa kad pržiš jaja puca ko za novu godinu). Ima li ko da donosi original ulja iz germanskih zemalja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja